Forum » PPA
[#1] Znowu Giełda..
30.12.2013 zrobiem ogłoszenie o treści:

Kupię kontroler Catweasel w wersji PCI (do obsługi amigowych stacji dyskietek). Proszę o oferty mailem.

Widać je dalej na Giełdzie. Dzisiaj zauważyłem, że użytkownik davero ewidentnie skopiował moje ogłoszenie i wstawił 01.01.2014 23:55 coś takiego:

Kupię kontroler Catweasel w wersji PCI (do obsługi amigowych stacji dyskietek). Proszę o oferty

davero ma datę rejestracji: 2014-01-01 16:49:59, czyli zaraz przed stworzeniem ogłoszenia. Dodatkowo zacząć udzielać się w wątkach dotyczących lutowania kabli itp.

Czy to konto nie jest przypadkiem klonem naszego innego kolegi? Można to sprawdzić?
Wkurza mnie kopiowanie wcześniej wątków, a teraz ogłoszeń. Dodatkowo dostałem kilka wiadomości z głupimi komentarzami, więc wietrzę kolejną prowokację.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 11:56:05 przez Tom3k
[#2] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #1

No ale może też chce kupić? ;) Dobra, sprawdzimy, co się da.
[#3] Re: Znowu Giełda..

@_arti, post #2

No może chce Dzięki.
[#4] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #1

Też jestem zainteresowany tym kontrolerem i też za chwilę będę wstawiał takie ogłoszenie na giełdę.
Czy to znaczy, że będę kolejnym klonem kogoś/czegoś?

Od dłuższego czasu, na forach związanych z Retro sprzętem, zauważam około spiskowe teorie związane z klonami userów. Zaczynasz przypominać jednego z userów rodzimego forum związanego z 8-bitowcami spod znaku C=.

Jak dla mnie powoli zakrawa to na paranoję...
[#5] Re: Znowu Giełda..

@dominiqr, post #4

On skopiował żywcem mój opis (zobacz powyżej). Podoba Ci się to? Bo mi nie. Poza tym ktoś później może brać moje teksty za jego - przez podobieństwo. A ja nie chcę być kojarzony z kimś innym na forum. Dlatego od razu to zgłosiłem. Nie napisał ani jednego swojego słowa, tylko "kopiuj-wklej" - zapomniał tylko ostatniego wyrazu. Jak ktoś wstawia swoje ogłoszenia - nic do tego nie mam, każdy ma prawo. Ale to tutaj to co innego.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 12:25:56 przez Tom3k
[#6] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #5

może dajcie grupowe ogłoszenie
[#7] Re: Znowu Giełda..

@Dorian3d, post #6

grupowe ogłoszenie

To by była ciekawa możliwość na Giełdzie
[#8] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #1

To konto nalezy do mosistowskich bojowek a wiadomosc byla przeslaniem... juz po tobie
[#9] Re: Znowu Giełda..

@selur, post #8

Hehe, ale akurat ja mam i Amigę i Maka z MOSem, więc nie wiem, może zaliczam sam się do tych "bojówek"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 12:52:26 przez Tom3k
[#10] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #5

On skopiował żywcem mój opis (zobacz powyżej). Podoba Ci się to? Bo mi nie.


Świat się śmieje lub oburza z patentowania przez trolli patentowych wszystkiego łącznie z "prostokątną obudową z zaokrąglonymi rogami" a tu mamy rodzynka który rości sobie prawo do wyłączności na zwarty tekst ogłoszenia. Dawno się tu tak nikt nie ośmieszył.

Mam pytanie ? gdybym jednak uznał że też potrzebuje takiego urządzenia, jakiej treści ogłoszenie nie uznasz za plagiat, kopię i nie będziesz potępiał w dyskusji na forum ?


Pozdrawiam
[#11] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #1

Daj sobie na wstrzymanie. Skopiował i co? Do sądu go podasz za to
[#12] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #1

No ale jeśli ktoś chce kupić kontroler Catweasel w wersji PCI (do obsługi amigowych stacji dyskietek), to jak ma inaczej sformułować to jednym zdaniem - "Do stacji dyskietek amigowych obsługi PCI kontroler Catweasel zakupię"?

Prawa autorskie do ogłoszenia giełdowego - no niezła jazda.
[#13] Re: Znowu Giełda..

@Daclaw, post #12

Tak oczywiście, bo jak ktoś pisze ogłoszenie to każdy w dokładnie takiej samej formie... Nie chodzi o to, że napisał PODOBNIE, ale że SKOPIOWAŁ mój opis, jakby sformułował to po swojemu, nie czepiałbym się. Moim zdaniem wyraźnie chodzi o to, aby ktoś kto przeczytał POMYLIŁ bliźniacze ogłoszenia obu użytkowników. I ja chcę tego uniknąć. Poza tym jest podejrzenie, że ktoś ma kilka kont (co jest z tego co wiem łamaniem regulaminu), dostałem też w związku z ogłoszeniem kilka głupich wiadomośći (możliwe, że od tej samej osoby), więc zwróciłem na to uwagę. Moderator potwierdził, że to sprawdzą i mi to wystarczy, nie muszę nawet wiedzieć jakie będą rezultaty. Nic więcej. Po co ciągnąc temat?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 13:40:51 przez Tom3k
[#14] Re: Znowu Giełda..

@RadoslawF, post #10

"Świat się śmieje..."
Swiat to raczej oszalal dzieki nadmiernemu rozrostowi prawniczych bzdetow i ich zwolennikow.

Najpierw zaczelo sie od troli, ktorzy wypisywali na swoich stronach "nie kradnij screenshot'ow"
tak jakby zrobienie screenshota z gry, bylo jakims nadludzkim wyczynem wymagajacym wielkiego wkladu finansowego. Pozniej pojawilo sie "nie kradnij tekstu, nie kradnij pomyslu, nie kradnij mapki, nie kradnij mp3, nie kradnij video-cd, nie kradnij szkicu...nazwy....rozmiaru... buta... f****.." itp. itd.

No to teraz mamy "nie kradnij ogloszenia" siedzi, pije i chrupki
[#15] Re: Znowu Giełda..

@selur, post #14

Powtórzę raz jeszcze:

1. Nie chcę, żeby ktoś kojarzył mnie z innym użytkownikiem.
2. Dostałem w sprawie ogłoszenia dziwne wiadomości.
3. Jest podejrzenie, że to wszystko robi jeden użytkownik, który ma kilka kont na portalu.
4. Ten sam użytkownik wiele razy robił prowokacje tu i na innych forach (również w stosunku do mnie)
5. Miałem z nim złe doświadczenia w przeszłości (w sieci i niestety też w tzw. "realu").
6. Wiele osób ma z nim podobne doświadczenia, o czym informowali mnie na privie i mailem.

Uważam, że w związku z powyższym trzeba na niego zwrócić uwagę. Moderatorzy sprawdzą, dla mnie sprawa jest zamknięta.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 13:46:54 przez Tom3k
[#16] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #15

Sprawdziliśmy. Nic podejrzanego... przynajmniej jeśli chodzi o rzeczy, które byliśmy w stanie sprawdzić. Na ten moment nie ma się czego doczepić.
[#17] Re: Znowu Giełda..

@_arti, post #16

Ok, jeszcze raz dziękuję za podjęcie sprawy.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 13:52:14 przez Tom3k
[#18] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #15

1. Ci powiem, że nie nie skojarzyłem, żeby ogłoszenia były powiązane ze sobą - dla mnie był/jest to zbieg okoliczności, że dwie osoby szukają takiego samego sprzętu w tym samym czasie.
2. Ale nie były to propozycje matrymonialne? ;)
3. Bywa.
4. siedzi, pije i chrupki
5. Szok
6. Niech zgadne... chodzi o Kłółika Rodżera?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:05:42 przez dominiqr
[#19] Re: Znowu Giełda..

@dominiqr, post #18

Tutaj jest pewnie przypadek, ale przydałby się jakiś sposób weryfikacji użytkowników. Na tym forum jest kilku mistrzów ściemy i proxy.
Np zdjęcie z Amigą i gazetą dzisiejszą (można zasłonić oczy ;-p).
[#20] Re: Znowu Giełda..

@dominiqr, post #18

Mnie się nie spodobało skopiowanie żywcem ogłoszenia, bo to nie był suchy tekst w stylu "Kupię Amigę 500", tylko dłuższy opis. Myślę, że wiele osób mogłoby się dziwnie poczuć w takiej sytuacji. Cieszę się, że (jak wynika z postu moderatora) moje podejrzenia się nie sprawdziły. Może jestem przewrażliwiony Ale wierz mi, że w przeszłości miałem takiego "kolegę", który niby nic wielkiego też nie robił (ot dziwne zachowania nie przynoszące problemów), aż wreszcie sprawa skończyła się w sądzie, bo zrobił przekręt mnie i kilku znajomym. Na szczęście udowodniliśmy to i facet został skazany. Potem okazało się, że ma na koncie kilka podobnych spraw. Więc nigdy nie wiadomo, ale ja od tamtego czasu nie lekceważę takich zachowań.

@flops:
Przypadkiem na pewno nie było, że wstawił mój tekst - po prostu go skopiował. Mnie się to nie podoba, bo wiem do czego może prowadzić (wyjaśniłem pokrótce wyżej). Oczywiście nie jest to zabronione.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:01:53 przez Tom3k
[#21] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #15

Jak to prowokacja, to dałeś się wciągnąć, a jemu się udałoOK Swój cel osiągnął
Trzeba było nie zwracać na to uwagi i tylepomysł
[#22] Re: Znowu Giełda..

@flops, post #19

Elite Proxy, najczesciej nie zmienia stampa przegladarki i wersji systemu, takze mozna to szybciej ustalic, niz sie wydaje. Na szczescie.
[#23] Re: Znowu Giełda..

@F7sus4, post #22

nie zmienia stampa przegladarki i wersji systemu

Ale na dysku można mieć kilka przeglądarek, kilka sytemów, wiele osób ma kilka komputerów w domu. Co poniektórzy mają nawet internet stacjonarny i komórkowy jednocześnie. Więc to co piszesz też o niczym nie świadczy niestety.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:03:37 przez Tom3k
[#24] Re: Znowu Giełda..

@parallax, post #21

dałeś się wciągnąć,

Zdaję sobie z tego sprawę, ale chcę, żeby wiedział, że widzę to co robi i nie będę siedział cicho. Tym bardziej, że od tego samego użytkownika dostałem kilka dziwnych (czy głupich) wiadomości w sprawie mojego ogłoszenia (zanim jeszcze je skopiował). Czyli nie jest to przypadek jak sugerujecie, a celowe działanie.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:11:20 przez Tom3k
[#25] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #23

Co poniektórzy mają nawet internet stacjonarny i komórkowy jednocześnie


No nieźle... poszerzyłeś krąg podejrzanych do co najmniej 1/2 userów na tym forum...
[#26] Re: Znowu Giełda..

@dominiqr, post #25

Po prostu taka jest prawda, piszę "jak jest" W teorii ja również mógłbym się ukryć, to dość łatwe przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlatego osobiście zwracam uwagę na to, czego nie można ukryć, czyli powiązane zachowania.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 14:29:26 przez Tom3k
[#27] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #26

Przestań udzielać instrukcji delikwentom których podobno nie lubisz.


Pozdrawiam
[#28] Re: Znowu Giełda..

@RadoslawF, post #27

udzielać instrukcji delikwentom

Sądzę, że taka osoba sama to wie, ale masz rację - wycinam to.
[#29] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #28

siedzi, pije i chrupki tyle w temacie cafe
[#30] Re: Znowu Giełda..

@Tom3k, post #1

widzę że jest różnica w ogloszeniach, w jedym proszę o oferty a w drugim proszę o oferty mailem. Nie zebym sie czepial ale jednak się różnią
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem