Forum » PPA
[#1] Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA
Pozwalam sobie założyć ten temat, jako, że ma to ścisły związek z redagowaniem materiału na potrzeby pisma PPA.

I tu od razu prośba.

Mam na celowniku Team 17, The Bitmap Brothers, oraz inne dawne firmy (kontakty nawiązałem), potrzebuję pytań na które mieliby udzielać odpowiedzi zaproszeni goście, tak więc proszę podajcie przykładowe pytania, na które chcielibyście uzyskać odpowiedzi. Przyjmijmy że każdy z Was może zadać max 3-5 pytań.

Jeśli papierowe PPA będzie nadal wychodziło, jest ogromna szansa, że w każdym numerze będzie pojawiał się wywiad z jakąś słynną z amigowego światka osóbką.

Do dzieła, zadawajcie pytania.
[#2] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

W jakim programie zostało stworzone słynne logo "Team17" które na TV pracowało w trybie "interlace" zawsze mnie to ciekawiło czy był to DPaint czy Brilliance. A może był to jakiś własny twór? Pozdrawiam Groovebox. :)

edit:



Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 21:45:34 przez groovebox
[#3] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

Moje pytanie do Team 17: Dlaczego nie zrobili Worms Armageddon na Amigę?
[#4] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

Czy mogą upublicznić kody źródłowe gier na amigę w celu podejrzenia/nauki bez możliwości wykorzystania we własnych projektach. Jeżeli uczyć się robienia gier to od najlepszych.
[#5] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@groovebox, post #2

Chyba na PSX też było to migotanie, ale mylić się to rzecz ludzka.

podobno ;)
[#6] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

Na pewno pytanie o ich niedokończone projekty.Czy mają po tylu latach sentyment do "Przyjaciółki".Ewentualnie plany związane z odświeżonym systemem i nowymi możliwościami?
[#7] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@groovebox, post #2

1. Pierwotnie nazywali się tym Team7. Co wpłynęło na zmiane nazwy?

2. Skąd pomysł na Superfrog?

3. O co chodzi z żartem niedokończonego etapu w piątym świecie Superfrog?

4. Skąd czerpali pomysły na postaci w Body Blows i Body Blows Galactic?

5. Jakieś materiały z prac błyby mile widziane.

6. Bitmap Brothers - dlaczego w "The Chaos Engine 2" zmieniono koncepcję gry?

7. Skąd pomysł na grę Gods?

8. Czy Richard Joseph komponując muzykę do The Chaos Engine widział wcześniej grę?

9. Czy planowano nowe etapy do TCE?

10. Jak odebrali powstanie nowych etapów do TCE? (o ile o nich w ogóle wiedzą)

11. Czym się teraz zajmują (Bitmap i Team 17)?

12. Czego ich nauczyło wydawanie amigowych gier? Jak się przydaje w obecnej pracy?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 18:26:32 przez mailman
[#8] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

ja mam pytanie troche z pogranicza tego co Ender zapodal

Dlaczego TEAM 17, niegdys jedna z najlepszych firm amigowych gier do tej pory nie udostepnila kodow zrodlowych starych hitow?
[#9] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

Super pytania, lepszych bym nie wymyślił.
"Pod nóż" pójdzie w 1szej kolejności dyrekcja T17, pytania załóżmy niech spływają do dzisiaj. Wszystkie pytania będą zadane.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 12:48:16 przez BomberMAX
[#10] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

czy uważają, że lepsza jest Amiga, czy Atari? Dlaczego odwalili taką kichę z superfrogiem HD?
[#11] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

1. Czy jeśli barrrdzo mocno poprosimy, to napiszą jeszcze jakieś gry na klasyczne Amigi? Jeżeli nie, to może chociaż dodatkowe levele do gier istniejących?
2. Co sądzą o współczesnych amigowcach?
3. Czy po tym wywiadzie pomyślą nad uruchomieniem jakiegoś otwartego projektu dla amimaniaków? (chodzi o realizację np. gry z pomocą chętnych do współpracy forumowiczów)
4. Czy założą konto na ppa.pl ?
5. Czy nadal posiadają działającą Amigę w domu?
[#12] Re: Pytania dla gości - wywiady do papierowego PPA

@BomberMAX, post #1

Witam, są jakieś efekty Twojej pracy ? Czy po prostu temat gdzieś mnie ominął ?
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem