Forum » PPA
[#31] Re: PPA mobile.

@Valwit, post #30

ale teraz juz wszystko wrocilo do normy.
[#32] Re: PPA mobile.

@Valwit, post #30

Ja natomiast bardzo często korzystam z przeglądarki na nintendo dsi , tam jest też opera zainstalowana i ładnie wszystko wyświetla ,można nawet stronę przeskalować tak aby wszystko było ładnie podzielone w kolumnie lub jak na normalnym ekranie a co się nie mieści na małym wyświetlaczu to wystarczy przesunąć rysik na dolnym ekranie , proste .
Myślałem że smartfon też tak wyświetla obraz.
A fajna nazwa PaPAmobile.
[#33] Re: PPA mobile.

@_arti, post #16

Przydałby mi się wstępny projekt lub inspiracja do projektu (wskazanie wersji innej strony gdzie podobne wersje są dobrze zaprojektowane). Czy mógłby ktoś podsunąć pomysł? Mam "moce przerobowe" żeby to zrobić, ale nie wiem jak konkretnie miałaby taka wersja wyglądać i działać.
[#34] Re: PPA mobile.

@grxmrx, post #33

Przypomnę się póki jeszcze mam czas na niekomercyjne projekty ;) Czy mógłby mi ktoś podać choćby linka do przykładowego, dobrze zrobionego serwisu mobilnego, na którym można by się wzorować? Czy ktoś ma jakiś pomysł (najlepiej w formie ilustrowanej) jak powinna wyglądać i działać taka wersja?
[#35] Re: PPA mobile.

@grxmrx, post #34

Dowolny serwis poprzedzony literką m (np. http://m.interia.pl/, http://m.onet.pl/ itd).
Przy czym oczywiście tak złożonego (np. z gadaczem) to ja nie widziałem, więc masz wyzwanie.
[#36] Re: PPA mobile.

@adam_mierzwa, post #35

Ja bym widzial w wersji mobile tylko trzy dzialy:
aktualnosci,
forum,
gielda

W prostej wersji "menuowej". Np. tak jak jest allegro - pierwszy poziom - "Aktualnosci", "Forum", "Gielda", kolejne poziomy - naglowki + zajawki, a po kliknieciu calosc ... proste, ladne i przejrzyste :)
[#37] Re: PPA mobile.

@WojT_GL, post #36

aktualnosci,
forum,
gielda


ja bym jeszcze dodał graffiti
[#38] Re: PPA mobile.

@grxmrx, post #34

Wszystko zalezy od konkretnego przypadku. Moglbym ci napisac, ze Wykop jest niezle zrobiony, Onet rowniez, naszemiasto.pl, itd. itd. Problem w tym, ze sa to strony zaprojektowane pod wlasny kontent i architekture informacji, ktora choc podobna, to w gruncie rzeczy rozni sie od PPA.

Pewne rzeczy da sie przeniesc, innych nie ma sensu a jeszcze inne beda przeszkadzac. Osobiscie zaczalbym od makiety serwisu i zadecydowaniu, co ma pojawic sie w wersji "m" i na co polozyc nacisk. Bez dobrego planu zmarnujesz tylko czas.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 21:27:08 przez _arti
[#39] Re: PPA mobile.

@_arti, post #38

Szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy wersja "m" ma sens. Urządzenia "mobilne" idą w stronę bardziej zaawansowanych przeglądarek, które funkcjonalnością nie różnią się od tych desktopowych. Już teraz przeglądanie ppa np. na tablecie jest prawie tak samo wygodne jak przeglądanie na komputerze biurkowym czy laptopie. Jest ryzyko, że w czasie kiedy taki projekt zostałby zakończony liczba przeglądarek o mniejszych możliwościach (dla których miałby on sens) by znacząco stopniała.
[#40] Re: PPA mobile.

@strim, post #39

Abstrahujac od mozliwosci przegladarek - nic nie zastapic w wygodzie dedykowanej wersji.
[#41] Re: PPA mobile.

@strim, post #39

Też tak uważam. Jeszcze kilka lat temu miało by to większy sens, ale kilku osobom zapewne się przyda taka wersja :)
[#42] Re: PPA mobile.

@strim, post #39

Ja przeglądałem ppa na fonie lg ku-250 pod operą, też się dało, ekran był 176x220 :)
[#43] Re: PPA mobile.

@Paul, post #28

Polecam Sony Ericsson Neo V (tani i niezawodny średnio duży :) ) Nie mam problemów na nim z przeglądaniem stron w tym PPA. Czekam na Sony Xperia T.
[#44] Re: PPA mobile.

@Arbuz, post #43

Ja obecnie przeglądam na SE Arc S, wcześniej na HTC G1/Dream i Nokia 6630. Wszystko na Operze Mini. Nie widzę sensu puszczania pary w ten gwizdek. Myślę, że bardziej pożyteczną sprawą byłoby dostosowanie forum do Taptalk i zrobienie porządku z kanałem rss o co prosiłem w innym wątku. Strony mobilne już powoli odchodzą w zapomnienie jak strim już słusznie zauważył.
[#45] Re: PPA mobile.

@Lokaty, post #44

[#46] Re: PPA mobile.

@Lokaty, post #44

Zgadzam się.

Myślę, że stronę PPA wystarczająco dobrze przegląda się na wbudowanych przeglądarkach w smartphone'y. Zamiast tego prędzej pomyślałbym o dedykowanej aplikacji Android/iOS.

Wersje mobilne stron miały sens jakieś 5 lat temu.
[#47] Re: PPA mobile.

@Sokok, post #46

+1

ppa.pl jest na tyle prostą stroną, że moim zdaniem nie wymaga dedykowanej mobilnej strony. Na moim LG L5 z badziewiastym lcd o rozdzielczości 320x480 przeglądanie ppa.pl nie nastręcza mi żadnego problemu. Pewnie jednokolumnowa mobilna strona była by bardzo wygodna i szybka , ale czy warte to robić ?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem