Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Kiedy wróci nasz kolega z banicji?
1. Jak to można samemu sprawdzić? Czy tylko poprzez pytanie do moderacji?
2. Czy zbanowany wie na ile dostał bana?
3. Czy jest w planach dodanie takiej informacji do profilu?

hide2
[#2] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #1

Jak recydiwista moge powiedziec, ze przydalaby sie taka informacja przy awatarze w postaci np. ikonki banana i daty zakonczenia np.
Tańczący banan 12.12.2020

a i pod spodem moglby byc odnosnik do muzyczki Klik



Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 02:09:07 przez selur
[#3] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #1

Ad 1. Tylko przez pytanie do moderacji. Poza tym, nie rozumiem co Ciebie lub kogokolwiek może obchodzić na ile ktoś poza Twoją osobą dostał bana.
Ad 2. Tak. Przy nałożeniu bana jest o tym informowany.
Ad 3. Nie ma w planach i dodana nie będzie. Zajmujemy się merytorycznym i funkcjonalnym rozwojem portalu dla osób zainteresowanych jego bytem, a nie dla tych, którzy nie szanują regulaminu, pracy osób, którzy poświęcają swój czas i innych użytkowników.
[#4] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@mailman, post #3

hej,

1) mnie z czystej ludzkiej ciekawosci juz by interesowalo do kiedy (i czy w ogole) ktos ma bana, to sie moze przydac by zastanowic sie przed odpisaniem w watku takiej osoby, lub takiej osobie. przeciez wiedzac ze ma bana np przez rok to juz nie odpisze mi, a jesli jeszcze tydzien to moze moze..

3) patrz pkt 1 zwlaszcza ze dopisanie tego przy poscie po lewej stronie to minuta roboty :)
[#5] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #1

Nie ma w planach dodania takiej informacji do profilu.
[#6] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@mailman, post #3

Ad. 1 No jak to po co? Caco musi wiedzieć, kiedy już będzie mógł pisać z drugiego konta. Mejle giną a przy pięciu multi idzie się pogubić
[#7] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@_arti, post #6

Obawiam sie, ze Caco to raczej wierzcholek gory lodowej multikonciarzy PPA...
[#8] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@mailman, post #3

1. Obchodzi gdy ppa jest jedynym miejscem kontaktu. 2. Ja ostatnim razem nie zostałem poinformowany ani na portalu ani mailem, więc coś nowego jak dla mnie :)
[#9] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #8

A prywatne wiadomości wtedy nie działają?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 16:41:59 przez Jacques
[#10] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@Jacques, post #9

Nie, ktoś natrętny i zbanowany pisał pw i zostało zablokowane.
[#11] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #10

A czy można by wyświetlać bananka przy awatarku tych co są na banicji?

Tak ku przestrodze a także jako wyjaśnienie czemu milczą dla tych co do nich piszą, ale bez daty powrotu.
[#12] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@ZbyniuR, post #11

A czy można by wyświetlać bananka przy awatarku tych co są na banicji?


"Ban" będzie bardziej wymowne
[#13] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@ZbyniuR, post #11

Dlaczego bez daty? Komu to przeszkadza?
[#14] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #13

Moja propozycja gdyby jednak się komuś chciało wprowadzić tę informację
wizualizacja
[#15] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #13

Zawsze można zajrzeć do ostatnich postów zbanowanego, a tam zwykle jest i powód i na jak długo wypisane przez redaktora. No chyba ze się nie znam i bywa że te informacje są pisane w PW a nie na forum.
[#16] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@ZbyniuR, post #15

Strasznie "śledcze" (np. bywa że ktoś dostaje za "gadacza").
To już bardziej logiczne w profilu w miejscu gdzie jest podana liczba ignorujących. Dodatkowy plus, że nie rzuca się w oczy, i nie prowokuje postów typu "a właśnie, a za co on ma bana".
[#17] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@adam_mierzwa, post #16

Nie rozdawać bananów, tylko odbierać Amigi i hłostać :D
[#18] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@_arti, post #6

Nieładnie Arti tak nadawać na kolegę cacodemona, któremu tak ochoczo i z zaangażowaniem opowiadałeś o swojej rozbudowanej A4000 na DKiG :) A jak się z nim ściskałeś ! Ho ho ! Ktoś mógłby pomyśleć, że jesteście z cacodemonem świetnymi koleżkami !
[#19] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@pskrutek, post #18

Kolega cacodemon otrzymuje dożywotniego bana za klon konta.
[#20] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #1

Kochani, naprawdę dajcie spokój przynajmniej z tymi "dożywotnimi" banami.

Obiecałem sobie, że daruję sobie dyskusje o banowaniu, bo i tak każdy będzie trzymał się swojego punktu widzenia i ze swojego punktu widzenia będzie miał rację, ale apeluję i proszę, czy naprawdę warto? Każdemu może odbić szajba, może nawet niektórzy tego żałują, ale mają też i swój honor, że nie wracają po "rocznym banie".

Tak mi ciągle HOŁDYS przychodzi na myśl. Co się z nim stało? Nie wiem co przeskrobał, ale przecież dyskutowało się z nim całkiem normalnie. Co się stało z moim znajomym Olo? Gdzie jest Benedykt? Nie twierdzę, że wszyscy zostali zbanowani, ale czy to nie dziwne, że tyle osób znika i to niekoniecznie z tego powodu, że nogi wyciągnęli?

Nie obciążam oczywiście tym problemem głównie administracji, ale większa dojrzałość to też pewna odpowiedzialność i mądrość używania dyscyplinarnych narzędzi. Czy nie można bardziej z humorem i pewnym dystansem patrzeć na pewne sprawy na portalu, który przecież nie jest stroną banku, ubezpieczeń itp.

Dobrej nocki wszystkim.
[#21] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@recedent, post #19

Odpowiedziałem na post #15, tymczasem jakimś cudem wylądował TUTAJ jako post #4.

Jeżeli administracja ma na takie wybryki recedenta za przeproszeniem "wyj***e", to ja od dzisiaj mam na regulamin, sorry ale wszystko działa w dwie strony.
[#22] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #21

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale możliwe że spowodowałeś jakiś błąd albo odpowiedziałeś jednak nie tam gdzie trzeba. Nie wiem po co recedent miałby przenosić odpowiedź na posta do komentarzy o nowej podstronie.
[#23] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@Duracel, post #20

Duracel, powinieneś być nieco bardziej na bieżąco lub przypomnieć sobie wybryki i działania pewnych osób, których to zachowanie do tego doprowadziło (o mailowym szykanowaniu i groźbach, które powinny skończyć się zgłoszeniem na policję nie wspominając). Zadawanie takich pytań teraz, to trochę jak rodrapywanie starych ran i uwierz mi (nam), ale dożywotnie bany dla niektórych to naprawdę łagodna kara, bo sprawę powinniśmy zakończyć całkiem inaczej. Wspólny mianownik dla osób zgromadzonych tutaj powinno stanowić zainteresowanie Amigą lub coś z nią związanego, a nie robienie łajna z każdego możliwego tematu. Nawet w tym wątku jest osoba, która strasznie dużo gada, ale jeżeli przejrzysz historię za ostatni kwartał nie znajdziesz ani jednego słowa przez nią wypowiedzianego, która choćby ociera się o temat naszych zainteresowań tutaj.
[#24] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@pskrutek, post #18

Serio? Ja z nim kiedykolwiek rozmawiałem na żywo? Kurde, szkoda, że się nie przedstawił (a przynajmniej nie TĄ ksywką), bo zawsze chciałem go poznać (piszę to bez ironii) Masz ci los...
[#25] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #1

Dżizas...
Robienie czegokolwiek na tym portalu związanego z banami byłoby głupotą.
Dajcie spokój z takimi kompletnie nikomu niepotrzebnymi pierdołami.
Ktoś ma bana? Jego, kurde bele, problem. Nie wiem dlaczego kogokolwiek miałoby to interesować.
Moderacja niech lepiej przestanie (Cześć Recedent!) ciachać komentarze i przenosić je do HP niż skupiać się na tym wątku.
[#26] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@odyseja_lkc, post #21

Biorąc pod uwagę kto założył ten wątek i jaki był jego temat - wyszło trochę śmiesznie.
[#27] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@mailman, post #23

mailman, czy ja rozdrapuje jakieś rany?
Ja tylko proszę i przypominam aby kierować się jakimś elementarnym stosowaniem proporcji co do wykroczenia. Skoro wszyscy Wam grożą i reagują "nadspodziewanie nerwowo" to też warto by wyciągnąć z tego wnioski, czy aby na pewno dziwnym trafem wszyscy są tacy nerwowi i przyczyna leży tylko po ich stronie.

Przykład?
Proszę bardzo.

Nie ma Benedykta (którego przecież też mi tu brak), nie sprawdził się jako administrator i o tym wszyscy wiemy choć nie wszyscy głośno to przyznają. Ale ten sam Benedykt dał 4 lata bana Hołdysowi. Benedykta nie ma... ale Hołdysa też nie ma... i długo go nie będzie, bo Benedykt chciał dowalić ostro... no i dowalił... 4 lata! Ciągle do Was chyba nie dociera, że jest nas coraz mniej, nie mamy po 20 lat i warto by stosować odpowiednie proporcje i pragmatyczne podejście... więcej dystansu... jeszcze raz powtarzam, że doceniam Waszą pracę i wkład, ale bierzcie poprawkę, że to tylko portal miłośników starego komputera... bardzo ważny portal, bo nie specjalnie jest jakaś alternatywa poza nim, ale jednak tylko portal Amigowy... i warto by o tym pamiętać.

Mogę więcej słowa nie napisać, ale czy naprawdę uważacie się za nieomylnych i nie wyczuwacie przerostu formy nad treścią w niektórych poczynaniach? Czyż nie łatwo się zatracić w poczuciu własnej nieomylności i poczucia "władzy"? Jaka by ta władza nie była.

pozdrawiam
[#28] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@Duracel, post #27

Wg. mnie wcale nie potrzeba nas więcej, jeśli to "więcej" ma oznaczać większą obecność troli na metr kwadratowy. I jeszcze raz powtórzę - 99% użytkowników PPA, którzy odwiedzają portal niemalże codziennie, to zwykli, normalnie ludzie, którzy zaglądają tu, bo interesuje ich Amiga. "Problem" (choć dla mnie to żaden problem w sumie), dotyczy dosłownie 4, może 5 użytkowników, którzy co jakiś czas wracają tu w różnych wcieleniach, robiąc dym.
[#29] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@Duracel, post #27

To, że ktoś jest być może super gościem na żywo, fajnym kolegą i ogólnie działającym dużo w temacie nie oznacza, że należy pozwalać temu czy tamtemu na robienie dymu na forum. Dystans to rzecz względna. Każdy człowiek ma swoje poczucie wrażliwości i z tego też wynika, że nie wszystkim się dogodzi. Jak ktoś skasował konto to jego decyzja. Jak ktoś dostał bana to dostał decyzją administracyjną. Jest bardzo mały procent użytkowników, którzy mimo iż mogą być fajni na żywo to nie umieją się zachować w dyskusjach w internecie.

Z mojego doświadczenia wynika, że więcej użytkowników, którzy faktycznie coś wartościowego wnosili do działania portalu, przestawało się udzielać gdy radośnie hasali sobie również wspomnieni przez Ciebie użytkownicy. Nie da się żeby każdy każdego lubił. To co dla jednych jest dystansem i wyznacznikiem proporcji dla innych może być zupełnie inaczej odbierane.

Nikt nigdzie nie napisał, że uważa się za nieomylnego, nikt tutaj nie jest dla władzy czy pokazywania komuś gdzie jego miejsce. Nie jesteśmy tutaj jednak po to żeby ludzie uciekali bo administracja nic nie robi w takim czy innym temacie. Aktualny sposób moderacji sprawdza się - coraz więcej ludzi się rejestruje, wróciło też większość użytkowników, którzy kiedyś (za czasów łagodniejszego podejścia, z tym dystansem) rezygnowali z dyskusji bo byliśmy zbyt pobłażliwi.

W ogóle ten temat jest na tyle absurdalny, że powinien być zamknięty po wyczerpaniu czyli po mojej odpowiedzi w #5...

Dlaczego trzeba się tłumaczyć, że nie jest się wielbłądem? Dla tych 3-4 osób, które nie potrafią się zachowywać w internecie i u nas na portalu?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 11:55:57 przez grxmrx
[#30] Re: Kiedy wróci nasz kolega z banicji?

@grxmrx, post #29

"Dla tych 3-4 osób, które nie potrafią się zachowywać w internecie i u nas na portalu"


a ponoc moderatorzy PPA sa realistami
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem