Forum » PPA
[#1] Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?
Od dłuższego czasu mam tak, że gdy klikam w strzałeczki za ikonką z żółtym napisem NOWE w danym wątku w którym pojawiły się nowe posty od mojej ostatniej wizyty, forum przekierowuje mnie do ostatniej strony wątku a nie do tej na której jest pierwszy nieprzeczytany przeze mnie post i muszę klikać strony wstecz aby zacząć lekturę od właściwego posta, dzieje się to tylko wtedy gdy od mojej ostatniej wizyty jest tyle postów w wątku, że pojawiają się kolejne strony w wątku. Trochę to irytuje, kiedyś działało poprawnie. Ktoś zgłaszał, ktoś badał ten błąd? Używam najnowszego Firefoxa i mam to samo i w domu i w pracy.
[#2] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Madman, post #1

hmm mi sie wydaje, ze to zawsze w ten sposob dzialalo i zawsze musialem "sie cofac"
2
[#3] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #2

No nie, nie działało, inaczej nie pisałbym o tym. Mój szef zawsze mi powtarza "masz rację, wydawało ci się"

P.S. A co to za przycisk "wyróżnij odpowiedź" który mi się właśnie pojawił w tym wątku? Nowy fjuczer na forum czy coś przegapiłem bo w innych wątkach nie widziałem tego...

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 10:23:54 przez Madman
[#4] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Madman, post #3

Ja podobnie jak Juen, nie pamiętam, żeby to działało inaczej niż obecnie (nie pamiętam- nie znaczy, że wiem na pewno jak było ), czyli tak jak to ładnie opisałeś w pierwszym poście tego wątku ok, racja

Też jestem za tym (jeśli to możliwe), żeby samo cofało się do właściwego miejsca nawet kilka stron wcześniej OK

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 10:29:25 przez BULI
2
[#5] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Madman, post #1

Ja także mam wrażenie, że cofało do strony tych, których dotąd nie przeczytałem.
[#6] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Madman, post #3

wyroznij odpowiedz jest we wlasnych watkach od kiedy pamietam

sposob budowania linku potwierdza to co mowie ja i Buli. zawsze skoczy do najnowszej strony, a dzieki # przesunie na odpowiednie ID o ile je odnajdzie (czyli tylko w opisanym przez Ciebie przypadku - braku nowszych stron)


Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 10:47:09 przez juen
1
[#7] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #6

A no to wszystko wyjaśnia. Fajnie byłoby gdyby samo przenosiło od razu do właściwej strony. Nie wiem jak to się zachowa jak np. będzie jedna strona w wątku, wyjdę z forum, wrócę i będzie już tych stron np. 5, przeczytam dwie kolejne czyli drugą i trzecią i przerwę czytanie i czy jak znów wrócę na forum i nadal będzie 5 stron lub więcej to gdzie mnie przekieruje? Człowiek się przez tyle lat przyzwyczaił, że na forach ta funkcja zawsze przenosi do pierwszego nieprzeczytanego posta a tu jednak jest inaczej.
1
[#8] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Madman, post #7

Bo to jest wyjątkowe forum. :)

Trzeba zwracać uwagę na to czy są w interesującym nas wątku nowe nieodwiedzone strony, i klikać najpierw w ostatnią odwiedzoną to namierzy na nowy post na tej stronie, doczytamy do końca i klikamy w następną która od teraz też już będzie odwiedzona, i w razie pojawienia sie kolejnej, znów pamiętać że zaczynamy od odwiedzonej.
2
[#9] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@ZorrO, post #8

No popatrz, a ja głupi przez kilkadziesiąt lat o tym nie wiedziałem, że wystarczy sobie przeklikać strony i znaleźć ten pierwszy nieprzeczytany post
1
[#10] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Madman, post #9

Zawsze możecie pomóc w naprawianiu błędów. Kod czeka, bo programisty go obsługującego nie mamy
[#11] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@mailman, post #10

Ja wiem, że tak najłatwiej napisać "jak jesteś mądry to sam zrób" ale mnie nie chodziło o przypieprzenie się tylko ładnie i grzecznie zapytałem czy to błąd (bo może z moją przeglądarką jest coś nie tak). Gdybym się znał to bym się chętnie zgłosił do pomocy.

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 08:56:55 przez Madman
2
[#12] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@mailman, post #10

no nie macie, bo nie chcecie miec :)
ja mimo tego, ze czasu mialem malo to juz dawno sie oferowalem. chyba nie jestem zbyt lubiany, albo ktos woli by bylo jak jest :)
9
[#13] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #12

Skoro Juen tak ładnie prosi to czemu by mu nie zrobić laski i niech haruje charytatywnie ok, racja OK

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 09:35:00 przez BULI
[#14] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #12

Komu oferowałeś? Grxmrx twierdził, że chętnych nie było. Zresztą grxmrx odwiedza portal, więc zapewne się odniesie.

Dostępy można przyznać w każdej chwili osobie chętnej.
[#15] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #12

Reptilianie nie lubià juen 😀
1
[#16] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #12

Juen na dzień dobry, wbuduje impa w ppa
5
[#17] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@juen, post #12

Wiele lat szukałem chętnych osób do pomocy - kogoś kto przejmie lub mógłby przejąć kod, choćby do drobnych poprawek, utrzymania i tych osób (w kontekście kodu PHP) nie było lub były tylko deklaracje a później komunikacja się urywała na zasadzie "sorry, nie mam aktualnie czasu, życie". Były natomiast osoby, które pomogły przy kawałkach kodu, konkretnych zagadnieniach, bazie danych i ja pamiętam ten wkład. Nie ma sensu teraz żebym szukał wątków i analizował kiedy kto się oferował i jak to później było bo to przeszłość, z której można tylko wyciągnąć dla siebie istotne wnioski. Skupiłbym się na przyszłości. Odezwałem się do Ciebie na priv. Jak masz chęć to możemy podziałać.

Z doświadczenia wiem, że ludzie się deklarują a później różnie to z wolnym czasem bywa i zazwyczaj zostawałem sam na placu boju. Ja już aktywnie się nie udzielam, ale cały czas jestem dostępny i mogę opowiedzieć co i dlaczego tak a nie inaczej działa. Czasu mam wystarczająco dużo. Mógłbym robić choćby code review i omawiać zmiany, pomysły. Nie chce mi się natomiast myśleć nad tym za co się zabrać, co dodać, co ulepszyć i komu jak dogodzić albo jak zareagować na kolejny atak spamerów.

W temacie wątku to kojarzę, że taka zmiana byłaby raczej prosta do zrobienia dla doświadczonego programisty. Odpowiadając na pytanie czy to błąd? Raczej nie - po prostu taka słaba, ale wystarczająca dla mnie funkcjonalność, nad którą w tamtym czasie się nie skupiałem bo były ważniejsze rzeczy do zrobienia.
2
[#18] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@grxmrx, post #17

Nie może być coś wystarczające, jeśli nie działa jak powinno.
[#19] Re: Nowe posty w wątku od ostatniej wizyty - błąd?

@Pinto, post #18

Proponuję Ci, jeszcze raz, ze zrozumieniem, przeczytać to co napisałem
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem