Forum » PPA
[#1] Otwieranie linków
Czy osoby odpowiedzialne za serwis mogą sprawić aby linki prowadzące na zewnątrz portalu były otwierane w nowej karcie/oknie?
[#2] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #1

[#3] Re: Otwieranie linków

@grxmrx, post #2

A nie można zrobić aby każdy mógł sobie to ustawić w profilu strony, tak jak kolor tła?
[#4] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #3

W moim przekonaniu są ważniejsze rzeczy do zrobienia niż dodawanie tego typu opcji, z której być może skorzysta tylko jedna osoba.
[#5] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #3

A nie możesz sam sobie o tym decydować naciskając np. środkowy przycisk myszy?
.
[#6] Re: Otwieranie linków

@grxmrx, post #4

Mnie też irytuje otwieranie linków w tym samym oknie/karcie.

Na KAŻDEJ innej stronie z której ja korzystam wszystko otwiera się w nowej karcie, tak jak powinno być...
Tylko tu po chińsku. :)
[#7] Re: Otwieranie linków

@grxmrx, post #4

W moim przekonaniu są ważniejsze rzeczy do zrobienia niż dodawanie tego typu opcji, z której być może skorzysta tylko jedna osoba.

To co jest standardem na innych forach oczywiście na PPA nie jest
A nie możesz sam sobie o tym decydować naciskając np. środkowy przycisk myszy?

Mogę, ale czasem się zapominam, bo na innych forach nie muszę o tym pamiętać. Trza się wracać i klikać środkowym. To nie jest ergonomiczne.
[#8] Re: Otwieranie linków

@grxmrx, post #4

poza tym nie dla jednej osoby, tylko w 2008 znalazly sie chyba 4 no i teraz ktos tam, pomysl ile jest tych ktorzy o tym nie mowia tylko zaciskaja zęby :)
[#9] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #1

W FireFox-ie + TabMixPlus można sobie to ustawić, no i jest jeszcze środkowy przycisk myszy.
[#10] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #5

Ja mam myszkę z dwoma klawiszami
[#11] Re: Otwieranie linków

@glon, post #9

chyba nie myslisz poważnie, że każdy użytkownik PPA powinien teraz specjalnie korzystać z FF i TabMixPlus?

często jest tak, że się czyta jakiś temat czy artykuł w którym są odnośniki, które chętnie bym przejrzał, ale później.

Zazwyczaj to se klikam na te odnośniki, otwierają mi się w nowych kartach, na które przeglądarka mnie nie przekierowuje od razu i sobie po doczytaniu artykułu czy zdania do nich przechodze...

Co do mądrali, którzy każą wciskać środkowy guzik to chciałbym zobaczyć jak to robią na laptopach :)

W dzisiejszych czasach większa część internautów korzysta z laptopów i nie wygodnie im sie wciska nawet prawy przycisk myszy, a co dopiero środkowy którego nie ma?
[#12] Re: Otwieranie linków

@sebbb, post #10

Ja mam myszkę z dwoma klawiszami


Wtedy zazwyczaj da się włączyć symulację środkowego przez np. naciśnięcie obu, ale to zależy zapewne od systemu.

Co do mądrali, którzy każą wciskać środkowy guzik to chciałbym zobaczyć jak to robią na laptopach


Mądrale robią to tak samo jak opisane powyżej. Bez problemu.
.

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 12:47:33 przez rePeter
[#13] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #7

Mogę, ale czasem się zapominam, bo na innych forach nie muszę o tym pamiętać. Trza się wracać i klikać środkowym. To nie jest ergonomiczne


U mnie jest odwrotnie. Jestem przyzwyczajony do samodecydowania w tej kwestii, więc raczej jestem niezadowolony kiedy webtwórca za mnie otwiera nowe okno.
.
[#14] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #13

ok, racja
[#15] Re: Otwieranie linków

@glon, post #9

No to jest bezsens. Czy ja muszę instalować jakieś wtyczki żeby po ludzki forum przeglądać.
[#16] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #8

ja jestem za automatycznym otwieraniem w nowej karcie (okienku).
[#17] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #5

WTF? Ja biorę prawym i "otwórz w nowej karcie" i9 przgeklądam dalej, nie jestem lamerem, co zawsze lewym klika ;x
[#18] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #15

Nie musisz instalować wtyczek - zacznij po prostu używać środkowego klawisza myszki. Chyba każda przeglądarka ma pod nim otwarcie linka w nowej karcie.
[#19] Re: Otwieranie linków

@APC74, post #18

Ja rozumiem, że forum ppa zostało napisane od zera, że to nie jest phpbb, ale jakieś standardy mogłby by być zachowane.
[#20] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #19

dokładnie, dlaczego wszędzie ma być normalnie, a tu po chińsku i jeszcze grono tolerancyjnych nas namawia ze to w sumie ok? :)

wezmy za przyklad glupi Facebook z ktorego pewnie wiekszosc korzysta.
Wciskasz tam odnośnik i co? No i otwiera sie w nowej karcie... tak jak powinno być

człowiek szybko sie przyzwyczaja, wchodzi na ppa a tu: z0Nk

FB to tylko głupi przykład, wszedzie tak jest tylko tu nie :)

a co do środkowego guzika myszki to powtarzam: na laptopach go nie ma!

oczywiści post jest pisany pół żartem bez jakichkolwiek wyrzutów co do administracji i jej pracy, nie będzie tego to trudno, ale podkreślam że jest toi irytujące.

Poza tym dlaczego nie moge zmienic sobie wielkosci czy koloru czcionki? Troche lipa...

Pozdrawiam :)
[#21] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #19

ale jakieś standardy mogłby by być zachowane


Jakie standardy? Czy są gdzieś opisane, jakieś RFC? Pytam serio.

W odpowiedzi na #20
co do środkowego guzika myszki to powtarzam: na laptopach go nie ma!


...i jeśli nie czytasz ze zrozumieniem, to mieć go nie będziesz. Amen.
.
[#22] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #21

Jakie standardy? Czy są gdzieś opisane, jakieś RFC? Pytam serio.

Rozumiem, że z forów to tylko na ppa bywasz??
...i jeśli nie czytasz ze zrozumieniem, to mieć go nie będziesz. Amen.

no i???
Ponawiam swoje wcześniejsze zdanie: mamy zmianę kolorów tła na PPA, czemu nie można zrobić ustawień zachowania się klikanych linków??? ułatwi to życie bywalcom różnych forów internetowych, a Ci co używają środkowych przycisków myszy również będą usatysfakcjonowani.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 00:06:51 przez QkiZ
[#23] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #21

ale o co Ty walczysz? Sam chcesz decydować, a nie "webtwórca"? To super, a ile w tym Twojej decyzji, że jak klikasz na odnośnik to nie otwiera Ci nowej karty jak wszędzie tylko przekierowuje Cie na niego? Twój przykład to jakaś bzdura, no sorry :)

To "webtworca" Cie do tego zmusza, że ma tak być, a nie inaczej wiec nie przekręcaj, że Ty tu sam o czymś decydujesz, a w odwrotnej sytuacji już nie :)

I gdzieś mam ten Twój środkowy przycisk myszki, standardy, które wyznaczają internetowi giganci mogą być odbierane właśnie jako "opisane" do których wypadałoby sie dostosować aby nie być odmieńcem....

Myślisz, że dlaczego ktoś założył podobny post w 2008 roku?
Myślisz, że dlaczego ktoś do tego wraca teraz?

Bo jest to irytujące i wybacz, ale jak ktoś próbuje coś wywalczyć na dobre to nie przeszkadzaj na przekór :)
[#24] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #1

to jest ustawienie twojej przegladarki. ono jest zawsze nadrzedne nad tym co jest przy linkach podane. i biorac pod uwage poprawnosc kodu to w kodzie PPA linki sa poprawne
[#25] Re: Otwieranie linków

@Valwit, post #24

to bardzo ciekawe, ale na 10 stron wszystkie otwieraja mi w nowej karcie, gdzie ppa w tej samej, a Ty twierdzisz ze to ja mam cos zle w ustawieniach? w sumie logiczne...

To tak jakbys wszedl do 10 sklepów w których z uśmiechem wita Cie sprzedawca mówiąc dzień dobry, a w 11 koleś by popatrzył na Ciebie krzywo i nic nie mówiąc pomyślał by o Tobie źle, że nie wychowany :D


albo przekręcał kluczyk w 10 samochodach w górę żeby uruchomić rozrusznik do odpalenia samochodu, ale w 11 który kupiłeś przekręca się go na przekór w dół i sprzedawca mówi do Ciebie, że to na pewno Ty źle usiadłeś, bo powinieneś odpalać siedząc na głowie lub mając w rękach jakąś przejściówkę, która odwracałby kierunek kręcenia kluczyka haha, nie no zaraz się popłaczę ze smiechu OK

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 00:27:15 przez zmiennik
[#26] Re: Otwieranie linków

@zmiennik, post #23

I gdzieś mam ten Twój środkowy przycisk myszki


To musi być bolesne.

Bo jest to irytujące i wybacz, ale jak ktoś próbuje coś wywalczyć na dobre to nie przeszkadzaj na przekór


Dla ciebie "na dobre" dla mnie "na złe",
chyba że będzie jako ficzer do włączenia, w co wątpię.
A poza tym, forum PPA to nie towarzystwo wzajemnej adoracji.
.
[#27] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #26

A poza tym, forum PPA to nie towarzystwo wzajemnej adoracji.

no właśnie, zdążyłem zauważyć. :)
[#28] Re: Otwieranie linków

@QkiZ, post #22

Jakie standardy? Czy są gdzieś opisane, jakieś RFC? Pytam serio.
Rozumiem, że z forów to tylko na ppa bywasz??


Czyli nie ma.
Więc może lepiej nie posługiwać się określeniem standardy?
A przyzwyczajenia bywają różne.
.
[#29] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #28

Czyli nie ma.
Więc może lepiej nie posługiwać się określeniem standardy?
A przyzwyczajenia bywają różne.


no właśnie. Niektórych przyzwyczajenie to robić wszystko na przekór, przyzwyczaić się do tego i głosić, że to dobre.

znam wiele takich przypadków, ale jako przykład podam np homoseksualistów...

pozdrawiam :)
[#30] Re: Otwieranie linków

@rePeter, post #28

Co nie znaczy że może być opcja do włączenia otwierania linków w nowej karcie.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem