Forum » PPA
[#1] Pytanie o forum
Witam. Mam pytanie odnośnie działu UAE/Amithlon i działu Amiga.
Zamieszczanie zapytania w kwestii konfiguracji emulatorów, dostosowanie programów do platformy na których są odpalane, w dziale UAE/Amithlon jest dla mnie jasne. A co jeśli problem jest z systemem, jego komponentami lub jakimś programem etc, czy mogę takie zapytanie zamieścić w dziale Amiga, czy jest on zarezerwowany tylko dla użytkowników fizycznych Przyjaciółek?
[#2] Re: Pytanie o forum

@don_rafito, post #1

Dla mnie nie ma to znaczenia. I tak czytam wszystko
Jeśli jednak problem będzie tylko uaktywniał się na emulatorze, to lepiej żeby post pozostał w dziale uae/amithlon
[#3] Re: Pytanie o forum

@Norbert, post #2

Też tak uważam. Jeżeli problem wynika z działania programu pod emulacją, to jest do tego odpowiedni dział. Jeżeli jednak pytanie dotyczy raczej obsługi programu, to w dziale emulacji nie jest to konieczne, bo zagadnienie może mieć charakter ogólny.
[#4] Re: Pytanie o forum

@mailman, post #3

Jeśli jednak problem będzie tylko uaktywniał się na emulatorze, to lepiej żeby post pozostał w dziale uae/amithlon

Nigdy nie masz takiej pewności, jeśli nie masz pod ręką fizycznej Amigi, z kopią systemu, w którym występuje przykładowo, zgłaszany na forum błąd i możesz to sprawdzić.

Jeżeli problem wynika z działania programu pod emulacją, to jest do tego odpowiedni dział.

Czyli tak czy siak, padł Ci system, program się nie odpala etc. i mimo że identyczna sytuacja mogła by się zdążyć na fizycznym sprzęcie, ale że jedziesz tylko na emu, to dział UAE/Amithlon jest dla ciebie. Do działu Amiga się z tym nie pchaj. No nic, dzięki za info, dobrze mieć jasność.

Hmm, to taka troszkę dyskryminacja, na którą sami się skazaliśmy kiedy sprzedaliśmy swoje Amigi i przesiedliśmy się na emulatory. Co fakt to fakt. Nie odbierajcie tego jak focha, ot takie osobiste przemyślenia. Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie tematu.
[#5] Re: Pytanie o forum

@don_rafito, post #4

Równie dobrze można zapytać w dziale Amiga nie zdradzając, na czym działamy, ale wcześniej czy później ktoś zapyta o konfigurację i okaże się, że problem dotyczy emulacji i już odpowiedzi tudzież tropy do nich prowadzące są inne. Oczywiście może być też tak, że sposób rozwiązania będzie jednolity niezależnie od systemu.

To nie jest dyskryminacja, ale kategoryzowanie w celu jak najtrafniejszego rozwiązania problemu.

Ale nie stresuj się. Jeżeli moderator dostrzeże, że pytanie powinno być w innym dziale wówczas wątek przeniesie. Czy to w jedną czy w drugą stronę.
[#6] Re: Pytanie o forum

@mailman, post #5


To nie jest dyskryminacja, ale kategoryzowanie w celu jak najtrafniejszego rozwiązania problemu.

Ale nie stresuj się.

Nie chodziło mi o dyskryminację na forum, tylko taką ogólną, wewnętrzną, samo poczucie że emulujesz Amigę, kiedy inni mają prawdziwe Motorolki, tylko dlatego że kiedyś tam popełniło się błąd i sprzedało się sprzęt.
Nie steruje się, chciałem mieć jasność. OK

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 17:44:51 przez don_rafito
[#7] Re: Pytanie o forum

@don_rafito, post #6

Źle na to patrzysz. To tak, jakbyś był na forum samochodowym i na dziale diesla pisał o benzyniaku. Ty chodzi tylko o porządek, a nie "piętnowanie" tudzież naznaczanie, że ktoś emuluje lub używa fizycznie.
[#8] Re: Pytanie o forum

@mailman, post #7

Myślę że pewne forum elektroniczne jest tak bardzo znane z ostrej moderacji i zamykania tematu za złe działy, że zrobił się już z tego stereotyp. A przecież wszyscy są tu wyrozumiali, tylko nie dla pieniaczy ;)
[#9] Re: Pytanie o forum

@mailman, post #7

Chłopaki, spokojnie. Ja nie mam do nikogo pretensji, zgadzam się z tym że porządek ma być. Dopadły mnie tylko nostalgiczne wyrzuty sumienia

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 09:17:59 przez don_rafito

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 09:18:31 przez don_rafito
[#10] Re: Pytanie o forum

@don_rafito, post #9

Kiedyś w "Opcjach wątku" można było sobie ustawić (ptaszkiem) które działy nas nie interesują, aby w "ostatnich wątkach" nie wyskakiwało nam to co nas nie interesuje.

Wkurzałem się że parę razy redakcja kasowała te ustawienia na domyślne, czyli w ignorowanych zostawał Hyde Park, nawet jeśli ktoś go lubił.

A teraz w ogóle nie ma takiej opcji. tzn jest coś podobnego do ignorowania, ale tym razem na własnym profilu i osobno trzeba ustawiać każdy wątek a nie dział. Za to Hyde Park działa tak jakby był w ignorowanych (tzn nie pokazuje nowych postów w ostatnich wątkach), nawet jeśli żadnego wątku z niego nie ignorujemy. I nie ma opcji by to zmienić.

Czy kogoś jeszcze to wkurza czy tylko mnie?
[#11] Re: Pytanie o forum

@ZbyniuR, post #10

Wkurzało mnie to, że domyślnie przełączało - u mnie też zaznaczało, że nie chcę czytać Hyde Parku i jeszcze jednego wątku - zawsze musiało być dwa zaznaczone, taki ficzer; ale ta opcja dalej jest dostępna - wejdź tu https://www.ppa.pl/forum/ostatnie-watki/ i kliknij u góry "Ukryj wątki z działów " - po prawej pokaże się panel ten co zawsze był.
Natomiast obecne umieszczenie wątków w profilu uważam za dobry krok.
[#12] Re: Pytanie o forum

@adam_mierzwa, post #11

Aaaa tu się schowało. Dzięki

Wydawało mi się że to było w opcjach wątku.
[#13] Re: Pytanie o forum

@don_rafito, post #9

Don_rafito, nie miej nostalgicznych wyrzutów sumienia, bo moim zdaniem większości z nas pierwszy sprzęt albo sprzedali rodzice za "postępy w nauce" (to ja na ten przykład), albo pies im zeżarł, albo starszy brat wyniósł z domu, itd, itp. I też nie mogę tego odżałować. Na szczęście do dziś na ebayu regularnie pojawiają się nawet perełki i coś dla siebie można wybrać. Sam gustuję w A600, a tych ostatnio nie brakuje, A500 również, są nawet tańsze, ale oczywiście każdy sam wie, co chciałby mieć, bo przecież są też inne, wyższe/lepsze modele Amy. Potem rozbudowa, akceleratory, rozszerzenia, potwierdzam opinie innych Kolegów, że to jak choroba szeroki uśmiech. A jeszcze do niedawna sam bawiłem się emulatorami, czy re-implementacjami fpga (te szczerze polecam, fajna alternatywa, do dziś zabieram MiSTa na każdy dłuższy urlop, scartem podłączysz się zawsze do pierwszego lepszego hotelowego TV i z dzieciakami masz frajdę w "czasie wolnym") No nic, w każdym razie chciałem pocieszyć OK.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem