Forum » PPA
  kategoria:
[#1] Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.
Czy zmoderowane moje ogłoszenie w dziale Giełda w kategorii "Zamienię" o treści:
CyberVision 64/3D na CyberVision 64

nie precyzuje co (CyberVision 64/3D) na co (CyberVision 64) chcę zamienić?

Pozdrawiam
[#2] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Tom Rain, post #1

Mój błąd. Zaraz przywrócę to ogłoszenie.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Aaaa to dobrze OK
[#4] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

@Benek, jakoś ponad tydzień temu wywaliłeś moje ogłoszenie, argumentując to tym, że "dział giełda na PPA nie służy nabijaniu ilości wyświetleń na Allegro". W regulaminie nie ma mowy o tym, czy takie ogłoszenia są dopuszczalne, czy nie.

Jak to w końcu jest? To, czy ogłoszenia mogą lub nie mogą być zamieszczane zależy od humoru jaki masz w dany dzień? Albo może od numeru tygodnia, np. w parzyste nie można, w nieparzyste można. Może masz jakieś inne kryteria?

A może z racji sporej ilości zastrzeżeń powinieneś odpuścić moderowanie giełdy na rzecz kolegi z redakcji, który okaże się trochę bardziej user-friendly?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:04:04 przez mccnex
[#5] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.
A do mojego postu to się już łaskawie nie odniesiesz? Czyli bycie funkcyjnym na PPA to w/g Ciebie "robię co chcę, po co mi jakieś regulaminy, a ludzi traktuję wedle uznania, a nie zasad, bo i tak mi mogą skoczyć...".

Co na to Administracja? Dbacie jeszcze o takie sprawy?
[#6] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mccnex, post #5

Wszyto Ci wysepleniłem mailowo. Nic więcej do dodania w tej kwestii nie mam.

Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

A dlaczego takie samo ogłoszenie wisi sobie na giełdzie jak gdyby nigdy nic? Ach to tylko kolejne pytanie, na które nie bardzo jest co odpowiedzieć, bo widać jak na dłoni, że walnąłeś babola, do którego nie chcesz się przyznać.

Chcesz mi pokazać, jaki jesteś kocur i jak bardzo masz mnie w du....żym poważaniu, tak? Skoro nic więcej do dodania nie masz, to tak to właśnie wygląda. To doskonale obrazuje jaką krecią robotę robisz innym chłopakom z redakcji, temu portalowi i środowisku ogólnie. Przez takie błahostki.

Ponawiam pytanie, ale do administracji, bo Benek przecież już powiedział od siebie wszystko: Co Wy na to?
[#8] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mccnex, post #7

To czemu tego faktu nie zgłosisz? JA nie jestem wstanie moderować działu giełda non stop i bez przerwy. Zamiast biadolić może byś pomógł i sprawę zgłosił?


Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

Ogłoszenie, które wisi sobie dzisiaj, tak jak to, które skasowałeś w zeszłym tygodniu nie koliduje z regulaminem (można sprawdzić, ewentualnie wskazać podpunkt, który być może przeoczyłem).

A pisząc to wszystko to zgłaszam sprawę już nie Tobie, ale administracji. I chodzi mi nie o ogłoszenia, ale o to, że mam poważne obawy co do tego, czy jesteś w stanie w pełnić funkcję moderatora działu giełda w sposób odpowiedzialny, zgodny z regulaminem, konsekwentny i nie narażający na konflikty pomiędzy PPA a jego użytkownikami.

Dlaczego nazywasz to co piszę biadoleniem? - Ależ.... ja bardzo chcę pomagać, może to jeszcze nie do końca jasne. Zdaj sobie sprawę z tego, że w ten sposób pomogę nawet bardziej, choć nie Tobie, a użytkownikom. Wybacz, ale tak na zdrowy rozsądek, to chyba czasem warto postawić dobro ogółu nad dobrem jednostki?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:48:40 przez mccnex
[#10] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mccnex, post #9

Jak na razie to nic mi nie zgłosiłeś poza jakaś enigmatyczną informacją.

Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mccnex, post #9

Dokładnie, ten wątek bardzo pomaga użytkownikom portalu. Ja już z niego wywnioskowałem, że aż do czasu zmiany osoby moderującej dział Giełda nie ma sensu tam umieszczać jakichkolwiek ogłoszeń. Dodatkowo sprawa z kartą z allegro śmierdzi mocno i przepraszam, nie jestem w stanie uwierzyć sprzedawcy. Bagno, bagno i metr mułu :/

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 14:53:44 przez gorzyga
[#12] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Nawet tam nie zajrzałeś... Dalej wisi, nie sądzę, że nie jesteś w stanie wykumać, o które chodzi, więc celowo to ignorujesz. Ale to już nieistotne; nie jesteśmy się w stanie dogadać, a ja mam poczucie krzywdy i niesprawiedliwego traktowania z Twojej strony. Zgłosiłem więc swoje zastrzeżenia administracji portalu w niniejszym wątku. Czekam na jakąś odpowiedź ze strony Mailmana lub jego zastępcy.
[#13] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mccnex, post #4

Wątek będący sporem prywatnym został przeniesiony do Rzeźni.
[#14] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mailman, post #13

W końcu...
... patrząc na niektóre wartościowe tematy i porównując do tego co w tym wątku (i innych podobnych) się wyprawia, wypada się zastanowić co się tu dzieje... :)
[#15] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mailman, post #13

A jakiś komentarz do problemu zgłoszonego przez mccnex ?
Plus jakiś działający link do regulaminu giełdy bo akurat nie mogę znaleźć i nie wiem czy już utajniony czy tylko ja szukam nie tam gdzie powinienem ?


Pozdrawiam
[#16] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@RadoslawF, post #15

@Mailman, nie wiem czy się wczytywałeś w moje posty, ale tam zgłaszałem sprawę do Ciebie, jako administratora forum. Absolutnie nie ma w tym nic prywatnego. Napisałem wszystko co mi leżało na duszy i nie mam pojęcia dlaczego poprzenosiłeś te posty (?), które przecież dotyczyły funkcjonowania giełdy i stanowiły swoisty dowód na niemożliwość współpracy z Benedyktem, który nie dość, że wydając decyzje nie potrafi powołać się na żaden podpunkt obowiązującego regulaminu, to na dodatek nie jest w tym konsekwentny... itd.

W każdym razie czekam na Twoją odpowiedź, bardzo mnie interesuje Twój punkt widzenia na sprawę, którą zgłosiłem, jako ostateczne zdanie wypowiedziane przez kierownika tego interesu.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 17:17:34 przez mccnex
[#17] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mccnex, post #16

Proszę napisać w tej sprawie poprzez formularz kontaktowy, a nie na forum.
[#18] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@recedent, post #17

Ja bym jednak sugerował jawność wypowiedzi.
Moje doświadczenie w sprawie kontaktu mailowego z moderatorami uczy że to jedyna skuteczna droga. Dla przypomnienia: za pierwszym razem brak odpowiedzi, za drugim razem w kolejnej sprawie zamiast odpowiedzi od moderatora odpisała parodia redaktora ubliżając mi, na kolejne pytanie do redakcji czy była to odpowiedź w ich imieniu już nikt nie raczył odpisać.
Jakieś pomysły poza pisaniem na adres redakcji i narażanie się na kolejne obelgi pisane przez waszego kolegę ?


Pozdrawiam
[#19] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@RadoslawF, post #18

Ja też popieram jawność odpowiedzi, głównie dlatego, by nie było niejasności i niedomówień.
W moim przypadku mniemam iż poszło chyba o nadgorliwość ;)
Jak do tej pory nie miałem spięcia z Benkiem ale poruszane przez szacownych kolegów tematy sprawiają, że może być coś na rzeczy i dlatego wypadałoby ujawnić tego typu wątki.
[#20] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Tom Rain, post #19

Nie nadgorliwość po prostu przeczyłem napis 3d.



Benedykt Dziubałtowski
[#21] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@recedent, post #17

Otóż...

...pisałem z tego formularzu od razu po sprawie i maila odebrał sam Benedykt... wymieniliśmy kilka e-maili, każdy z nas jasno wyraził swoje stanowisko. Do jakiegokolwiek porozumienia nie doszło. Więc, szczerze mówiąc nie widzę sensu pisania czegokolwiek poprzez ów formularz, skoro to niczego nie prowadzi, prawda?

Złość i poczucie niesprawiedliwości mi przeszły i miałem dać sobie spokój, ale patrzę, a tu zaledwie po kilku dniach od tamtego kwasiora, ogłoszenie dokładnie tego samego typu co moje zamiast lecieć od razu do kosza, wisi sobie w najlepsze, a pan moderator nie reaguje.

Nie jestem pierwszą osobą, która po "sytuacji na giełdzie" miała mieszane uczucia na temat relacji władz PPA z jego użytkownikami. Wiele wartościowych osób już stąd odeszło w niesmaku. Sporo omija PPA z daleka. Na pewno zdajecie sobie z tego wszystkiego doskonale sprawę. Pytanie tylko, czy zaczniecie coś z tym robić, czy jest Wam całkowicie obojętne aby ludzie tu byli, pisali na forum, pisali artykuły, pomagali innym itd.?

Dla jasności napiszę, że zamiatając sprawy pod dywan nie robicie nic innego jak tylko bierzecie stronę Benedykta (w moim konkretnym przypadku), a więc podpisujecie się pod jego opinią i decyzją, która nie dość, że nie wynika z pisanych przez Was zasad, to jest dla mnie niesprawiedliwa i krzywdząca.
[#22] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@Tom Rain, post #19

Czarno na białym masz w Regulaminie (przykładowo - podajemy cenę. Jeżeli ktoś podaje cenę wywoławczą, to jego ogłoszenie po prostu zniknie). Jeśli będziesz się trzymał regulaminu, to będzie OK. Chyba, że dojdzie do pomyłki, jak w Twoim przypadku. W takim razie należy wysłać maila i sprawa zostanie wyjaśniona. Zakładanie tematu na forum jest doskonale zbędne i wprowadza niepotrzebny zamęt, bo w wątku wypowiadają się osoby, które często mają bardzo nikłe pojęcie o co w ogóle chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 18:47:27 przez recedent
[#23] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@recedent, post #22

Ale chyba niektórzy czekają na publiczne wyjaśnienie dlaczego zdjęto ogłoszenie mccnexa ? i dlaczego zdejmujący je moderator użył wyjaśnienia "dział giełda na PPA nie służy nabijaniu ilości wyświetleń na Allegro" ?
Ja też czekam na wyjaśnienie czy odpowiedź na mojego maila do redakcji PPA napisana przez kontrowersyjnego moderatora/redaktora jest waszym oficjalnym stanowiskiem w tej sprawie ?
A może mam założyć w tym celu osobny wątek ?


Pozdrawiam
[#24] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@RadoslawF, post #23

Najważniejsze, że zainteresowany już wie i jest usatysfakcjonowany. Co do Ciebie - wystarczy, że zapoznasz się z podlinkowanym regulaminem.
[#25] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@recedent, post #24

Za podlinkowanie dziękuję, z regulaminem się zapoznałem. I mam propozycję usunięcia tego punktu:
"Redakcja PPA zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji ogłoszenia bądź jego usunięcia z bazy Giełdy bez podania przyczyn."
Nie ma sensu istnienia jeśli ma służyć do stwarzania niesnasek między moderatorami a użytkownikami a innego powodu jego wykorzystywania nie widzę.

W sprawie odpowiedzi na moje maile skierowane do redakcji coś napiszesz czy dalej czekam na nabranie mocy urzędowej ?


Pozdrawiam
[#26] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@RadoslawF, post #25

W sprawie odpowiedzi na moje maile skierowane do redakcji coś napiszesz czy dalej czekam na nabranie mocy urzędowej ?


Powód bana jest podawany zawsze. Czasami, jak w Twoim przypadku, wynika z wcześniejszej decyzji moderatora, której nie uszanowałeś. Zaznaczam, że ciągnięcie dalej tej dyskusji skończy się banem.
[#27] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@mailman, post #26

Czyli mam rozumieć że jak na list pisany do moderatorów odpowiada w sposób obraźliwy i niekulturalny jeden kontrowersyjny redaktor to jest wszystko w porządku i za próbę uzyskania odpowiedzi czy to co dostałem to zdanie redakcji czy tylko jednego niekulturalnego redaktora dostanę bana ?
A odpowiedź na pytania podstawowe czyli dlaczego moderatorzy nie odpowiadają na kierowane do nich majle, dlaczego za nich odpowiada ktoś inny w sposób obraźliwy przeczytam przed tym banem, w trakcie czy wcale ?


Pozdrawiam
[#28] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@RadoslawF, post #27

Gdyby to był Fejsbuch to był dał lajka :)
[#29] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@RadoslawF, post #27

Z uwagi na:
- złamanie regulaminu punkt 18 (nieposzanowanie decyzji moderatora pomimo ostrzeżenia)
- złamanie regulaminu punkt 10 (brak szacunku do innych uczestników forum - kilka postów wcześniej)
- złamanie regulaminu punkt 14 (m. in. trollowanie)

zostaje nałożona blokada na 14 dni (poprzednio miałeś 7 dni, więc zgodnie z regulaminem punkt 21, blokada jest dwukrotnie dłuższa).

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia są wystarczające.
[#30] Re: Pytanie do moderatorów giełdy i nie tylko.

@WojT_GL, post #28

Z uwagi na:
- złamanie regulaminu punkt 18 (nieposzanowanie decyzji moderatora pomimo ostrzeżenia)

zostaje nałożona blokada na 7 dni.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem