Forum » PPA
[#1] gadacz na inwajty?
taki pomysł mi przyszedł do głowy, kiedy rozmyślałem nad problemem kakusia i jego 100+ kont... Wiadomo, że główną mównicą kakusiopodobnych i ich środkiem wk#wiania ludzi jest w tej chwili gadacz polityczny.
A co gdyby uczynić gadacza czymś na wzór grup fejsbukowych, na które wchodzić mogą tylko osoby zaproszone? Może nie całego gadacza, ale konkretnie kanał polityczny.
Osoby świeżo zarejestrowane (czyt. kakusie cwaniakujące na nowym koncie po zbanowaniu) nie miałyby tam wejścia zanim uzyskałyby do tego prawo. W efekcie kakusie musiałyby pisać na domyślnym na tematy domyślne lub na śmietniku, a ludzie na politycznym mieliby spokój, a moderatorzy o jeden problem mniej (czyt. kolejne niewiadomo czyje konto).
Co o tym myślicie? siedzi, pije i chrupki Oczywiście są niby ignory, ale takie rozwiązanie nijak nie zabrania kakusiom tworzenia kolejnych kont i robienia szamba z portalu.
p.s. Oczywiście inwajty też nie zabraniają, ale teoretycznie kakuś bez dostępu do politycznego nie miałby żadnego celu w robieniu szamba ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 00:18:50 przez snajper
[#2] Re: gadacz na inwajty?

@snajper, post #1

W mojej opinii to jest dobry pomysł, ale "za dobry" na takiej wielkości grupę użytkowników. Nas nie ma setki tysięcy, żebyśmy musieli się osłaniać zaproszeniami....
[#3] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#4] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#8] Re: gadacz na inwajty?

@snajper, post #1

+1
[#9] Re: gadacz na inwajty?

@snajper, post #1

Zlikwidować gadacz polityczny i śmietnik!
To jest portal poświęcony amidze a nie religijno-polityczny!

Ktoś wyskoczy z tematem religijno politycznym BAN i po problemie, w końcu każdy zrozumie że jak chce o polityce i religii od tego są inne portale których jest cała masa. Jak ktoś się w tym lubuje co za problem aby uczestniczył w rozmowach na ten temat na odpowienich do tego stronach.
To proszę może jeszcze dodać gadacza: Sport, Sex, Zwierzęta.....? Będzie to miało tyle wspólnego z Amigą co polityka, religia i śmietnik!

To jest już śmieszne wszędzie wciskać politykę i religię.
Takie jest moje zdanie na ten temat 😁
[#10] Re: gadacz na inwajty?

@atarens, post #9

Jest coś czego jeszcze nie powiedziano/poruszono/napisano o Amidze ?
[#11] Re: gadacz na inwajty?

@atarens, post #9

Jestem tego samego zdania, że nie powinno być takich kategorii i są one do usunięcia. Jednak z jakiegoś względu powstał. Sam je dodawałem. Chodziło o to, że niektórzy wrzucali politykę, religię czy inne głupoty na gadacza zamiast zakładać wątki w Hyde Parku na forum. Niekiedy leciały za to bany i była wielka obraza majestatu i teorie spiskowe, że moderatorowi się nie spodobała opinia polityczna to jest pewnie stronnikiem przeciwnej. Moim zdaniem pomysł jako taki z perspektywy czasu był tylko zamieceniem problemu pod dywan i dlatego uważam, że Gadacza powinno się zostawić jednego (będzie to też łatwiejsze w utrzymaniu i moderowaniu) a jeśli ktoś tam będzie walił o polityce czy religii lub podobnych tematach to skieruje się go do Hyde Parku a same dyskusje w takich klimatach będą bezwarunkowo z gadacza usuwane.
[#12] Re: gadacz na inwajty?

@grxmrx, post #11

Można zrobić zamiast wyboru kanałów link "chcę pogadać o polityce i religii" kierujący do hyde parku/rzeźni :)
[#13] Re: gadacz na inwajty?

@grxmrx, post #11

Przymusu nie ma, żeby czytać gadacza. Zostawcie go w spokoju
[#14] Re: gadacz na inwajty?

@grxmrx, post #11

PPA jednak nie powinno być konkurencją dla czatu onetu czy wp.pl. Zastanawiam się jak powiódł by się eksperyment z promowaniem do bana, tzn wypowiedź nie związana z Amigą można by zaznaczyć jako uciążliwy offtop i jeśli ta samą odpowiedź zaznaczy jeszcze tak samo powiedzmy 10 osób, to autor otrzyma z automatu ostrzeżenie, a gdy to się powtórzy, to bana na 1 tydzień. Na głównej stronie oczywiście obowiązkowo musi być tabela z promowanymi, coś się musi dziać :)
[#15] Re: gadacz na inwajty?

@imp, post #13

takie komentarze są wg mnie znakiem braku wyobraźni delikatnie mówiąc, bo jest na to inne określenie, a przecież nie mogę stwierdzić, czy coś chcę czytać, czy nie póki tego nie przeczytam, a nie czytanie gadacza tylko dlatego, że czasem wpadnie tam jakiś terrorysta jest niedorzeczne.
[#16] Re: gadacz na inwajty?

@snajper, post #1

gadacz na inwajty?


Po polsku nie uczyli czy jest przyzwolenie na makaronizmy? Jeśli tak to może zacznę wtrącać japońskie słówka i będzie git OK
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#18] Re: gadacz na inwajty?

@sanjyuubi, post #14

PPA jest miejscem gdzie na gadaczu politycznym, AMIGOWCY mogą sobie podyskutować o polityce :)

Nikt tam nie musi zaglądać, ważne tylko żeby przestrzegać prostej zasady łamanej non-stop:

domyślny - o amidze
polityczny - o polityce i religii
śmietnik - cała reszta nie pasująca do w/w
[#19] Re: gadacz na inwajty?

@odyseja_lkc, post #18

ważne tylko żeby przestrzegać prostej zasady łamanej non-stop:


I o to właśnie chodzi, a taki system automatycznych nominacji na zasadzie automatycznego bana na cały dzień (rosnący w postępie geometrycznym w przypadku recydywy) mógł by się sprawdzić. Innymi słowy, jeśli ktoś jest upierdliwy, to szybko byłby eliminowany za pomocą głosowania.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#21] Re: gadacz na inwajty?

@grxmrx, post #11

nie powinno być takich kategorii


Przypomnij sobie łajno na forum. Dlatego w ogóle powstał gadacz. Czy moderacja ogarnie łajno no forum wylewające się z nieistniejącego gadacza? Zresztą zawsze można zbanować wszystich/wszystko i po kłopocie.pomysł
No, a z drugiej strony to podstawowy gadacz stanie się wtedy "politycznym", krąg zatoczy koło i znowu ktosik "wymyśli" gadacza politycznego.

Tak czy inaczej, ja troll zagrodowy, już jestem gotowy do trollowania z trollami anarchistami.szeroki uśmiechOK....
[#22] Re: gadacz na inwajty?

@sanjyuubi, post #14

Ja proponuję wszystkich pozamykać i zbanować tak jak na trupie Execu, gdzie udziela się już tylko Adam Kołodziej.pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
[#23] Re: gadacz na inwajty?

@sanjyuubi, post #15

takie komentarze są wg mnie znakiem braku wyobraźni delikatnie mówiąc, bo jest na to inne określenie, a przecież nie mogę stwierdzić, czy coś chcę czytać, czy nie póki tego nie przeczytam, a nie czytanie gadacza tylko dlatego, że czasem wpadnie tam jakiś terrorysta jest niedorzeczne.


Problem psychologiczny jest jednak większy niż ci się wydaje. Czy uważasz że np. likwidacja slamsów przyczyni się do zmniejszenia liczby bezdomnych?

Czy zamiatanie pod dywan jest lepsze od resocjalizacji?
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#25] Re: gadacz na inwajty?

@atarens, post #9

polityczny, wbrew nazwie, służy do dyskusji na wszelkie tematy nie powiązane z Amigą. Na te powiązane zresztą też. W granicach przyzwoiśtości.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 20:40:27 przez snajper
[#26] Re: gadacz na inwajty?

@sanjyuubi, post #16

jest przyzwolenie na makaronizmy.
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gadacz na inwajty?
[#28] Re: gadacz na inwajty?

@Andrzej Drozd, post #23

Tak, jeśli likwidacja slamsów wiąże się z zapewnieniem wysiedlonym miejsc zamieszkania. Do rozmów nie na temat jest tyle miejsc w sieci, że aż głowa pęka, a istnienie kanału tematycznego nie gwarantuje, że nie będzie przecieków do innych kanałów. Resocjalizacja wymaga poświęcenia sporo uwagi i czasu, co jest często niemożliwe do osiągnięcie dla większości ludzi z naszego grona z powodu innych ważniejszych rzeczy
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem