Forum » PPA
[#31] Re: Propozycja ankiety

@Ender, post #30

Świetny dowcip, naprawdę doceniam inwencję :)

A tak serio to myślisz, że to dobry pomysł?
[#32] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #29

Można w zainteresowaniach zaznaczyć wszystkie ami-platformy lub żadnej by dać do zrozumienia że żadnej nie preferujemy więc nie widzę potrzeby zmieniania czegokolwiek w tej materii.
Dlatego wg mnie już jest taka opcja której się domagasz. Wyluzuj. :)
[#33] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #31

Lecisz u mnie do ignorowanych .Nie czujesz stary,ze masz problem z głową ? To zupełna patologia to twoje natręctwo nazewnicze
[#34] Re: Propozycja ankiety

@ZbyniuR, post #32

Dlatego wg mnie już jest taka opcja której się domagasz.


Szanuję twoje zdanie, jednak właśnie po to jest ankieta, aby poznać zdanie innych. Naprawdę się nie obrażę, jeśli w tej ankiecie większość wypowie się przeciwko takiej opcji, ale już sam fakt jej zorganizowania byłby wystarczająco wymowny. Redakcja dałaby tym sygnał, że przejmuje się zdaniem zwykłych użytkowników i ich problemami.

Przypomnijmy, że ostatnio była tu ankieta na temat "handlarzy" - czy takie wątki są potrzebne? Widocznie ktoś miał problem z nimi i dlatego zorganizował ankietę. Na marginesie, głosowałem w niej na "tak", chociaż handel retro-sprzętem mnie raczej mało interesuje, dlatego, że skoro ludzie o czymś dyskutują, to widocznie jest to dla nich ciekawe i potrzebne.

Ktoś miał problem z "handlarzami", ja mam problem z profilem użytkownika na forum. Nie widzę, aby te problemy się jakoś zasadniczo różniły aby w tym drugim przypadku odmawiać prawa do zorganizowania ankiety, chyba zgodzisz się ze mną?

Jeśli tak się nie stanie, będzie to sygnał, że redakcja uważa, że wszystko
na tym portalu jest już idealne i wyryte w kamieniu i nie zamierza tego zmieniać/ulepszać, a jedynym uzasadnieniem takiego stanowiska jest milczenie. Byłoby to ze szkodą dla wizerunku portalu.
[#35] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #34

Redakcja to, redakcja tamto... A jakoś nie widzę na mailu redakcyjnym listu od Ciebie z propozycją ankiety i odpowiedzi. Za to jest wątek na forum, w którym wypowiada się i ten i tamten - jednemu pasują takie odpowiedzi, drugiemu inne. Założę ankietę odpowiedziami jak w poście pana B - to wtedy pan A będzie niezadowolony. I będzie krzyk, że "redakcja faworyzuje opcję pana B". Amigaaa

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 11:51:55 przez recedent
[#36] Re: Propozycja ankiety

@recedent, post #35

Dzięki, naprawdę doceniam gest :) Co prawda pytanie miało być inne, ale od biedy i takie ujdzie.

Nawet jeśli miałoby się okazać, że faktycznie jestem przeczulony na punkcie tego terminu i nikomu on nie przeszkadza, to najważniejsza jest dobra wola rozwiązania problemu.
[#37] Re: Propozycja ankiety

@Ender, post #30

OK
[#38] Re: Propozycja ankiety

@KJB, post #37

Wklejam tutaj uzasadnienie mojej propozycji ankiety, bo mam wrażenie, że wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, o co w niej tak naprawdę chodzi, a nie chodzi bynajmniej o czepianie się słówek.

Ciekawe czy na forum gitarowym, ktoś kiedyś wymyślił równie głupią ankietę, typu "czy przeszkadza Ci termin gitara klasyczna, jakim nazywana jest gitara akustyczna?"


Ładne porównanie, i niestety nieadekwatne do sytuacji. Nikt nie mówi tu "komputer klasyczny" tylko "Amiga klasyczna". To jakby na forum gitarowym ktoś nazywał gitary Ibanez zamiast Ibanezami, "Ibanezami klasycznymi." Załóżmy, że kupiłem sobie 15 lat temu gitarę elektryczną Ibanez, którą nagle ktoś zaczął nazywać "Ibanezem klasycznym". Czy miałoby to sens?

Jednak to wszystko co napisałem powyżej to szczegół, to tylko czepianie się słówek. Dużo ważniejsze niż definicja słówek jest cel i konktekst posługiwania się zwrotem "Amiga klasyczna".

1 Cel.

Zwrot ten nie został wymyślony przez ludzi, którzy mieli Amigę, a np. powracają do niej po latach. Nikt z nich nie powie "wyciągnę sobie z szafy moją Amigę klasyczną i pogram". Powiedzą po prostu "wyciągnę swoją Amigę" i tyle, zwrot "klasyczną" jest im do niczego niepotrzebny, wiedzą o co chodzi.

Zwrot ten został wymyślony przez użytkowników Power Maców, Samów, Pegasosów, Nemo itp. itd. Ma on sugerować, że istnieje kilka kategorii Amigi, że te ich sprzęty również są "Amigami", aczkolwiek nie "klasycznymi", czego niestety nie da się w żaden sposób udowodnić. Jedyną metodą na osiągnięcie tego celu jest właśnie umniejszenie znaczenia Amigi, poprzez zepchnięcie jej do roli starego "klasyka" i przez to wyniesienie na piedestał "neo-Amig", które tak naprawdę są takimi Amigami jak czołgi rowerami.

Podsumowując - celem tego zwrotu nie jest docenianie Amigi w sensie takim jak w zwrocie "klasyczne dzieło sztuki", tylko legitymizacja istnienia tzw. "neo-Amig"

2. Kontekst.

Drugim co do ważności powodem dla którego ten zwrot ma głównie negatywny wydźwięk jest kontekst, w którym jest używany. Jest on używany często w kontekście naganiania byłych amigowców do używania sprzętów nie będących Amigami, które to sprzęty mają być szybsze, nowocześniejsze, mniej "skanapkowane" itp. niż ten przestarzały "klasyk". Jest w tych stwierdzeniach oczywiście sporo racji, jednak z kontekstu wynika, że kostem Amigi reklamuje się w ten sposób jakieś inne komputery, które bez porównania ze "starym klasykiem" wydawałyby się bardzo marne, bo w porównaniu ze współczesnymi komputerami marne są. Jedynie w zestawieniu nie-fair ze starą Amigą mogą wydawać się atrakcyjne.

Podsumowująć - z kontekstu posługiwania się słowem "klasyk" wynika, że często jest ono nadużywane do przedstawienia Amigi w złym świetle i skontrowania z trochę tylko młodszymi i lepszymi sprzętami, które pretendują do miana "neo-Amig".

Mam nadzieję, że coraz więcej osób będzie starało się to zrozumieć i na Amigę będzie się mówiło po prostu Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 09:51:10 przez jubi
[#39] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #38

mam wrażenie, że wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, o co w niej tak naprawdę chodzi


A ja mam wrażenie, że wyniki kłują Cię trochę w oczy :)

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 11:00:25 przez recedent
[#40] Re: Propozycja ankiety

@recedent, post #39

Wyniki są nawet lepsze niż się spodziewałem, w sumie ciężko spodziewać się innych po wielu latach bezrefleksyjnego używania tych zwrotów na co dzień.

A tu proszę, póki co już prawie co piąty użytkownik (19%) ma mniejsze lub większe obiekcje przed nadużywaniem tego zbędnego moim zdaniem określenia, co uważam za duży sukces.



Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 10:05:33 przez jubi
[#41] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #40

11 z 90 to jest 12%. Nawet jeśli wliczysz "może trochę" to dochodzisz ledwo do 20% (che che, szybka edycja, bo podawałeś 25%). Ale Twoja odpowiedź jest bardzo znacząca i utwierdza mnie w przekonaniu, że ankieta najwyraźniej jest bezcelowa.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 10:07:17 przez recedent
[#42] Re: Propozycja ankiety

@recedent, post #41

No niestety, prosiłem o inne pytanie, obecna treść ankiety jest twoją decyzją.

Aczkolwiek moim zdaniem i taka ankieta ma sens, aby pokazać, że to nie tylko "3 osoby" jak to ktoś wyżej napisał mają jakieś obiekcje, a prawie co piąty user. To już jest wynik którego nie można po prostu zignorować. A mam nadzieję, że z biegiem czasu świadomość wśród użytkowników będzie rosła.


Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 10:10:29 przez jubi
[#43] Re: Propozycja ankiety

@recedent, post #39

A ja mam wrażenie, że wyniki kłują Cię trochę w oczy


O jakich wynikach dyskutujecie? Skąd bierzecie dane?
[#44] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #38

Czytam i oczy mi krwawią niemalże. Gdybyś przypadkiem chciał znać moje zdanie, to dla mnie to wygląda tak: w czasach, kiedy konflikt betarycerze vs. mosistowskie bojówki nieco przycichł i pojawia się szansa na jakieś sensowne tematy na forum, pojawiasz się Ty i próbujesz założyć coś co nazwałbym "ruchem ekstremalnego klasycyzmu". Jak zwykle cała dyskusja rozbija się o jakiś nieistotny szczegół, ale zawsze jest powód do produkowania 666 nic nie wnoszących w temacie postów.

Jako że jestem aktywnym (może ostatnio mniej...) posiadaczem zarówno najprawdziwszych Amig produkcji Commodore (żeby nie użyć określenia "klasycznych"), oraz nie-Amig, które pretendują do miana duchowych następców Amigi (żeby nie powiedzieć "neo-Amig") pozwole sobię napisać kilka słów temacie. Choć patrząc na ten wątek mam wrażenie, że może to przypominać rzucanie grochem o ścianę.

mam wrażenie, że wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, o co w niej tak naprawdę chodzi, a nie chodzi bynajmniej o czepianie się słówek


Czy uważasz, że ponad 70 osób to kompletni idioci lub/i do tej pory nie czytali Twoich postów? To jest pytanie retoryczne, ale zastanów się nad jego sensem.

Zwrot ten został wymyślony przez użytkowników Power Maców, Samów, Pegasosów, Nemo itp. itd. (...) przez to wyniesienie na piedestał "neo-Amig", które tak naprawdę są takimi Amigami jak czołgi rowerami.


Niezła teoria spiskowa. Przyznam, że nie pamiętam momentu, w którym termin "Amiga klasyczna" zaczął funkcjonować, ale wg. mnie był to naturalny proces. Moja teoria: dla wielu osób, które dziś korzystają z AmigiOne czy Pegasosa to co obecnie robią jest naturalną kontynuacją Amigowania, które przed laty zapoczątkowali na oryginalnych Amigach produkcji Commodore. Pojawiła się więc potrzeba odróżnienia sprzętu+systemu posiadanego obecnie (a uważanego za duchowych następców Amigi) od Amig oryginalnych. Mam wrażenie, że ten termin nie powstał na PPA, ale gdzieś na forach zachodnich a tutaj jedynie został zaimportowany (użycie tego terminu na zachodzie wydaje się jeszcze bardziej popularne niż tutaj, patrz choćby takie strony jak classicamiga.com czy amigaclassic.com). Niezależnie od tego kto ten termin wymyślił, wg. mnie jego istnienie jest pozytywne, gdyż na stronach zajmujących się tematyką oryginalnych i prawdziwych Amig produkcji Commodore, AmigOne, Samów, Pegasosów, itd. pozwala na jednoznaczne określenie O CZYM MÓWIMY (oraz wbrew temu co twierdzisz, podkreśla ponadczasowy charakter tych Amig, w odróżnieniu od mniej spektakularnego charakteru AmigOne). Zauważasz, że dodanie "klasyczny" nie powinno być potrzebne gdy mówimy o Amidze, ale proces który chciałbyś zatrzymać już się zadział w świadomości ludzi. Twierdzenie jakoby termin "klasyczny" miał na celu umniejszenie znaczenia Amigi jest wg. mnie zupełnym absurdem. Jeśli ktoś ma na celu umniejszanie wartości Amigi (a niestety takie osoby czasem się trafiają) to używa bardziej dosadnych określeń. Przeczytaj któryś z moich artykułów i powiedz mi w którym miejscu używają tego słowa umniejszam wartość Amigi (nota bene prawie wszystkie z tych artykułów dotyczą tylko Amig, w sensie oryginalnych i jedynych prawdziwych, a dla odmiany w moim artykule o Sam460ex to słowo pojawia się dokładnie 0 razy).
[#45] Re: Propozycja ankiety

@strim_, post #44

Tylko lejesz wode na mlyn tego maniaka.Jemu przeciez tylko o to chodzi by gledzic bez konca na ulubiony temat.
[#46] Re: Propozycja ankiety

@strim_, post #44

Czy uważasz, że ponad 70 osób to kompletni idioci lub/i do tej pory nie czytali Twoich postów? To jest pytanie retoryczne, ale zastanów się nad jego sensem.


Problem w tym, że nawet nie dostrzegasz, że to nie jest pytanie retoryczne. Twój punkt widzenia jest zbyt wąski, skupiasz się na małej grupce kilkudziesięciu osób którym potrzebny jest ten termin w ich wojenkach klanowych mos vs os4 itd. a zapominasz o milionach zwyczajnych użytkowników Amigi.

Amig wyprodukowano miliony i jej użytkowników również były miliony (zapewne niejedna miała w swojej historii więcej niż jednego użytkownika). Im ten termin nie jest do niczego potrzebny, co więcej, wprowadza niepotrzebne zamieszanie. Oni czują się po prostu użytkownikami Amigi, nie "Amigi klasycznej" czy jakiejkolwiek innej.

To nie jest naprawdę problem alergii na słówka, to byłoby zbyt małostkowe. To jest problem z o wiele szerszym horyzontem niż ograniczony do użytkowników Power Maców, Samów itd. To jest problem widzenia roli Amigi w historii. Czy naprawdę nie uważasz, że Amiga, której wyprodukowano miliony, była przełomowa? I czy nie zauważasz, że jej rola jest pomniejszana przez garstkę ludzi pogardliwie nazwyających ją "klasykiem" a wychwalających swoje Samy itd.?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 12:15:33 przez jubi
[#47] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #46

zapominasz o milionach zwyczajnych użytkowników Amigi.


Proponuje zmienić zażywane leki i wrócić do rzeczywistości :)

Ankietę również uważam za absurdalną. Dla mnie, "Amiga klasyczna" to pojęcie zupełnie bez-emocjonalne, czysto techniczne, które w danym kontekście precyzuje o jakie modele Amigi konkretnie chodzi.
[#48] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #46

Klikając przycisk "odpowiedz" mam poczucie nieodwracalnie utraconego czasu, jednak... ostatni raz.

skupiasz się na małej grupce kilkudziesięciu osób którym potrzebny jest ten termin w ich wojenkach klanowych mos vs os4 itd. a zapominasz o milionach zwyczajnych użytkowników Amigi.


Termin jest potrzebny obecnie istniejącej społeczności, która składa się z kilku różnych nurtów, a każdy uznaje się za jedyny słuszny sposób kontynuowania pasji Amigowania. Więc potrzebne jest słowo określające oryginalne Amigi wyprodukowane przez Commodore, co starałem się wyjaśnić w poprzednim. Istnienie tego słowa nie jest wg. mnie powodem do oburzenia.

milionach zwyczajnych użytkowników Amigi (...) Amig wyprodukowano miliony i jej użytkowników również były miliony


Może i tak, ale gdzież teraz są te miliony? Siedzą przy swoich pecetach i kłócą się o nazwę na forum? A może właśnie czytają ten wątek i stwierdzają po jego przeczytaniu "myślałem, żeby może wyciągnąć A500 z szafy ale chyba sobie daruje".

To nie jest naprawdę problem alergii na słówka, to byłoby zbyt małostkowe.


Wybacz, ale tak to właśnie wygląda. Jak małostkowe czepianie się o szczegóły zamiast poświęcenia czasu na cokolwiek sensownego. Zrobiłbyś kilka renderów lepiej, bo są zajebiste. Ten wątek nie jest.

Czy naprawdę nie uważasz, że Amiga, której wyprodukowano miliony, była przełomowa?


Uważam.

To jest problem z o wiele szerszym horyzontem niż ograniczony do użytkowników Power Maców, Samów itd. (...) jej rola jest pomniejszana przez garstkę ludzi pogardliwie nazwyających ją "klasykiem" a wychwalających swoje Samy itd.?


Nic z tego nie rozumiem. Skoro horyzont jest tak wielki, to jakie znaczenie ma kilku oszołomów pogardzających "klasykiem"? Jeśli ktoś kiedyś używał Amigi od C= a teraz ją obraża, to s** we własne gniazdo - można tylko uśmiechnąć się z politowaniem i dodać do ignorowanych. Poza tym jak pisałem wcześniej, to słowo samo w sobie nie ma żadnych negatywnych konotacji i najczęściej używane jest jedynie do zidentyfikowania o czym mówimy.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 12:42:03 przez strim_
[#49] Re: Propozycja ankiety

@slay, post #47

A ja proponuję skupić się na rzeczowych argumentach, a inwektywy pozostawić na jakieś inne okazje.
[#50] Re: Propozycja ankiety

@slay, post #47

Ankietę również uważam za absurdalną. Dla mnie, "Amiga klasyczna" to pojęcie zupełnie bez-emocjonalne, czysto techniczne, które w danym kontekście precyzuje o jakie modele Amigi konkretnie chodzi.


Ja ankietę uważam za chybioną z powodu bardzo źle dobranych i opisanych pytań, większość tak jak ty nie zrozumiałe jej sensu ani celu.

Określenie "Amiga klasyczna" lansują osobnicy przekonywujący że istnieją dzisiaj "Amigi współczesne" co nie jest prawdą. Zamiast Amigę nazywać "Amiga klasyczną" wystarczy AmigęOne nazywać tak jak jej producenci czyli AmigąOne a nie udawać ze jest ona współczesną Amigą i przysługuje jej inna nazwa niż AmigaOne.


Pozdrawiam
[#51] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #49

A ja proponuję skupić się na rzeczowych argumentach, a inwektywy pozostawić na jakieś inne okazje.


Do części rzeczowej się nie ustosunkowałeś, a prawda jest taka, że z powodu tak idiotycznych ankiet i wątków PPA - jakże zacny niegdyś portal - schodzi dzisiaj na psy. Coraz więcej (całkiem wartościowych nawiasem) osób zaczyna omijać ten serwis z daleka. Wnioski wyciągnij sobie sam, albo walcz dalej "o czystość amigowej rasy", tylko, że za jakiś czas, zostaniesz na tym irracjonalnym polu bitwy zupełnie sam.
[#52] Re: Propozycja ankiety

@strim_, post #48

Nic z tego nie rozumiem. Skoro horyzont jest tak wielki, to jakie znaczenie ma kilku oszołomów pogardzających "klasykiem"? Jeśli ktoś kiedyś używał Amigi od C= a teraz ją obraża, to s** we własne gniazdo - można tylko uśmiechnąć się z politowaniem i dodać do ignorowanych. Poza tym jak pisałem wcześniej, to słowo samo w sobie nie ma żadnych negatywnych konotacji i najczęściej używane jest jedynie do zidentyfikowania o czym mówimy.


Tu masz rację, jest wiele osób, które tym sformułowaniem posługują się zupełnie neutralnie, bez negatywnych konotacji. Jednak oznacza to tylko tyle, że przejęły ten termin zupełnie mechanicznie i bezrefleksyjnie od osób, którym jest on niezbędny do życia.

Żeby daleko nie szukać, posłużę się przykładem z tego forum:

http://www.ppa.pl/forum/komentarze/21990/amigaos-4-1-w-dzialaniu/2#m288258


AmiChris
W odpowiedzi na #49
Jest ale to nadal ten sam badziewny klasyk i nic to nie da. Trupa sie nie reanimuje, wklada sie do ladnej trumienki ;)


Badziewny klasyk? Trup? Tak piszą amigowcy o Amidze na amigowym forum? O takie przypadki mi chodzi i mam nadzieję, że się zgodzisz, że takie zdania mają prawo nie podobać się amigowcom?

Wnioski wyciągnij sobie sam, albo walcz dalej "o czystość amigowej rasy"


Nie walczę o czystość rasy tylko o szacunek dla Amigi i jej historii. Uważasz, że nie warto?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 12:55:40 przez jubi
[#53] Re: Propozycja ankiety

@jubi, post #52

Jest ale to nadal ten sam badziewny klasyk i nic to nie da. Trupa sie nie reanimuje, wklada sie do ladnej trumienki ;)


Jak postępować z mosistowskim bojówkami załatwiającymi potrzeby we własne gniazdo, krótki poradnik:
- klikasz w nick użytkownika
- klikasz ukrywaj posty/komentarze tego użytkownika
- gotowe!

Wg. mnie tego typu wypowiedzi powinny skutkować natychmiastowym banem za próbę wywołania flame'a. Jednak zauważ, że nie słowo "klasyk" jest tutaj problemem. Walka ze słowem "klasyk" nie zmienia absolutnie sytuacji i nawet gdyby ktoś zabronił jego używania (absurd...) to znaczenie powyżej cytowanej wypowiedzi byłoby takie samo.

Nie walczę o czystość rasy tylko o szacunek dla Amigi i jej historii. Uważasz, że nie warto?


Na forum przedstawiciele wszystkich nurtów powinni być tak samo szanowani, a usunięcie słowa "klasyczna" nie rozwiązuje w żaden sposób problemu, który przedstawiasz wyżej.
[#54] Re: Propozycja ankiety

@strim_, post #53

Mam dwa pytania.
Dlaczego sam nie skorzystasz z proponowanej metody na nie czytanie postów ludzi których posty nie wydają ci się właściwe ?
Dlaczego w sprzeczce co ma być nazywane Amigą a co jakąśinnąAmigą stajesz po jednej ze stron ? ale twierdzisz że chodzi ci nie o dobre tej strony strony ale o dobro całego portalu ?
Uważasz że wywołując kłótnie próbami uzurpowania nazwy ta strona ma rację a druga ma jej ustąpić ? Widzisz jakieś prawo tej pierwszej strony do nazwy Amiga ?


Pozdrawiam
[#55] Re: Propozycja ankiety

@RadoslawF, post #54

Bo pewnie kolega Strim tak jak ja, ma mocne nerwy i nie musi nikogo ignorować szeroki uśmiech Ale jak ktoś ma słabe nerwy i nie daje rady, to opcja ignor jest wskazana.

Mam Amigę - tak klasyczną - i choć Amiga OS 4.1 mnie też kręci i mam w swoich zainteresowaniach, a nie mam Amigi NextGen, tylko klasyka z PPC, to jakoś nazywanie mojej A4000, czy A1200 klasykiem mi nie przeszkadza i przeszkadzać nie będzie. Tak samo jak ktoś nazwie klasykiem moją 18-letnią furę, to tylko mnie ucieszy, bo to nobilitacja dla tych starych sprzętów.

PPA to Polski Portal Amigowy i spotykają się tutaj Amigowcy, jedni chcący używać tylko sprzętów z C= inni sprzętów gdzie odpalą system pochodzący od AmigaOS. Takie wątki i walki są kompletnie bez sensu... Większość ogarniętych ludzi, nie będzie narzucać komuś tego, czy tamtego, bo wie, że ludzie mają rozum i wybiorą to co sami chcą.

A jak ktoś wyzywa na Amigę na tym portalu (np. pisząc że Paula to gniot i najchętniej połamał by układ i go spalił), to jest człowiekiem który powinien usunąć stąd konto, albo dostać bana (i prawdopodobnie jest frustratem, który w przeszłości miał inny komputer i leczy kompleksy).

A jeszcze do milionów użytkowników Amigi... Kiedyś były miliony, z czego podejrzewam że więcej jak 90% wykorzystywało tylko do grania (bo to był super sprzęt do giercowania), ale jak pojawiło się coś lepszego, to sprzedali Amigę i mają ją w poważaniu. A ludzi kochających ten sprzęt masz tutaj większość z PL, no i ilu nas tutaj jest? Będzie z dwieście? A tak jak ktoś już tutaj wcześniej napisał, jak przyjdzie jakiemuś staremu Amigowcowi chęć wyciągnięcia z szafy Amigi i trafi na PPA, poczyta te bluzgi, to może się zdecydować na sprzedaż swojej przyjaciółki... Wątpię, że jak zobaczy opcję Amiga klasyczna, to powie, o Jezu, olewam to wracam na PC, albo kupuję zwykłe nie klasyczne Atari... Jedynie co, to może (o ile nie wiedział tego wcześniej) poczytać, że są jakieś próby potrzymania tradycji i rozwoju i jak mu się to spodoba, to wybrać np. MOS albo AOS 4.1, jako kolejną hobby platformę.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 14:01:59 przez flops
[#56] Re: Propozycja ankiety

@strim_, post #53

Na forum przedstawiciele wszystkich nurtów powinni być tak samo szanowani, a usunięcie słowa "klasyczna" nie rozwiązuje w żaden sposób problemu, który przedstawiasz wyżej.


Owszem, zdanie użytkowników powinno być szanowane. Dlatego ostatecznie proponowałem ankietę, która nie miała na celu usuwanie czy zabranianie czegokolwiek. Chodziło tylko o prawo nieposługiwania się w profilu terminem "Amiga klasyczna" osobom, którym to przeszkadza. W obecnym układzie są do tego zmuszeni. Pytanie które widnieje w ankiecie jest swobodną interpretacją redakcji.

Po prostu chciałbym móc w profilu zaznaczyć, że interesuje się Amigą, bez wnikania jaką. Ludzie przyzwyczajeni do "klasycznej" nadal będą tego terminu używać, czy im zabronisz czy nie. Problem w tym, że ten termin jest oficjalnie usankcjonowany na forum w profilu użytkownika i narzucany odgórnie wszystkim, czy im się on podoba czy nie.


Większość ogarniętych ludzi, nie będzie narzucać komuś tego, czy tamtego,


Owszem, dlatego nie chcę niczego narzucać. Kto chce używać "klasycznej" niech używa. Ale też niech to działa w drugą stronę - niech nikt mnie nie zmusza do tego w oficjalnym profilu użytkownika.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 13:59:14 przez jubi
[#57] Re: Propozycja ankiety

@flops, post #55

Biorąc pod uwagę to co napisał do swojego przedmówcy nie ma mocnych nerwów i raczej powinien go ignorować niż do niego pisać. Ale skoro jednak napisał to liczę że odpowie i na moje pytania.

Mam wrażenie że dla uczestniczących w kłótniach i dyskusjach co jest a co nie ma prawa być Amigą nie jest to temat pozbawiony sensu.

To może przyjąć jasne kryteria jakie modele są Amigami a jakie AmigamiOne i prowokatorów wywołujących brednio seriale wychowywać banami ? Dlaczego moderatorzy nie prowadzą jasnej polityki co wolno a co nie, regulamin widzą tylko kiedy im to odpowiada a jak nie odpowiada to nawet po zwróceniu im uwagi na problem udają że nie istnieje ?
A może jednak takie brednio seriale są jak najbardziej po ich myśli a grupa udająca stróży prawa i porządku w tym wątku marnuje tylko czas ? Może jak wytniemy te niechciane przez niektórych brednio seriale zostanie tylko 5 czy 10 procent innych wypowiedzi ?


Pozdrawiam
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem