Forum » PPA
Wątek zamknięty
[#1] Zniknęły linki do komentarzy
Od lat na dole głównej strony pod aktualnościami był link do wszystkich komentarzy z artykułów i newsów a teraz szukaj wiatru w polu.

Newsowe można sobie na piechotę wklepać jeśli sie go pamięta:
https://www.ppa.pl/komentarze/archiwum

Ale pod artykułami żeby zobaczyć czy są nowe to każdy art trzeba sprawdzać osobno.
I to samo z Graffiti, kiedyś były ostatnie komenty na dole pierwszej strony a teraz jeśli ktoś skomentował starszy obrazek niż te ostatnie widoczne na liście to nikt tego nie zobaczy.

Niby nie ma osoby która ma czas i ochotę grzebać w kodzie strony a jednak ktoś w nim grzebie.
[#2] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #1

Te linki?

[#3] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #1

I to samo z Graffiti, kiedyś były ostatnie komenty na dole pierwszej strony a teraz jeśli ktoś skomentował starszy obrazek niż te ostatnie widoczne na liście to nikt tego nie zobaczy.

wut?





inna rzecz, że pole szukajki w Graffiti rozjeżdża się, przynajmniej u mnie.





Ostatnia aktualizacja: 07.12.2023 20:23:23 przez snajper
[#4] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #1

Podejrzewam, że "grzebanie" jest po stronie Twojej przeglądarki. Tam bym szukał problemu
1
[#5] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@grxmrx, post #4

Strasznie to dziwne. W innej przeglądarce linki widzi.
Jedyna łata jaka modyfikuje stronę to bloker reklam ale po wyłączeniu nic sie nie zmienia. :(
[#6] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #5

możliwe, że błąd leży po stronie strony. Ta lista ostatnich komentarzy ma to do siebie, że wczytuje się dopiero po dojechaniu na dół strony (czy raczej do miejsca, w którym lista powinna się pojawiać). A w każdym razie powinna się wczytywać - bo sam nieraz miałem tak że się nie wczytywała - i mogłeś sobie jeździć w górę i w dół, i nic. Tyle że takie sytuacje zdarzały się u mnie raczej na komórce niż na desktopie.
podejrzewam, że używany jest do tego ajax.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2023 23:18:12 przez snajper
[#7] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #5

Normalnie w Graffiti prawy klawisz na wylosowanym obrazku wchodzi w ten obrazek, a teraz mi sie otwiera menu takie samo jak normalnie na obrazku. Czary.
[#8] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #7

Jeżeli wciśniesz prawy klawisz myszy, to przeglądarka uruchamia menu kontekstowe. Nie ma to wpływu na działanie portalu, a Ty twierdzisz, że wchodzisz w obrazek.

Z jakiej przeglądarki korzystasz? Jaka wersja? Czy stosujesz jakieś dodatki? Jeżeli tak, to wyłącz i sprawdź czy pomogło.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 09:36:23 przez mailman
1
[#9] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@mailman, post #8

Na wylosowanych obrazkach z poziomu "kategorie" nie wyświetla menu kontekstowego.
[#10] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #7

Zaczarowana przeglądarka
1
[#11] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@amikoksu, post #9

Masz rację. Ale efektu o którym pisze Zorro nie ma (przeglądarka FireFox i Chrome).
[#12] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #1

One pojawiaja sie dynamicznie na nowszych przegladarkach.
Pod np AWebem tez mi sie nie pokazuja. Nie wiem jak pod IBrowsem.
[#13] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@mailman, post #11

Nic nie mówiłem o FireFoxie ani Chrome, nie używałem ich od lat.

Od pół roku używam Edge i aż do wczoraj sie te linki wyświetlały i prawym na wylosowanym obrazku w Graffiti wyświetlało ten obrazek. Wcześniej na innym kompie używałem Operę i też działało. Mam też Brave i też działa.

Tylko nie mam pojęcia czemu wczoraj przestało na Edge, zacząłem temat bo może nie tylko mi tak robi.
[#14] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #13

Nic nie mówiłem o FireFoxie ani Chrome, nie używałem ich od lat


Dlatego pytałem, abyś podał nazwę przeglądarki z jakiej korzystasz. Jutro lub w poniedziałek sprawdzę na Edge.
[#15] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@mailman, post #14

Ups, a wydawało mi sie że wspominałem, ale to było w innym wątku parę min wcześniej gdzie pisałem o blokerach reklam.

Co prawda M$ ogłosiło że już nie planują nowych przeglądarek ale póki co Edge nadal wspierają i aktualizują.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 19:00:14 przez ZorrO
[#16] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #15

Właśnie sprawdziłem na Edge:

1
[#17] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #15

Dziś zauważyłem że jeszcze jedna rzecz mi przestała działać.
Możliwość głosowania na obrazki. Zastanawiam sie co ja mogę mieć wyłączone w przeglądarce że tak mam.
[#18] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #17

javascript?
inb4: ustawienia->pliki cookie i uprawnienia witryny->javascript.
Ewentualnie coś innego ewidentnie Ci go blokuje.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2023 19:46:36 przez snajper
[#19] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #17

1. Otwórz w Edge stronę ppa.pl.
2. Następnie otwórz konsolę (F12).
3. W konsoli przejdź na zakładkę Network i zaznacz tylko żądania Fetch/XHR.
4. Następnie przeskroluj stronę do dołu i zobacz czy na liście żądań pokazuje się żądanie o nazwie bottombox (powinno pojawić się ze statusem 200).
4a. Jeśli tak, to kliknij na nie, a następnie zakładkę Response (tego żądania) - powinno być widać kod HTML.
4b. Jeśli tak lub nie, to zerknij w zakładkę Console (w sekcji głównych zakładek) i zerknij czy nie ma jakichś błędów JavaScript.
[#20] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@Gordian, post #19

Przy Fetch jest jakiś ptaszek do zaznaczenia ale niczego nie zmienia.
bottombox nigdzie nie widzę, a errorów jest cała masa.

Takich najwięcej:
Uncaught SyntaxError: Unexpected end of input
Uncaught ReferenceError: jQuery is not defined
Uncaught ReferenceError: $ is not defined
[#21] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #20

Bardzo możliwe, że wersja jQuery (bardzo stara) nie jest kompatybilna z wersją Edge, której używasz. Być może silnik Edge nie radzi sobie z parsowaniem JS w przypadku błędów (wiszące przecinki, nawiasy klamrowe).

1. Zainstaluj sobie: https://chromewebstore.google.com/detail/jquery-injector/ekkjohcjbjcjjifokpingdbdlfekjcgi
2. Przypnij wtyczkę do paska.
3. W opcjach wtyczki ustaw jQuery URL na: https://code.jquery.com/jquery-2.2.4.min.js (nie jest to najnowsza wersja, ale nowsza niż ta z forum) oraz zaznacz opcję: "On injection, delete other jQuery references".
4. Wejdź na PPA, kliknij na ikonę pluginu i wybierz opcję "Always inject".
5. Przeładuj stronę i zobacz czy działa.
[#22] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@Gordian, post #21

Prędzej ma javascript wyłączony dla tej strony w Edge w ustawieniach czyli pod edge://settings/content/javascript?search=javascript
[#23] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #20

Ach, czyli javascript włączony. Sprawdź czy w trybie incognito (InPrivate) też masz takie błędy w Edge.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2023 12:21:22 przez grxmrx
[#24] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@Gordian, post #21

Może tak być, że wersja jQuery jest stara (a w starych są różne błędy) i coś ją blokuje u użytkownika aby go chronić przed jakimś zagrożeniem
[#25] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@grxmrx, post #24

Raczej wtedy nie byłoby błędu: "Uncaught SyntaxError: Unexpected end of input", a tu mamy dokładnie błąd składni - jak domniemam skryptu jQuery.
[wyróżniony] [#26] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@Gordian, post #25

Jak coś mu wycięło (lub nie pozwoliło załadować) ów jQuery to dalsze błędy mogą być tego konsekwencją. Sprawdzałem na najnowszym Edge i tego błędu nie ma. Czysta przeglądarka bez doinstalowanych rozszerzeń. Warto żeby sprawdził na trybie InPrivate.
[#27] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@grxmrx, post #26

Nigdy nie korzystałem z tego private, nie bardzo wiem na co to komu.
PPA w private uruchamia sie jako niezalogowany, choć normalnie mam automatyczne logowanie. Ale co ważne te linki sie w private wyświetlają. :)

Dzięki za tą podpowiedź bo brzmi prościej niż to co proponuje kolega wyżej. :)

PS. mój Edge jest na 4 letnim kompie i sam sie aktualizuje. JS włączone.

Edit: Właśnie zauważyłem że także dawanie lajków nie działa. Po kliknięciu przeskakuje na górę strony. A jeszcze ze dwa dni temu działało.
I jeszcze jedno klikając w linka z nowym postem nie trafia na pierwszy nieprzeczytany tylko na ostatni we wątku. Co tu sie dzieje?



Ostatnia aktualizacja: 11.12.2023 14:52:18 przez ZorrO
[#28] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #27



Nigdy nie korzystałem z tego private, nie bardzo wiem na co to komu



Do redtube oczywiscie.
[#29] Re: Zniknęły linki do komentarzy

@ZorrO, post #27

Dzieje się to, że albo sam albo oprogramowanie zainstalowane u Ciebie wyłączyło Ci jQuery dla strony www.ppa.pl. Sprawdź czy to Edge czy może jakiś nadgorliwy program antywirusowy. Jak w InPrivate działa to wygląda na to, że masz jakieś rozszerzenie do Edge doinstalowane lub ustawienie javascript dla strony. Najprościej byłoby odinstalować i zainstalować Edge ponownie, ale bawmy się dalej ;)
2
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zniknęły linki do komentarzy
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem