[#1] Traktowanie mnie w sklepie
Hej

Kiedys kupowalem jakies tam drobiazgi do A 600 w "Amicusie" w Sanoku (sp. Amicusie, bo zdechl dzial Ami.). No i bylo to iles lat temu, i jako gowniaza gosciu mial mie gleboko w d. Cos tam do niego gadam, a on swoje robi. Jezuu, to mu sie wydaje ze ma tych klientow na peczki ? Nieno, wpienil mnie facet. Traktuja mnie w ostatnim Ami-sklepie jak intruza...
[#2] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

To może dlatego jest już tak mało sklepów amigowych... sprzedawcy mieli złe nastawienie do klientów i...
"zdechli" ;)

[#3] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

Hym , ja ostatnio w Jaworze w sklepie dla PC dobieralem sobie myche dla Mroochek'a , jak wyjasnilem ze to do Ami i mozliwe ze nie wszystkie beda chodzily jak trzeba to spoko pozwolili mi testowac 3 sztuki zebym sobie dopasowal . Byli bardzo zdziwieni ze do Ami mozna wpiac myche od PC , ale jeszcze bardziej jak im powiedzialem ze mam tez sloty PCI z Voodoo i SB , ludzie nie maja pojecia ze Amiga jednak ciagnie i cos tam jeszcze sie z nia dzieje . Na drugi raz idz do sklepu dla PC , oni maja duza konkurencje i szanuja klientow , tylko nie zawsze sa w stanie pomoc niestety .

[#4] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Darek S., post #3

Kiedy mialem klopoty z dopasowaniem pamieci do Pegaza zamiast biegac co chwila i wymieniac kosci zabralem komputer ze soba. Rzecz jasna wszystko chcieli sami zrobic i kiedy znalezli odpowiednia pamiec i system sie uruchomil mieli dziwne miny :) Na poczatku stalem grzecznie za lada, ale jak pootwierali sobie kilka okienek i nie potrafili ich zamknac (bo gadget od zamykania nie po Windowsowej stronie) zostalem wezwany. Objasnilem po krotce z czym maja doczynienia. Stwierdzili tylko, ze mam ladne ikonki :) Ogolnie to przyjeto mnie raczej milo, ale druga sprawa, ze pare rzeczy u nich juz kupilem.
1
[#5] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

Czołem! Troche Wam się dziwię chłopaki. Idziecie do sklepu w którym źle Was traktują a poźniej żalicie się na forum. Rozumiem, napiętnować gada. Tylko po co się użalać? Po prostu nie kupować u takiego pożal się Boże filantropa i tyle. Prawa rynku same go zweryfikują.

pdr
[#6] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

a o co go pytałeś?
[#7] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

Olej ich ciepłym moczem :)

[#8] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

cze
pamietam goscia - mocno lysiejacy z kucykiem. Bylo jak mowisz, wredny, napuszony koles i udawal wielkiego guru. Za moch szkolnych lat kupowalem u niego A1200 bo niestety nie bylo w okolicy innego sklepu... teraz by sie goscia zlalo jak sie jest juz nieco starszym

[#9] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@wwaldo, post #8

Swego czasu wpienialo mnie to w Amigowych sklepach ze wszystko bylo duzo drozsze od odpowiednikow PieCowych.
[#10] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Borewicz, post #5

Niech mają takich klientów, jakich sobie wychowają, nie Ciebie.
[#11] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

Hej!

Ten facet zawsze taki byl... (nie to zebym go bronil czy cos).
Niedawno bylem u niego zapytac o pamiec, potraktowal mnie podobnie jak x lat temu gdy kupowalem dyskietki do C-64...
Olac go!!

Przy okazji: to juz trzeci post z okolic Sanoka, a niby amigowcow jest tak malo....

Pozdrawiam:
Toki
[#12] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@toki, post #11

Hej wszystkim
Ja również wybrałem się po sklepach ale to było na pryma-aprilis z c-64 i kamerką kumpla.Celem była modernizacja komputerka(na niby i zobaczyć co na to fachowcy) niedość że 0 poczucia humory to większość mówiła że na złom a spytałem ile to 5 zł...
Ale w jednym sklepie jedyny jaki kiedys był w Ełku koleś bardzo miły kiedyś i obecnie powiedział że niema problemu z wstawieniem większego procka bo zna sie na tym ami też modyfikował.Normalnie nas zatkało c-64 z 1ghz
zapewniał że to możliwe ale koszta...
W tym roku znów ćoś śmiesznego się odwali tymrazem z ami i cyfrówką
Wierzcie mi dziwne miny mają sprzedawcy jak im na lade wykłada się taki sprzęt i o modernizacje pyta
[#13] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@MróweK, post #12

sorrry zapomniałem dopisać że chodziło o sklep amigowski bo tych od pc to jak grzybów po deszczu
[#14] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@MróweK, post #12

W tym roku znów ćoś śmiesznego się odwali tymrazem z ami i cyfrówką

aparat cyfrowy?
to sie da zrobić - mediator, spider i poseidon.

ale jestem ciekaw tego twojego experymentu.
jak już będzie po, to zdaj relację na forum.

[#15] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@R-Tea, post #14

A znacie jakies sklepy amigowe w okolicach warszawy ???


Pozdrawiam
[#16] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@MróweK, post #13

Excuse me, Friend, ale gdzie ty masz w Ełku sklep amigowski? No, chyba że cokolwiek opacznie zrozumiałem. Owszem, jest taki jeden, który jeszcze parę lat temu co nieco z Ami miał wspólnego, ale to dawne dzieje - zresztą na początku roku, jak zaszedłem, to mi całkiem za darmo oddał jakie resztki. W ogóle w tym Ełku to jakieś takie dziwne istoty - nikt specjalnie oczu nie wybałusza na wzmiankę o Amidze.

Pozdrawiam
[#17] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Senjuro, post #15

Hmm sklepy Amigowe ?? jak na moje oko taki sklep nie ma racji bytu przynajmniejk u mnie w miescie oprocz mnie zostal chyba jeszcze jedne czy dwoch chlopakow ktorzy cos tam maja wiec raczej nie mialby kto w nich kupowac :)

po starych czsach pozostal tylko jeden sklep ktory z amiga nigdy wiele wspolnego nie mial i mozna tam zamowic ... joystick nie wiem skad kolo je bierze ale to max co u nas mozna :))))
[#18] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Senjuro, post #15

Tylko internetowy matay.pl ;)

Natomiast co do gratow, mozesz sprobowac na Batorego w Amiga s.c. (nazwa pozostala z dawnych czasow). Maja sporo gratow walajacych sie po szafach i gdybys ich poprosil czy mozesz pogrzebac to moze znalazlbys pare rzeczy z tomsa, jakis joystick, kickstart, zasilacz, a moze i uzywana amige ;)
[#19] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@R-Tea, post #14

Swego czasu uzywalem z a4000 cyfrowki olympusa camedia 2020. Caly cymes w tym, ze kabel byl na port rownolegly. Na aminecie znalazl sie soft i normalnie mozna bylo zgrywac.
[#20] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Liluh, post #18

A gdzie dokladnie jest ta Amiga sc przy Batorego.
Czesto jestem na gieldzie komputerowej wiec moglbym przyokazji zobaczyc.


Pozdrawiam
[#21] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Liluh, post #18

A gdzie dokladnie jest ta Amiga sc przy Batorego.
Czesto jestem na gieldzie komputerowej wiec moglbym przyokazji zobaczyc.


Pozdrawiam
[#22] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Senjuro, post #21

Raczej nie polecam tego sklepu.
Reperowałem tam swoja A4000.Czekałem na odbiór prawie 2 LATA !!!
W końcu dostałem inny egzemplarz A4000 też zepsuty.
Chyba najłatwiej jest kupić amigowy sprzet na allegro, niskie ceny i raczej minimalne ryzyko.
[#23] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@mcbarlo, post #4

Fakt! Najlepiej jest gnębić jeden sklepik PC ja jako staly klijet to już nawet części Do AMI w sklepie PC se zamawiam. Facet wyszukuje mi na alegro lub po swoich kontaktach :) Zalatwil mi juz mase kontrolerów SCSI Kart PCMCA Przełączniki romów kilka kart Turbo. Ja jestem zbyt leniwy aby samemu szukać a on wie już że klijent płaci to klijent żąda.Trwa to przeważnie kilka tygodni ale jak coś znajdzie to do mnie dzwoni :). Nawet simmy i edo Rmki mi załatwiał za grosze :) . Facet się chyba wciągnoł w amige przezemnie. Zaczoł się mnie dopytywać jak zainstalować Amithlona i WinUAE :)
Jak tak dalej pujdzie to powstanie mi nowy sklepik AMIGOWY pod nosem :D
[#24] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@ZX_Spectrum, post #1

Mnie się wydaje, że to zależy od tego, kto siedzi w danym sklepie, i jakie ma podejście do Amigi - czy traktuje ją jak kulę u nogi (Kurde! Znów Ci nawiedzeni Amigowcy!), czy jak coś, przez co sam stracił kupe godzin przesiadując przed TV z interlace'm i chce ludzom pomóc (No, znów udało mi się kogoś poratować swoją wiedzą!).

Ja jakiś czas temu chciałem zmienić klawiaturę z DE na EN, poszedłem do jedynego (chyba, bo o innych nic nie wiem) sklepu/komisu w Poznaniu, i facet od razu wyciągnął kilka klawiatur z zaplecza na wymianę. A że były nieciekawe (zdeczka pożółkłe), to.... zaproponował klawe z kompa na którym aktualnie pracował; nie wiem czy to była jego własna Amiga czy jak, ale fakt że wyjął klawiaturę z kompa który nie był przeznaczony do wymiany klawy coś znaczy.

>>>> Jemu poprostu chciało się pomóc drugiemu użytkownikowi Amigi. <<<<

Niestety, szkoda że coraz mniej jest takich sklepów, takich sprzedawców, ludzi którzy nadal coś czują do Amigi i z chęcią pomogą drugiemu.

[#25] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@AlaN, post #24

A ja mieskam w Bytomiu i g...o nei am sklepó o Amidze żadnych... dawno ttemu był tu ejden Bestcom ale sie Zpecetowił... a teraz postawili tam Vobisa i najbliższy sklep Amigowy jaki znam jest we Wrocłąwiu... ale jeszce jest giełda w Katowicach :D:D tam sązawsze jacych życzliwi skłonni do pomocy Amigowcy :D:D i chwała im za to !!!!!!!!
[#26] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@basemaker, post #25

A gdzie we Wrocku jest sklep amigowy?
[#27] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@AlaN, post #24

Byłem w tym sklepie ! Koleś mi robił na zamówienie kabel RGB-EURO, a potem podpiąłem swoją Ami do TV 21' i pisałem pracę magisterską :) pozdrawiam !
[#28] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@yackar, post #27

A gdzie dokladnie jest ten sklep?Na jakiej ulicy? Heh kiedys szukalem i szukalem w Poznaniu sklepu amigowego ale go nie znalazlem...
[#29] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Mat, post #28

[#30] Re: Traktowanie mnie w sklepie

@Mat, post #28

Już tam jakiś czas nie mieszkam ale pamiętam że przy Roosevelta w okolicy kafejki internetowej SPace Cafe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem