Forum » PPA
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#35] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#38] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#39] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA
[#43] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@_arti, post #1

1. System reputacji na forum - tak. Proszę tylko o rozpisanie jak to ma działać w szczegółach lub podanie linka lub przykładu podobnego systemu, który mógłbym reimplementować.

2. Przywołanie użytkownika - tak, nie widzę aktualnie przeszkód by coś takiego dodać.
[#44] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@grxmrx, post #43

A na giełdę poprostu uważać...
[#45] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@Mayolika, post #44

Pisałem to już w temacie o landrynce, czy jak mu/jej tam. Pomysł wydaje mi się być sensowny, a więc napiszę i tutaj:

- chodzi o to, żeby ogłoszenia typu SPRZEDAM/KUPIĘ/ZAMIENIĘ na Giełdzie mogli dawać bardziej zaangażowani użytkownicy, np. o stażu minimum 1 rok i liczbie postów przekraczającej 100 lub 200. Skończą się przypadki rejestracji tylko po to, żeby zahandlować (bo kto będzie czekał rok i nabijał posty tylko po to by opchnąć uszkodzony joystick?) - takie osoby niech próbują szczęścia na Allegro itd.

To taka luźna propozycja kierunku w jakim można by pójść, żeby Giełda była bezpieczniejsza.
[#46] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #45

A może zróbmy jak w ZUSIE czy Urzędzie Skarbowym.
Zanim wystawisz ogłoszenie, musisz udowodnić, że nie jesteś złodziejem, mordercą lub gwałcicielem.
Z góry założymy, że osoba wystawiająca ogłoszenie jest oszustem i to ona musi nam udowodnić na wszelkie możliwe sposoby, że:
- nigdy nie była karana;
- zawsze płaciła podatki;
- odprowadzała składki zdrowotne do ZUS.

Dodatkowo przed wystawieniem ogłoszenia trzeba będzie wysłać do moderatorów, kserokopię aktu urodzenia, kserokopię 2 dokumentów tożsamości i zaświadczenie o niekaralności.
Dopiero po weryfikacji tożsamości w tych instytucjak, które wymieniłem, a ponadto uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia z policji, że osoba która chce wystawić ogłoszenie jest tym za kogo się podaje i nigdy nie była karana, moderatorzy wyświetlą ogłoszenie na giełdzie.

To tak pół żartem, pół serio - mój brat starał się o akademik i mniej więcej tak wyglądała jego droga do załatwienia miejsca w akademiku, oczywiście bez zaświadczeń z sądu czy policji ;)

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 08:40:00 przez glichtanski
[#47] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #45

Liczbę postów można zweryfikować samodzielnie. Żadnych dodatkowych ograniczeń w dziale Giełda nie ma w planach. Jest to dział z ogłoszeniami a nie serwis aukcyjny.
Ja sobie cenię, choć jestem świadomy ryzyka, serwisy gdzie można zamieścić dowolne ogłoszenie za darmo. Tego typu serwisy przejęły w dużej części (choć nie zastąpiły) ogłoszenia w gazetach drukowanych gdzie też nie ma pewności co do tego kto jest po drugiej stronie. Jednak to jest dobre bo nie trzeba stawać się powiedzmy członkiem jakiegoś klubu żeby móc coś sprzedać. Czasami ktoś ma do sprzedania jakiś sprzęt czy literaturę po kimś lub nigdy nie miał potrzeby zakładać konta, ale potrzebuje wystawić ogłoszenie - wówczas jest to wygodne, nie trzeba czekać. Swoją drogą przyznam, że sam czasami proponuję znajomym, którzy znaleźli Amigę na strychu i chcą sprzedać by zamieścili ogłoszenie się również na PPA.pl w dziale Giełda.
To co proponujesz to byłby właśnie taki klub handlarzy z ograniczonym członkostwem co moim zdaniem wpłynęłoby na to, że wystawianych byłoby nie 30 ogłoszeń miesięcznie a 5. Zdecydowanie lepiej jest samemu sprawdzać kto ile ma postów, jakie miał wypowiedzi itd.
[#48] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@grxmrx, post #47

To może niech graficznie Giełda wygląda jak tablica z ogłoszeniami (taki obrazek) i na niej działy, żeby ludziom od razu się kojarzyło. Być może wystarczy dodać w forum dział Giełda jako podrozdział w HP i niech kto chce ma prawo zapytać, czy ktos robił z tym kimś interesy. Tylko i wyłącznie w tym dziale. Za chamskie wpisy i komentarze odnośnie ceny, że za duża, zgłupiał itd. od razu ban na wystawianie na PPA. Nie wiem, czy tak można ( z prawnego pkt. widzenia).
[#49] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@grxmrx, post #47

No w sumie ... nie wiem ... ja i tak jak już kupuję na giełdzie to tylko od osób które znam - wtedy to już nawet nie uzywam gieldy tylko zalatwiam sprawe prywatnie. Wiec ogolnie nie mam cisnienia na jakies zmiany w tym dziale. Dajcie moze ankiete dla swietego spokoju i zobaczymy, czy zmieniac czy zostawic jak jest. Niech lud sie wypowie ...
[#50] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@Ender, post #48

Ale dlaczego ban za komentarze odnośnie ceny ?
Jest wystawiony przedmiot przez znanego i zasłużonego na forum moderatora, za praktycznie takie same pieniądze można było kupić podobne ale nowe (i o dwa razy większej pojemności) w jednym z Amigowych sklepów. Dlaczego za informację o zawyżonej cenie i innym potencjalnym źródle towaru ma być ban ?
Dlaczego poklask zdobywają sposoby ochrony sprzedających a nie kupujących którzy są jednak większą grupą użytkowników forum ?


Pozdrawiam
[#51] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@RadoslawF, post #50

Na Amibayu tak jest, że nie ma zadnego gadania o cenach pod ofertami. Wszystkie wyskoki sa konsekwentnie usuwane przez administracje.
[#52] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #51

Na allegro też nie ma gadania, nawet nie można licytującym ostrzeżenia wysłać, ale nie chcesz chyba giełdy przerabiać na allegro czy amibaya ?


Pozdrawiam
[#53] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #49

Była już taka ankieta.
[#54] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@grxmrx, post #53

No to może nowa ankieta?:D
[#55] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@Skiba, post #54

@Skiba, Dokładnie o tym myślałem, żeby powtórzyć głosowanie. To niewielki koszt, żeby zorganizować, a okaże się czy cała gadka o zmianach ma sens.

@Radoslaw, nie chce gieldy przerabiac na Amibaya, bo po co nam drugi taki serwis. Jedno Allegro też starczy, i do tego jest jeszcze Ebay. Napisałem Ci wyzej jednynie o komentowaniu cen za jakie wystawia sie przedmioty i jak to wyglada na zachodzie - tam sie po prostu o tym nie biadoli - albo cena jest dla ciebie dobra, albo nie - kupujesz albo nie itd. to mialem na mysli. A to co sie stanie tutaj z dzialem Gielda to juz mnie malo interesuje - jak juz pisalem - nie kupuje od jednostrzałowców typu Landrynka, a prawie zawsze od ludzi, których reputację potwierdza forumowa aktywność, stąd takie a nie inne sugestie z kilku postów wyżej.

W ogóle to taka mała refleksja - w tym kraju już tak jest, tacy są ludzie, to smutne, że musimy się przed sobą zabezpieczać na wypadek przekrętów czy oszustw i to jeszcze w tak niszowym środowisku jakim jest świat Amigi i okolice

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 11:09:42 przez mccnex
[#56] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #55

Może zrobić przy każdym profilu zakładkę, komentarze do transakcji, w których opisane były zakupy i sprzedaże po miedzy forumowiczami, oceny, możliwości zwrotu, gwarancje itd.
[#57] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@grxmrx, post #53

Kiedy była ta ankiety można było zamiast ceny podawać link do allegro, teraz podawanie linku jest zabronione. Skoro i tak zmieniacie zasady na wygodniejsze dla was to przynajmniej miejcie trochę przyzwoitości i nie zasłaniajcie się głosowaniem którego i tak nie respektujecie.


Pozdrawiam
[#58] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #55

Nie wszystko co sprawdziło się na zachodzie sprawdza się u nas. A poza ochroną przed ewidentnymi oszustami wysyłającymi cegłę lub zwłoki obiecanego kompa warto też chronić przed ludźmi podbijającymi ceny. Forum ma służyć do wymiany informacji i blokownie części tej informacji w celu ochrony handlarzy nie uważam za słuszne.


Pozdrawiam
[#59] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@RadoslawF, post #58

I tu się mylisz, kolego - bo te wszystkie wątki na forum o cenach na Allegro to w praktyce pomogły nie użytkownikom ale właśnie handlarzom. Każdy niezorientowany nawet w Amidze delikwent jeżdżący na wystawki do Niemiec, który sobie tu zajrzał mógł bez problemu się dowiedzieć, że po pierwsze jest dużo chętnych, a po drugie, że to czy tamto jest sprzedawane na Allegro za drogo albo za tanio i odpowiednio sobie tę informację wykorzystać. Niejeden sprzedawca niemieckiego second handu wykumał w tym dobry biznesik i że oprócz pralek i szaf warto szukać też starych komputerów. I tak o to na Allegro wysypały się Amigi z dopiskiem "nie wiem co to", "nie mam jak sprawdzić" + obowiązkowa fotka "znajduchy" na chodniku przed garażem.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 11:43:43 przez mccnex
[#60] Re: Propozycje usprawnień do forum i giełdy PPA

@mccnex, post #59

Jak powaznie chcecie usprawnić forum to zlikwidujcie linki krótkotrwałe, szczególnie do allegro, bo po miesiącu nie wiadomo o co chodziło i taki wątek to mozna o kant dupy rozbić.

Brak zamieszczania fotek na serwerze PPA to kolejny grzech.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem