Forum » PPA
[#1] Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu
Moim zdaniem powinien powstać dział na opisywanie swoich wykopalisk, znalezisk etc. Zdaję sobie sprawę, że większość tematów może być w rodzaju - zdjęcie znalezionego komputera(np. z wystawki w RFN, jeśli jeszcze da się tam znaleźć Amigi) i " a ile mogę na tym zarobić?". Ale kto wie, może znajdą się tam niezłe perełki, w rodzaju np. dysków z nieopublikowanymi grami czy programami. Poza tym może niektórzy dzieliliby się wiedzą, gdzie poza giełdą na PPA i znanym portalem można jeszcze znaleźć sprzęt w dzisiejszych czasach.

Można byłoby(chyba) dodać opcję zablokowania wyświetlania tego forum, więc nie zainteresowani tematem nie musieliby tego czytać...
[#2] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@pgru2, post #1

Jestem za.OK
[#3] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@pgru2, post #1

jestem przeciw
[#4] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@pgru2, post #1

Nie sądzę aby był do tego potrzebny dział, ale nie podoba mi się to że każdy nowy forumowicz jest automatycznie traktowany jak handlarz, którego próbuje się przegnać i straszy się banem, bo nawet jak tylko co któryś z nich nim nie jest, to gdzie ma się zwrócić ktoś kto odkrył jakąś Amigę która budzi w nim radosny sentyment i masę pytań, jeśli nie na najpopularniejsze Amigowe forum?

Wystarczy wyraźny komunikat dla tych co jeszcze nie mają postów na koncie że wątki o takich wykopaliskach należy zakładać w dziale w którym wolno wszystko. Komunikat na tyle krótki aby nie pomijać go z automatu bez czytania jak to często robimy przy zakładaniu gdzieś konta.

To kwestia tego czy forum jest kółkiem wzajemnej adoracji które warczy na każdego nowego, czy przyjazną paczką świrów które wita każdy nowy przypadek takiej przypadłości.
Bo jeśli to pierwsze to po co te sporadyczne utyskiwania na to że grono się nam kurczy. Przecież częściej odchodzą ci co mają dość tutejszej atmosfery (czasem po cichu a czasem żegnani zajadłym szczekaniem), niż ci co zamarli w ostatnim pudełku.
[#5] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@ZbyniuR, post #4

Jeśli ktoś zakłada wątek i jednym zdaniem mówi "znalazłemtakiecośiletomożebyćwarte" to chyba jasne po co wątek założył, nie?
[#6] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@recedent, post #5

pomurzcie koledzy !
[#7] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@selur, post #6

Proponuje Selura i Andrzeja Drozda na mode(l)ratorów tego działu.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 14:51:22 przez KM_Ender
[#8] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@ZbyniuR, post #4

A ja tutaj widzę to pod innym kątem.
Zakaz pytania o cenę, bo łatwiej będzie na privie oskubać nieświadomego znalazcę
[#9] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@recedent, post #5

Trudno nie zgodzić się z Recedentem. Z takimi zapytaniami proponuje się zwracać do "Bares für Rares" (tam właśnie lądują rzeczy ze wspomnianych dzisiaj niemieckich wystawek i strychów), a nie na ppa.
[#10] Re: Dział "wykopaliska i znaleziska" lub w tym stylu

@snifferman, post #8

Odpowiedź jest z reguły jedna: Wystaw od złotówki na Allegro i zdaj się na "niewidzialną rękę rynku". Tym samym nikt nie ryzykuje, że go oskubią w PM, a potencjalni zainteresowani zapłacą dokładnie tyle ile będzie w stanie zaproponować najbardziej zdeterminowany z nich. I basta.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem