Forum » PPA
[#1] Kopia zapasowa wysłanego posta na forum
Gdyby komuś przytrafiła się sytuacja, że po naciśnięciu na przycisk "Podgląd" lub "Wyślij" na przykład:
  • ktoś odłączył sieć i przeglądarka zwróci błąd połączenia
  • nastąpił błąd połączenia ze stroną
  • system się zawiesił przy próbie odświeżenia/wczytania strony


to mam dobrą informację. Wprowadziłem, powiedzmy w trybie beta, funkcjonalność, która polega na tym, że po skorzystaniu z wyżej wymienionych przycisków do pamięci przeglądarki (która obsługuje localStorage z HTML5) zostanie zapisana treść posta i będzie tam przechowywana do czasu poprawnego wysłania posta (jest zapisywana na stałe, na dysku, po wyłączeniu przeglądarki dane dalej będą istnieć). Oczywiście niektóre przeglądarki mają opcje ponownego wysłania formularza, ale moim zdaniem nie można na tę funkcjonalność liczyć, stąd taka funkcjonalność.

Gdyby u kogoś sprawiała ta funkcjonalność problem lub miałby pomysł jak to jeszcze usprawnić - proszę pisać.
[#2] Re: Kopia zapasowa wysłanego posta na forum

@grxmrx, post #1

Fajnie- dzięki OK
[#3] Re: Kopia zapasowa wysłanego posta na forum

@BULI, post #2

OK
[#4] Re: Kopia zapasowa wysłanego posta na forum

@grxmrx, post #1

Idealna opcja dla mnie.OK
[#5] Re: Kopia zapasowa wysłanego posta na forum

@grxmrx, post #1

Ponieważ niektórzy ze zdziwieniem nie potrafili się odnaleźć w tym, że automatycznie ostatnio zapisana i niewysłana treść była automatycznie wstawiana zmieniłem to na opcje wstawienia treści pod linkiem "wstaw ze schowka ostatnio zapisaną treść" nad polem treści w formularzu (opcja widoczna gdy jest treść w localStorage przeglądarki).
[#6] Re: Kopia zapasowa wysłanego posta na forum

@grxmrx, post #5

I bardzo dobrze Właśnie dziś miałem sytuację, że chcąc napisać nowego posta wstawiało mi w kółko treść posta który już wysłałem (pośrednio wina Opery, która wysypała się w międzyczasie). Rozwiązanie które opisałeś teraz jest lepsze.
[#7] Re: Kopia zapasowa wysłanego posta na forum

@adam_mierzwa, post #6

w przypadku edycji posta, kopia pozostaje w buforze ?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem