Forum » PPA
[#1] Baza użytkowników
W bazie użytkowników brakuje co najmniej kilku kont.
Czy to aby nie błąd?
.
[#2] Re: Baza użytkowników

@rePeter, post #1

Chodzi Ci o to że nie wyszukuje USERów ?
[#3] Re: Baza użytkowników

@rePeter, post #1

Kiedyś zauważyłem że jeśli się nie wybierze dokładnego adresu to nie pokazuje na mapie. Ale w bazie jest. Chyba tak.
[#4] Re: Baza użytkowników

@Creonix, post #3

Oraz nie pokazuje USER-a jak się nie zaznaczy "szukaj również osób bez sprzętu". Pytałem o to wcześniej jednego z moderatorów.
[#5] Re: Baza użytkowników

@Architect1200, post #2

Nie ma ich np. w spisie alfabetycznym.
.
[#6] Re: Baza użytkowników

@Creonix, post #3

jeśli się nie wybierze dokładnego adresu to nie pokazuje na mapie


To akurat logiczne.
Choć powinno wystarczyć miasto (nie wiem czy tak działa).

.
[#7] Re: Baza użytkowników

@rePeter, post #5

Dokładnie, nie będzie ich póki nie wyszukasz z zaznaczona opcjo jak wyżej napisałem. Borykałem się z tym podczas wyszukiwania użytkowników w temacie Savyny.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 10:53:55 przez Architect1200
[#8] Re: Baza użytkowników

@rePeter, post #6

To akurat logiczne.
Choć powinno wystarczyć miasto (nie wiem czy tak działa).

Ok sprawdzałem kiedyś to nie będę już teraz na nowo, pamiętam najpierw miałem miasto to nie pokazywało, potem dodałem ulicę i oczywiście pojawiła się chorągiewka, wywaliłem dane z wojewodztwem a chorągiewka pozostała :)

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 11:01:36 przez Creonix

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 11:02:32 przez Creonix
[#9] Re: Baza użytkowników

@rePeter, post #1

To jest baza użytkowników, czyli domyślnie osoby, które w profilu dodały sprzęt. Jeśli chcesz szukać osób bez sprzętu to jest taki checkbox pod polem wyszukiwania. Spis alfabetyczny dotyczy osób ze sprzętem gdyż Baza Użytkowników jest następcą PAU Base.
[#10] Re: Baza użytkowników

@grxmrx, post #9

A kiedy zostanie dodany GBA1000 do sprzetu?
[#11] Re: Baza użytkowników

@grxmrx, post #9

domyślnie osoby, które w profilu dodały sprzęt


No niby słusznie, ale mocno nie userfriendly jeśli człowiek ma się domyślać co autor tego wiersza miał na myśli.

Link "Baza użytkowników" w menu PPA to dla mnie baza użytkowników portalu, do głowy mi nie przyszło, że użytkowników którzy dopisali jakiś sprzęt do swojego profilu. Czyli jeśli ktoś wpisze w sprzęt UAE lub mikser do kawy, automatycznie znajdzie się na liście?
/edit/ widzę, że miksera nie można dodać ale każdy może dodać sprzęt którego nie posiada /edit/

Wiem, że macie prawo tak kształtować portal jak uważacie za słuszne.
Ja tylko zgłaszam sugestię, że ta lista jest źle generowana, niedomyślnie.
A zamiast checkboxa włączającego pokazywanie wszystkich (co powinno być domyślnie) sugeruję checkboxa, który wyłącza pokazywanie tych bez ustawionego sprzętu, skoro już ma być jakiś checkbox.
.

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 12:07:25 przez rePeter
[#12] Re: Baza użytkowników

@rePeter, post #11

Ta baza od początku była bazą użytkowników sprzętu, tak jak wcześniej była PAU Base. Nigdy nie była to baza użytkowników portalu. Checkbox z możliwością wyszukiwania użytkowników bez sprzętu pojawił się później i nie był planowany. Najprostszą zmianą jest uzupełnienie nazwy działu (lub opisu) o słowo sprzęt. Co do listy to moim zdaniem ta lista jest generowana dobrze, zgodnie z tym jaki był zamysł działu.

Nie możemy natomiast zweryfikować tego kto jaki sprzęt faktycznie posiada, to jest niewykonalne.


Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 12:29:32 przez grxmrx
[#13] Re: Baza użytkowników

@_Skiba, post #10

W wolnym czasie.
[#14] Re: Baza użytkowników

@grxmrx, post #13

OK
[#15] Re: Baza użytkowników

@grxmrx, post #12

moim zdaniem ta lista jest generowana dobrze, zgodnie z tym jaki był zamysł działu


A może mały kompromis?
Prócz alfabetycznej listy użytkowników sprzętu, dodatkowo alfabetyczna lista użytkowników portalu?
Roboty z tym żadnej, copy/paste i mała modyfikacja zapytania?
.
[#16] Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@grxmrx, post #13

To ja też nieśmiało chciałbym coś zaproponować..

Byłoby super gdyby pojawiła się możliwość przeszukiwania sprzętu przy pomocy jakiejś frazy..

Np chciałbym łatwo dotrzeć do osób, które w mojej okolicy posiadają escomowską a1200.. Wpisałbym w polu wyszukiwania sprzętu frazę 'escom' dostałbym listę użytkowników, którzy posiadają tę frazę w swoich sprzętach, a potem mógłbym to dostać w formie mapy gdzie mógłbym wyklikać okolicznych kolegów, do których mógłbym potencjalnie podlecieć z moim problemem.

Dużo pracy z byłoby z taką funkcjonalnością?

Dzięki i pozdrawiam,
Konrad
[#17] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@Sokok, post #16

Odnośnie bazy.
Nie ma w nim kolegi dez3.
Czyli jednak jego ogłoszenie o hurtowej wyprzedaży sprzętu retro oznaczało GOOD BYE.
[#18] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@Sokok, post #16

Hmm tylko nie ma w tej chwili podziału na Escom - Commodore, więc wszyscy musieliby zaktualizować swoje listy sprzętu. A to raczej niemożliwe.
[#19] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@_Skiba, post #18

Kilka osób ma wpisany escom, to już coś. Poza tym to tylko przykład.
[#20] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@movin, post #17

Jesteś absolutnie pewien? Może go nie było? Ostatnio Deza3 widziałem na Riverwashu niecały tydzień temu. Może mu się po prostu sprzęt znudził?
EDIT: faktycznie widzę że usunął konto na ppa...

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 18:27:10 przez madman15
[#21] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@movin, post #17

[#22] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@polutuje, post #21

Cześć Dez! Miło znów Cię widzieć.
[#23] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@polutuje, post #21

Polutujesz? Obiecujesz?
[#24] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@Fest3r, post #23

Obiecuje
[#25] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@recedent, post #22

Hehe

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2016 08:51:24 przez tomko
[#26] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@_Skiba, post #18

Hmm tylko nie ma w tej chwili podziału na Escom - Commodore


Escom jednak by mnie trochę uwierał, dlatego do kolekcji nabyłem tylko Amigi Commodore
[#27] Re: Przeszukiwanie sprzętu w bazie użytkowników

@Duracel, post #26

A ja zawsze chciałem mieć czarnego PC z Escomu, ale nie zdążyłem kupić, ładne były.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem