Forum » PPA
[#1] Kanal IRC #PPA
Pustki ostatnimi czasy. Czyżby kanał się sypał? Apeluję do kolegów Amigowców o częstsze odwiedziny.
[#2] Re: Kanal IRC #PPA

@zilog, post #1

Większość na discordzie PPA siedzi najwyraźniej. Może warto się tam przenieść?
[#3] Re: Kanal IRC #PPA

@zilog, post #1

Z tego co mi wiadomo Discord działa na bazie protokołu IRC. Sprawdzałem to nie tak dawno - można zalogować się na kanał przez zwykłego IRC'a. Nie jestem pewien czy nie trzeba do tego manewru mieć dostęp do serwera pośredniczącego w komunikacji. Na GitHubie są nawet jakieś gotowce - https://github.com/qaisjp/go-discord-irc Być może są także ogólnodostępne.

Poniżej pokazano jak na starym maku można się podłączyć:



Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 14:38:12 przez radekcz
1
[#4] Re: Kanal IRC #PPA

@radekcz, post #3

To są zupełnie dwa różne protokoły. Niemniej, istnieją rozwiązania pozwalające zmostkować Discorda do IRC i w drugą stronę bez instalacji dodatkowych rzeczy po stronie użytkownika. Można by zrobić tak, żeby na discordzie z kanału #ogólny szło wszystko na IRCowy kanał PPA i w drugą stronę też. Gorzej, że discord pozwala na jednym "serwerze" mieć klika kanałów (u nas: #ogólny, #tech, #demoscena) - wrzucanie wszystkiego do jednego pokoju to już niezbyt dobre rozwiązanie.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 15:27:18 przez teh_KaiN
[#5] Re: Kanal IRC #PPA

@teh_KaiN, post #4

Rozumiem. Szkoda, że informacja o pokoju na Discordzie nie była i nie jest odpowiednio nagłaśniana. Zresztą w ogóle nie jestem zwolennikiem zmian a już zwłaszcza, gdy zmiany dotyczą sprzętu retro. W sumie szkoda, że kanał znika z irc.freenode.net. Nie będzie teraz dostępny z poziomu klasyka i innych retro sprzętów, jak np. C64. Osobiście wchodziłem nie jeden raz na #ppa używając swojej komody z RR Net.
1
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem