Forum » PPA
[#31] Re: Migracja na nowy serwer

@Krashan, post #25

Zgadzam sie z Krashanem golym okiem widac przyrost predkosci w odpowiedziu frontendu backendu i bazki..

Dobra robota Grzegorz M. OK
[#32] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Migracja na nowy serwer
[#33] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Migracja na nowy serwer
[#34] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Migracja na nowy serwer
[#35] Re: Migracja na nowy serwer

@HOŁDYS, post #31

Na nowym serwerze nie będzie mapy Amigowców w Polsce?
[#36] Re: Migracja na nowy serwer

@Rafał A-3000, post #35

Nie
[#37] Re: Migracja na nowy serwer

@grxmrx, post #36

Rodo?
[#38] Re: Migracja na nowy serwer

@HOŁDYS, post #31

Podzielam pogląd.
Dzięki Grzegorz!
[#39] Re: Migracja na nowy serwer

@stachu100, post #38

Dobra robota, mister G. Stronka śmiga że aż miło. Dzięki!

Zauważyłem buga, który być może nie ma związku z tematem. Otóż od pewnego czasu (na pewno od 17.01) nie dostaję na maila powiadomień o prywatnych wiadomościach.
[#40] Re: Migracja na nowy serwer

@grxmrx, post #36

Jak dla mnie szkoda że nie ma. Może dałoby się w profilu użytkownika dodać jakiś checkbox "Wyrażam zgodę na umieszczenie mnie na mapie...".
[#41] Re: Migracja na nowy serwer

@pong777, post #40

Mapa (lokalizacja) działała po dodaniu adresu. Nie było to obowiązkowe.
[#42] Re: Migracja na nowy serwer

@grxmrx, post #1

Mam problem z dodawaniem obrazków do Graffiti.
Po wysłaniu formularza jest tylko biały ekran w przeglądarce.
[#43] Re: Migracja na nowy serwer

@spidi, post #42

Dzięki za zgłoszenie. Poprawione
[#44] Re: Migracja na nowy serwer

@Jazzcat, post #39

Sprawdź w spamie
[#45] Re: Migracja na nowy serwer

@grxmrx, post #43

Dzięki, działa już.
[#46] Re: Migracja na nowy serwer

@spidi, post #45

Czy Wam też dzisiaj forum działa raz szybko a raz baaardzo powoli i wywala błąd 404 przy dodawaniu postów?
2
[#47] Re: Migracja na nowy serwer

@Madman, post #46

Tak. Przy czym błędy 404 pojawią się od jakiegoś tygodnia. Albo htmlowa podstrona z błędem 404, albo serwerowa. Dziś najczęściej pojawia się błąd 500.
[#48] Re: Migracja na nowy serwer

@grxmrx, post #1

Wygląda na to, że jest szybciej. To pewnie typowa polska promocja - jak tylko zapłacicie za serwer, zwolni do normalnej prędkości. :)
2
[#49] Re: Migracja na nowy serwer

@XTD, post #48

Już ten temat wyjaśniał grxmrx. Po weekendzie powinno być dobrze. Serwer współdzielimy z innym użytkownikiem który zaczął dziwnie serwer obciążać.
1
[#50] Re: Migracja na nowy serwer

@mailman, post #49

Czy macie dwa serwery odrebne dla frontendu /backendu i osobny dla bazy ? Macierz na dyskach rotacyjnych ?
Warto zrobic na off wszelkie oszczedzanie energi - mialem doswiadczenie w jednej firmie w nocy wlaczalo sie oszczedzanie energi cpu hdd (ustawienia w biosie przez producenta IBM) i reindexacja bazy nie wykonywala sie w oknie serwisowym ,potem poszatkowany liscie indexu wykonywaly skany na bazie i skok cpu w ciagu dnia ..aplikacja niewydajnie dzialala.


Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 19:34:19 przez HOŁDYS
[#51] Re: Migracja na nowy serwer

@kar78787878, post #47

No właśnie. Przy wysyłaniu posta, pojawiało się 404 ale później, po odświeżeniu strony, było widać, że post zdołał się opublikować.
[#52] Re: Migracja na nowy serwer

@HOŁDYS, post #50

Wybacz, ale nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie strzela się z armaty do wróbla. Tu w zupełności wystarczają takie konfiguracje i zasoby jakie są. Sugerowałbym poczekać do przyszłego tygodnia kiedy admin serwera będzie mógł rozwiązać problem ze współdzielącym z nami zasoby klientem. Świat się chyba nikomu nie zawali...
5
[#53] Re: Migracja na nowy serwer

@XTD, post #48

Tu nie ma takie stwierdzenie zastosowania.
1
[#54] Re: Migracja na nowy serwer

@grxmrx, post #53

Mój post to był oczywiście żart. :)
4
[#55] Re: Migracja na nowy serwer

@XTD, post #54

Nie wiem jak u innych ale u mnie zniknela gorna belka Menu PPA
[#56] Re: Migracja na nowy serwer

@selur, post #55

To przez słynny podatek Belki. :)
2
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem