[#61] Re: Kolorowe jarmarki...

@Fei, post #60

To ińsza ińszość, ja nie mówie, czy mogli wpłacic Marcikowi, mówię
ogólnie o Paypalu.

[#62] Re: Kolorowe jarmarki...

@Kaczus, post #61

A na czym konkretnie polega niebezpieczeństwo o którym piszesz?

[#63] Re: Kolorowe jarmarki...

@MinisterQ, post #62

Na przechowywaniu danych Twojej karty kredytowej w bazie, ktora w
sumie jest dostepna na zewnątrz. Ja rozumiem 1 klick i zaplacone, ale
ja wolete dane samemu wprowadzac. Majac te dane mozesz zaplacic Twoją
karta za cokolwiek.

[#64] Re: Kolorowe jarmarki...

@Kaczus, post #63

Mógłbym ci podać w tej chwili numer mojej karty. Spróbuj nią zapłacić... Powodzenia życzę.

[#65] Re: Kolorowe jarmarki...

@Kaczus, post #63

Kaczus napisał(a):

> Na przechowywaniu danych Twojej karty kredytowej w bazie, ktora
> w
> sumie jest dostepna na zewnątrz.

Ciekawe, ale na moim koncie w PayPal-u nie mam wprowadzonego zadnego numeru karty kredytowej. Jedyne informacje jakie sa w bazie to numer mojego konta.

Ale coz, w .de byc moze PayPal dziala inaczej ;)

[#66] Re: Kolorowe jarmarki...

@szuler, post #65

Z tego co czytalem w opisie polskiego paypala, musisz podac wszystkie dane dotyczace karty, bo tak zasilasz konto, chyba, ze sie w koncu to zmienilo, w ciagu kilkunastu ostatnich tygodni nie sprawdzalem. Prawdopodobnie byl brak umow miedzybankowych, co do transferu srodkow w inny sposob.

[#67] Re: Kolorowe jarmarki...

@Fei, post #64

po za numerem podaj jeszcze imie i nazwisko posiadacza, okres waznosci i cvc, no i oczywiscie musisz posiadac tam jakiekolwiek pieniadze.

[#68] Re: Kolorowe jarmarki...

@Kaczus, post #67

...numer buta i preferencje seksualne. Tak Kaczuś, to takie same zło jak kupowanie wysyłkowe

[#69] Re: Kolorowe jarmarki...

@Fei, post #68

Nie widze nic zlego w kupowaniu wysylkowym, co innego koniecznosc udawania sie na poczte i stania w kolejkach, ale gdy coraz teniej i lepiej jest u operatorow alternatywnych - nie widze problemu. Ja tylko mowie co jest potrzebne by obciazyc Twoja karte. Te rzeczy przetrzymywane sa w paypalu, co dla mnie jest bez sensem, chyba ze sie to zmieni.

[#70] Re: Kolorowe jarmarki...

@Kaczus, post #69

Kaczus napisał(a):

> Ja tylko mowie co jest potrzebne by
> obciazyc Twoja karte. Te rzeczy przetrzymywane sa w paypalu, co
> dla mnie jest bez sensem, chyba ze sie to zmieni.

To lepiej niech sie zmieni. Ja zaznaczam w PayPal-u chec wplacenia na moje konto, otrzymuje IBAN konta na ktore mam wplacic pieniadze i zostaje dla mnie wygenerowany kod przelewu. Kilka dni czekania i gotowka jest na PayPal-u :)

[#71] Re: Kolorowe jarmarki...

@szuler, post #70

Wiem - dlatego jak na razie w Polsce moneybrockers wypada lepiej.

[#72] Re: Kolorowe jarmarki...

@Lorak, post #57

Człowieku, ale ja korzystam z PayPal od ponad roku (artek w TA_PL na ten temat jest mojego autorstwa) i opłaty są pobierane jeżeli płacisz w innej walucie (za tzw. przewalutowanie) - albo przez nasz bank albo przez paypal zależnie jak to rozegrasz czyli w jakiej walucie trzymasz kasę i w jakiej płacisz - szczegóły są opisane w artku w TA PL - tam odsyłam po dalsze szczegółowe informacje.
Jedyny sposób aby nie mieć dodatkowych opłat to mieć konto bankowe w euro i płacić w euro (dlatego dla Niemców i innych ze strefy euro jest to płatność bez dodatkowych kosztów - u nas nie)

Poza tym odpowiadając na pyt z #53
Nie wiem w ogole po co to napisales
Napisałem aby odpowiedzieć na twoje pytanie z #35
co w takim razie jest wyznacznikiem? Wlasne widzimisie
Nie widzimisie a realia. Niestety tak już jest, że realia płacowe nie zależą od włożonej pracy a od miejsca na świecie, gdzie się ją wykona (czasem są to różnice dosyć znaczące).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem