Forum » PPA
[#1] Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)
Mam drobny pomysł na ulepszenie (polepszenie) czytelności forum PPA.

Proponuję dodać możliwość „zawijania” długich postów. Czyli jeśli post jest bardzo długi to zostaje wyświetlone tylko kilka pierwszych linijek i pod spodem przycisk „rozwiń” albo „pokaż więcej”. Po kliknięciu wyświetla się cała treść posta.

Zawijanie szczególnie przyda się w tematach zakupowych gdzie pojawiają się wpisy z imiennymi listami osób piszących się na zakup czegoś. Scrollowanie takich długich list zwłaszcza na telefonie jest męczące (ale na komputerze też jest bardzo upierdliwe). Tak samo w innym miejscu ktoś wkleił długą zawartość instalacyjnego pliku txt. Oczywiście sam plik jest potrzebny na forum i wpis jest bardzo merytoryczny, ale warto go „zwinąć” i dać opcję rozwinięcia dla zainteresowanych.

Na początek w ramach testów optuję za tym, aby możliwość „zwijania” wybranych postów mieli tylko administratorzy i moderatorzy, chodzi o to żeby nie był to feature do zabawy dla każdego bo może powstać bałagan. Wystarczy że moderator wejdzie od strony backendu w dany wątek i otaguje wybrane posty że trzeba je zwinąć. Jeśli znajdą się osoby którym takie rozwiązanie nie odpowiada można dać do profilu usera opcję „nie zawijaj wątków”.
[#2] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@Aurel, post #1

Rozumiem argumentację przy zawijaniu długiego kodu, ale nie trafia do mnie argument z łańcuszkiem zakupowym. To nie powinno odbywać się w tak przedszkolny sposób (a był precedens w przeszłości, że osoba przeklejając listę i dodając siebie, usunęła kogoś z kolejki). Nawet kiedyś zgłosiłem chęć zakupu, ale nie liczyło się bo nie wkleiłem łańcuszka. Ile my tu mamy lat?
Kiedyś 'recedent' dobrze to zrobił przy okazji akcji na Hollywood (kilka lat temu). Był publiczny link do arkusza Google, po zakupie zbiorowym i potwierdzeniu że każdy otrzymał to co zamówił, arkusz został usunięty.
[wyróżniony] [#3] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@Aurel, post #1

Zawijanie szczególnie przyda się w tematach zakupowych gdzie pojawiają się wpisy z imiennymi listami osób piszących się na zakup czegoś.


przecież dla list zakupowych jest osobny dział. Czego oczekujesz otwierając wątek z działu dla list zakupowych?

ogólnie moim zdaniem szukasz dziury w całym. Rzadko kiedy wysokość posta znacznie przekracza rozmiar avatar+podpis (za wyjątkiem w/w przypadków albo jeśli ktoś wstawi obrazek na cały ekran czy filmiki).

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:10:59 przez snajper
[#4] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@Aurel, post #1

Moim zdaniem zbędne. Jak komuś się wolno przewija to niech ustawi sobie w opcjach szybsze przewijanie od jednego maźnięcia lub muśnięcia rolki.

Jak przeglądam obszerniejsze tematy to skupiam się głównie na dłuższych postach, bo są bardziej wyczerpujące, a gdybym musiał dodatkowo klikać na rozwijanie każdego to by mnie wkurzało.
Wolałbym aby te krótkie jedno czy dwu linijkowe się chowały bo zwykle nie wnoszą nic istotnego do tematu. Ale tu też ktoś może powiedzieć że jak nie mam czasu na przewijanie to może nie powinienem tak często wchodzić na forum, albo unikać nie "moich" tematów. :D
[#5] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@ZbyniuR, post #4

Ale funkcja spoiler by się przydała.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 15:42:39 przez Ralpheeck
[#6] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@Ralpheeck, post #5

Tak. I blokada cytowania postów w całości.
[#7] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@adam_mierzwa, post #6

Na innych forach stosowane jest zawijanie cytowania. Jest to jakieś rozwiązanie.
[#8] Re: Propozycja: Zawijanie (skracanie) zbyt długich postów na forum (z opcją rozwinięcia)

@adam_mierzwa, post #6

Mhm, jak widzę takie dyskusje gdzie dwóch oponentów łapie się za słówka z obszernymi cytatami okraszonymi uszczypliwościami, to przewijam całość, szkoda czasu i nerwów. :)
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem