Wątek zamknięty
[#1] pomysł(amiga wróć)
żeby amiga mogła konkurować z innymi kompami firma amiga powinna ulepszyć swoje komputery do procesora g4/g5 zrobić szeroką kampanić reklamową (przykład polsat godzina 20.00 reklama uwaga nowy komputer amiga potrafi zrobić cośtam szybciej od pc itp.) zrobić amiga workbench(lub OS jak kto woli) 4.1 podobny do wisty i problem z głowy
Co otym sądzicie ?

--
,,panno franko proszć umyć dywan w środkowym korytarzu" :D
[#2] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #1

Ile masz lat?

[#3] Re: pomysł(amiga wróć)

@El Amigos, post #2

co cić to obchodzi moze 12 moze 22 moze 108 ok, racja
[#4] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #1

Mamusia kupiła komputerek tydzień temu z neostradą i teraz chodzimy po portalach i trollujemy , kolejne dziecko neostrady

A tak przy okazji, są komputery Amiga z PPC G4 ;) ,powiem Tobie że mają nawet AGP i USB i inne takie "mało potrzebne" dziwactwa
[#5] Re: pomysł(amiga wróć)

@Olo, post #4

nie mam neostrady a kompów mam 11 (w tym 3x a1200 040/40 16 mb ram)
neta mam od roku .
CZUBKU!
[#6] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #3

Bo wiesz, procki G4 są już od jakiegoś czasu używane w Pegasosie II.

To 12 to czasem nie za dużo sobie dajesz?

[#7] Re: pomysł(amiga wróć)

@El Amigos, post #6

wiem że są może nie pomyślałem jak to napisać chodzi mi oto żeby taktowały 3.0 Ghz (mac i pc do trumny)

--
,panno franko proszć umyć dywan w środkowym korytarzu" szeroki uśmiech
[#8] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #5

Woow całe jedenaście niesamowite

A latek masz ile 12 bo poziom mniej więcej taki reprezentujesz, "szalony" dwunastolatek, zaczytany w CD-Action i Bravo

Pozatym prosiłbym bez wyzwisk
[#9] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #7

A po co Ci aż 3GHz? Amiga tyle nie potrzebuje.

[#10] Re: pomysł(amiga wróć)

@Olo, post #8

Zostaw CD-Action.

Ja CDA kocham tak samo jak Ami. (szczególnie ostatnie 4 strony i listy podobne do tego co 1 post w tym temacie :P)

[#11] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #5

czy nie jesteś jakimś bratem PWE? on też ma 15 pc i z 10 amig 040/40 + 16 mb ram...

[#12] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #5

w tym 3x a1200 040/40 16 mb ram


Ktos juz mowil cos podobnego, ktos o innym nicku :P
[#13] Re: pomysł(amiga wróć)

@Olo, post #8

no i co z tego że mam 12 lat (jednak w moim wieku znajomość innych o ami jest taka ,,co to jest amiga") mój tato kupił 1200 W 1994 roku
jedyną gazetć jaka kupujć to PCformat (szkoda że amiga magazyn już nie ma najbardziej bodobały mi sić wstćpniaki autorstwa Marka Pampucha)
[#14] Re: pomysł(amiga wróć)

@El Amigos, post #9

ja mam tyle w swoich dwóch pecetach ok, racja
[#15] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #14

No fajnie, cieszymy się że masz tak wspaniałe pecety, pytanie jednak pozostaje, po co
Mam athlona 4000+ ( realnie ok 2 GHz ;) więc pewnie i tak do kitu bo nie ma Twoich 3 GHz ) a system na mojej amidze (Pegasos II) z CPU 1 GHz chodzi szybciej niż na tym wspaniałym pece , więc po co mam pakować procek np 3 GHz ? żeby się cyferkami podniecać
[#16] Re: pomysł(amiga wróć)

@Malin, post #11

PWE a kto to
trochć sić pomyliłem mam 8 pc w tym(2x1200 z 040/30 8mb ram i 1x 500)
dawno amig nie włączam ok, racja
[#17] Re: pomysł(amiga wróć)

@Olo, post #15

ale zawsze jakiś argument do kupna nowej ami?
[#18] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #14

Kurde, fajny koleś wpadł.

Szkoda, że już muszę lecieć na autobus...

[#19] Re: pomysł(amiga wróć)

@Andrzej Drozd, post #12

cos się o mnie mówi ja mam 11 komp(w tym 3xa1200 040/40 z 16mb ram)
[#20] Re: pomysł(amiga wróć)

@pwe, post #19

Po co komu więcej niż jedna Amiga?
Nie chodzi mi oto że to źle mieć np.5xA1200 ale może niech zostaniwe więcej dla innych. :)
To może być powód małej popularności Amigi w ostatnich latach! Ktos wykupił cały nakład!!!

[#21] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #16

ja nie wiem po co komu dwie amigi o takiej samej konfiguracji. Przecież to bezsens jest. No dziwne że nie wiesz kto to jest jak odpowiadałeś w jego temacie

[#22] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #17

Argumentem do posiadania amigi był i jest dla mnie jej system a nie ilość GHz w procku.

Ilością GHz w kompie podniecają się niedopieszczone dzieciaki wychowane na CDA (bez obrazy dla tego fajnego pisma ;) ) , lub na cudach w stylu PC Komputer Świat lub inne "cudo" w którym przez 10 stron tłumaczą jak podpiąć myszkę, lub co to jest dysk HD , taki "geniusz" zazwyczaj poza odpaleniem "kłejka 50" lub "dooma 100" zazwyczaj nic więcej nie potrafi

Zrozum jedno, dla amigowców komputer ten jest pewnym hobby, każdy posiada jakieś hobby, jedni lubią znaczki, inni, pocztówki, a my mamy swoje Amigi, a jak się nie podoba, to nikt Ciebie tu na siłe nie trzyma, weź swoje wypasione 3GHz-cowe mega pecety i pochwal się nimi przed kolegami z podwórka , przy kolejnej fscynującej lekturze bravo lub "mój pokemon"
[#23] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #1

Co o tym sądzicie?

Chuck Norris dałby rade zrobić to wszystko, bez większego wysiłku. Więc zgłoś się do niego

A powżniej - nie rób sobie jaj z Amigi, dowcipkować to też wypada umieć... No chyba, że to wszystko co napisałeś wynika z twojej niewiedzy o tym jakimi środkami dysponują firmy amigowe w porównaniu do gigantów komputerowych na świecie.
Krótko mówiąc - najpierw zbadaj czym jest Amiga, poczytaj, nawet zadawaj jakieś pytania bo z tego co widzę niewiele wiesz albo jaja sobie robisz.
Nie ma sensu w ten sposób zaśmiecać forum.

Śpioch

[#24] Re: pomysł(amiga wróć)

@Olo, post #22

brak zdania



Ostatnia modyfikacja: 01.06.06 18:22
[#25] Re: pomysł(amiga wróć)

@Olo, post #22

jest odwrotni jak miałem 4-5 lat to jedyne co robiłem to malowałem na Personal Paincie i se robiłem czołowki na scali dodatkowo mam FG24 i amiga sampler .Jednak w tym poście chodzi mi oto że jakby amiga inc. by sie starała to by sić amiga przywróciła na rynek .Jak coś to mam na pc WINUAE
--
,,panno franko proszć umyć dywan w środkowym korytarzu" OK
[#26] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #1

Miejmy litość dla coco :P Co on winien, że urodził się w latach poprzedzających zmierzch Commodore a nauczył się mówić już w momencie, kiedy Amiga przeszła do podziemia?
Inna sprawa że nie potrafię zrozumieć takiego osobnika...

Coco, Amigę sobie odpuść, bo niestety nie (za)łapiesz klimatu.

Pegasos to na pewno nie jest maszyna dla Ciebie..."Fajne gierki" wychodzą teraz na PC z Twoimi 3Ghz (szkoda, że od początku istnienia PC niewiele się zmieniło w kwestii wydajności tego złomu w stosunku do taktowania zegara) a na Pega raczej nie doczekasz się konwersji najnowszych tytułów.
A classica po prostu nie czujesz i raczej czuć nie będziesz. Czemu? Nie kupowałeś 'legalnych inaczej' programów spod lady sklepu mięsnego, nie jeździłeś na copy party, nie chodziłeś na giełdy komputerowe... Nie wypadły Ci gały przy pierwszym kontakcie z Another World... Sorry, jesteś pokoleniem wyrosłym na Piecu a to już niestety jest upośledzenie...

Dla mnie classic to sentyment, żywy, działający i jeszcze dziś dający pewne możliwości.
Pegasos to dla mnie jeszcze na razie marzenie... Na razie z powodu finansów. Co nie zmienia faktu, że kiedyś sobie taką maszynę sprawię... Nie dla komerchy czyli gierek (bo za stary się na to robię, choć czasem też w coś pyknę) tylko dla OS i okolic...
I nie porównuj OS 4.1 do Visty - ten system powinien być lepszy, bo nie wymagający takiej mocy ze strony komputera :P i nie pisany dla debili...

Amen!

[#27] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #1

Zdaje mi się że albo 1) mamy do czynienia z dwoma dzieciakami nie mającymi co robić w szkole na informatyce (lub po lekcjach) lub 2) mamy do czynienia z jedną osobą (pew i coco), która troluje i poźniej się chwali przed kolegami w piaskownicy jak to nam "nagadał" (mówiąc na jego poziomie)

[#28] Re: pomysł(amiga wróć)

@Rodzyn, post #26

wiecie co to poco wogóle ta amiga istnieje i nie wyrosłem na piecu mój tato kupił pierwszą ami w 1994r. a pierwszego pc w 2000 a ja urodzilem sie w 1994r. jak miałem 4-5 lat to niestety na ami sić działało
[#29] Re: pomysł(amiga wróć)

@coco, post #28

Oj nie popłacz się, a tatę zostaw w spokoju bo jakbym miał syna to bym go wyedukował w dziedzinie komputerów i wstyd by mi było za niego gdybym coś takiego przeczytał.

[#30] Re: pomysł(amiga wróć)

@Lord_10up, post #27

ja nie jestem zaden P p p Pwe czy jakośtam moze w tym kraju jest kilku kids amigowców



Ostatnia modyfikacja: 01.06.06 18:44
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem