[#1] w zwiazku z naglym atakiem spawacza
tzn Mandiego, o tu: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=5&i=2761&t=2669&ostatnie=1#reply_2761

sugerowalbym wprowadzenia banowania w poszczegolnych dzialach, a nie po claosci. do czasu az grxmrx zakoduje nowe magiczen funkcje umozliwiajace lepsze jutro.

ps: kaczus skasowal konto
[#2] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #1

Jak dla mnie, to jest kompletne przegięcie banowanie takiej ilości osób i współwinnym jest tu moderator za zbyt pozna reakcja. Równie dobrze można było poczekać rok i zbanować całe ppa. Trzeba było po prostu zamknąć wątek wcześniej i tyle. Jeżeli wynikało to z tego, że moderator nie ma czasu zaglądać na bieżąco, to może po prostu powinien zrezygnować z tej funkcji...
[#3] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@nelson, post #2

Równie dobrze można było poczekać rok i zbanować całe ppa

Cóż, teraz bana dostało tylko 3/4 aktywnych użytkowników ;)

Moderator zdecydowanie za późno zareagował, przy pierwszej zmiance o amigafanie powinien zamknąć temat i ewentualnie ukarać autora tego komentarza, a nie czekać nie wiadomo na co i potem ubić większość użytkowników ppa. Tutaj jest ewidentnie wina moderatora, użytkownicy pozostawieni bez "opieki" rozpoczęli zwykłe trollowanie w myśl przysłowia - kota nie ma , myszy harcują :)

Jedno jest pewne, PPA się powoli kończy. Jak tak dalej pójdzie to na ppa będzie drugi exec, zostanie pięciu użytkowników, z czego trzech to moderatorzy, z tą drobną różnicą że na execu moderator wywalał, a tu ludzie sami zrezygnują.

Tyle moich wypocin na dziś..... może już wogóle na zawsze .

[#4] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Olo, post #3

Tak, na execu trzeba było prosić o usunięcie konta, na ppa.pl jest stosowny guziczek :).

[#5] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #1

:P

[#6] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #1

Mnie OS4 nie interesuje, nie mieszałem się i przez to żyje :P

[#7] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Olo, post #3

Zasadniczo to mógłbym być wredny i wysunąć też wniosek, że użytkownik OS4 postanowił ubić kilka wrednych mosofiec...
[#8] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Olo, post #3

Nie kazdy wchodzi na PPA , zeby poczytac co trolki napisaly.Ja zagladalem do tematu bo chcialem poczytac o pierwszych wrazeniach z uzytkowania OS4 , ale po jakims czasie to sie stalo zenujace i przestalo byc nawet zabawne ,a tak dzieje sie z okolo 80 % tematow poprostu zjezdzaja z torow , bo znajda sie tacy ktorzy wzystko zaspamuja jakims badziewiem nie zwiazanym z tematem.

[#9] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Hellena, post #8

bo modaratorzy dzialaja za pozno. watki powinny byc zamykane znacznie wczesniej.
[#10] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #1

Wszyscy są sobie winni. A nie tylko Mandi ..

Był offtopic .... były upomnienia ...

[#11] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Drako^lM, post #10

....I poleciały bany gdy ostrzeżenia nie pomogły.


Benedykt

[#12] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Olo, post #3

Na tej stronie nikt nikogo za poglądy nie wywalił (chyba, że z takie które są niezgodne z regulaminem pkt. 14). To jest ta różnica. Poza tym warto też sięgnąć do źródła czego tak naprawdę się broni, jakiego zachowania.

Poza tym nie ma co się martwić na zapas, moim zdaniem będzie dobrze i wcale nie jest źle (chyba że ktoś sobie coś wmówi).

OK

[#13] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #9

W taki sposob to co rusz , kazdy watek trzeba by zamykac i nic ciekawego by czlowiek nie poczytal :D

[#14] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@nelson, post #7

Hmm, dziwnie się czuję jako jeden z tych co przeżyli "masakrę":
- moderator zareagował zbyt późno, powinien najwyżej zamknąć wątek
- amigafan cieszył się specyficzną "popularnością", stąd tyle postów i "ofiar" wątku...
- jednak protestuję przeciwko takiej polityce, w ramach protestu autobanuję się na 7 dni (mój pierwszy, skasowany po 5 min post był zdecydowanie inny)... zresztą znajdę się dzięki temu w całkiem fajnym towarzystwie
... no chyba że bany zostaną cofnięte ...
[#15] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@wali7, post #14

A mi trochę smutno jest bo to mój pierwszy ban. A przekleństwo wykropkowałem no ale jak trzeba
[#16] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@nelson, post #7

Zasadniczo to radzę z zapoznaniem się listy osób zbanowanych. Posiadany system nie miał nic do rzeczy. Gdyby nawet założyciel wątku tematycznego, który to ściśle wiązał się z OS4 zaczął brać czynny udział w tej żałosnej dyskusji nie związanej z tematem, również dostałby bana.
[#17] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Mandi^ATO, post #16

Zasadniczo, to sobie tez powinieneś dać bana za zaniedbania w moderowaniu. Ja osobiście autobanuje sie na jakiś żeby ochłonąć po tym przełomowym wydarzeniu w życiu portalu...
[#18] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@nelson, post #17

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zaobserwowałem pewne dziwne zjawisko, które można empirycznie potwierdzić wertując wcześniejsze wątki. Zawsze po jakimś większym banie jest rzesza niezadowolonych i winą za "zło, które się stało" jak zwykle obarcza się nas, ludzi, którzy prowadzą ten portal i starają się robić to jak najlepiej potrafią i pozwala na to im wolny czas (zwracam uwagę na frazę "wolny czas"). Wiele razy staraliśmy się prosić, tłumaczyć, a tymczasem wielu zdaje sobie nic z tego nie robić, a w dodatku wtóruje innym i ciągnie dalej brednie nie na temat (mimo ostrzeżeń moderatora). Jedni są za szybkim banem za wykroczenie, inni są za tym, aby ostrzegać, jeszcze inni uważają, że wątki trzeba zamykać lub usuwać posty, a kolejni jeszcze, że czekać aż samo zgaśnie. W pierwszym przypadku jest źle, bo przecież tak od razu to nie można, w drugim też źle, bo wpada więcej niż jedna osoba i w ogóle moderacja jest wtedy do bani, bo późno reaguje, w trzecim mówi się, że to "cenzura/odbieranie wolności słowa" i otwiera nowy wątek w dziale "Pręgierz", aby pokazać jaka to moderacja jest zła i w ogóle po co to było, a w czwartym, że brak reakcji ze strony moderacji. A czy ktoś z Was zadał sobie kiedykolwiek pytanie dlaczego to wszystko? Dlaczego ta moderacja w ogóle musi dojść do głosu? Dlaczego po upomnieniu nie zaprzestano ciągnięcia wątku, a dalej sobie wzajemnie wtórowano i na siebie najeżdżano? Oczywiście najprościej jest napisać, że "PPA staje się drugim eXeciem" - najprościej zwalić winę na coś, byle dalej od siebie. Mierzi mną to, że nikt nie przyjrzy się sobie samemu, a winnych stanu rzeczy szuka w nas. Ucinanie możliwości trolowania i obrzucania się wzajemnie wyzwiskami i inwektywami uznawane jest za "atak na wolność słowa" i kończy się przyrównaniami do innych portali. Przecież to istna hipokryzja!

Pojawił się tutaj zarzut, że działamy za późno i wątki powinny być zamykane wcześniej. Jak wiele razy było już pisane, dlaczego nikt wcześniej nie zgłosił, że dzieje się tam coś niedobrego? Nie każdy z nas ma czas, żeby siedzieć 24/7 i patrzeć co się dzieje na forum. Poza tym są też przeciwnicy takiego zamykania wątków. Znacie jakiś sposób, aby pogodzić te dwie kwestie? Może dołączycie do naszego grona i wesprzecie nas swoją pomocą w pilnowaniu porządku? Może wtedy dojdziecie do wniosku, że to wcale nie jest taka prosta sprawa, zwłaszcza, że później trzeba czytać tego typu uwagi o niesłusznej decyzji.

[#19] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #9

Wg mnie glupoty wypisujesz.
1) Przeciez moderator tez czlowiek zyc musi :).
2) Patrz wyzej, na ppa zycie sie nie konczy.
3) Czytajac ten topik mam wrazenie, ze wszyscy (zbulwersowani?!) mysla ze sa w szkole?? Jak nauczyciel nie przylapie to hulaj dusza - piekla nie ma. A autocenzura, a umiar? Żenujące!
4) Zamykanie watków - faktycznie cos da. Ale co za problem zaczac nowy?

EOT

[#20] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@11MASTEr, post #19

11MASTEr napisał(a):

> 4) Zamykanie watków - faktycznie cos da. Ale co za problem
> zaczac nowy?

na tym dowcip polega zeby nowy byl zaczety w hydeparku gdzie mozna nurzac sie w blocie ile sie zechce.

mailman: watek nie musi byc zamkniety 3 sekundy po tym jak ktos zbacza z tematu. mozna to zrobic tez pozniej i przeniesc posty do odpowiedniego dzialu. i nie ma klopotu. to jest system jaki znajdziesz w dowolnym forum z wieksza iloscia userow. i ten system swietnie dziala. tutaj watek zamknieto za pozno, ale tez zabanowano ludzi. niby zgodnie z regulaminem, ale jesli regulamin powoduje ze kazdy dostaje bana, a sporo ludzi juz takiego na ppa dostalo, to IMHO jest to powod do przemyslenia czy regulamin jest dla userow czy odwrotnie.
najwyrazniej cos tutaj nie przystaje do rzeczywistosci a jednak latwiej zmienic zasady niz userow. warto tez wziac pod rozwage tradycje flamów i komentów jaka od lat tutaj panuje. wymuszenie zmiany przez nowe zasady i bany w tak malym srodowisku jakim jestemy nie jest najszczesliwszym pomyslem, co dziesiejszy wiecyor swietnie pokazal.
[#21] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #1

ps: kaczus skasowal konto

Czyli znaczy zabrał swoje zabawki z tej piaskownicy? Pozwolę sobie zacytować fragment filmu: "...nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma..".

Moderator też człowiek, ma prawo do błędów. Uważam jednak że PPA i tak jest bardzo liberalnym portalem a moderacja stoi na bardzo wysokim poziomie. Kubeł zimnej wody jeszcze nikomu nie zaszkodził.

Panowie trochę rozsądku, dystansu, ja naprawdę chciałem poczytać o wrażeniach Andrzeja dotyczących OS4. A został on zamieniony w bagno...

[#22] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #20

Ok, mianuję Cię moderatorem, ale to już jutro. Będziesz działać, bo widzę masz nadmiar wolnego czasu.

Regulamin powinien być tak dla picu, to właśnie WY macie swój rozum i powinniście wiedzieć, jak się zachować. Nie zachowujecie się? No tak, to moderator i regulamin winni temu, że własnego rozumu nie używacie.
Sami chlew robicie i jeszcze macie żal dla moderatora. Bo zły i niedobry moderator ośmielił się dać bana, co z tego, że prosił i upominał dość wcześnie?

Ale ok, ja mam plan, Grx robi cosik przy kodzie, a ja wprowadzę komentarze i posty dla wybranych za SMS-y. Przynajmniej będziemy wiedzieli za co czas marnujemy dla Was.

[#23] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #20

Wiec wlasnie nie ksasowac/zamykac tylko do hyde i po klopocie.

[#24] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@SirLEO, post #22

SirLEO napisał(a):

> Ok, mianuję Cię moderatorem, ale to już jutro.

dziekuje. nie skorzystam.

> Będziesz działać, bo widzę masz nadmiar wolnego czasu.

doprawdy?

> Regulamin powinien być tak dla picu, to właśnie WY macie swój
> rozum i powinniście wiedzieć, jak się zachować.

regulamin powinien byc taki zeby nie trzeba bylo banowac tylu ludzi. i jesli regulamin czy zasady moderacji sie nie sprawdzaja - jak dzisiaj - to nalezy je dopasowac.

> Nie zachowujecie się? No tak, to moderator i regulamin winni temu,
> że własnego rozumu nie używacie.

moderator jest winny eskalacji. nie temu ze zaczelo sie bloto. temu ze do blota zeszlo winny jest BRAK moderatora przez dlugie lata i marne totalitarne zapedy ostatnimi czasy.

> Sami chlew robicie i jeszcze macie żal dla moderatora. Bo zły i
> niedobry moderator ośmielił się dać bana,

nie przypominam sobie robienia chlewu. zal mamy, my Valwit, do moderatora nie o to ze dal bana, tylko o to ile i na jakich zasadach je dal. i tu trzeba cos poprawic.

> co z tego, że prosił i upominał dość wcześnie?

nic, bo prosic i upominac to mogl nowar jako autor watku. mandi powinien byl zamknac a nie dyskutowac. dyskutowac mozna potem w innych dzialach, specjalnie do tego.

> komentarze i posty dla wybranych za SMS-y. Przynajmniej
> będziemy wiedzieli za co czas marnujemy dla Was.

och, wielkie dzieki za to poswiecenie. ale mysle ze oszczedze ci troszeczke tego cennego czasu abys nie musial go na takich jak ja marnowac. nara.
[#25] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #1

Valwit napisał:

> tzn Mandiego, o tu:
> http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=5&i=2761&t=2669&ostatnie=1#reply_2761
>
> sugerowalbym wprowadzenia banowania w poszczegolnych dzialach,
> a nie po claosci. do czasu az grxmrx zakoduje nowe magiczen
> funkcje umozliwiajace lepsze jutro.
>
> ps: kaczus skasowal konto

Prosiłbym o nie wprowadzanie czytelników w błąd. W dodatku celowe. Kaczuś skasował konto ZANIM rozdzieliłem bany, co sam wielokrotnie powtarzał na kanale IRC w czasie kiedy byłeś obecny i czytałeś jego wypowiedzi. Proszę trzymać się faktów, a nie próbować nimi manipulować jak Ci jest wygodnie.
[#26] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #24

Valwit napisał(a):

> prosic i upominac to mogl nowar jako autor watku. mandi
> powinien byl zamknac a nie dyskutowac. dyskutowac mozna potem w
> innych dzialach, specjalnie do tego.

Zatem zauważ dokładnie co zostało zrobione. Akurat idealnie to o czym powyżej piszesz. Z nikim w tym wątku nie dyskutowałem, wątek został zamknięty a robiący błoto ukarani, czyli spełniono Twoje postulaty, a na temat słuszności jak widać toczy się debata w zupełnie innym wątku w zupełnie innej części forum (tym razem tematycznie odpowiedniej).

Zatem w świetle Twojego stwierdzenia powyżej kompletnie nie rozumiem o co masz do mnie pretensję, szczególnie, że zrobiłem dokładnie to co sugerujesz, że zrobić powinienem.
[#27] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Mandi^ATO, post #25

mandi: nie manipuluje faktami, ten ps to jest wlasnie nawiazanie ( w domysle zartobliwe i mysle ze kto byl na ircu ten zrozumial) do kaczusiowej mantry na ircu.
[#28] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Mandi^ATO, post #26

nie. nie zrobiles dokladnie tego co postuluje bo zamknales o jakies 40 (z 90, czyli prawie polowe!) postow za pozno. bany bylyby niepotrzebne. i to byl twoj blad, imho oczywiscie.
[#29] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #28

Ok, patrząc z Twojego punktu widzenia , wygląda to tak: zamykamy temat i nikt nie dostaje bana .Autor tematu otwiera nowy temat i kontynuuje go ,następnie po 2 dniach znowu dzieje się to samo , powstaje kolejny temat ,kolejny itd. Itd. .Przyznasz ze to mało gustowne i wygodne w szczególności dla osób śledzących interesujący temat. A wyjście było proste , zamiast zaśmiecać watek o OS4 , założyć bolący temat od razu w pręgierzu .I wilk syty i owca cala , prawda ze to żadna sztuka ? Ja i inni zainteresowani sobie czytają o pierwszych bojach z OS4 , a inni się pręgierzują :)



Ostatnia modyfikacja: 19.03.08 10:35
[#30] Re: w zwiazku z naglym atakiem spawacza

@Valwit, post #24

Myśmy też się nie pisali na moderatorów, a zostaliśmy do tego zmuszeni. Wiele lat forum sobie bez takiej moderacji dawało radę, aż zaczęło się cwaniakowanie i podjudzanie jednych przez drugich, ot tak sobie, dla jaj. Podniosły się wtedy głosy, że trzeba moderatora, bany... Zatem nie zostawiono nam wyboru. Moderator działa prewencyjnie - narzekania na cenzurę i psucie zabawy. Moderator działa nieco z opóźnieniem dając szansę każdemu na zachowanie umiaru i rozsądku - oj niedobrze, moderator do bani.
Więc moja propozycja jest jak najbardziej na miejscu.

Chyba zawsze i wszędzie gdzie się coś dzieje Ty zaraz szybko jesteś i ganisz, pouczasz, dajesz rady... znaczy to, że możesz reagować szybciej i sprawniej od nas.
Akurat zwolniło się miejsce w redakcji, więc chętnie kogoś aktywnego przyjmę. Skoro widzisz gdzie są nasze niedociągnięcia, będziesz mógł je poprawiać. Wszyscy Ci będą wdzięczni, i my (redakcja) i użytkownicy.

A może to właśnie użytkownicy powinni się dopasować? Nie uważasz?!
Mamy zmieniać zasady dla kogoś, bo się tak komuś spodobało? A pozostali? Pytałeś ich, czy im też nie pasuje?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem