Forum » PPA
[#91] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@OSH, post #88

Co chcecie osiągnąć tą dyskusją? Wymusić na moderatorach/adminach jakieś zmiany? To chyba oczywiste, że to bezcelowe, bo zmiany nastąpią, gdy oni sami dojdą do wniosku, że tak należy zrobić.


Niestety, wymusić nic nie możemy, bo nie mamy do tego narzędzi. Ani faktycznych narzędzi cenzroskich do których moderatorzy mają dostęp, ani też nie ma tu żadnych demokratycznych mechanizmów, które pozwalałyby na korygowanie wybryków moderacji.

Jedyne co możemy zrobić to prosić i apelować do rozsądku i to robimy. Ja na przykład oczekuję przyznania, że obecna praktyka moderacji jest niewłaściwa i zostanie skorygowana w kierunku mniejszej ingerencji w tematykę i treść dyskusji, którą prowadzą użytkownicy.

Z drugiej strony obawiam się, że nic takiego nie nastąpi, bo byłaby to wielka ujma na honorze, gdyby wiedzący-zawsze-lepiej pan moderator przyznał rację zwykłemu użytkownikowi. Czy jednak się mylę?
[#92] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@jubi, post #1

Friendship Rulez! Oglądnij(cie) kilka razy, aż sobie przypomnisz(przypomnicie) jak kiedyś było i czy dziś wciąż obowiązuje.

Powinniśmy trzymać się razem. Kota pouczyć i nie wyśmiewać. Zatargi załatwiać prywatnie. Pomagać, chwalić tego, co ktoś nowego zrobił, razem robić jeszcze lepsze rzeczy. Szkoda życia Panowie. Na prawdę, może być fajnie, jak dawniej.
[#93] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@jubi, post #91

Narysuj coś, skomponuj, zakoduj - rób co chcesz. Przestań robić z siebie ofiarę i zabierz się do roboty. Daj żyć w spokoju.
[#94] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@jubi, post #91

Wiesz Jubi, rownie dobrze mozna zapytac, dlaczego nie mozna wlaczyc ignorowania postow moderacji, skoro ZADEN punkt regulaminu im tego nie gwarantuje i tak samo - Tobie tego nie zabrania. Jest kandydat, ktory madroscia oscyluje na poziomie Morsztyna, a czytac jego glupoty musisz. I co teraz? Tak moznaby zlosliwie zapytac.
[#95] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@F7sus4, post #94

Gdyby można było ignorować wypowiedzi moderacji zaraz znalazłby się jeden z drugim który broniłby się "nie widziałem ostrzeżenia ze strony moderacji, bo mam włączonego ignora. ŻĄDAM natychmiastowego cofnięcia bana i przeprosin na piśmie".

P.S. Chodzi o Jana Andrzeja Morsztyna? Tego poetę?
[#96] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@recedent, post #95

Nie mylisz aby ostrzeżenia z zakazem pisania w jakimś wątku bo tak sobie wymyślił moderator ?
Można było wątek przenieść w odpowiednie miejsce i po problemie. Zabrało tej wiedzy, dobrych chęci czy wystąpił ochota na pokazanie wszystkim "ja tu żądze" ?


Pozdrawiam
[#97] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@RadoslawF, post #96

Zaczynamy gadać już o żądzach? Ciekawe, ciekawe...ja wiem, jestem złośliwy w tym momencie, ale poczekam sobie jeszcze...
[#98] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@stachu100, post #87

Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.


Tak, nie rozmawiają jeśli jest to niewygodne dla rozmówcy. Można w związku z tym powiedzieć że nie są szczerzy :)
[#99] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@jubi, post #91

Zgadzam się z opiniami Daclawa #23 i #47, RadoslawF #27, jubi #20 i #60, wali7 #32, Duracel #40 i #44. Ja też uważam że wolność słowa to zwyczaj całego wolnego świata. Wg mnie robienie porządku powinno oznaczać przenoszenie wpisów do stosownych działów a nie uciszanie ludzi. Zgoda że w tematach technicznych powinien być porządek w sensie trzymania się tematu, aby ktoś szukający odpowiedzi na swój problem nie musiał przedzierać się przez dyrdymały nie na temat. Ale w tzw brednioserialach częste odbieganie od tematu to norma która nadaje wątkom bardziej interesującej fabuły. Co najwyżej modyfikował bym ich nazwy na takie nieco przydługawe aby obejmowały spectrum poruszanych w nich tematów. Tam i tak zaglądają tylko ci co lubią je czytać. A na trolli lekarstwo jest znane od dawna: ignorować. Wszelkie spory, polemiki, krytyka czy kary tylko ich nakręca, w razie bana będzie zakładał nowe konto by motać dalej. Jedyne co ich gasi to traktowanie ich jak powietrze, wtedy odchodzą szukać "posłuchu" gdzieś indziej.

Więcej wiary w ludzi! - użytkownicy to nie przedszkolaki których trzeba stale pilnować by jeden drugiemu palca w oko nie wsadził. I co z tego że wsadzi? - po co stał tak blisko? Nauczy się że może się bawić w innym kącie a interwencja "góry" nie jest potrzebna. Myślę że moderatorzy mogliby poświęcać czas na to co ich bardziej interesuje niż na śledzenie co dzieciaki robią by grozić palcem i/lub stawiać do kąta, z obawy że jak odpuszczą to się pozabijają a przedszkole pójdzie z dymem. A łobuziaki tylko na to czekają by kogoś ich zachowanie wkurzyło, bo to dla nich jakby nagroda za wysiłek. :)

PS.: Czy w regulaminie jest zastrzeżenie że wolno tu pisać tylko o Amigach? - Jeśli tak to straszny tu bajzel, a jeśli nie to po co warczeć na tych co piszą o czymś innym?
[#100] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@ZbyniuR, post #99

To niech idą sobie do HP. Proste.
[#101] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@OSH, post #100

Dokładnie, np. dyskusje około religijne trafiły do HP i jest "świecki spokój" :)
[#102] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@OSH, post #100

Kiedy praktyka pokazuje że takie dyskusje powstają we wszystkich działach i rolą mądrego moderatora powinno być ich przeniesienie tam gdzie ich miejsce a nie blokowanie czy banowanie dyskutantów. Pytanie tylko kiedy będą w stanie to zrozumieć ?


Pozdrawiam
[#103] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@RadoslawF, post #102

Jeśli dyskusja będzie choć trochę ocierać się o temat amigi, to zaraz założyciel wątku zacznie lamentować że mu temat do HP przeniesiono

Zobacz np. wątek E-UAE w dziale MorphOS, to się do HP nadaje, tylko straciłem czas czytając posty :)
[#104] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@KJB, post #103

Forum ma służyć do rozmów i dyskusji a nie do zamykania wątków i banowania użytkowników. Jeśli użytkownicy chcą i lubią prowadzić rozmowy odbiegające od tematyki forum to nie widzę problemu w stworzeniu kolejnego działu o nazwie "pogaduchy" i lokowania tam dyskusji czy sprzeczek nie nadających się do działów nazwijmy to technicznych lub odchodzących od tematów poruszanych w tych działach.
Pytanie kiedy taką możliwość dostrzegą moderatorzy ?


Pozdrawiam
[#105] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@recedent, post #95

Regulamin PPA jest bardzo dobry. Admini swietnie prowadza portal (za wyjatkiem jednego ktorego juz na cale szczescie nie ma OK ) Najlepszy portal amigowy w naszym kraju i nie tylko. Tylko pytanie po co gadacz polityczno religijny? No po co? Zeby kogo zadowolic? Od takich tematow sa inne portale. Ktos na sile z pogladami politycznymi, religijnymi czy personalnymi to ban za banem i zrozumie. Lapanie sie za slowka, o przecinek i zazarcie bronienie swojej racji czy wytykanie komus nieistotnego bledu tak samo - ostrzezenie, ban. Amiga, retro sprzet, tym sie bawmy bo o tym ten portal OK
[#106] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@atarens, post #105

Tylko pytanie po co gadacz polityczno religijny?


Istnieje w takim samym w celu, w jakim Hyde Park :)
[#107] Re: Regulamin PPA a jego stosowanie w praktyce

@ZbyniuR, post #99

Myślę że moderatorzy mogliby poświęcać czas na to co ich bardziej interesuje niż na śledzenie co dzieciaki robią by grozić palcem i/lub stawiać do kąta


Dokładnie, bo w tej chwili ta piosenka może spokojnie być oficjalnym hymnem ppa:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=sgPmxLMIRb0#t=132s



od 2 min 12 sek.

Wystarczy słowo "dziecko" zamienić na "amigowca".


Sztywno, równo i posłusznie
A do tego bez wahania
Dyscyplina, dyscyplina
To podstawa wychowania

Dziecko nie może za dużo czytać
Tylko wybrane problemy
Dziecko nie może o nic pytać
Ma słuchać co mu powiemy


(...)


Bywa czasami, że jakieś dziecko
Próbuje mieć własne zdanie
Wtedy z nim krucho
Wtedy z nim kiepsko
To dziecko dostanie lanie




Ostatnia aktualizacja: 12.05.2013 15:30:01 przez jubi
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem