Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowy punkt w regulaminie PPA
[#32] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #31

Nie widze podstaw

Naruszenie pkt. 9 regulaminu PPA mowiacego o umieszczaniu wpisow poza tematem danego watku. Nie ma zmiluj. Do zobaczenia za 7 dni!
[#33] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@F7sus4, post #32

czuję, że to się skończy na Benedykt Reloaded :P
[#34] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@snajper, post #33

Chyba czas zamknąć ten wątek...
[#35] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

1. Punkty jak wyżej są absurdalne i na pewno nie będą wprowadzone.
2. Dyskusja prowadzona w wątku o nowym dystrybutorze komputera AmigaOne X1000 była OT, który został przeniesiony w miejsce innej dyskusji o tym samym podłożu.
3. Rzekoma dyskusja była trzykrotnie kontynuowana w tym samym wątku: pierwszy raz po przeniesieniu postów, drugi raz po wyraźnej uwadze moderatora, aby czynić to w odpowiednim miejscu (które zostało wskazane) i znowu została przeniesiona (to nie był zakaz dyskutowania, bo chyba niektórzy tego nie rozumieją). Gdy trzeci raz jeden i ten sam człowiek (który zresztą był klonem znanego już konta założonym w okresie, gdy jeszcze nie było tak dokładnej weryfikacji jak obecnie) dalej jedzie w temacie wywołując zarzewie flame'a, to już chyba wystarczający powód, aby stanowczo zareagować. Co się stało.

Zwróćmy uwagę, że złamano kilka punktów regulaminu: wywołanie flame'a, ciągnięcie OT pomimo wyraźnej uwagi moderatora, dyskusja z moderatorem (pominę już fakt zdublowanego konta). To chyba wystarczy, aby dać bana. I nie chodziło tutaj o dyskusję - dyskutować można o wszystkim, o ile jest to dyskusja rzeczowa i w odpowiednim do tego miejscu.

I zaznaczam, że po raz ostatni moderacja tłumaczy się ze swoich poczynań, które wyraźne zostały wskazane i stosowne ostrzeżenia wystosowane zanim działania podjęto. Proponuję nie kontynuować TEGO wątku, gdyż jest absurdalny, a autor wątku po raz kolejny szuka zaczepki z moderacją. Jeżeli komuś coś się nie podoba, może usunąć konto z portalu.

Jeżeli wątek sam nie wygaśnie, wkrótce zostanie zamknięty.
[#36] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@mailman, post #35

"I zaznaczam, że po raz ostatni moderacja tłumaczy się ze swoich poczynań"

Mialem to skomentowac, ale w sumie nie dam wam tej satysfakcji...
Domyslcie sie sami, co chcialem napisac OK
[#37] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@mailman, post #35

3. Rzekoma dyskusja była trzykrotnie kontynuowana w tym samym wątku: pierwszy raz po przeniesieniu postów, drugi raz po wyraźnej uwadze moderatora, aby czynić to w odpowiednim miejscu (które zostało wskazane) i znowu została przeniesiona (to nie był zakaz dyskutowania, bo chyba niektórzy tego nie rozumieją). Gdy trzeci raz jeden i ten sam człowiek (który zresztą był klonem znanego już konta założonym w okresie, gdy jeszcze nie było tak dokładnej weryfikacji jak obecnie) dalej jedzie w temacie wywołując zarzewie flame'a, to już chyba wystarczający powód, aby stanowczo zareagować. Co się stało.


Zarzewie flame`a wywołał inny użytkownik twierdzący że AmigaONE to Amiga i upierający się przy tym przy pomocy trollowania np. przez wklejanie bezsensownych fotek czy linków bez komentarza. Nawet nie dostał upomnienia, dla przypomnienia kiedyś bana dostał osobnik który miał pecha wyciągnąć stary wątek z pytaniem czy coś się w tym temacie zmieniło. Moderator twierdził że było to trollowanie. Co byście o mnie złego nie napisali to nie ja się ośmieszam takimi decyzjami jako moderator. I jak widać śmieszność i niewłaściwość waszych decyzji nie tylko ja widzę i nie tylko ja na nie reaguje.


Pozdrawiam
[#38] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@snajper, post #33

Wlasnie dlatego byl dobry moment na zamkniecie topicu, jakies 15 postow wstecz na wysokosci zeslizgu z watku wlasciwego. Teraz albo ucichnie, albo pojdzie prywata. Whatever.
[#39] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@mailman, post #35

No szkoda tego wątku :( A tak było wesoło OK
[#40] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #37

dla przypomnienia kiedyś bana dostał osobnik który miał pecha wyciągnąć stary wątek z pytaniem czy coś się w tym temacie zmieniło.

Widać miał pecha.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 19:28:40 przez ede
[#41] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #37

dla przypomnienia kiedyś bana dostał osobnik który miał pecha wyciągnąć stary wątek z pytaniem czy coś się w tym temacie zmieniło


Kłamstwo takie, że... no dobra, nie oplułem monitora, ale:

Parallax dostał bana za całokształt, robił syf w kółko i w końcu "dolał o jedną kroplę oliwy za dużo".

Jednym zdaniem ciężko sobie na to zapracował.
Dobrze wiesz że nie wystarczy odkopać starego tematu żeby bana dostać, bo nie jesteś tutaj od wczoraj...
[#42] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@KJB, post #41

Wiem że tak decyzję tłumaczył moderator.
To co ja wiem a czego nie wiem nie ma znaczenia, znaczenie powinien mieć regulamin a tam nie ma wymienionego przewinienia "dolał o jedną kroplę oliwy za dużo".


Pozdrawiam
[#43] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@mailman, post #35

Widzę proste rozwiązanie - wprowadzić propozycję wyrażoną w poście 1. Jej autor sam się "załatwi" własną bronią, kwestia czasu.
[#44] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@KJB, post #41

RadosławF po prostu nie może pojąć tego, że zdrowego rozsądku nie da się objąć regulaminem. Poza tym "dolał o jedną kroplę oliwy za dużo" jest oczywiście w nim zapisane - nie wprost ale jest - to wypadkowa punktów 9, 10, 14 i 15. To, czego oczekuje RadoslawE to zwykła i bezmyślna biurokracja a do czego doprowadziło uwzględnianie wszystkiego w przepisach i ścisłe ich przestrzeganie można zobaczyć chociażby w filmie Ghostbusters. Polacam ;)
[#45] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #44

[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

Arti, to bylo poetyckie.





Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 20:06:09 przez F7sus4
[#46] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #44

Ja to wiem od dawna, moderatorzy zmieniający regulamin tak aby nie komentowano ich wyczynów jeszcze nie. A skoro moderator podał jeden powód to teraz nie broń go i nie wymyślaj następnych, bo będzie wstyd jak przy jednym z banów dla Blendora gdzie moderator podał powód, udowodniono mu że zmyśla to podął kolejny i tak było tych powodów razem ze cztery i żaden nie prawdziwy. Prawdziwy znamy, prawdziwy był za to co napisał do redakcji w mailu. Ale zanim zaczniesz liczyć kolejne wypadkowe przypomnę że korespondencja mailowe nie podlegają banowaniu. Tak wiem zdrowy rozsądek moderatorów nie daje się opisać regulaminem więc wolno im banować za to czego regulamin nie przewidział. Ja wstydził bym się być moderatorem na takich zasadach, tobie jak widzimy nie wstyd i jeszcze publicznie bronisz olewanie regulaminu przez moderatorów.


Pozdrawiam
[#47] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@mailman, post #35

Mam prośbę bardzo na serio. Żeby usunąć z dostępnych emotów żarówę.
[#48] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@_arti, post #34

Dokładnie, żenada. Aż się chce zakląć, albo godzimy się na to jak funkcjonuje to forum albo nie i wypad z baru. Moderatorzy są ok, nikt nie dostaje bana za nic. Miałem chyba dwa razy ostrzeżenia, dostosowałem się i bana nie było. Jak ktoś chce robić gnój na forum, to niech idzie gdzie indziej i nie tłumaczcie mi tu takiego syfu wolnością słowa, bo ją zwyczajnie niektórzy nadużywają. Olać hejterów.
[#49] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #46

przypomnę że korespondencja mailowe nie podlegają banowaniu.

Radek, ja tez z tego tytulu dostalem 7-dniowke, podobnie jak 7-dniowke dostalem za "flood" emotikonami, tyle ze regulamin w zaden sposob nie okresla, czy mozna ich wstawic 3, 5, 10, czy 25. I nie ma to absolutnie znaczenia - cytujac mail z wytlumaczeniem na w/w postepowanie: "czasami musimy tlamsic juz problem w zalazku". Nawiazujac do tych slow z neutralnego punktu widzenia, a wiec nie broniac, ani nie atakujac nikogo - pogodz sie z tym. Intelektualnie jestem za tym co mowisz, natomiast tak samo stawiam sie po drugiej stronie barykady. I prawda jest, ze wszczynanie rozognionych dyskusji, czy nt. moderatorow, albo nt. innych uzytkownikow raczej niewiele w tej sprawie nie zmieni. Gdyby zamiast tego kazdy wyjsciowo okazal odrobine dobrej woli, byloby latwiej nam wszystkim, i z gorki, nie pod. A to, co tu i teraz obserwuje, to sprzeczka o przyslowiowy "przecinek i kropke".
[#50] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@Ender, post #48

Skoro moderatorzy nadużywają regulaminu, skoro bez wstydu przyznają że regulamin wszystkiego nie przewidzi więc można banować niekoniecznie zgodnie z regulaminem to chyba nie jest w porządku. Ja się zgadzałem przestrzegać regulaminu a nie "widzimisie" moderatora, a on też ma pilnować jego przestrzegania a nie tłumaczyć że nie musi bo regulamin wszystkiego nie przewidzi.


Pozdrawiam
[#51] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@jubi, post #1

co za ból dupy...
[#52] Re: Nowy punkt w regulaminie PPA

@RadoslawF, post #50

To jest klasyczny dylemat pt. "Czy czlowiek powinien sluzyc prawu, czy prawo czlowiekowi?" i obrona dwoch nierozstrzygalnych, antagonistycznych postaw.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem