Forum » PPA
[#1] Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne
Sprawa dotyczy tych dwóch rubryk nad stroną główną forum i perypetiami w rozdzielczości 1024x768

Jeśli nazwy tematów są krótkie, to oba bloki układają się pięknie jeden obok drugiego. Natomiast, jeśli ktoś przegnie z długością nazwy tematu, to wszystko się rozjeżdża i jeden jest pod drugim.

Wiem czym to jest spowodowane, znam uroki CSS i inline-block. Proponuję, żeby np. dodać obu blokom atrybut max-width ustalony na jakąś logiczną szerokość (albo 45% albo jakieś 490px) i overflow:hidden, bo 1024x768 jest IMHO nadal bardzo popularną rozdzielczością i niedobrze, jeśli na niej się strona rozjeżdża.

Co do ściętych tytułów tematów wyświetlanych w takiej sytuacji to gdzieś mi świta, że CSS3 wprowadza jakimś magicznym atrybutem dodawanie wielokropków do ściętego tekstu, może by tym się w takiej sytuacji poratować. Albo jakoś phpem na sztywno ścinać po danej liczbie znaków, tylko wtedy mamy problem różnej szerokości znaków (np. 'i', '@') i nie zawsze będzie to ładnie działać.
[#2] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@teh_KaiN, post #1

[#3] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@teh_KaiN, post #1

"Jeśli nazwy tematów są krótkie, to oba bloki układają się pięknie jeden obok drugiego"

Powinno byc
"Jeśli nazwy tematów są krótkie, to oba bloki układają się pięknie jeden pod drugim" :)
[#4] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@_arti, post #2

Dlaczego ma zgłaszać propozycje modyfikacji jako błąd ?


Pozdrawiam
[#5] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@RadoslawF, post #4

Może dlatego, że wpisujesz czy zgłaszasz błąd, czy to sugestia. Ja przynajmniej kojarzę taką możliwość.
[#6] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Ender, post #5

Ja kojarzę że "zgłoś błąd" jest do zgłaszania błędów a do propozycji zmian czy ulepszeń jest odpowiedni dział forum. No ale ja nie jestem z tych co piszą: "chlebak jak sama nazwa wskazuje służy do noszenia granatów".
Ale gdyby jednak "zgłoś błąd" miało służyć też do pisania propozycji zmian to do czego ma służyć ten dział forum ? Oczywiście poza krytyką moderatorów.


Pozdrawiam
[#7] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@_arti, post #2

Chodzi o to, żeby teraz, później było wiadomo kto z taką inicjatywą wyszedł pomysł
Z drugiej strony, to od czegoś ten dział jest pomysł

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 13:09:19 przez parallax
[#8] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@RadoslawF, post #6

Jak to sie mowi, tam gdzie 3 Polakow, tam 10 roznych interpretacji przepisow
[#9] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@RadoslawF, post #6

Kliknij w "zgłoś błąd", jedyne do czego możesz się doczepić, że na przycisku jest samo zgłoś błąd, a później w rozwinięciu masz zgłoś błąd/sugestię. Ja nie widzę problemu, bo korzystam czasem z przycisku. To najszybszy sposób dotarcia do redakcji, sami o tym nieraz pisali. Jak ktoś chce przedyskutować swój pomysł to proszę, ale jak chce go tylko zakomunikować to jest prosty sposób, użyć narzędzia do szybkiej komunikacji z redakcją.
[#10] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Ender, post #9

Jako autor wątku śmiem się wypowiedzieć, że utworzenie tego tematu było metaforą suszy dręczącej bliski wschód w latach 20. zeszłego stulecia, jako przypomnienie i przestroga, ale co ja Wam będę tłumaczył ;)

Nie no, bez kitu, ślepy jestem i nie zauważyłem tego przycisku. No ale już temat zrobiłem, to administracja tutaj też chyba przeczyta i się wypowie?

I żeby rozwiać wątpliwości co do interpretacji samej treści - dla mnie pożądanym zjawiskiem jest jeśli jeden blok jest obok drugiego, a nie jeden pod drugim.

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 16:08:14 przez teh_KaiN
[#11] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@teh_KaiN, post #10

Rozumiem, że nie zauważyłeś, nie sprawdziłeś, zdarza się. Ja piszę Radosławowi, który bez obrazy szuka dziury w całym.
[#12] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Ender, post #11

A ja odpowiedziałem na randomowy post w temacie widząc zamieszanie, nic personalnego :)
[#13] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Ender, post #11

Nie szukam dziury w całym, reaguje na pewne zjawisko. Ktoś pisze na forum jakąś propozycję i ze strony moderatora zamiast odpowiedzi pada aby napisał to mailem na adres redakcji. Dotychczas do takich i innych propozycji służył ten dział forum i jestem zaskoczony że moderator proponuje zgłaszanie propozycji w inny sposób.
Ale ponawiam pytanie skoro propozycje mają być zgłaszane poprzez "zgłoś błąd" to do czego ma służyć ten dział forum ?


Pozdrawiam
[#14] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@RadoslawF, post #13

Mnie to obojętne czy na forum czy na mejla przez formularz zgłoś błąd/sugestię. Użytkownik sam może zdecydować która forma mu bardziej odpowiada. Jeśli wybierze forum to znaczy, że chce poddać dany temat dyskusji z innymi użytkownikami forum, a w przypadku zgłoszenia błędu/sugestii robi to wybierając drogę kontaktu bezpośredniego z redakcją, jak komu wygodnie, choć mejla przeczytam szybciej.

A odpowiadając na temat:
Co do ściętych tytułów tematów wyświetlanych w takiej sytuacji to gdzieś mi świta, że CSS3 wprowadza jakimś magicznym atrybutem dodawanie wielokropków do ściętego tekstu,


Tak, text-overflow: ellipsis.
Boksy na górze forum faktycznie nie układają się dobrze. Wiem o tym od początku bo sam korzystam z forum, ale nie jestem ekspertem od grzebania w CSS (pomimo tego, że znam) i nie mam pomysłu na zmiany w wyglądzie i układzie forum czy strony i niestety chyba nikt nie ma.
99% CSS pisałem ja sam do nowej wersji strony i nie jest to coś na czym można się wzorować, po prostu napisałem to na szybko i tak zostało.
[#15] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@grxmrx, post #14

Dzisiaj trochę się pobawiłem stylishem, który pozwala wprowadzać lokalne modyfikacje do cssa stron. Chlastu chlastu i prawie mi się udało osiągnąć przyzwoity efekt. Najprawdopodobniej trzeba będzie z tabel wszędzie wywalić jeszcze nowrap="nowrap", zrewidować sztywno wprowadzone szerokości i posprawdzać wartości niektórych colspan, bo chyba są za duże, ale boksy same w sobie już się ładnie układają:

#forum > :first-child /*nadać temu jakieś id bo IE nie lubi tej pseudoklasy*/
    {
    width: auto; /*wywalić width: 98%*/
    }
#forum > :first-child > DIV
    {
    /*max-width: 480px; /*będzie syf na szerokich rozdziałkach*/
    max-width: 45%; /*chyba lepsze*/
    overflow: hidden; /* może to lepiej w TD gdzie jest nazwa tematu w towarzystwie z ellipsis*/
    }


Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 09:55:57 przez teh_KaiN
[#16] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@teh_KaiN, post #1

Zmieniłem układ boksów na stronie indeksowej forum, przy okazji zwiększając limit wyświetlanych ostatnich wątków. Wydaje mi się, że teraz jest lepiej, ale jeśli będzie dużo głosów na "nie" to mogę przywrócić poprzednią wersję...

Przy okazji propozycja zmiany układu boksów w dziale Graffiti - mam nadzieję, że trafiona.
[#17] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@grxmrx, post #16

Mnie się ten układ mniej podoba :/
Na mobilu - gdzie w większości przeglądam to forum, trzeba mocno scrollować.
Może ten box po lewej powinien być szerokości tego po prawej - a ten po prawej szerszy, po to, żeby było łatwo czytać ostatnie posty na forum?
[#18] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@WojT_GL, post #17

Rowniez strasznie mnie drazni ten uklad, nie idzie sie do niego przyzwyczaic.
Imo wczesniejszy "z gory na dol" byl duzo czytelniejszy.
[#19] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@selur, post #18

Popieram. Lepiej było wcześniej.
[#20] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Drupi77, post #19

Mnie akurat nowy układ odpowiada taki filemasteropodobny jest Mniej korzystniej ten układ wypada w przypadku urzadzeń mobilnych ale to tylko moja osobista opinia.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 15:56:13 przez miro_78
[#21] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@miro_78, post #20

Stara wersja była lepsza,ostatnie wątki były bardziej czytelne.
[#22] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@grxmrx, post #16

Fajne, ale proponuję jeszcze jedną zmianę. Pod Aktualnościami jest skrót najnowszych komentarzy i jest podany pseudonim osoby, która napisała ostatniego posta. Ale w skrócie najnowszych komentarzy do forum nie ma informacji o autorze. Proponuję to dodać, czyli żeby skrót postów w forum miał podobne wyświetlanie jak ten pod aktualnościami.
[#23] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@miro_78, post #20

Mniej korzystniej ten układ wypada w przypadku urzadzeń mobilnych ale to tylko moja osobista opinia.


Urzadzenia mobilne mozna by przebolec, ale portal ze slowem "amigowy" w nazwie powinien w pierwszej kolejnosci dbac o poprawne wyswietlanie na Amidze. Grx ma ponoc AmigaOS 4.1 (chociaz jak czytam niektore jego wypowiedzi to trudno mi w to uwierzyc), wiec powinien zauwazyc ze zarowno w OWB, jak i MUI-OWB, jak i QTWeb kolumna "statystyki" nachodzi na kolumne "ostatnio popularne". Jedynie pod TimberWolfem wyglada to dobrze.
[#24] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Mufa, post #23

Nie liczę na to, że kiedykolwiek napiszesz coś bez złośliwości, tak i to zgłoszenie jest w tym samym stylu i tak je odbieram.
Co do testowania to wyjaśniam - nie mogę przy każdej zmianie sprawdzać wyglądu na każdej przeglądarce i systemie, więc liczę na feedback ze strony użytkowników - do AmigaOS 4.1 mam dostęp tylko i wyłącznie w jednym miejscu, a przebywam często w różnych miejscach/miejscowościach. Fajnie by było gdyby AmigaOS 4.1 był dostępny na jakimś sprzęcie bardziej mobilnym (np. obiecywany netbook) niż te, które aktualnie ten system obsługuje, wówczas mógłbym testować częściej bez potrzeby zawracania komuś głowy (zwłaszcza, że te zmiany akurat są kosmetyczne, są też jedynie propozycją i nie wymagają moim zdaniem jakichś wielkich testów przed wdrożeniem, a należy pamiętać, że to jest projekt hobbystyczny). Innym rozwiązaniem byłaby możliwość uruchomienia zdalnego pulpitu lub usługa typu browserling.com z przeglądarkami uruchomionymi pod AmigaOS 4.1 (swoją drogą to ciekawe kiedy na ten system powstanie i będzie stale rozwijana jakaś porządna przeglądarka..., ale to już temat na inny wątek), ale nic mi nie wiadomo o istnieniu czegoś takiego.

Dla ścisłości - ten temat jest między innymi po to żeby każdy kto widzi jakieś błędy na swojej przeglądarce czy konfiguracji mógł je zgłosić a ja w miarę możliwości mogę się do tego odnieść.


Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 20:19:35 przez grxmrx
[#25] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@Aurel, post #22

Dodane.
[#26] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@grxmrx, post #16

ale jeśli będzie dużo głosów na "nie" to mogę przywrócić poprzednią wersję

Poczekałem trochę, żeby stwierdzić, czy mi się podoba i jestem na TAK.

Odnośnie graffiti, to po kliknięciu w "Dodaj komentarz" box opisu obrazka "chudnie" przez co tekst wystaje.



Bo zapomniałem: gdybyś miał czas, to może warto zastanowić się nad usunięciem "Dodaj komentarz" w przypadku gdy pole komentarza jest już wyświetlone.

No i dodałem komenta, a tam nadal tylko 2 (chociaż z moim są 3)...
Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 20:43:40 przez APC74

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 20:47:34 przez APC74
[#27] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@APC74, post #26

Dzięki za zgłoszenie. Efekt wystawania u mnie nie występuje. Napisz proszę jakiej przeglądarki (i na jakim systemie) używasz.

Bo zapomniałem: gdybyś miał czas, to może warto zastanowić się nad usunięciem "Dodaj komentarz" w przypadku gdy pole komentarza jest już wyświetlone.


Poprawione.

No i dodałem komenta, a tam nadal tylko 2 (chociaż z moim są 3)...


Do sprawdzenia i poprawienia.
[#28] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@grxmrx, post #27

Firefox 23.0.1, WinXP.
Po zastanowieniu: Czy znaczenie może mieć moja domyślna czcionka dla Ff - DejaVu (Sans / Serif / Mono)?

Szybciej dziś klikam na guzikach, niż myślę... ;)
Bo zajrzałem jeszcze do Graffiti za pomocą NetSurfa (żeby się zrehabilitować w oczach tru-amigowców :P ) i zauważyłem, że o ile ilość komentów wynosi 2, to jednak czas ostatniego komenta wskazuje na mój komentarz.



Kliknij, żeby powiększyć...


Ostatnia aktualizacja: 24.08.2013 23:16:26 przez APC74
[#29] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@APC74, post #28

Zidentyfikowałem problem. Jeden z komentarzy był najprawdopodobniej przeniesiony z innego wątku i w tym konkretnym przypadku, w tym dziale, nie ma poprawnego ustawianego licznika po przeniesieniu komentarza.

W nawiązaniu do głosów od użytkowników urządzeń mobilnych - niestety nie dorobiłem się jeszcze żadnego urządzenia tego typu, mam tylko symulatory lub emulatory (jak np. Opera Mobile) pod ręką.
Jeśli ktoś ma pomysł jak dostosować CSS (wykorzystując np. CSS3 media queries) forum lub ogólnie strony do tych urządzeń, czyli jak uczynić wygląd dopasowującym się do rozdzielczości czy trybu wyświetlania/położenia urządzenia to jestem otwarty na propozycje i współpracę.
[#30] Re: Forum - ostatnio dodane, ostatnio popularne

@grxmrx, post #29

Na monitorze moim to też nie wygląda najlepiej.
Tak na 23" to się prezentuje:
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem