Forum » PPA
[#1] Discord PPA.pl
Parę dni temu gdy z grogonem omawialiśmy zmiany na stronie padł pomysł żeby pójść z duchem czasu i założyć Discorda dla użytkowników naszego portalu. Miejsca gdzie można by było pogadać nieco luźniej lub zasugerować w wątkach by bardziej "czatowe" dyskusje z forum przenieść na Discorda. Z tego co się zorientowałem później to takie amigowe serwery Discorda już działają, ale nie każdy o nich wie (ja nie wiedziałem, grogon też nie). Na pewno ta inicjatywa nie jest wycelowana przeciwko tym serwerom co już są. Tak czy inaczej skoro jest chęć to postawiłem taki serwer i już na nim stali bywalcy strony rozmawiają. Czy ta inicjatywa się sprawdzi a może będzie za miesiąc martwym bytem? Nie wiem, ale niewiele czasu kosztowało postawienie a jak użytkownicy chcą to czemu nie :)

Link do zaproszenia:
https://discord.com/invite/rCQ8etjute

Na stronie głównej w prawej kolumnie, nad gadaczem jest również boks i ten link zaproszenia. Jest tam także odświeżana raz na parę minut lista obecnych na serwerze. Póki co boks ten jest widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.

Co z kanałem irc #ppa na freenode? Nic. Istnieje a nawet gdyby była taka inicjatywa to teoretycznie można zintegrować. Rozwiązania nie będą się raczej "kanibalizować".
[#2] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Te "rozpędzone" dyskusje, na które się narzeka, niekoniecznie są złe z definicji, ale może bardziej będą pasowały do Discorda niż do forum. Co wyjdzie to zobaczymy.
[#3] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Na serwerze póki co są dwa kanały: ogólny i demoscena. Gdyby w przyszłości było potrzeba więcej (jak by było za dużo natłoku na ogólnym) to można będzie coś wydzielić do nowych.
[#4] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Fajny pomysł z dym Discordem, już jedziemy z wymianą zdań z kolegami z forum xd.
[#5] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Ja nieśmiało dodam tylko, że webowa wersja Discorda działa nawet na morphosowej przeglądarce Wayfarer. Wolno ale działa i wygląda normalnie. Tekstowo rozmawiać się da. Sprawdzałem kilka wersji Wayfarer temu więc jest szansa, że teraz nawet działa szybciej, bo Wayfarer to nie słup i w miejscu nie stoi.
[#6] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Ja jestem za bramką do Discorda dla #ppa bo mi nie uśmiecha nic instalować, ani wisieć na jakiejś zasobożernej stronie.
[#7] Re: Discord PPA.pl

@michal_zukowski, post #6

Są takie rozwiązania i ludzie korzystają, piszą na Discordzie z Amigi. Na kanale już o tym pisaliśmy: BitlBee. Inne to https://github.com/42wim/matterbridge/wiki
[#8] Re: Discord PPA.pl

@michal_zukowski, post #6

Discord jest także na androida, nie zjada jakoś dużo zasobów :)
[#9] Re: Discord PPA.pl

@Vato, post #8

A ja myślę, że wersja mobilna zjada dużo RAMu i "dysku". Czasem jest nawet tak, że wersje mobilne są nawet "cięższe" od swoich desktopowych odpowiedników. Dzisiejsze smartfony to już dawno nie są "komórki" na które pisze się licząc każdy bajt. Użytkownik jest skupiony na jednej aplikacji, system ma prawo ubijać aplikacje w tle (gdy brakuje RAMu aplikacji na wierzchu), więc niektórzy developerzy uważają, że cały RAM jest ich. Nawet na "memory warning" niewiele aplikacji reaguje. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 13:24:10 przez MDW
[#10] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Fajna inicjatywa, nie znam Discorda, choć ja zawsze miałem problemy z czatami - za mało czasu na odpowiedź.
[#11] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Bardzo fajna inicjatywa grx :) Brawo i dzięki OK
[#12] Re: Discord PPA.pl

@Sir_Lucas, post #11

Nie spodziewałem się, że tyle osób używa Discorda. Jak na jeden dzień cichego startu (tylko wątek na forum i skromne info na Fb i Twitterze a bez newsa na głównej ppa.pl) to jest nas tam już prawie 100 osób :)
[#13] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #12

Możesz ustawić żywotność linka na zawsze? bo nie można dołączyć
[#14] Re: Discord PPA.pl

@wnuczus, post #13

Tak, ten link: https://discord.com/invite/rCQ8etjute

Zaktualizuje. Wydawało mi się, że ten właśnie wklejałem, ale musiałem pomylić :)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 20:14:17 przez grxmrx
[#15] Re: Discord PPA.pl

@MDW, post #9

Co racja to racja. Te zasoby idą na to żeby było wygodniej, ale z drugiej strony na forum Discorda są wątki z prośbami o wersję Lite i trudno się nie zgodzić z tamtejszymi komentarzami :)
To ciekawy trend, ale niestety nie zawsze wersje "Lite" są po drodze z tym co robią prowadzący biznes czy autorzy :)
[#16] Re: Discord PPA.pl

@michal_zukowski, post #6

Można z irc też zrobić ;)
[#17] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Pomysł na Discord jest jak najbardziej czymś pozytywnym - forumowe dyskusje to jedno, gdzie forum nierzadko bywa (lub w założeniu powinno być) skarbnicą wiedzy i odpowiedzi na wiele pytań zadanych nawet w odległej przeszłości. Według mnie, forum jest tworem, który nie jest zbędny i być nie powinien.
Jednak forum przestaje wystarczać, kiedy chcemy też rozmów z niekoniecznie wysokim poziomem merytorycznym - albo po prostu zwyczajnie pogadać jak Amigowiec z Amigowcem.
Kontakty międzyludzkie są i były niezwykle ważne - a czynnikiem kluczowym są ludzie bo bez nich, przy dowolnie doskonałych rozwiązaniach technicznych niestety nic nie wyjdzie.
Amigowanie w obecnych czasach, to dość szerokie pojęcie - są osoby korzystające z realnego sprzętu retro, który jednak nie ma internetu lub nie ma dostatecznie wiele zasobów, aby w tle chodziły programy obsługujące dowolną komunikację internetową - są też osoby, którym z racji na moc sprzętu / możliwości systemów nie jest problemem aby korzystać z dowolnych form kontaktu.
Jednak - to czynnik ludzki był i będzie najważniejszy. Niestety, powiedzmy sobie wprost, że większość Amigowców jest delikatnie mówiąc w wieku "przedsenioralnym" i ma swoje obowiązki, rodziny, dzieci, pracę - a pasja i kontakt związany z pasją schodzi na plan dalszy.
Owszem, idealnym światem byłoby móc znów wrócić w czasie do pięknych rozwiązań, gdzie brało się w kieszeń paczkę dyskietek i szło się na "amigowską nasiadówkę" aby osobiście jak Amigowiec z Amigowcem pogadać o tym i o owym, a przy okazji też poruszyć wiele spraw związanych z pasją, czy też wymienić się najnowszymi zdobyczami.
Czy jest szansa na powrót do tych czasów? Wierzę, że w jakimś stopniu jest - wierzę, że amigowość + bezinteresowność + chęć kontaktu z innymi osobami w nas nie umarła.
[#18] Re: Discord PPA.pl

@MDW, post #9

Poszukałem trochę w sieci i znalazłem nieoficjalne, ale oparte zdaje się na discord.js (bazujące na Discord API) alternatywy. Na przykład Lightcord. Bazując na tym otwiera to chyba drogę do tego by powstały kolejne, lekkie wersje? :)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 11:38:23 przez grxmrx

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 11:40:07 przez grxmrx
[#19] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #18

mam komunikat po zalogowaniu na portal że konto nie jest zajęte czy cos podobnego
po wpisaniu adresu email pisze ze jest adres zajęty, jak sie zalogować poprawnie?
[#20] Re: Discord PPA.pl

@JacK_Swidnik, post #19

Sprawdź czy możesz zresetować hasło na Discordzie.
Ewentualnie sprawdź jeszcze czy chodzi o wiadomość weryfikacyjną.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 10:31:35 przez grxmrx
[#21] Discord PPA.pl
Ponieważ nie mam możliwości wypowiadania się w wątku dedykowanym, postanowiłem załozyć nowy, gdyż uważam że dla niektórych z Was może być to informacja ważna. Discord działa także pod AmigaOS 4, potrzebujemy do tego komunikatora Pidgin, dostępnego na OS4Depot. W przeciwieństwie do sygnałów wysyłanych przez sympatyków spod znaku niebieskiego motyla, nie zauważyłem u siebie żadnych problemów z wydajnościa, mimo iż program działa w środowisku Amicygnix.

[#22] Re: Discord PPA.pl

@MUFA-amigaone-pl, post #21

Hej, dzięki za info. Już Ciebie odblokowałem. Proszę moderatora o spojenie wątków.
[#23] Re: Discord PPA.pl

@MUFA-amigaone-pl, post #21

Wydajność będzie leżała przy dostępie przez WWW także na AmigaOS4, o ile się oczywiście otworzy.
[#24] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #1

Parę dni temu gdy z grogonem omawialiśmy zmiany na stronie padł pomysł żeby pójść z duchem czasu i założyć Discorda dla użytkowników naszego portalu.


Fajny pomysł, Discord to dziś standard. Żeby było bardziej amigowo połączyłem tam się AmIRCem, czyli moim ulubionym klientem irc z Amigi:



Udało się nawet skonfigurować polskie znaki:

[#25] Re: Discord PPA.pl

@grxmrx, post #20

ok, jestem odzyskalem hasło
miałem numerem coś koło 0080 a teraz mam 00859, to nowe konto sie utworzylo?
[#26] Re: Discord PPA.pl

@jubi, post #24

fajny wygląd wb, chciałbym taki
[#27] Re: Discord PPA.pl

@jubi, post #24

Bardziej amigowo mówisz :)

[#28] Re: Discord PPA.pl

@jubi, post #24

Witam.
Napisz krótki poradnik jak to skonfigurować.
Pozdrawiam.
[#29] Re: Discord PPA.pl

@ted, post #28

@jubi - pięknie to wygląda, dołączam się do prośby @ted odnośnie konfiguracji.

@JacK_Swidnik - Wygląd Workbencha - to MagicWB - przyznaję, że nawet dzisiaj, po tylu latach urzeka mnie.
[#30] Re: Discord PPA.pl

@MDW, post #9

Sprawdziłem. Nie jest tak źle z tym ramem i dyskiem na Androidzie:

Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem