[#1] Slimaq - zna ktoś tego pana?
Może to nie temat na forum :), ale trochę jestem bezsilny i umieszcze go tutaj. Człowiek o takiej ksywie, zarejestrowany tutaj na ppa oszukał mnie na 750 zł - wpłaciłem mu umówioną kwotę za sprzęty amigowe (dla zainteresowanych potwierdzenie takiej operacji). Niestety kontakt się urwał - kolega nie odbierał moich telefonów a teraz w ogóle zmienił chyba nr. Nazwya się on Mateusz Przybylski mieszka (lub może mieszkał) w Kaliszu, kojarzy ktoś? A jeśli ktoś go zna osobiście to niech może każe mu się puknąć mocno w głowę. Dzięki z góry za pomoc.
[#2] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #1

Niestety niewiele Ci pomogę.
Jedyne co mogę poradzić to zgłoszenie sprawy na policję. Kradzież 750zł to już przestępstwo (poniżej 250zł to wykroczenie).

Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i szybko odzyskasz kasę.
[#3] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #1

Nie wiem... moze to dlatego, ze jestem tu zarejestrowany dopiero od kilku miesiecy, ale jakos kompletnie nie kojarze zadnego "slimaka".

Ale mam pytanie: jak przebiegala transakcja ?
To byla umowa na gebe czy jak i gdzie... w "Gieldzie" ?
I co on oferowal .. bo jesli to kradziej to zapewne wystawil tylko jedna oferte w "Gieldzie" i tylem go widzielim...
[#4] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #1

Link1 Link2

[Rzucanie niesprawdzonych linków w wątku na temat oszustwa nie jest dobrym pomysłem - moderator]
[#5] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

SKOLMAN nie zgadzają się dane osobowe, w PAUBase jest ten właściwy. Mam nadzieję że cała ta afera to tylko nieporozumienie.
[#6] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@Sylwester, post #5

z czym sie nie zgadzja?

[#7] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

[Rzucanie niesprawdzonych linków w wątku na temat oszustwa nie jest dobrym pomysłem - moderator]


wiec po to podalem te linki zeby sobie sprawdzil pomysł

[#8] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Link który podałeś mówił o Henryku a jaro pisał o Mateuszu.
[#9] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@Sylwester, post #8

elo. Henryk Konewa ? to jakas ksywa jego, tak sie kiedys podpisywal. Transakcja byla na gebe, dlatego ze pare lat temu juz robilem z nim 2 transakcje (zreszta osobiscie) i bylo ok.
[#10] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #1

To na pewno znajomy Iceman_27
[#11] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #1

Nie masz już na co czekać. Niezwłocznie zgłoś sprawę na policję, podając szczegółówo wszystkie znane ci dane, a także dołącząjąc inne posiadane przez ciebie dokumenty. I nie ma znaczenia na jakiej komendzie złożysz zawiadomienie :)

[#12] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@aMifan, post #11

Wiem! Pracujesz na policji?
[#13] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@Andrzej Drozd, post #12

Widać po aviku
A jak policja nie pomoże to do prokuratuty

[#14] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@pwe, post #13

To to samo. Prokuratura i tak zleci wyjaśnienie przywłaszczenia pieniędzy policji :)

[#15] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #1

Jeżeli kwota oszustwa przekracza 50 zł to już można lecieć na POLCJĘ. Ja tak miałem z jedną aukcją (51 zł + koszty wysyłki chyba 11 zł) po 2 miesiącach nie wytrzymałem, zgłosiłem sprawę "NIEBIESKIM PAŁKARZOM". Byłem mile zaskoczony gość po tygodniu wpłacił kasę z przeprosinami.
Jednak POLICJA czasem się do czegoś przydaje oprócz wożenia PIZZY.
[#16] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@Werner, post #15

Tak na marginesie, to jeżeli kwota oszustwa wynosi 1 zł, to można już sprawę zgłosić i jest do 250 zł wykroczenie. Nie ma określonego jakiegoś pułapu 50 zł itd. Granicę reguluje kodeks postępowania karnego (kpk) i kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (kpsw).

[#17] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@aMifan, post #16

a czy jest problemem jeśli znam tylko imie i nazwisko delikwenta? cholera wie gdzie faktycznie teraz mieszka, mysle jednak ze dobrze byloby miec najpierw jego pelne dane.....
[#18] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #17

Gdzieś musi być zarejestrowany, mieć pesel, dowód osobisty, ewentualnie ubezpieczenie zdrowotne. Podajesz składając zawiadomienie na policji takie dane, jakie znasz. Imię i nazwisko jedynie? Wymagaj aby sprawdzili w systemie informatycznym KCIK i innych, podaj cechy rysopisu ile na twoje oko miał lat itd. Są systemy, jest właśnie KCIK, CEPIK(kierowcy), jest nawet AFIS (po odciskach palców, jeżeli miał już sprawę karną). Obecnie technologia poszła ostro do przodu. To nie czasy przeszłe, kiedy aby znaleźć człowieka trzeba było przewalać całą kartotekę teczek MO.

W przypadku nieróbstwa policji (co się niestety zdarza) - składasz zawiadomienie, więc jesteś stroną w sprawie. Jeżeli nic nie zrobią, umorzą, to musisz dostać postanowienie - informację o umorzeniu. Wtedy, jeżeli twoim zdaniem nic nie zrobili, a mieli możliwości - odwołuj się do prokuratora (od doręczenia masz siedem dni), a jak znowu umorzą to do prokuratora nadrzędnego itd. To czasem pomoga,a kosztuje jedynie kartę papieru(wzór odwołania) wysłaną poleconym. W przypadku mojego kolegi pomogło - sam prokurator go do siebie zaprosił i sprawa ruszyła do przodu....

I nie popuszczaj. Jest jak jest, sprawa się pewnie będzie ślimaczyć, ale nie dawaj za wygraną. To twoje pieniądze. Może jeszcze kogoś tak oszukał?

Jeżeli policja zrobi wydruk z KSIP osób o takim nazwisku i imieniu, ty wiesz w jakim on był wieku, tak więc można dopasować konkretne osoby do sprawdzenia. Poza tym numer IP - operator musi policji udzielić takiej informacji, do kogo należy itd.



Ostatnia modyfikacja: 07.04.07 18:35
[#19] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@aMifan, post #16

Dokładniej to jest tak:

Oszustwo - każda kwota to przestępstwo
Kradzież - do 250zł to wykroczenie, od 250zł to przestępstwo

Kiedyś czytałem, że jakaś babka w hipermarkecie podmieniła cenę na produktach. Było to oszustwo na kilka złotych, ale groziło jej za to więzienie. Jakby schowała ten produkt pod bluzkę i próbowała wynieść, to skończyłoby się na jakimś mandacie lub czymś w ten deseń, bo byłaby to kradież na sumę poniżej 250zł.

Jedyne to nie wiem, czy w tym momencie to kradzież czy oszustwo.
[#20] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@aMifan, post #18

a no juz mam jego pelne dane, cos sie nie postaralem wczesniej, takze sprawe moze to troche ulatwi...
[#21] Re: Slimaq - zna ktoś tego pana?

@jaro, post #20

Nie wiem czy to coś da, tu jest jakiś slimaq:
http://amiga.to.jest.to/whois.html
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem