Forum » PPA
[#1] PPA#9 - czekamy na artykuły
Wszystkim zainteresowanym, którzy chcieliby terminowo móc potrzymać w dłoniach dziewiąty numer naszego pisma, przypominam, że cały czas czekamy na Wasze artykuły. Zachęcam do kontaktu i nadsyłania swoich propozycji oraz tekstów.
[#2] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #1

Panowie i Panie, zero odzewu? ;)
[#3] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #2

A o czym tu pisać? O Amidze wszystko zostało już napisane....
[#4] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@neuroup, post #3

Czyli co, zamykamy pismo? Moim zdaniem jest jeszcze wiele do opisania. Praktycznie z każdej wiadomości na portalu można zrobić artykuł. Spójrz na Amiga Future. Pierwszy numer w 2013 roku będzie numerem 100. Czyli jednak mają o czym pisać.
[#5] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #4

O czym pisać jest, trzeba mieć "tylko" czas i motywację. Pisanie artykułu jest daleko bardziej wymagającym zajęciem, niż pisanie głupot na forum :P.
[#6] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@strim, post #5

Zgadzam się, że trzeba mieć czas, ale wydaje mi się, że skoro niektórzy mają czas na pisanie głupot na forum, to nawet jeżeli raz na pół roku coś skrobną, to będzie duży wkład w rozwój pisma. A wymówka, że nie ma o czym jest po prostu wygodna.

Czekamy więc na artykuły. W zależności od tego kiedy się pojawią, wtedy pojawi się numer.
[#7] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #6

Dodam jeszcze, że czasami demotywująco na niektórych autorów, którzy nadesłali swoje tekst może wpływać fakt, że coś co było świeże i je opisali, może stać się "sucharem" w momencie publikacji. To też warto mieć na względzie.
[#8] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #7

Napisanie wiadomości na forum to jednak chyba coś prostszego i mniej czasochłonnego niż napisanie artykułu. Przynajmniej w mojej ocenie.
Skoro jest taki brak piszących to może jakaś metoda na zachęcenie tych którzy mają wiedzę o Amigach a nie mają doświadczenie w pisaniu. Na początek proponował bym jakiś spis tematów artykułów które chętnie zamieścilibyście. Tak kombinuje że łatwiej będzie zdecydować się potencjalnym kandydatom na autorów kiedy zobaczą że jest potrzeba napisania w temacie który dobrze znają.


Pozdrawiam
[#9] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@RadoslawF, post #8

Kiedyś zachęcaliśmy nagrodami, później wypłacaliśmy wierszówki (i nadal je wypłacamy, choć jak będzie w numerze #9 to zobaczymy), lecz to nie motywuje. Czyli nawet przysłowiowe schylenie się po pieniądze nie skutkuje. Nie rozumiem tego, ale może nie muszę.

A o czym pisać? Poniżej lista tego, o czym chciałbym przeczytać gdybym był odbiorcą pisma i czekał na kolejny numer (przejrzałem tylko wiadomości, które pojawiły się na portalu w wakacje):

- Timberwolf
- OWB
- ScummVM 1.5 (nigdy nie pojawiła się żadna recenzja)
- Hollywood 5
- UADE
- XAMOS
- Scriba
- Reggae
- dystrybucje AROS-a (jest ich kilka i można z tego ładny artykuł poglądowy na parę stron napisać: Icaros Desktop, Broadway, AROS Vision, Aspire)
- AmigaOS 4.1 Update 5 - opis nowości, zmian, wrażenia
- AmiSystemRestore
- frontendy do WHDLoad (Xbench, TinyLauncher)
- Snoopy
- AmiCygnix
- MorphOS 3.1 - opis nowości, zmian, wrażenia
- Hurrican

Dodatkowo oprócz tego można opisać każdą byle pchełkę, która się pojawia na Aminecie. Zbierając kilka takich pchełek tematycznych można te 5000-6000 znaków napisać i powstanie już jedna strona tekstu w piśmie.

Pisać naprawdę jest o czym.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2012 12:16:56 przez mailman
[#10] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #9

ja to bym chcetnie poczytal wielkie zestawienie grafik,prockow i kart muzycznych a takze testy dyskow SSD pod amige
[#11] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #9

Pierwsze z brzegu:

edytory teskstu (np. Wordworth)
Ghostscript,
XAD,
pakiet xfs, pakiet diskimage.device,
użytki graficzne (np. ImageFX, Cinema 4D, ArtEffect, Photogenics),
użytki muzyczne (np. DigiBooster),
grafika 3d (np. Tornado 3D),
róznej maści edytory,
inne jak
- Cinematte,
-CineMorph,
- Morph Plus,
- Impact!,
- Essence,
- Magic Lantern,
- VisualFX,
- Adorage,
- Art Department Pro,
- AmiAtlas,
- Digita Organizer
optymalizacja systemu (np. WarpDT, systemy ikon, zamienniki biliotek, device'ów),
Magellan (opis, rozbudowa, tworzenie nowych modułów),
setki gier!!!!

Jest masa nieopisanego softu, choćby nawet systemowy Multiview.

Zadziwia pytanie o czym pisać....
[#12] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #4

Dokładnie. Zawsze się znajdzie temat.
[#13] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@Dopuser, post #11

Jak widać nawet jest o czym pisać, jeżeli skupimy się wyłącznie na Amidze klasycznej, tak więc mnie też dziwi stwierdzenie, że wszystko już zostało napisane.
[#14] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@Dopuser, post #11

To ja proponuję jakiś przykład/szkółka na temat Titlera, Hollywood, a może backnone (czy jak to tam się zwie- zapomniałem).
[#15] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@Ender, post #14

Panowie...za duzo programow dajcie cos ze sprzetu:)fakt jest drogi ale pewnie uzytkownicy maja cos ciekawego bo dzial hardware troszke ma malo recenzji
[#16] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@dario35, post #15

Apeluję też więcej opisów do gier, bo mało jest.
[#17] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@parallax, post #16

Skoro już wiadomo jakie jest zapotrzebowanie, to czekamy na artykuły. Obecnie zapełnionych jest 12 stron z 28.
[#18] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #4

Ja na przykład proponowałbym zamieścić chociażby na łamach tego pisma np. coś w stylu instrukcji/poradnika krok po kroku jak zainstalować system, obsługę sieci, mediator, kartę dźwiękową, ustawienie karty graficznej i jej trybów itd. przecież tego jest mnóstwo, także jest dużo osób które nie mają zielonego pojęcia jak w ogóle zabrać się za pracę z Amigą klasyczną ale i też z jej klonami.
Z tego co czytam na forum jest też dużo osób które mają też dużo pojęcia, więc mogli by się podzielić swoją wiedzą czy doświadczeniami. Podejrzewam że gdyby pojawił się taki przewodnik czarne na białym to całe nasze grono Amigowców powiększyło by się. Czyż nie mam racji ? Sam na chwile obecną nie mam aż takiej wiedzy, i też ze wszystkim średnio sobie radzę więc też chętnie bym sobie poczytał i dowiedział się różnych trików, ustawień itd.
[#19] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@superbonio, post #18

coś w stylu instrukcji/poradnika krok po kroku jak zainstalować system, obsługę sieci, mediator, kartę dźwiękową, ustawienie karty graficznej i jej trybów itd. przecież tego jest mnóstwo


Jest tego mnóstwo na portalu. Więc czy na pewno jest sens powielać to w papierowym PPA?

Naturalnie, pisanie nowych artykułów dla początkujących ma sens. Ale to o czym piszesz akurat jest już dostępne w formie elektronicznej i daleko szukać nie trzeba.
[#20] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #9

Mogę napisać kryptoreklamowy artykuł o DigiBoosterze 3?
[#21] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@krashan_, post #20

Test Thylacine USB?
[#22] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@krashan_, post #20

Do Krashana i Artiego - tak, poproszę.
[#23] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@strim, post #19

Do tego co napisał Strim dodam jeszcze, że w kwestii Mediatora też jest dużo na portalu. Choćby tutaj.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#9 - czekamy na artykuły
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: PPA#9 - czekamy na artykuły
[#26] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@mailman, post #1

Napiszę czwartą odsłonę "Naszej pierwszej gry"
[#27] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@dario35, post #10

ja to bym chcetnie poczytal wielkie zestawienie grafik,prockow i kart muzycznych a takze testy dyskow SSD pod amige

Tylko jak chcesz to zrobić . Trzeba by zebrać do kupy kilka kart turbo ,kilkanaście grafik itd. Potem jak to testować - na Amidze nie ma 3D marka, Cinebench czy innych . Jaki sprzęt - A1200 czy może A3/4000 . W zasadzie zadanie nie do zrealizowania, bez sponsora z duuużyyym portfelem ;) .

Skrobię od dłuższego czasu test karty grafiki do mojej A1200 - ale z braku czasu pewnie jeszcze ze 2- 3 tygodnie mi to zajmie, może takie coś się spodoba. Dyski też mogę potestować, bo mam kilka w domu wolnych, ale SSD - w klasyku chyba nie ma sensu takiego ładować. Chociaż... dałeś mi myśl :) .
[#28] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@Olo, post #27

O ile dosyć łatwo zrobić akcję i namówić kilku chętnych do odpalenia programu i podaniu wyników aby sklecić z tego test procesorów to nie jestem pewny czy warto, chyba wszyscy wiedzą że im wyższy numerek procesora tym większa prędkość.
Z kartami graficznymi będzie gorzej, jest jakiś wiarygodny program do ich testowania ?


Pozdrawiam
[#29] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@RadoslawF, post #28

a mimo to na pc testuja procki, na amige ozna porownac motorole klasyczna,ppc 603,604,g3,g4 i te nowe z samanty i x1000,a a grafy tez wybrac jakies i wladowac do quake w opengl, wiem ze bedzie ciezko to zrobiic , szkoda ze jeszce nie dorobilem sie amigi ale jak tylko kupie to sam porobie takie testy
[#30] Re: PPA#9 - czekamy na artykuły

@Olo, post #27

wiem wiem:)jednyne co mi przychodzi na mysl to jakis zlot i zeby duzo ludzi wzielo amigi

chetnie zobacze testy SSD w klasyku:)
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem