[#1] Kto ma workbench 3.0
(tresc wiadomosci zostala usunieta przez moderatora)
[#2] Re: Kto ma workbench 3.0

@Brocho, post #1

Niestety twoja skrzynka nie istnieje. Pomylka?
[#3] Re: Kto ma workbench 3.0

@Andrzej Drozd, post #2

Za duzo o jedno "i" w adresie.

A czy tak ciezko zapuscic wyszukiwarke ?
Dziwi mnie sformulowanie "plik Workbench", czyzby BROCHO nie wiedzial czego szuka :)

[#4] Re: Kto ma workbench 3.0

@Norbert, post #3

Brocho to jakiś stary WinUAEowiec, który myśli, że trafił na odpowiedni forum ;)
[#5] Re: Kto ma workbench 3.0

@Brocho, post #1

Przeciez to jest nielegalne. Potrzebujesz Workbencha, to go sobie kup.
[#6] Re: Kto ma workbench 3.0

@Krzysztof, post #5

na tym portalu "nielegalnosc" to lekka abstrakcja niestety
[#7] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #6

Sugerujesz, że handlujemy po cichu warezami?
Żaden portal, w tym i ten, nie bierze odpowiedzialności za działania prywatne osób trzecich!
[#8] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #6

Jesli sie z tym godzisz, to odpowiedzialnosc spada takze na ciebie. Nasz amigowy rynek jest malutki i chociaz system powinnismy posiadac legalny.
[#9] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #6

Znowu się Valwit czepiasz, ale tym razem to już jest bezpodstawne pomówienie. Napisz dokładnie o co Ci chodzi i co ma wypowiedź Krzysztofa do legalności na tym portalu?
Kolejny dowód na to, że masz za nic naszą pracę i tylko szydzisz z nas za darmo na każdym kroku.

[#10] Re: Kto ma workbench 3.0

@grxmrx, post #9

Nie uwierzę że to Valwit. Ten Valwit z acp i pcsa jest uroczo upierdliwy i duuuużo mądrzejszy.

[#11] Re: Kto ma workbench 3.0

@Krzysztof, post #8

Nie jestem za tym, aby każdemu od razu "obcinać ręce i nogi". Pozwoliłem czytelnikom naprowadzić autora wątku, a przy okazji zobaczyć, jaka będzie reakcja odwiedzających.
Kto postąpił, jak postąpił, chyba już dostał nauczkę. A koledze się wyjaśniło jak z tym jest.
Ja tu strasznego zła nie widzę.
[#12] Re: Kto ma workbench 3.0

@ArtPo, post #10

Dlaczego nie wierzysz? Powiem wiecej juz od...albo nic wiecej nie powiem :)))
[#13] Re: Kto ma workbench 3.0

@SirLEO, post #7

nie. nie handlujecie warezami ale nie usuwacie np postow ludzi ktorzy wszem i wobec oglaszaja ze szukaja warzeow lub je posiadaja. watek o wb 3.x czy gry na cd 32. jako admini mozecie odpowiedziec ze to nieladnie krasc itp i zamknac watek. imvho.
[#14] Re: Kto ma workbench 3.0

@grxmrx, post #9

> Napisz dokładnie o co Ci chodzi i co ma wypowiedź Krzysztofa do legalności
> na tym portalu?

mieliscie niecalkiem legalny soft do sciagniecia (juz usuniety) czy tylko mi sie wydaje?

co do kolegi Krzysztofa i jego pytania o warezy to sam sie zastanow czy pozostawianie tego typu postow na forum jest ok.

> Kolejny dowód na to, że masz za nic naszą pracę i tylko szydzisz z nas za
> darmo na każdym kroku.

Nawet gdybym istotnie mial wasza prace i PPA za nic (a tak nie jest) to i tak nie moglbys tego zmienic. Skoro odczuwasz ze "szydze z was za darmo" to jest to niestety Twoj problem. IIRC to kilka razy na ten temat juz rozmawialismy i bylem do teraz swiecie przekonany ze wiesz co na temat PPA sadze.
[#15] Re: Kto ma workbench 3.0

@ArtPo, post #10

ŁK 06,37
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni,
nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni,
odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone
[#16] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #13

Myślisz, że Andrzej ma nielegalny WB? Autorowi zapewnie chodziło o Kickstart. Jeśli Andrzej ma Amigę, to może mieć te 'pliki'. :)
Ale pomijając już to wszystko, czy nie uważasz, że taki wątek napiętnować może osobę, która otwarcie coś oferuje?
Zastanawiam się, czy aby nie zrobić działu nowego "Pręgierz" i przenosić tam takie wątki. :)
Jako admini możemy, owszem wiele, ale nie gramy roli boga i dałem Wam szansę wyjaśnienia i reakcji. Osoba pytająca może się na niczym nie znać i nie wiedzieć, że to może być nielegalne, dlatego jej to trzeba wyjaśnić, a nie wyrzucać, bo pójdzie gdzie indziej, a tam już nikt nie będzie wyjaśniał, tylko mu to da. Wtedy osoba pytająca nic nie będzie o legalności wiedzieć, gdyż będzie myślała, że nie ma z tym problemu i wszystko jest normalnie dostępne.

Odnośnie cytatu, to Tobie również go mogę przytoczyć. ;)
Nie wiez co mną/nami kieruje i jaki mamy w tym cel, myślę, że ten post nieco vardziej rozjaśnił sprawę.

Dalszą część tego wątku jak ktoś chce, to proszę o kontynuowanie w dziale PPA!
[#17] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #13

nie usuwacie np postow ludzi ktorzy wszem i wobec oglaszaja ze szukaja warzeow

Wiele takich postów usunąłem. Nie liczę tego, ale sporo w sumie ich było. Tak jak napisał SirLEO, osoba zadająca pytanie dostała pouczenie i koniec, tylko teraz wątku nie zamknę bo pare osób jeszcze chce go dalej ciągnąć.

Dobrze, ze zwrociles na moderowanie uwage. Od teraz bede jeszcze bardziej konsekwentny. Swoja droga przydalby sie jeszcze jakis moderator forum.

[#18] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #14

v. napisał(a):

mieliscie niecalkiem legalny soft do sciagniecia (juz
usuniety) czy tylko mi sie wydaje?


Czyli coś było w wyimaginowanym miejscu i nagle zniknęło. Ciekawe. Kiedyś dzieci mówiły: "pojawił się niewidzialny człowiek znikąd i zniknął". Nadal nie wiem o co chodzi i nie wiem czy się kiedykolwiek dowiem. Ale "to już mój problem". Nikt z redakcji nie wie gdzie mógłby się pojawić jakiś nielegalny soft na serwerze a ty to wiedziałeś i nie zgłosiłeś nam tego. Dlaczego?

Nawet gdybym istotnie mial wasza prace i PPA za nic (a tak nie jest) to i tak nie moglbys tego zmienic. Skoro odczuwasz ze "szydze z was za darmo" to jest to niestety Twoj problem.

Byłoby lepiej gdybyś zgłosił nam gdzie i kiedy widziałeś tutaj, na tej stronie jakiś nielegalny soft, ale nie zrobiłeś tego. Nagle wyskakujesz z takim tekstem jak w poście wyżej i nikt nie wie o co chodzi. Jak to inaczej odebrać? Mam może bezpodstawne oskarżenia przyjmować z uśmiechem na twarzy?

IIRC to kilka razy na ten temat juz rozmawialismy i bylem do teraz swiecie przekonany ze wiesz co na temat PPA sadze.

Ja także do teraz byłem przekonany..., gdybyś chciał nam pomóc to wskazałbyś na to miejsce gdzie jest lub był wg Ciebie ten nielegalny soft a tego nie zrobiłeś czyli jak mam to rozumieć?

[#19] Re: Kto ma workbench 3.0

@SirLEO, post #16

SirLEO napisał(a):

> Zastanawiam się, czy aby nie zrobić działu nowego "Pręgierz"
> i przenosić tam takie wątki. :)

Kurcze, ja to napisałem?
Miała być "Czarna Lista", ale to by mogło podpadać pod coś.
Chyba byłem niewyspany, miałem ciężką sytuację rodzinną.

Nic to, piszcie dalej swoje racje.
[#20] Re: Kto ma workbench 3.0

@Andrzej Drozd, post #12

Powiedz temu poniżej że to był żart. A pisanie czegokolwiek o piątej rano nie jest dobrym pomysłem.

[#21] Re: Kto ma workbench 3.0

@grxmrx, post #17

> jeszcze bardziej konsekwentny. Swoja droga przydalby sie
> jeszcze jakis moderator forum.

dajcie newsa ze szukacie, jak znam owce na pewno sie ktos zglosi :)
[#22] Re: Kto ma workbench 3.0

@grxmrx, post #18

grxmrx napisał(a):

> Nikt z redakcji nie wie gdzie mógłby się pojawić jakiś
> nielegalny soft na serwerze a ty to wiedziałeś i nie zgłosiłeś
> nam tego. Dlaczego?

dowiedzialem sie o tym po fakcie. gdybym wiedzial wczesniej na pewno dal bym znac. z tego co wiem sami go usuneliscie, byl chyba nawet link do niego w komentach acp o ile pamietam.

> ten nielegalny soft a tego nie zrobiłeś czyli jak mam to
> rozumieć?

p.w.
[#23] Re: Kto ma workbench 3.0

@SirLEO, post #16

SirLEO napisał(a):

> Myślisz, że Andrzej ma nielegalny WB? Autorowi zapewnie
> chodziło o Kickstart. Jeśli Andrzej ma Amigę, to może mieć te

O Andrzeja tu nie chodzi, choc gody potepienia jest fakt piracenia przez niegow orkbencha. Tyle ze Andrzej chwali sie tez publicznie wieloma innymi kradzionymi programami wiec to bezsensowna dyskusja.
Chodzilo o "Brocha" szukajacego lewego softu.

> Ale pomijając już to wszystko, czy nie uważasz, że taki wątek
> napiętnować może osobę, która otwarcie coś oferuje?

Nie.
Po pierwsze masz natychmist mase uczynnych typu Andrzeja podsylajacego od razu pirata i piszacego o tym na forum i zapewne kilku innych inteligentniejszych ktorzy robia to samo nie chwalac sie tym przy okazji.
Po drugie taki post "legalizuje" tego typu praktyki i zacheca innych do podobnego zachowania.

> na niczym nie znać i nie wiedzieć, że to może być nielegalne,

Bez przesady. Rozumiem ze idioci sie zadrzaja ale zakladanie z gory ze wszyscy to idioci to imo lekkie przegiecie.

> da. Wtedy osoba pytająca nic nie będzie o legalności wiedzieć,
> gdyż będzie myślała, że nie ma z tym problemu i wszystko jest
> normalnie dostępne.

I myslisz ze jak sie dowie ze to nielegal to nie bedzie szukac gdzie indziej?
Nie wierze ze jestes tak naiwny i dlatego nie rozumiem po co takie teksty piszesz.

> Odnośnie cytatu, to Tobie również go mogę przytoczyć. ;)

Jaki cytat?

> Nie wiez co mną/nami kieruje i jaki mamy w tym cel, myślę, że
> ten post nieco vardziej rozjaśnił sprawę.

szczerze mowiac: nie bardzo.
[#24] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #22

> dowiedzialem sie o tym po fakcie. gdybym wiedzial wczesniej
> na pewno dal bym znac. z tego co wiem sami go usuneliscie, byl
> chyba nawet link do niego w komentach acp o ile pamietam.

Byłbym wdzięczny za taki link lub ew. źródło informacji gdzie szukać czy kogo pytać.

Nie zaglądam na ACP więc nie wiem. Teraz musiałem zrobić wyjątek, ale znalazłem jedynie takie komentarze:

http://amiga.com.pl/comments.php3?mode=nested&id=53ce31886c03fd1c9603116489c061d1

W jednym z poniższych od tego "dłuższego", w którym mowa o warezach ma w temacie "Darmowy Fusion, anyone? :->". Mniemam iż pomyliło się tobie i źle skojarzyłeś strony. PPA to nie jest AmigaWorld.net i nie hostujemy i nie hostowaliśmy strony MacOnAmiga.

Może to odnosi się do strony MacOnAmiga a nie do PPA? Może Ci się pomyliło z tym -
http://www.amiga-news.de/de/news/comments/thread/AN-2003-10-00140-DE.html
http://www.amiga-news.de/de/news/comments/thread/AN-2003-10-00085-DE.html

W tych wątkach jest kwestia Fusiona zamieszczonego nielegalnie na stronie MacOnAmiga.
W komentarzach m.in. na amiga-news.de jest to przeduskutowane.

Po raz kolejny powtórze - strona MacOnAmiga nie była i nie jest hostowana przez PPA, jest hostowana przez AmigaWorld.net. Z tego wynika, że pomyliły ci się portale jak i fakty. Zakładam, że oskarżyłeś nas nieświadomie więc jeszcze mogę ci wybaczyć bo palnąłeś gafę, ale jeśli mimo tego, że widziałeś o tym, że to chodzi o MacOnAmiga zrobiłeś to świadomie w celu bezpodstawnego niszczenia opinii o naszej stronie w świetle publicznym.

[#25] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #23

v. napisał(a):

> Chodzilo o "Brocha" szukajacego lewego softu.

I myslisz ze jak skasuję jego post od razu to nie bedzie szukac gdzie indziej?
W ten sposób przynajmniej mogę mu coś uświadomić.

> > Ale pomijając już to wszystko, czy nie uważasz, że taki wątek
> > napiętnować może osobę, która otwarcie coś oferuje?

> Nie.
> Po pierwsze masz natychmist mase uczynnych typu Andrzeja
> podsylajacego od razu pirata i piszacego o tym na forum i
> zapewne kilku innych inteligentniejszych ktorzy robia to samo
> nie chwalac sie tym przy okazji.

A ja jednak liczę na uczciwość i sumienie...
To co robimy daje do myślenia.

> Po drugie taki post "legalizuje" tego typu praktyki i zacheca
> innych do podobnego zachowania.

Skoro karci, to jak zachęca?
Prawo karne też zachęca do przestepstw? Są one w nim ładnie opisane przecież.

> > na niczym nie znać i nie wiedzieć, że to może być nielegalne,

> Bez przesady. Rozumiem ze idioci sie zadrzaja ale zakladanie
> z gory ze wszyscy to idioci to imo lekkie przegiecie.

Przecież to widać od razu, mam niestety, do czynienia z wieloma takimi. :(
Na wielu listach jestem, nie tylko amigowych, na wielu hubach DC++, a tam jest czat i widzę co się dzieje nieraz.
A Ty myślałeś, że wątek zaczyna osoba wiedząca o co chodzi sądząc po jego poście? ;)

> > Wtedy osoba pytająca nic nie będzie o legalności wiedzieć,
> > gdyż będzie myślała, że nie ma z tym problemu i wszystko jest
> > normalnie dostępne.

> I myslisz ze jak sie dowie ze to nielegal to nie bedzie
> szukac gdzie indziej?

Wcale tak nie myślę, ale zakładam właśnie, że jest bardziej inteligentny!

> Nie wierze ze jestes tak naiwny i dlatego nie rozumiem po co
> takie teksty piszesz.

Możliwe, że mam zbyt miękkie serce, ale życie wiele mnie już nauczyło.
Ja nieco inaczej patrzę na to wszystko, myślę, że coś dzięki temu osiągnąłem, inaczej by nie było PPA, Amiga-PL (wcześniej AH&SPL), nie odwiedzało by mnie tylu amigowców z Polski (był nawet jeden z Niemiec).

> > Odnośnie cytatu, to Tobie również go mogę przytoczyć. ;)

> Jaki cytat?

Ewangelii.

> > Nie wiez co mną/nami kieruje i jaki mamy w tym cel, myślę, że
> > ten post nieco vardziej rozjaśnił sprawę.
>
> szczerze mowiac: nie bardzo.

Szkoda. :(
Ale każdy ma prawo do własnej interpretacji. Niestety, wielu ma takie samo podejście do kodeksu Prawa. :(
[#26] Re: Kto ma workbench 3.0

@SirLEO, post #25

SirLEO napisał(a):

> I myslisz ze jak skasuję jego post od razu to nie bedzie
> szukac gdzie indziej?

Oczywiscie ze bedzie. Tyle ze Twoje uswiadamianie ma on gleboko w powazaniu, tak samo jak ci oc mu beda odpowiadac. A ten co zalozy nastepny watek w ogle sie tym nie przejmie. Dlatego pisalem o zablokowaniu. Zostawic post dodac "uswiadomienie " ale zamknac watek.

> Skoro karci, to jak zachęca?
> Prawo karne też zachęca do przestepstw? Są one w nim ładnie
> opisane przecież.

Karci? Nie rozsmieszaj. Kto sie Twoim karceniem przejmuje? Zacheca w ten sposob, ze watki zostaja opatrzone Twoim umoralniajacym komentem, ktory nikogo nie interesuje, bo w niczym to nie przeszkadza w zdobyciu pirata, a w swiadomosci piszacego iczytajacych zostaje fakt ze na forum PPA znajdzie sie co tylko potrzeba.

> A Ty myślałeś, że wątek zaczyna osoba wiedząca o co chodzi
> sądząc po jego poście? ;)

Ja sie nawet nie zastanawiam co on wie a czego nie bo wiem ze kwestie legalnosci ma gleboko tam gdzie slonce nie swieci, i nawet najrzewniejszy komentarz jego nastawienia nie zmieni.

> Wcale tak nie myślę, ale zakładam właśnie, że jest bardziej
> inteligentny!

Heh, imo to baaaardzo naiwne.

> Ja nieco inaczej patrzę na to wszystko, myślę, że coś dzięki
> temu osiągnąłem, inaczej by nie było PPA, Amiga-PL (wcześniej
> AH&SPL), nie odwiedzało by mnie tylu amigowców z Polski (był
> nawet jeden z Niemiec).

Oczywiscie ze osiagnales i nawet do lba mi nie przyjdzie tego negowac, tylko razi mnie ze Portal Prawdziwych Amigowcow ;) toleruje piractwo.
(tak ja to odczuwam)


> Ewangelii.

ech, zobacz komu odpowiadalem i na co.

> Szkoda. :(
> Ale każdy ma prawo do własnej interpretacji. Niestety, wielu
> ma takie samo podejście do kodeksu Prawa. :(

Ech tu moglibysmy dlugo dyskutowac
[#27] Re: Kto ma workbench 3.0

@grxmrx, post #24

grxmrx napisał(a):

> Byłbym wdzięczny za taki link lub ew. źródło informacji gdzie
> szukać czy kogo pytać.

jak znajde to Ci podesle

> pomyliło się tobie i źle skojarzyłeś strony. PPA to nie jest

link byl do PPA

> Zakładam, że oskarżyłeś nas nieświadomie więc jeszcze mogę ci
> wybaczyć bo palnąłeś gafę, ale jeśli mimo tego, że widziałeś o

jesli istotnie to nie omieszkam sie przeprosic

> tym, że to chodzi o MacOnAmiga zrobiłeś to świadomie w celu
> bezpodstawnego niszczenia opinii o naszej stronie w świetle
> publicznym.

Z cala pewnoscia nie. Zdaje sie ze mnie z kims mylisz. Nie wiem jak na to wpadles ze chce niszczyc opinie o PPA.
[#28] Re: Kto ma workbench 3.0

@v., post #27

v. napisał(a):

> link byl do PPA

Na amiga.com.pl takiego linku nie ma, wystarczy sprawdzić przez wyszukiwarkę.

> Z cala pewnoscia nie. Zdaje sie ze mnie z kims mylisz. Nie
> wiem jak na to wpadles ze chce niszczyc opinie o PPA.

Wyskakujesz nagle z bezpodstawnym oskarżeniem, że trzymaliśmy lub trzymamy jakiś nielegalny soft, nie precyzujesz o co Ci chodzi co stwarza atmosferę podejrzeń. Łatwo jest rzucać takie bezpodstawne hasła. Jednak zanim coś napiszesz pomyśl, przygotuj się, etc. Przecież takie zachowanie jest podobne, a nawet gorsze niż to co prezentował swego czasu Andrzej Lepper z mównicy sejmowej.

[#29] Re: Kto ma workbench 3.0

@grxmrx, post #28

grxmrx napisał(a):

> Na amiga.com.pl takiego linku nie ma, wystarczy sprawdzić
> przez wyszukiwarkę.

co nie znaczy ze nie bylo. jestem "w trakcie sprawdzania".

> przygotuj się, etc. Przecież takie zachowanie jest podobne, a
> nawet gorsze niż to co prezentował swego czasu Andrzej Lepper z
> mównicy sejmowej.

Twoja retoryka tez zbytnio sie nie rozni.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem