Forum » PPA
[#61] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@selur, post #50

...i w tym momencie tysiacom forumowiczy zajrzala smierc w oczy szok! strach zombie strach



zejdź na ziemie / zjedz snickersa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 21:01:30 przez Mariodj
[#62] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Mariodj, post #61

zjedz snickersa


No co ty, cukier pobudza, dopiero się rozkręci.
[wyróżniony] [#63] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@mdx, post #1

Pisałem o tym już w innym wątku ale czy nie możemy po prostu mieć giełdy w formie normalnego podforum jak na amibay. Wystawienie oferty + post potwierdzający od chętnego + wymagane komentarze na koniec każdej transakcji.
Szybko powstałby zbiór wątków pozwalający ocenić wiarygodność sprzedającego. Nie rozwiąże to problemu multikont ale wystarczyłby jeden negatywny komentarz do jakiejś transakcji i następny kupujący już się mocno zastanowi.
[#64] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@jimmy, post #63

[#65] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Andrzej Drozd, post #59

Panowie, musimy sobie także przypomnieć, dlaczego powstał dział Giełda. O ile dobrze pamiętam, to z tego powodu, aby użytkownicy nie pisali o tym na forum...
...bo o ile pamiętam, wtedy nie było jeszcze takiego silnika który "ukrywa" Hyde Park, Rzeźnie itd.
Dzisiaj Giełdę spokojnie można przenieść na forum do działu o priorytecie Rzeźni i posty kasować po 2 tygodniach. Po prostu kasować.OK

Ale lepiej usunąć i będzie spokój.szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 07:50:46 przez Andrzej Drozd
[#66] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Andrzej Drozd, post #65

Dodam że Giełda na forum może działać tak, że można wpisać tylko temat i tylko link do Allegro. Zero komentarzy.
Inne złodziejskie sprzedamfrajerowidrewno.pl - Precz!
OK
[#67] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Andrzej Drozd, post #65

Ale kasowanie nie rozwiązuje problemu reputacji. W wątku można zostawić komentarz a jak zostanie skasowany, to... nic nie zostaje.
[#68] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@mdx, post #1

Poddaję się... sprzedałem kartę na Allegro a Pan Kozieński napisał mi, ze sądził iż to karta PPC i wycofuje się z zakupu

Giełda PPA nie ma odpowiedniego zaufania, na Allegro idioci... stanę ze straganem w niedzielę pod kościołem i tam sprzedam może.

Czy Pan Kozieński to ktoś z PPA, bo w mailu nie udzielił mi odpowiedzi?
[#69] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #68

Duracel polecam sellmyretro, amibay.
[#70] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Canga, post #69

Pół żartem, pół serio... jestem konserwatystą, jak się do czegoś przyzwyczaję :)
Poza tym nie chce mi się bawić w wysyłki za granicę... ryzyko duże, czas itd.

Miałem nawet konto na eBayu, ale jakoś mnie nie zachwycił.
[#71] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #70

Przeglądnij sellmyretro, to nie zabawka jak polski portal aukcyjny. Zbyt poważni, w poważnym miejscu. PayPal, wysyłka jak na Allegro, różnica jedna - wysyłasz za granicę.
[#72] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #68

Teraz jest tak, że każdy po zakupie może zwrócić towar w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Dotyczy to chyba również zakupów na Allegro.
[#73] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@RomanWorkshop, post #72

Nie dotyczy to zakupu od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej - jest ulotka na ten temat na stronie UOKiK.
[#74] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@RomanWorkshop, post #72

Tylko jak kupujesz od firmy, osoba fizyczna może przyjąć zwrot ale i nie musi. W skrócie nie ma obowiązku i tylko zależy to od widzimisi sprzedawcy.

Dotyczy to jeśli kupujący otrzymał towar zgodny z opisem w aukcji. A zwrotu dikonuje np. Bo myślał że to coś innego itd....
Inaczej jest w przypadku otrzymania towaru niezgodnego z opisem na aukcji.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 23:14:07 przez maliniak
[#75] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@jimmy, post #73

Jest też jakiś przepis, że jeżeli nie określisz w opisie ile dajesz gwarancji oraz ile czasu jest na złożenie reklamacji, to okres gwarancji narzucony jest z urzędu, a czas na zwrot i reklamacje może trwać nawet rok czasu.
[#76] Re: czarna lista i komentarze po transakcji

@Duracel, post #75

Tak, rok czasu rękojma.
Dlatego lepiej pisać np. Gwarancja rozruchowa 7 dni
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem