Forum » PPA
[#1] Rekrutacja
1. Na pewno wielu z was chciałoby aby na naszym portalu ukazywało się więcej artykułów, niektórzy chcieliby dodać mniejszych lub większych usprawnień itd.
Na chwilę obecną nie mamy w składzie redakcyjnym osoby, która miałaby czas i jednocześnie kompetencje w redagowaniu nadsyłanych artykułów. Nie jest to zwyczajne kopiuj i wklej a korekta tekstów pod względem językowym (stylistyka, ortografia) ponieważ chcemy aby teksty zamieszczane na portalu były bez tzw. byków. Do tego przyda się podstawowa znajomość html (świadomie nie mamy edytora wysiwyg, ale też elementów html w artykułach jest mało i nie są złożone). Aktualnie na publikację czeka kilka artykułów, pojawiają się też zgłoszenia nowych.
Pamiętać należy, że działamy społecznie, w wolnym czasie, po godzinach więc osoba, która odpowiadałaby za publikację artykułów działałaby też wg tych samych zasad.

2. Przy okazji, ale to już raczej życzeniowo, to super byłoby gdyby ktoś dołączył do prac nad nowym PPA gdzie chciałbym aby nie tylko był nowy silnik, ale też lepszy wygląd i usprawnienia używania portalu. Jeśli nie pomoc przy pisaniu to choćby w formie code review. Wiele nadsyłanych pomysłów jest ciekawych, ale to się samo nie stworzy a też bym nie chciał stworzyć coś czego nikt włącznie ze mną nie będzie używać lub będzie się mijać z tym co byłoby usprawnieniem a nie czymś przeciwnym.

Gdzie się zgłaszać? Można dowolnymi drogami. Tutaj, przez email redakcja@ppa.pl lub bezpośrednio do mnie jak komu pasuje.
[wyróżniony] [#2] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Cześć,
obecnie mam więcej czasu (emerytura) i chętnie podejmę się prac nad korektą nadsyłanych tekstów. Jestem laureatem kilku olimpiad ortograficznych na poziomie gminnym, dużo czytam, znam html.
Proszę rozważyć moją kandydaturę.
W razie potrzeby przedstawię bardziej obszerne CV.

Pozdrawiam
[wyróżniony] [#3] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Także mam teraz sporo czasu, co najmniej do października.
Nie jestem polonistą, ale zasady gramatyki, ortografii i interpunkcji są mi oczywiście znane, podobnie jak HTML5/CSS3. Nie twierdzę, że nie popełniam błędów, ale na pewno nie są one na tyle rażące, aby rzucać się w oczy typowemu czytelnikowi :) Posiadam wykształcenie wyższe w obszarze nauk społecznych, porozumiewam się po angielsku (C1) oraz hiszpańsku (A1) i niemiecku (A2).

Niestety, od kilku lat nie pracowałem w żadnej redakcji, a wspierane przeze mnie w przeszłości portale już dawno się zwinęły. Mógłbym jednak podesłać jakąś próbkę.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 10:48:02 przez Geekboy68k
[wyróżniony] [#4] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Wchodze
Korektor merytoryczny w Helion od kilkunastu lat - ponad 150 pozycji skorygowanych
Programista (tyle ze java) ale znam html/css i php tez
Jak da sie portal postawic lokalnie i jest do tego kod w github na ktorym mozna robic code review to juz by bylo mega fajnie i moge Ci cos pomoc
Pewnie zarwe inne tematy ale sprawdzmy to ;)
[#5] Re: Rekrutacja

@il_capitano, post #2

OK, podesłałem Ci pierwszy artykuł z kolejki do sprawdzenia.

Ciesze się, że też GeekBoy68k i WojT_GL się zgłosili. Odezwę się do każdego z was na priv i pogadamy :)
[#6] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Ja nadal pracuję nad działem Teleport. Przeglądam, sprawdzam atualność, poprawiam i uzupełniam opisy. Gdy już będę miał gotową listę, to się zgłoszę.
A gdyby zabrakło mocy przerobowych przy redagowaniu i korekcie, to jestem gotów wesprzeć kolegów.
[#7] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Szkoda, ze planujesz jakies wieksze jak rozumiem , zmiany na PPA.Jak dotad, w zasadzie wszystkie portale ktore odwiedzam od lat, przechodza zmiany tylko na gorsze lub duzo gorsze(jak dla mnie). Nie, zebym jakos bardzo tu chcial zawczasu marudzic, ale dmucham na zimne bo bardzo lubie obecne PPA w starym niebieskim wydaniu. Jest taki retro i przy tym domowy klimat OK
[#8] Re: Rekrutacja

@Aniol, post #7

Ja mam w odcieniach szarości (są dostępne ustawienia) i jest jeszcze bardziej retro.
A co do twoich obaw, to szczerze, też sobie przez chwilkę pomyślałem, żeby tylko te ulepszenia nie poszły w "mainstreamowym" kierunku i oby przez to PPA nie stało się w ogóle nieużywalne na np. starym IBrowse.
Ale myślę, że grx nie dopuści zmian w tym kierunku.
[#9] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Ja bym chciał jakoś pomóc, ale zakreśliłeś wąskie wymagania - ekipa "Miodków" już jest, a o code review nie mam pojęcia.
[#10] Re: Rekrutacja

@R-Tea, post #8

Portal jest w dobrych rękach. Na pewno migracji na grupę facebookowa nie będzie.
[#11] Re: Rekrutacja

@Sokok, post #10

Oby, wygląd nowych stron mnie osobiście w oczy kole. Nawet strony własnej firmy musimy ciągle przerabiać na nową modłę. Wszelakie rankingi idą na plus, a ja na to patrzeć nie mogę. Paskudne, nieczytelne, kompletnie nieintuicyjne, ale nowomodne i tak ma być. Zgroza.
[#12] Re: Rekrutacja

@kwaku85, post #11

IMHO nie da się już wypracować taniego kompromisu pomiędzy nowoczesnym serwisem a kompatybilnością ze starymi przeglądarkami, wszystkim się nie dogodzi.

Exec ma niby świeższy interfejs jednak sypie się przy skalowaniu fontów. PPA jest bardziej funkcjonalny. Oba serwisy nie są przystosowane do dużych rozdzielczości, obu brakuje skalowalności choć radzą sobie na urządzeniach mobilnych.
.
[#13] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

hej. Ad. 2 - zgłaszam się do prac nad ppa.pl jako "pomoc" przy pisaniu. Php, html, css i inne takie... Przy okazji code review itp Jeżeli jeszcze się ktoś przyda, to super :) Na redagowaniu tekstów się nie znam ;-(, ale może chociaż tak, w miarę możliwości pomogę.
[#14] Re: Rekrutacja

@rePeter, post #12

Mimo wszystko można by ogarnąć kilka kwestii - organizacja "Graffiti" woła o pomstę do nieba, kolorystyka szat graficznych też się już trochę przejadła (pod tym względem AmigaBoard było zawsze moim cichym liderem).
[#15] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

ja chetnie bede poprawial recenzje gier (w szczegolnosci te napisane przez MichalaMarka).
Bo nie moze byc tak, ze jakas platformowka dostaje grafike 90% a zasluguje gora na 50%, to amigowa potwarz
[#16] Re: Rekrutacja

@selur, post #15

Ja również pomogę chce być głównym adminem mogę mogę mogę ?plisss
[#17] Re: Rekrutacja

@AmigaMan71, post #16

Ja również pomogę chce być głównym adminem mogę mogę mogę ?plisss


No przecież jesteś już adminem swoich postów na forum to po co Tobie więcej?
[#18] Re: Rekrutacja

@dominiqr, post #17

Skoro już się wyglupiamy, to ja mogę moderowac treści zamieszczane przez mailmana.
[#19] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Odnośnie pracy nad usprawnieniami czy przebudową (nad kodem) strony to odezwę się najpóźniej na początku maja. To jest kwestia kilku szczegółów z dostępami, które teraz nie zrobię.

Bardziej ogólnie to pamiętajcie, że nie ma czegoś takiego jak redakcja jak to ma miejsce w jakichś portalach, które mają zorganizowaną strukturę lub są przedsięwzięciem komercyjnym. W przypadku PPA, tak jak to też wspominałem na AmiParty, mamy kilka osób, z których część jest tylko w "Komu piwo" i się od dawna nie udziela a część jest i wykonuje kilka obowiązków i rzeczy, które ma czas i chęć robić. Nikt nie jest przyspawany do tej czy innej funkcji. Poza tym czasu na hobby jest coraz mniej z różnych przyczyn. Na pewno największym wyzwaniem od lat jest usprawnienie decyzji, wprowadzania zmian, prowadzenia od pomysłu do realizacji. Nie mamy lidera, kogoś kto by prowadził portal, zajmował się jego rozwojem i dbał by tętnił życiem. Kiedyś robił to SirLEO, który od dawna nie angażuje się już tak jak kiedyś, ale nie jest to zarzut, po prostu tak jest. Częściowo ja się tym zajmuje, czasem z lepszym a innym razem z gorszym skutkiem.

Na pewno sprawnie działa moderacja, newsy. Niestety z przyjmowaniem artykułów już się zrobił problem. Z częścią aktualizacji strony również. Jest do rozwiązania zagadnienie związane z powiadomieniami, mejlami, odbijającą pocztą itd.

Nie podoba mi się to "już się wyglupiamy", choć lubię żartować, ale prosiłbym o powstrzymanie się tutaj. Moim zdaniem jeśli ktoś się nie weźmie konkretnie za portal, kto będzie mieć czas i energie do działania, to będziemy zmierzać do jego zarchiwizowania bo nic nie trwa wiecznie. Ja bym bardzo chciał aby było inaczej.

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 18:17:11 przez grxmrx
[#20] Re: Rekrutacja

@Sokok, post #10

Portal jest w dobrych rękach. Na pewno migracji na grupę facebookowa nie będzie.

to była by masakra. to już lepiej zmigrować się na G+. Tam społeczności są nieźle ogarnięte.
[#21] Re: Rekrutacja

@grxmrx, post #1

Z publikacją artykułów już wszystko idzie sprawnie. Jeśli ktoś się wahał, że artykuł może długo leżeć to teraz jest krócej - korekta działa sprawnie. Artykuły, niestety, ja muszę składać, ale nie ma póki co tego aż tak dużo. Docelowo chciałbym jednak co innego robić.

Odnośnie innowacji na stronie to zgłosiło się parę osób i nadałem uprawnienia do repo, założyliśmy też Slacka to usprawnienia komunikacji. Nie obiecuję, że coś z tego wyjdzie, ale próbować warto, na tyle ile wolnego czasu.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 11:59:00 przez grxmrx
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem