[#61] Re: Rodzice

@DanielJ., post #60

@DanielJ.
że niby co twierdzi Pan Kokos?? Nie rozumiem.

[#62] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #61

Zapraszam tutaj:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=11&i=9098&t=9098

[#63] Re: Rodzice

@DanielJ., post #50

@ DanielJ.
Po prostu brakuje tego "klimatu" Amigi...
Ja nic do Pegasosa nie mam...
To że jest prawie jak Amiga, to też wiem.


Mnie osobiście nie brakuje Amigowego klimatu w Pegazie i w MorphOSie. Mam tu wszystko po amigowemu, a na dodatek na Pegazie nie da się zainstalować Widnowsa co, UWAGA!, jest dla mnie ogromną zaletą tego sprzętu :D



Ostatnia modyfikacja: 16.06.07 22:26
[#64] Re: Rodzice

@R-Tea, post #63

Jeśli ktoś patrzy tylko przez pryzmat starych gier, to może zabraknąć klimatu, nie usłyszy zgrzytania stacji dysków, a po nieudanej próbie odczytu nie ciśnie dyskietką o ściane ;). Dla mnie klimat to przedewszystkim system.



Ostatnia modyfikacja: 16.06.07 22:47
[#65] Re: Rodzice

@DanielJ., post #62

Jako user classica zgadzam się z Kornim. A Kokosowi kokos w głowę za ten wierszyk :).

[#66] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #65

Kokos jakoś przeżył po wczorajszym. "Rzut kokosem rulzzz"
[#67] Re: Rodzice

@DanielJ., post #66

No ładnie się zrewanżował hip-hopem :). Jak tam rodzice Daniel, ciekawe co powiedzą jak Amigę przytachasz do pokoju swej sis :D ("co to za złomodore synu!!" hihi).

[#68] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #67

Aa, siostra jeszcze nie wie, o tym, że będzie miała nową "przyjaciółkę" :D
Tata się cieszy, bo będzie miał na czym grać (i ja też)... :D
A mama, jest w sumie bez zdania, (tzn. jest jej to obojętne)



Ostatnia modyfikacja: 18.06.07 13:57
[#69] Re: Rodzice

@Rohan, post #1

Dziwne macie problemy. Moich starych nigdy nie obchodziło ile mam komputerów, jakie i co z nimi robię. Tak naprawdę to o tym, że jest jakaś Amiga, pecet i mac i że jedno rulez a pozostałe dwa suxx, dowiedzieli się dopiero ode mnie, ale nadal ich to centralnie wali.

Ten sam trend wykazuje moja żona. Dopóki siedzę z moimi gratami w moim pokoju i wydatkuję na nie własną kasę, nic jej do tego. Nawet nie zauważyła, kiedy zrobiłem krótką przerwę w znoszeniu do domu Amig a zacząłem znosić szpulaki by Unitra. Naznosiłem tylko pięć zresztą i teraz dalej znoszę Amigi.

Ani starzy, ani żona nie zauważyli też kiedy, z powodu złości na firmę Apple za przejście na Intela, wywaliłem w piiip wszystkie 7 maków.



Ostatnia modyfikacja: 18.06.07 15:01
[#70] Re: Rodzice

@Daclaw, post #69

jak mogłeś :D, a jakie to były maki z prockem G?? Bo coś lepszego to szkoda wyżucać. Apple na pewno przeszło na intela, niebędzie więcej Power PC ??

[#71] Re: Rodzice

@DanielJ., post #68

Już się zaczęły kłótnie, mama jest nie w sosie. że będę hodować "złom" w domu (oczywiście złom dla mamy, da mnie ma to dużą wartość).
A siostra, to już lepiej nie mówić. Ona to już się odzywać do mnie przestała... xD
[#72] Re: Rodzice

@arti4-92, post #70

Oczywiście, że już nie będzie więcej maców z PPC.
Ale samo PowerPC ma się świetnie i bije kolejne rekordy wydajności. (power 6 - 4,7 ghz, oczywiście dwurdzeniowy)



Ostatnia modyfikacja: 18.06.07 21:39
[#73] Re: Rodzice

@DanielJ., post #71

Jak w telenoweli :P

[#74] Re: Rodzice

@Daclaw, post #69

@Daclaw
A do którego śmietnika wywaliłeś jeśly można wiedzieć?

[#75] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #74

Z ziemi się nie podnosi, zwłaszcza takich bubli ;).

[#76] Re: Rodzice

@Kaczus, post #25

Witam, ja tez coś dopowiem mianowicie moja pierwszą Amiga była A600. Miałem małe dzieci i wieczorami z żoną zasiadaliśmy do grania , dzieci bardzo lubiły grać ( poznawały cyfry i literki z dyskietek ) a potem była dłuuuga przerwa, pojawił się PC i zaczeło się.Teraz jak mam A1200 Mediator Apollo Dh40Gb i wiele innych klamotów , to moje dzieci ( jeden 12 lat drugi 16 lat) patrzą z politowaniem na mnie ze chce mi się ciągle coś tam dłubać ( a jest co robić ) i jak czytam takie teksty ze rodzice przeciwni są jak ktoś ma zainteresowanie do kompa - to sie dziwie ( moje nie chcą nic dłubać ). Ale sie rozpisałem . Pozdrawiam Leszeksas
[#77] Re: Rodzice

@Malin, post #75

@Malin
Nie podnosi się z ziemi, a z kontenera? :D

@Leszeksas
No ja sobie myślę, że komputery są fajne, ale nie chciałbym, by moje dzieciaki za dużo spędzały czasu przy nich. Szczególnie, że internet źle wykorzystywany niesie za sobą wiele niebezpieczeństw - tych wpływających na psychikę jak choćby strony xxx. Dawniej komputery byîy "bezpieczniejsze" dlatego lubië c64, zero przemocy, zero seksu w sumie, a za to wiele ciekawych gier i programów. To wszystko wina ery pece!!



Ostatnia modyfikacja: 18.06.07 23:15
[#78] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #77

Nie uchronisz dzieci przed sexem wojną i brutalnością świata niestety świat kiedyś był bardziej brutalny jednak PC-t owinął go w landrynkowy papierek i to jest bardzo groźne .
[#79] Re: Rodzice

@Dziadziomiecio, post #78

Nie no, wiesz, brutalność, seks (zdrowy, ale w umiarze :F) i wojny to jednak wytwór telewizji. Oczywiście, że to się dzieje, ale to media naświetlają to. Na codzień masz ogródek, rachunki, przyrządzanie obiadów, pocałuneczki, troski a nie brutal world! Ja nie oglądam wiadomości i prawie w ogóle tv od roku i nie ma brutalności w tym co widzę na codzień prawie w ogóle. Trochę media jednak jak i gry "nowej generacji" poprzekręcały to wszystko tak, że człowiek zaczął szukać sensacji w dniu powszednim.

[#80] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #79

Oj, brzydkich rzeczy dzieci uczycie :P
[#81] Re: Rodzice

@DanielJ., post #80

Czemu?? Bardzo miło sie czyta tego typu rozmowy :D OK

[#82] Re: Rodzice

@BagoZonde, post #77

internet źle wykorzystywany niesie za sobą wiele niebezpieczeństw - tych wpływających na psychikę jak choćby strony xxx

A jakie to niebezpieczeństwa niosą strony xxx? Pytam ze szczerej ciekawości, bo gustuję w takich treściach od najmłodszych lat i nic złego się nie stało. I dlaczego są one złym wykorzystaniem internetu, przy założeniu, że nie naruszają prawa?

dlatego lubië c64, zero przemocy, zero seksu w sumie, a za to wiele ciekawych gier i programów

W programach trudno o seks & przemoc, zarówno obecnie, jak i w pozycjach sprzed 20 lat. W kwestii gier gadasz natomiast bzdury. Czasy 8-bitowców i Amigi to era platformówek. 95% platformówek polega na tym, że idzie się ciągle w prawo i zastrzeliwuje wszystko co się rusza. Czyli przemoc jakby. Czasem się latało, albo czymś jeździło, też zwykle do kogoś strzelając. Nawet w BoulderDashu zrzucało się kamienie na motylki i inne barwne kwadraty, bądź doznawało kuku z ich strony. A w kwestii seksu też działano. Były jakieś Strip Pokery, a kiedy tylko pod strzechy zbłądziły digitalizery obrazu, natychmiast wykombinowano demo "Stag" na Amigę.

To wszystko wina ery pece!!

W erze pece jest mniej bezsensownej przemocy w grach, niż w czasach 8-bitowych. Oczywiście nadal powstają bezmyślne strzelanki, jednak z drugiej strony rozwój komputerów pozwolił na tworzenie złożonych gier strategicznych i RPG - tam można znaleść wiele innych bodźców.
[#83] Re: Rodzice

@Daclaw, post #82

Takie strzelanie do potworków mniej "bije" w oczy, niż strzelanie do ludzi, na przykład w Grand Theft Auto...



Ostatnia modyfikacja: 21.06.07 12:29
[#84] Re: Rodzice

@x3nU, post #72

Szkoda tylko że te G6 to zeszylifowany intel :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem