Forum » PPA
[#31] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Hexmage960, post #30

No cóż, mam nadzieję, że kończysz któryś z projektów który zacząłeś.... Co do wiarygodności to możesz ją zbudować, tylko przedstawiając gotowe produkcje.
[#32] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Hexmage960, post #30

Zamiast opisywać na każdym kroku nad czym to tak pracujesz (a za każdym razem jest coś innego), to może dokończysz jakiś projekt i zaczniesz od chwalenia się właśnie nimi, a nie tym co nosisz sobie w zamyśle.
[#33] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Hexmage960, post #1

Ja uważam pomysł za całkiem ciekawy, ale z trochę szerszej perspektywy.

Gdyby tak wesprzeć PPA o API rest'owe ze zwrotkami w JSONie, można by było udostępnić narzędzie, które potem każdy chętny mógłby jakoś wykorzystać (według dokumentacji).
Kilka przykładów które same przychodzą na myśl:
- aplikacje mobilne,
- dedykowane narzędzia do publikacji czy administracji portalem,
- dedykowane aplikacje klienckie np właśnie na klasyczną amigę.

HTTP ma wiele opensourcowych implementacji i jest dosyć prosty, więc bym z niego nie rezygnował. JSON jest łatwym do parsowania formatem. Oczywiście to tylko takie rzucanie pomysłami, ale jeśli ktoś faktycznie chciałby się czymś takim zająć, to chętnie pomogę, na ile czas pozwoli.
[#34] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@twardy, post #31

Tak jeszcze w temacie moich projektów. Zupełnie bez echa przeszło to demko gry, które napisałem i opublikowałem w dziale prywatnym. A chyba jest to najbardziej zaawansowane demko, które kiedykolwiek opublikowałem. Trzeba zebrać wszystkie monety. Są drzwi i przycisk. Hmm?

http://members.upcpoczta.pl/r.szacki/Miner/MinerTechDemo2.lha

[#35] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Hexmage960, post #34

Zupełnie bez echa przeszło to demko gry, które napisałem i opublikowałem w dziale prywatnym.

A czego oczekiwałeś publikując demko w dziale, do którego ma dostęp z 10 osób + moderacja? Podejrzewam, że nie jestem jedynym, który dopiero teraz się o nim dowiedział.

Z drugiej strony to NADAL jest kolejny Twój niedokończony produkt, a praktycznie nawet dobrze nie zaczęty...
[#36] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@APC74, post #35

Zadanie dla Roberta na druga polowe 2014: dokończyc niedokończone gry. CHALLENGE ACCEPTED ? :)
[#37] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Hexmage960, post #34

To nie tak, ze przeszło bez echa. Po prostu bylo za malo gry w tej grze zeby cokolwiek wiecej powiedziec. Jedna plansza to doslownie 3 minuty testow a co wielkiego mozna napisac po 3 minutach grania?
Tak jak pisze Twardy, masz gotowy silnik to skup sie teraz na robieniu nowych plansz/map do niego a nie za pisanie nastepnego silnika.
[#38] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Hexmage960, post #34

Jeśli masz silnik, to teraz dorób jakieś małe narzędzie do robienia plansz, chętnych (ogólnoświatowo) znajdziesz o wiele więcej niż, gdybyś szukał programistów.
[#39] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@gohanks, post #33

po co aplikacje mobilne, skoro od lat mobilnie masz przegladarke bijaca amigowe przegladarki na łeb?
[#40] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@twardy, post #36

@Twardy

Myślę, że to wyzwanie jest do zrealizowania. Zdrowie mi pozwala. Fajnie, że przypomniałeś mi np. grafikę do Robbo. Wygląda uroczo - warto byłoby to rozwinąć.
[#41] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Valwit, post #39

Opera mini nie wyświetla mi na stronie startowej działu "Ostatnie komentarze w aktualnościach".

Faktem jest że program na Amidze do obsługi PPA to byłoby coś super. Nie zmieni tego faktu nawet to, że taki program nigdy nie powstanie
[#42] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@KJB, post #41

Mi też nie wyświetla tego linka od pewnego czasu. :(
Ale znając tumiwisizm moderatorów w sprawach poprawy czegokolwiek we funkcjonowaniu na stronkach PPA nawet nie poruszałem tego tematu.
[#43] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #42

Ale znając tumiwisizm moderatorów w sprawach poprawy czegokolwiek we funkcjonowaniu na stronkach PPA nawet nie poruszałem tego tematu.


Spędziłem większość dorosłego życia na pisanie i dostosowywanie PPA według tego jak użytkownicy chcą by portal funkcjonował. Pisałem różne zmiany, zgłaszane funkcjonalności, w ramach swoich urlopów weekendów, różnych dni wolnych. Pisanie o tumiwisizm odbieram za głębokie ignoranctwo z Twojej strony. Nie wiem czy masz w ogóle pojęcie o tym co napisałeś. Nie spodziewałem się, że po 10 latach pracy dla społeczności i spędzania czasu na każdej drobnej rzeczy ktoś napisze właśnie coś takiego.

Co do Opery mini - czy ktoś dopuszcza w ogóle możliwość, że jej nie posiadam? Nie mam też np. iCaba. Nie wiem jak poprawić wyświetlanie na wspomnianej przeglądarce, ale jeśli ktoś wie to proszę o sugestie.
[#44] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #42

Ale znając tumiwisizm moderatorów w sprawach poprawy czegokolwiek we funkcjonowaniu na stronkach PPA nawet nie poruszałem tego tematu.

Jak mawia mój dobry znajomek z Włodawy - walnąłeś jak dzik w sosnę . Chciałeś zabłysnąć inteligencją, a błysnąłeś ignorancją. Nie wiem jak długo jesteś na PPA i czy miałeś kiedykolwiek styczność (chciażby mailową) z grxmrx. Przecież jemu powinno się co tydzień kupować pizze i browary za taką robotę jaką dla nas (amigowych darmozjadów) odwala, a nie pisać jeszcze takie dyrdymały . Żałuj za grzechy!
[#45] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@MarX, post #44

Ciekawe tylko, dlaczego potem takie zdziwienie i narzekanie, że na Amigę nie wychodzi żadna "normalna" gra na poziomie? Skoro Amigowcy to przecież tak wyjątkowo "wdzięczne i przyjazne' środowisko, dla którego "naprawdę warto" siedzieć po weekendach i zarywać nocki.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 09:14:31 przez slay
[#46] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #42

facepalm^2

Przed wyprodukowaniem kolejnego złotego zarzutu, proponuję otworzyć słownik j.polskiego lub skorzystać z internetu w celu sprawdzenia jaka jest różnica pomiędzy "moderatorem", a "programistą".
[#47] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #42

Ale znając tumiwisizm moderatorów w sprawach poprawy czegokolwiek we funkcjonowaniu na stronkach PPA


A mogłeś się zastosować do swej własnej sygnatury, ale wolałeś wyjść na kpa.
.
[#48] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@sanjyuubi, post #46

Rzeczywiście wrzuciłem tu do jednego wora moderatorów i programistów. I to jedyna trafna uwaga z tych kilku w rekcji na mój ostatni wpis w tym wątku. Nie znam tych ludzi i za bardzo nie rozróżniam "Mea Culpa". Użyłem słowa "moderatorów" jako skrót myślowy mając na myśli tych co mają wpływ na działanie ppa.

Pisałem go świeżo po lekturze wątku "Otwieranie linków" który niedawno ożył po latach, a jak zrozumiałem nic się nie zmieniło. (nawiasem mówiąc mi to otwieranie nie przeszkadza). Przeciwnie do konieczności dopisywania [ url ] przy linkach, co na początku gdy zacząłem tu zaglądać strasznie mnie irytowało z powodu uwag tych co chyba mają awersję do używania prawego klawisza i domagali się bym zaczął to robić, więc z czasem zacząłem, gdyż trzymanie kciuków za tych co domagali się zmiany w działaniu forum nie pomagało. ;) A na innych forach na których pisywałem takiego problemu nie było.

Jeszcze kilka tygodni temu na dole głównej strony były linki do ostatnich komentarzy do aktualności, co było bardzo wygodne, ale zniknęły. A używam FireFoxa, zresztą Opera Mini ma tryb pokazywania stron tak jak na stacjonarnych, (czyli bez WAP).

Zwykle widząc "życzliwe" reakcje na wszelkie uwagi na temat forum wolę stosować się do swojej sygnatury. Wiem że całe forum funkcjonuje dzięki pracy wolontariuszy. I nie miałem zamiaru w poprzednim poście nikogo denerwować ani niczym się popisywać, a tylko "połączyć się w bólu" z forumowiczem do którego pisałem, nie spodziewając się żadnej reakcji.

A za uwagi o mojej inteligencji i wdzięczności dziękuję, zawsze to miło dowiedzieć się że słusznie zwykle wybieram milczenie. :)
[#49] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #48

Lincoln by to pochwalil "Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
[#50] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #48

na dole głównej strony były linki do ostatnich komentarzy do aktualności, co było bardzo wygodne, ale zniknęły. A używam FireFoxa


A nie masz przypadkiem wyłączonego JavaScript? Firefox zarówno stacjonarny jak i mobilny, pokazują linki do ostatnich komentarzy na dole strony. One wczytują się dopiero po przeskrolowaniu strony, taki fajny ajaxowy bayer ;)
[#51] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@rePeter, post #50

Rzeczywiście z Javą się te linki pojawiły. Dzięki za podpowiedź. :)

I żeby nie było komentarzy jaki to ja lamer jestem. Zwykle mam Javę wyłączoną by mieć mniejszy śmietnik na stronach i by się nie muliło mimo otwartych dziesiątek zakładek. I dość dobrze się orientuję w często odwiedzanych stronkach co na nich chodzi bez Javy a co nie i w razie potrzeby włączam lub otwieram w innej przeglądarce w której jest włączona. A w ppa między innymi lubiłem to, że nie musiałem jej włączać. :(
[#52] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@ZbyniuR, post #51

Java to nie Javascript. Podobnie jak koń to nie koniak. To tak, gwoli ścisłości. Opera Mini, z uwagi na specyficzny sposób renederowania stron (czego właściwie nie robi wogóle - ona je tylko pobiera z zewnętrznego serwera) zignoruje taki link, który doczytuje się przy onScroll.
[#53] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@slay, post #45

To nie problem wdziecznosci srodowiska tylko pieniedzy.
Dzis kazdy chce zarobic na wszystkim (tym bardziej ze w Polsce Tuska mamy przeciez dobrobyt po sam horyzont), a ze programowanie na Amidze dochodu nie przynosi, wiec wiekszosci najzwyczajniej w swiecie nie chce sie nic robic, stad te tlumaczenia o niewdziecznosci, braku czasu, smierci babki itp. itd. bo zamiast tracic czas na stukanie w klawe, mozna obejrzec film w kinie albo isc na spacer, tudziez pohandlowac na alledrogo wiec zawsze pare eurodolarow do kieszeni wpadnie

Z drugiej strony, pojawiajace sie komercyjne "purchawki" ala "Tales Of Gorluth" za ktore pewnie i tak nikt zlamanego eurodolara nie da (bo ja bym nie dal) pokazuja jak daleko za murzynami (atari, zx spectrum, commodore) jest amiga w dziedzinie gier, a to tez nie zacheca do oklaskow.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 16:30:37 przez selur
[#54] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@selur, post #53

Ogólnie, to z mojego punktu widzenia, robienie gier i nie branie za to pieniędzy to podcinanie gałęzi na której się siedzi. Fajnie że w obecnych czasach jest liczna grupa dobrych programistów, grafików i innych ludzi tworzących gry, ale dzięki nim, firmy produkujące komercyjne gry dostają po tyle, a właściciele Steam, google play, appstora czy co tam jeszcze jest, tylko zacierają ręce. Większość autorów darmowych aplikacji, liczy, że ktoś się zlituje i odpali działkę za dobrą robotę, ale takich odpalających jest mało i będzie coraz mniej, bo jest zatrzęsienie produkcji na inne platformy.
Środowisko Amigowe, też jest przyzwyczajone, do dostawania produkcji za darmo, albo ew. piracenia. Więc autorzy, którzy mogli by coś zrobić, wolą robić gdzieś indziej (albo coś innego, np. właśnie pospacerować dla zdrowia), niż siedzieć po nocy, a później za darmową gierkę, zebrać tylko opiernicz, a w dzień pójść pokopać rowy, bo trzeba się jakoś utrzymać.
Jon, Mike i cała reszta ludzi którzy coś tworzą, mają takie same zdanie na ten temat, gierki za free zabijają branże, choć wnoszą mnóstwo fajnych rzeczy dla odbiorców końcowych, czyli graczy.
Jak ktoś chce chwały i nie chce kasy, niech pierdzielnie demko scenowe OK
[#55] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Aniol, post #49

+1!
[#56] Re: Pomysł na PPA na Amidze.

@Valwit, post #39

Przecież jasno napisałem - przykład wykorzystania.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem