Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp
Hej,
Co myślicie o tym, aby w widocznym miejscu zamieścić informacje ku przestrodze dla naszej społeczności w kwestii oszustów na allegro i innych portalach ?
[#2] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@umbro, post #1

Pomysł jest dobry, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu.
Gratuluję odwagi
[#3] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@umbro, post #1

Chyba łatwiej i bezpieczniej zrobić listę rzetelnych sprzedawców. Tak mnie się wydaje.
[#4] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@_arti, post #3

certyfikat PPA
[#5] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@umbro, post #1

A może stworzyć w widocznym miejscu czarna lista kupujących, z którymi nie warto robić interesów bo tylko sprawiają problemy i się dop..czepiają nie wiadomo do czego?
Bo takim się już w d. poprzewracało i chcą sprzęt z przed 30 lat najlepiej z wieczystą gwarancją, certyfikatem RoHS i jeszcze w cenie taniego piwa i możliwością wymiany w ciągu roku na inny.
Potem się okazuje, że nawet tego nie potrafią poprawnie zainstalować i uruchomić ale ich głupota to zapewne też wina sprzedawcy.

Taka lista chyba byłaby dużo bardziej użyteczna. Bo ze sprzedawcami raczej nie ma problemów za to z kupującymi jest spory.
[#6] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@lekarz_med, post #5

"Bo ze sprzedawcami raczej nie ma problemów za to z kupującymi jest spory"

wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat? wariat?

itd... itp...
[#7] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@lekarz_med, post #5

Warto zauważyć, że sprzedawca nie ma z reguły wpływu na to kto wygrywa aukcję, natomiast kupujący wie u kogo towar licytuje bądź kupuje. Lista solidnych kupujących mogłaby mieć znaczenie w kontekście GIEŁDY bądź szeregu akcji na portalach np. PPA, ale z kolei żadnego np. na allegro czy ebay.

Co do sprzedawców to nie zgodzę się. Z nimi też rożnie bywa.

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 14:11:37 przez misiek2
[#8] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@misiek2, post #7

Ja jestem za listą rzetelnych sprzedawców...tylko póki co mamy problem z weryfikacją użytkowników. Czyli najpierw należy zająć się weryfikacją użytkowników na PPA.
[#9] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@Andrzej Drozd, post #8

Lustracja!!!!! a dziadek tego czy tamtego to murzynów bił... przepraszam "afroamerykanów".

A tak na serio - jest wątek dotyczący ciekawostek aukcyjnych - trafiają tam zarówno fajne okazje jak i dyskusje o ew. podejrzanych aukcjach. Co do rzetelnych sprzedawców sam mogę podać przynajmniej dwóch użytkowników z forum, którzy sprzedają na alle i sam od nich kupowałem bezproblemowy sprzęt. Ale nie o to chyba chodzi, żeby robić komuś reklamę.
Sugerowałbym raczej dopisywać w wątku aukcyjnym zapytanie o daną aukcję - czy coś jest w niej podejrzanego ew. czy ktoś miał już do czynienia z danym sprzedawcą.

Natomiast w sprawie giełdy PPA to już temat się przewijał - mnie najbardziej pasowałoby coś w stylu rozwiązania z amibay - gdzie wszystko idzie w wątkach - razem z historią sprzedaży i obowiązkowymi komentarzami po transakcji.
[#10] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@umbro, post #1

może informacje o dobrych lekarzach, tylko co byś nie miał daleko
[#11] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@sebbb, post #10

OK
[#12] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@umbro, post #1

To nic nie da. Ludzie lubią kłamać. Co ja mówię? Łgać bez mrugnięcia okiem. Czasem jak czytam opisy do negatywów na allegro, to trudno dojść prawdy, kto zawinił.
[#13] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@infboras, post #12

Ja tylko wszystkim przypomnę, że tego typu dyskusję pojawiają się tu średnio raz na pół roku, rozwijają się dokładnie tak samo, eskalują na kilkaset odpowiedzi i jak się kończą - też wiadomo. Eh, to będzie pracowity weekend. Spodziewam się też wysypu co najmniej 10 nowych kont pełnych nadziei, że moderator je zaakceptuje
[#14] Re: Czarna lista sprzedawców allegro,olx itp

@umbro, post #1

PPA jest portalem o Amidze, a nie o handlu.

Wątek zostaje zamknięty.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem