Forum » PPA
[#1] Baza użytkowników - umiejętności
Hej,

Czy można by kiedyś rozbudować bazę użytkowników o tzw umiejętności użytkowników? Tak aby przy pomocy tagów można było opisać siebie co się potrafi.

Przyklad: handel, kodowanie, grafika. Co oznaczałoby, że użytkownik handluje sprzętem albo softem, coś tam koduje i zna się na grafice.

Użytkownik sam wpisywałby tagi, pozostali mógłby oddawać swoje głosy na tagi ku potwierdzeniu umiejętności. Coś jak na LinkedIn.

Po co? Obecnie baza daje info wyłącznie o lokalizacji i sprzęcie plus dane kontaktowe. Jeśli idzie o poszukiwanie kogoś z konkretnymi umiejętnosciami to sprawa jest już utrudniona.

Poza tym w przyszłości można by używać tych informacji do kalkulowania reputacji np wśród handlarzy na giełdzie.

Ot taka sugestia. Wiem, że nie ma komu robić, ale może kiedyś.. ja mogę nawet sypnąć groszem, żeby to zobaczyć, nie wiem jak inni.

K
[#2] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@Sokok, post #1

Dobry pomysł, tym bardziej, ze coraz częściej w naszym kraju "interesowność" jest ważniejsza niż wzajemna pomoc a takie rozszerzenie bazy umożliwiło by "wyeliminowanie" nieuczciwych userów. Jestem za. Wyszukiwarkę użytkowników można by uzupełnić i wstawić dodatkowe pola (umiejętności itp.) do wypisania przez samych właścicieli kont oraz forma punktacji - oceny była by też bardzo ciekawa. Sprawa warta przemyślenia.
[#3] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@Adinfo, post #2

Ja bym sobie tam wpisał "troll" i "nie lubi kakusiów". Zalajkujecie?szeroki uśmiech
[#4] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@Sokok, post #1

Ja myślę, że każdy jak chce może sobie w opisie dodać. Za chwilę będzie focia, itd. a ja nie chcę fes zbuka na ppa. Zresztą wszystko mi jedno.
[#5] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@KM, post #4

Ok, to jak wyszukasz przy pomocy istniejącej bazy np osoby, które przerabiaja karty turbo?
[#6] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@Sokok, post #5

Jakie turbo? Prawdziwa amiga to ta bez turbo..., a tak serio fakt może być ciężko.
[#7] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@Sokok, post #5

Prawdziwych cyganów już nie ma...
[#8] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@polutuje, post #7

Ino som Janusze!

""Sprzedawać" każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi, uuuuggghhh...""
[#9] Re: Baza użytkowników - umiejętności

@Sokok, post #1

Koncepcja niegłupia.

Tylko dodatkowa praca dla administratorów (obstawiam tag cloud).
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem