Forum » PPA
[#1] Problemy z wysyłką mejli
Witam,

Pojawiły się problemy z wysyłką mejli z powiadomieniami. Dotyczy to linków aktywacyjnych (np. zamieszczanie ogłoszeń w dziale Giełda) czy powiadomień o odpowiedziach na forum lub o powiadomieniach o prywatnych wiadomościach. Limit do tej pory nie był przekraczany, ale ostatnio jest większa aktywność użytkowników i godzinny limit wiadomości zaczął się wyczerpywać powodując problemy, których chyba wcześniej w ogóle nie było. Niektóre elementy strony komunikują prawidłowe działanie lub niedziałanie funkcjonalności gdy również zostanie wysłany mejl (tak kiedyś było zrobione...) więc przykładowo przy wysyłce ogłoszenia była informacja, że nie można go dodać choć do bazy zostało dodane, ale cóż z tego jak użytkownik nie dostanie na mejla linka aktywacyjnego. Brak jest kolejki mejli itp. które nie były wcześniej potrzebne.

Podejmę się rozwiązania tego problemu. Wymaga to zmiany konta do obsługi powiadomień, skonfigurowania go i testów (czy nie trafia do spamu itd.). O postępach będę informował w tym wątku.

Istnieje też możliwość, że to był problem jednorazowy i nie jest potrzebna konfiguracja. Jeszcze będę obserwował, ale w razie czego skonfiguruję co trzeba.

Dobra informacja jest taka, że większa aktywność użytkowników (nie botów) można interpretować jako oznakę, że zmiany na portalu poszły w dobrą stronę co przełożyło się na większy ruch :)
4
[#2] Re: Problemy z wysyłką mejli

@grxmrx, post #1

Właśnie miałem zakładać posta, że maile nie dochodzą jak się dodaje ogłoszenie do giełdy. Czekam na naprawienie w takim razie.
[#3] Re: Problemy z wysyłką mejli

@lopezpb, post #2

Dzisiaj nie widziałem w logach przekroczenia limitu. Sprawdź folder spam w poczcie.
[#4] Re: Problemy z wysyłką mejli

@grxmrx, post #3

Jeden mail przyszedł wczoraj po godzinie, drugi dopiero dzisiaj.
[#5] Re: Problemy z wysyłką mejli

@grxmrx, post #1

Chciałem zamieścić wczoraj ogłoszenie w dziale Giełda - mail aktywacyjny nie doszedł do tej pory. Dziś próbowałem zamieścić ogłoszenie jeszcze raz - maila aktywacyjnego brak. W folderze ze spamem nic nie ma.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem