Forum » PPA
[#1] Żądanie lokalizacji
Wchodzę na PPA a tu:



To jakieś nowe standardy?
[#2] Re: Żądanie lokalizacji

@QkiZ, post #1

Masz antywirusa?
[#3] Re: Żądanie lokalizacji

@QkiZ, post #1

Nie było żadnych zmian w kodzie w tym zakresie. Strona nie wymagała i nie powinna prosić o takie pozwolenie. Proponowałbym sprawdzić po Twojej stronie czy masz jakieś oprogramowanie, które aktywuje wyświetlanie takiego komunikatu.
[#4] Re: Żądanie lokalizacji

@QkiZ, post #1

Kliknij w kłódkę i wyłącz powiadomienia. To jest standardowa funkcjonalność przeglądarki z której korzystasz.
[#5] Re: Żądanie lokalizacji

@mailman, post #4

Interesujące, że wątek w którym piszemy nie ma kłódki. Teraz zauważyłem.
[#6] Re: Żądanie lokalizacji

@adam_mierzwa, post #5

Kłódki nie będzie jeśli choć jeden osadzony obrazek będzie po http a w tym wątku taki jest.
[#7] Re: Żądanie lokalizacji

@adam_mierzwa, post #5

Mixed content. Gdyby kolega w pierwszym poście osadził swój obrazek via https to kłódka by była.
[#8] Re: Żądanie lokalizacji

@_Skiba, post #2

Masz antywirusa?

Nie.
Proponowałbym sprawdzić po Twojej stronie czy masz jakieś oprogramowanie, które aktywuje wyświetlanie takiego komunikatu.

To było ewidentnie z przeglądarki, a dokładnie z PPA. Okienko pojawiało się tylko na tej stronie. Gdy przełączałem karty i wracałem do PPA dalej było. To nie była "nakładka" z innej aplikacji.
Kliknij w kłódkę i wyłącz powiadomienia. To jest standardowa funkcjonalność przeglądarki z której korzystasz.

Zgadzam się że to okno Chrome, ale to okno samo z siebie się nie pojawia. Zazwyczaj jest to na żądanie strony. Nie ma stronie osadzonych skryptów z innych źródeł? Reklamy?
[#9] Re: Żądanie lokalizacji

@QkiZ, post #8

Nie ma. To jest Twój lokalny problem.
[#10] Re: Żądanie lokalizacji

@mailman, post #9

Dziwne. Żadna inna strona bez powodu nie pyta mnie o lokalizację.
[#11] Re: Żądanie lokalizacji

@QkiZ, post #10

Nie pyta bo pewnie ja zna i nawet o tym nie wiesz.
[#12] Re: Żądanie lokalizacji

@Phibrizzo, post #11

Nie. Uprawnienia do lokalizacji nadaje tylko przeglądarkowej wersji Map Google. Żadna inna strona nie ma takich ustawień. Za każdym razem powinienem dostawać właśnie takie okienko z pytaniem gdy strona chce tej lokalizacji. To jest domyślne ustawienie przeglądarki. Szkoda że to nie wystąpiło na kompie. Można by wtedy analizować za pomocą narzędzi deweloperskich.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem