[#1] Poddaję się! To już koniec czesc 2
Już był temat i ja sie podpisuje pod nim.
rezygnuje z Amigi jak ze sprzętu.
Jak kazdy sprzet sie starzeje i psuje i czeba dokupywac sprzęt.
Teraz poszło o monitor :( Cóz nowy nie łapie trybów vga.
Pozatym troche sprzet sie gryzie.
System jest zajebisty znam go konkretnie ale mam dosyc tych jaj ze sprzetem
a raczej nie bede inwestował w mostek pci i karte graficzna za tą cene mam blaszanke po dołożeniu troche da sie emulowac taki sam sprzet jaki mam teraz.
Teraz juz wiem z kąd jest ta nienawiśc byłych Amigowców do Amigi.
Ja sie do nich nie zaliczam ale nie sama Amiga człowiek zyje.
Komp wypas do internetu multi=-tasting podstawa bezpieczny i wogóle.
Brak programów nie przeszkadzał by mi bo np na takim linuxie tez wszystkiego nie ma ani odpowiedników.
Pewnie podnisa sie krzyki, że jak to tak mogłem i takie tam ech.
Żyjemy w polsce taka prawda ciezko wydac dodatkowo do monitora 2 wypłate by sobie popatrzec na wb.
Blaszaka mam za friko raczej podchodze do niego nie ufnie.
Hasło typu "Windows mnie ogranicza" ma sens.
trzeba sie naprawde napicic by wszystko skonfigurować i miec nad wszystkim władze.
To nie workbench ze użytkownik pilnuje wszystkiego.
Jak wb sie łata i win tez.
megabajty programów trzymajace to wszystko do kupy niektóre tam oczywiste a jednak trzeba uzyc.
Bedzie mi brakowało yama jeszcze nie znalazłem meilera o podobnych możliwościach. The bat wysiada. Poprostu nie ma tego czegoś ech

Temat rzeka mozemy popisac.
Ale nic nie zmieni nie naprawi mi starego monitora ech cheli za to 100 zł zdziercy
Moze aros cos przyniesie ...
[#2] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

Ale trolujesz, ale trolujesz...Dobry uzywany monitor 17' kupisz za 100 zl. A jak nie pasi ci juz przestarzaly sprzet a nie masz kasy na PowerPC to zainstaluj sobie WinUAE na grzybie i juz. Sam mam w taki sposob dwie Amigi - sprzetowa i emulowana
[#3] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

jakbym musiał dalej używać amigi to też bym zwatpił, dostęp do sprzętu i prędkość dobija totalnie, dodatkowo dochodzą problemy z działaniem zwiechy i brak perspektyw. osobiście współczuje ludziom którzy mają dalej amigę - obecna systuacja dla starego sprzętu to wegetacja i powolne umieranie. jeśli obecni uzytkownicy nie przejdą na pegasosa/amigaone to za rok lub za 2 zostanie z nich połowa lub mniej. (oczywiscie chodzi mi o userów dla których amiga to maszyna podstawowa a nie zabawka stojąca obok pieca)
[#4] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Andrzej Drozd, post #2

Dodam ze wystarczy gdy przeniesiesz swoj aktualny system do WinUAE zainstalujesz karte graficzna (jak chcesz to podesle Ci sterowniki) i miga smiga. To bedzie najszybsza Amiga68k i dalej bedziesz mogl uzywac Yama. To takie proste ;)
[#5] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@rzookol, post #3

Ale z was kolesie same narzekania a moze by tak wiecej uzytkownikow i pisac petycje do eyetech o wypuszczenie amigi G5 to moze zostanie przy amidze i systemie 64bitowym cholera co ja pisze poprostu same z was marudy i jeszcze jedno nie masz mi czego wspolczuc a jak rezygnujesz z amigi to moze lepiej sobie kup mac profesionala z G5
to chociaz wspomozesz Appla a jak cie nie stac na takiego maca to sobie kup minimaca jest tani i ciekawy.
!!!!!!!!!!Marudy!!!!!!!!!

[#6] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

multi=-tasting

;) ;)

A tak w ogóle to po co się tłumaczysz?

[#7] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

na dzien dzisiejszy winuae odpada blacha za wolna jest :D
Niestety az tylko 200 Mhz wiec demonet szybkosci to to nie jest ale moze kiedys w przyszłości znajda sie finanse o bedzie emulacja z jakas rozsądna prędkościa.
Monitor mam nowy za 600 zł a starego stwierdzilem, ze nie bede naprawiał czasami lepiej kupic cos nowego niz ładowac kase w złoma :S przynajmniej oczy troche odpoczna ;)
Co do macas to raczej nie mam zamiaru sie zbliżać do tego kompa dziwny jest poprostu.
Moze jakbym wiecej posiedział to bym do niego podeszedł inaczej ale...
kasa kasa kasa i jescze raz kasa.
Cóz takie zycie
[#8] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #7

tylko 200 Mhz

No...na tym to nawet Win98 sie zolwi...


Monitor mam nowy za 600 zł

Ludzie...przeciez za 100zl kupisz dobra 17'-tke, a za pozostale 500 zl peceta na ktorym WinUAE pojdzie jak burza i DivXy poogladasz...
[#9] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@Denver, post #5

a) mam już maca ;)
b1) mam amigę bardziej rozbudowaną niż u większości z userów
b2) mam pegaza - nie musze pisac petycji do eyetech, na g5 nie działa ponoć mol i VirtualPC chodzi wolniej
c) mam pare innych komputerow

ja nie marudzę tylko wyrazam własną opinię,
zauważ newsy - na amigę classik nic sensownego nie powstaje (a już na ppc (wos/pup) to szczególnie - gdy już wymienisz wszystkie klasy miu na nowe i uruchomisz małe unixowe programiki to dalej bedziesz grał w settlersy, słucham mp3 na mpega.library a do oglądania filmów bedziesz używał telewizora+video bo na ami nic nie zrobisz, a jeszcze zapomniałem o profesjonalnej pracy na linuxie 68k)
[#10] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

Jeszcze odnosnie nowego monitora. Jezeli AGA nie lapie ci tego monitora tzn ze uzywasz zlych trybow. Powinien ruszyc Multiscan lub specjalny DBL-Pal w 31KHz. Jezeli nie dziala to podkrec go jeszcze troche do gory np. programem MonSpecMUI itp.
[#11] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@rzookol, post #9

Jak bys chcial wiedziec to mam amige 4000/PPC233/68060/50MHz, CVPPC, dyski UWSCSI i dwa 128MB-ramu Ariadne i zamierzam sobie kupic jeszcze Delfine Flipper w jakblizszym czasie moze tylko miesiac lub mniej:D

[#12] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@rzookol, post #9

na amigę classik nic sensownego nie powstaje (a już na ppc (wos/pup) to szczególnie

O, przepraszam. Ostatnio wyszedl oggdec i oggenc w wersji WOS. Wreszcie juz nie musze sie meczyc na 68k :)
A co do filmow...te brzydkie na P2P sa w rozdzialce VCD i fajnie chodza na PPC Classic. A nate normalne chodzi sie do kina a nie maltretuje lacze sciagajac z Kazy ;)
[#13] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Andrzej Drozd, post #4

to ja jedne na miejscu poprosze :]
[#14] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Andrzej Drozd, post #8

z tym ze uzywany. Poki bedzie dzialal, bedzie dzialal. A jak sie spieprzy, to kolejna stowka i kolejny uzywany?
Ja juz to przerabialem. Kupowalem prawie same uzywane czesci do amigi, bo bylo tanio. Nikomu nie polecam. Bardzo zniechecilo mnie to do amigi niestety, dobrze ze korzenie zapuszczone mam gleboko bo bym swoj stary dysk tez na zlom poslal :]
[#15] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@m@NIEq aka Wiedzmin_, post #13

Ale o co chodzi?
[#16] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@m@NIEq aka Wiedzmin_, post #14

6 uzywanych za stowke pociagnie o 100 lat dluzej niz jeden za 600 stowek :)
[#17] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

Bys przyjechal po monitor, a nie pisal tych glupot ;D
[#18] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@Denver, post #11

hmm, dlatego napisałem że mam amigę lepszą od większości userów a nie od wszystkich (do a1200 trudniej podłaczyć mpc604) ;), ale zauważ - dużo osób ma o wiele gorsze sprzęty (apollo040, blizzard040, ppc bez karty graficznej). można się okłamywać ale takie sprzęty blado wypadają wobec stojącego obok pc. dlatego ludzie przechodzą na winuae a z tąd już krótka droga do pozostawienia kilku adf z grami i pożegnania sie z ami.
[#19] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #1

Ale pomieszaliście :D
Ten monitor to na raty mam wiecie.
raczej ciezko lekka ręka wyłożyc 600 zł przy polskich zarobkach.
To jest argument którego nikt nie podwazy a sprzedawał ciała nie bede ;) :P
Można zbierac kase ale co w tym czasie
Męczyć sie w trybie pal na tv który stroi za moimi plecami no raczej to nie przejdzie.
Przejechałem sie na używanych monitorach ten co miałem był 5 reszte miałem szczescie oddac i wymienic na inny w komisie (wporzo komis) a bo to były podkręcone
albo nie lapały dbl-pal.
A tak wogóle to dzieki za porade moze pogrzebie na aminecie i jakis dblpal 31 Khz sciagne
albo swój podkręce.
jeszcze nie wszystko stracone.
Jest jeszcze swiatełko w tunelu oby to nie był świetlik napalony na światło papierosa :D:D Jutro obadam

A wy tam wyżej pisac który jest w stanie od reki wydac tyle kasy
A jak ktoś ma rodzine na utrzymaniu? Miesiac głodówki dla ideologii.
raczej nie.Nikt chyba nie poświecił by rodziny dla tego by kozystać z komputera.
[#20] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #19

Jeszcze nie znasz amigowców widać...

Złooooo... złooooo...
[#21] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Andrzej Drozd, post #15

Dodam ze wystarczy gdy przeniesiesz swoj aktualny system do WinUAE zainstalujesz karte graficzna (jak chcesz to podesle Ci sterowniki) i miga smiga. To bedzie najszybsza Amiga68k (...)

o sterowniki :]

[#22] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@rzookol, post #18

Pecetowe wapniaki trolowac tu przyszli. !!!!KURDE!!!!

[#23] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #19

Ja jestem gotow wylozyc i mam zamiar kupic amigeone w najblizszym czasie a jak nie amige to moze w wakacje mediator PCI do amigi4k. (A tak na marginesie ma ktos zalatwic Shinchen-a w divx lub cos tego rodzaju od 40 epizodu.)

[#24] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@Denver, post #22

wapniaki ?
pecetowe ???????
a fakt, 486sx służy dzielnie za podstawkę pod monitor no i nie ma myszki i klawiatury, p200 stoi dumnie w rogu pokoju bez karty graficznej i ramu a athlon 1.2 reprezentowany jest przez prześliczną płytę głowną ecs k7s5a z którą mi nie chciały chodzic realteki 100mb/s zajmującą godne miejsce na szafie obok pegazusa (nie mylić z pegasosem ;) ).
[#25] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@Thunderas, post #19

dblpal 31 Khz sciagne

Te sa niezle, zdaje sie ze jest tam jeszcze kilka innych trybow oprocz DBL-Pal 31kHz, chociaz mozliwe ze bedziesz sie musial nimi jeszcze troche pobawic (zalezy od monitora).
http://main.aminet.net/hard/drivr/31kHz-Only.lha
[#26] Re: Poddaję się! To już koniec czesc 2

@m@NIEq aka Wiedzmin_, post #21

o sterowniki :]

Ano, sterowniki uae.gfx. Bedzie mozna odpalic WB w 32bit i rozdzialce 1280x1024
[#27] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@rzookol, post #9

No ten VirtualPC wolniejszy na g5 to jakas bujda :) U mnie chodzi sporo szybciej niz na jakimkolwiek (nawet dual) g4.
[#28] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@Pan Iniemamocny, post #27

pewnie masz VirtualPc 7, starsze ponoć wykorzystywały do emulacji rozkazy których brak w G5 i było wolno w 7 już to zostało poprawione
[#29] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@rzookol, post #28

...starsze wersje w ogole na g5 nie chodza...
[#30] Re: Poddajć sić! To już koniec czesc 2

@Pan Iniemamocny, post #29

no co ty chcesz to jest 64bit procek.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem