Forum » PPA
[#1] Blokada ppa.pl
Program […] zablokował dostęp do strony https://www.ppa.pl/, ponieważ jeden z wydawców certyfikatu serwera wygasł.
Musiałem dodać wyjątek aby korzystać z ppa.pl.
[#2] Re: Blokada ppa.pl

@ted, post #1

Pod Win XP też się nie otwiera...
[#3] Re: Blokada ppa.pl

@ted, post #1

Cert jest poprawny i wygasa 23.01, ale też codziennie się odnawia. Sprawdź datę w systemie.
1
[#4] Re: Blokada ppa.pl

@Rafał A-3000, post #2

Po co się ograniczać - wchodźmy z Windows 95 lub nawet NT.szeroki uśmiech
1
[#5] Re: Blokada ppa.pl

@grxmrx, post #3

Lub należy zaktualizować przeglądarkę.
[#6] Re: Blokada ppa.pl

@ted, post #1

https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=www.ppa.pl&hideResults=on
[#7] Re: Blokada ppa.pl

@mailman, post #4

A czemu nie???
Skoro iBrowse działa???
[#8] Re: Blokada ppa.pl

@mailman, post #4

Czegoś szukałem, a pod ręką był tylko stary laptop... szeroki uśmiech
Ibrowse właśnie też mi nie wyświetla, bo nie ma odpowiedniej SSL.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 18:05:43 przez Rafał A-3000
[#9] Re: Blokada ppa.pl

@ted, post #1

z tego co wiem TO FireFox
coś tam miał zmieniane i takie są częste objawy na różnych stronach

na innych przeglądarkach NIE ma tego problemu.
[#10] Re: Blokada ppa.pl

@Cezarykl, post #9

Raczej na Chrome są te cyrki (od sierpnia jd widuję). Na FF niczego takiego nie doświadczam.
1
[wyróżniony] [#11] Re: Blokada ppa.pl

@mailman, post #5

Lub należy zaktualizować przeglądarkę.

W dzisiejszych czasach łatwiej o aktualną przeglądarkę pod MorphOS niż Windows XP. szeroki uśmiech
2
[#12] Re: Blokada ppa.pl

@grxmrx, post #3

Antywirus a nie przeglądarka pluł mi się o ten certyfikat. Dodałem wyjątek i strona działa.
Ale faktycznie jest ostatnio problem z wieloma stronami, zwłaszcza pod Chrome.
[#13] Re: Blokada ppa.pl

@MDW, post #11

ostatnią wersją Firefoxa ESR działającą pod Windows XP SP2 jest 52.9.0, wydana raptem 3 lata temu. Po tym wsparcie tej przeglądarki dla XP się zakończyło, natomiast oficjalny support Microsoftu trwał do kwietnia 2019 - zadziwiająco długo, 18 lat od powstania systemu i 11 lat od wydania ostatniego service packa w 2008, kiedy MOS-a 3 chyba nie było jeszcze w planach. Jeśli dodać, że ten kozacki Wayfarer wymaga do działania nie dowolnego MorphOS-a z gałęzi 3.x, ale tego najnowszego (pomińmy, że aktualizacja jest darmowa)... to przed tą lolerską buźkę powinieneś raczej postawić sobie lustro.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 22:49:51 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2021 22:51:47 przez snajper
2
[#14] Re: Blokada ppa.pl

@mailman, post #10

O ile kojarzę to FF ma obsługę certyfikatów niejako w sobie, a Chrome bierze to z Windows, więc jeśli np. Windows jest niezaktualizowany to są problemy. W ramach testów proponuję np. uruchomić stronę Interia.pl pod najnowszym Chrome i FF, tyle że na czystym systemie Windows 7 sprzed kilku lat, a szybko zobaczycie różnicę.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem