Forum » PPA
[#1] propozycja do moderatorow
Mamy Nowy Rok.
Jakis okres sie zakonczyl a nowy rozpoczyna.
Dziwnie to moze zabrzmi, ale proponuje amnestie dla wszystkich zbanowanych uzytkownikow PPA.
Moze czesc z nich przemysli sprawe i zmieni sposob udzielania sie na forum.
Srodowisko amigowe nie jest duze wiec banowanie kolejnych osob na lata nie jest chyba dobrym rozwiazaniem a wiadomo, ze kazdemu moga puscic nerwy. OK
[#2] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #1

taki dzien amnezji bylby wspanialomyslnym gestem OK
[#3] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #1

"Moze czesc z nich przemysli sprawe i zmieni sposob udzielania sie na forum"

Poważnie ?
[#4] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #1

Dokładnie też tak myślę, chodź większości tych osób nie znam, ale też jestem za, przecież można chyba dać jakąś szansę tym użytkownikom.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 12:22:35 przez superbonio
[#5] Re: propozycja do moderatorow

@superbonio, post #4

Moja taka sugestia czy jest możliwość bo nie jestem w temacie aby banowanie sprowadzało się to ograniczanie wypowiedzi tylko w rzeźni ?
[#6] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #1

Gdyby nie to, ile zła takie osoby wyrządziły na portalu, to może i warto byłoby się zastanowić. Niemniej jednak, osoby z banem na lata, to nie są pojedyncze przypadki puszczenia nerwów. To jest recydywa w postępowaniu. O kulturze zachowania nie wspominając. Te osoby już wielokrotnie miały szansę i po prostu nie wyciągnęły z tego żadnych wniosków. Dlaczego miałoby tak stać się tym razem? Co jest innego w tym dniu czego nie ma w innych.

Przykro mi, ale odpowiedź brzmi nie - na wieloletnie bany trzeba sobie zasłużyć, podobnie jak i na amnestię w tej kwestii.
[#7] Re: propozycja do moderatorow

@Dark_luke, post #5

Nie. Uznaliśmy, że zaprzestajemy tworzyć takich funkcjonalności "coś komuś ułatwiających". Zbyt dużo czasu i energii jest na to marnowane, a w żaden sposób nie jest doceniane przez tych, których najbardziej dotyczy.
[#8] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #1

zamienić dożywotnie bany na 25-letnie
[#9] Re: propozycja do moderatorow

@mailman, post #6

a moze inaczej, przez pierwszy miesiac 3 dni amnestii, jak bedzie okej, to w kolejnym miesiacu 5 dni itd.. 10, 15, 20, 25 pomysł
[#10] Re: propozycja do moderatorow

@Dorian3d, post #8

zamienić dożywotnie bany na 25-letnie

bo w Polsce nie ma kary smierci
[#11] Re: propozycja do moderatorow

@Paul, post #10

hehe
[#12] Re: propozycja do moderatorow

@Paul, post #10

To może możliwość wymiany bana na publiczną chłostę ?
[#13] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #1

A ja jestem za tym żeby pod pseudonimem osoby, którą ignoruje od 10 osób w górę wyświetlał się widoczny podpis "reputacja: portalowy troll" lub podobny :) Nawet jeśli wróci cichaczem przez inne konto to i tak szybko może dojść do tego odznaczenia ;)
[#14] Re: propozycja do moderatorow

@grxmrx, post #13

Czemu nie, jestem za, bedzie to rodzaj publicznej oceny.
Ale warto by tez dodac liste osob ignorujacych uzytkownika ("ignorowany przez:"), tak zeby bylo wiadomo, co jak i gdzie.
Bedziemy mieli klarowna sytuacje kto z kim ma konflikt i kogo nalezy unikac, bo z doswiadczenia wynika, ze wszystko co jest anonimowe nigdy nie jest miarodajne.
[#15] Re: propozycja do moderatorow

@selur, post #14

Na końcu wyjdzie z tego gra przeglądarkowa. Zdobywanie punktów doświadczenia, walki między użytkownikami, zdobywanie sojuszników. Ostatecznie PPA Wars zadebiutuje na Fejsbooku.
[#16] Re: propozycja do moderatorow

@TomcioPaluszek, post #15

Kolega Paluch podsunal dobry pomysl na cRPG na klasyka.
[#17] Re: propozycja do moderatorow

@TomcioPaluszek, post #15

dokladnie.
[#18] Re: propozycja do moderatorow

@TomcioPaluszek, post #15

może się udać
[#19] Re: propozycja do moderatorow

@mailman, post #6

ile zła takie osoby wyrządziły na portalu

Tego zdania nie rozumiem ? Jakiego zła ? Chyba ludzie nie odchodzą od Amigowania z powodu kretynizmu kolegów z portalu ?
Jeżeli ktoś przegina regulamin powinien dawać maksymalnie 1 miesiąc bana. To myślę iż jest maksymalna kara.
Nie wiem co tam nawyczyniali niektórzy, ale zbytnie karanie śmierdzi jakimś totalitaryzmem ??
Zostawmy portal użytkownikom, im więcej interwencji tym bardziej szkodzi to wypowiedziom.
No wiadomo jak ktoś przeklina i obraża to od razu 1 miesiąc, jak wróci i się "odkryje" w pierwszym dniu po odblokowaniu, znowu na miesiąc, aż się nauczy życia...
Po co zmuszać do kombinowania, zmian IP itp. Kameleonów nowych nam nie potrzeba...
[#20] Re: propozycja do moderatorow

@Wojox, post #19

No wiadomo jak ktoś przeklina i obraża to od razu 1 miesiąc, jak wróci i się "odkryje" w pierwszym dniu po odblokowaniu, znowu na miesiąc, aż się nauczy życia...
Po co zmuszać do kombinowania, zmian IP itp.

A to może z drugiej strony:
Czy dowolne forum tematyczne jakie znasz służy użytkownikom forum czy trolom nie szanujących innych?
Troli - szczególnie tych nagminnych - należy eliminować.
Nie karać a właśnie eliminować.
Bydło zawsze pozostanie bydłem.
[#21] Re: propozycja do moderatorow

@stachu100, post #20

ta wypowiedz podchodzi do bana wg. nowego regulaminu
[#22] Re: propozycja do moderatorow

@grxmrx, post #13

A ja jestem za tym żeby pod pseudonimem osoby, którą ignoruje od 10 osób w górę wyświetlał się widoczny podpis "reputacja: portalowy troll" lub podobny Nawet jeśli wróci cichaczem przez inne konto to i tak szybko może dojść do tego odznaczenia


Popieram tą wspaniałą inicjatywę.
[#23] Re: propozycja do moderatorow

@grxmrx, post #13

od 10 osób w górę wyświetlał się widoczny podpis "reputacja: portalowy troll"


To ja już się załapałem :)
[#24] Re: propozycja do moderatorow

@strim, post #22

Ja nie popieram pomysł
[#25] Re: propozycja do moderatorow

@strim, post #22

Wspaniała inicjatywa ! Potem naznaczać Żydów, liberałów i gejów.
[#26] Re: propozycja do moderatorow

@parallax, post #24

Bo masz prawie 2x wymaganą ilość :)
[#27] Re: propozycja do moderatorow

@odo, post #25

Zapomniałeś dodać obcych. A tak serio to proponuję głosowanie nad tak ważną kwestią.
[#28] Re: propozycja do moderatorow

@parallax, post #24

Dla wielu forumowiczów, trollem może zostać każdy, nawet ten kto daje rzeczowe komentarze. Jak ktoś napisze w jednym wątku za dużo postów, tzn. wychyla się ponad normę, już pasuje do trolla. Np. ja,,, Moje okienko pokazuje iż : Liczba osób ignorujących użytkownika: 4
Więc jeszcze 6 moje pismakowanie się nie spodoba i będę trollem....

Z drugiej strony też admini mają rację. Bo co począć z ludźmi którzy z Amigą/NeoAmigą nie mają nic wspólnego a tylko logują się aby wyładować swoje pecetowe frustracje. Żeby w dalszym ciągu wykazywać wyższośc niebieskich. Skoro to już jest wiadomo, można założyć portal np. Polski Portal Pecetowy, będzie ładnie się nazywał i tam się udzielać....Więc adminom pozostaje odsiewać "plewy" od ziarenek.
Więc co mi zostaje ?:P Zgodzić się z adminami OK Kto zasłuży, wypad z baru, fotka na tablicę niechcianych i gotowe ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 16:43:44 przez Wojox
[#29] Re: propozycja do moderatorow

@kjb666, post #26

Nie wiem czemu właśnie

I zaraz by się porobiły jakieś dziwne grupki i w ogóle dziwnie by się zrobiło pomysł
[#30] Re: propozycja do moderatorow

@Wojox, post #28

Wiesz, jak bym Cię zablokował, to byś już był na półmetku :D Ale nie zablokuję pomysł
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem