[#31] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

A po co czekać na jakąś ilośc osób? Piszesz oficjalne pismo do niego, wysyłasz pocztą za potwierdzeniem odbioru i - w formie oficjalnej (a nie tam jakiejś koleżeńskiej) - żądasz zwrotu w ciągu 5 dni od daty dostarczenia listu. W przeciwnym razie zgłaszasz sprawe Policji i skłądasz papiery w sądzie. I robisz to co napisałeś.

Mnie się jeszcze nie zdarzyło, żeby ktoś nie zareagował natychmiast na takie pismo. Chyba że ten "pan" (specjalnie z małej litery i w cudzysłowiu, bo na słowo Pan ten "pan" nie zasługuje) to hazardzista i ma to wszystko w d... . Ale przynajmniej nawalisz mu w papiery :) . Trzymanie sprzętu 2 lata i wykręcanie się sianem to już zakrawa na kradzież a nie chęć pomocy.

Pisz pismo, dopisz na dole "ad acta" kto dostaje kopię tego listu po 5-ciu dniach. i się nie szczyp. Zgłaszaj na Policję. Cwaniaków trzeba tępić.
[#32] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@eastone, post #27

I tak trzeba robić. Ludzie mają w d... to co do nich mówisz. Zgłaszać i mieć święty spokój.
PS: jak do niego dzwonisz/piszesz, to uważaj na słowa, groźby (nawet te w żartch [tu nie ma żartów!]) etc. bo może to wykorzystać przeciwko Tobie.
[#33] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

bezwzglednie policja.

ja kumam ze mozna nie miec chwilowo czasu, ale ..... ..., nie 2 lata.
[#34] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

3 dni po zgłoszeniu sprawy na policje karta wróciła do mnie. Dostałem fakturę na zero złoty + list z przeprosinami.





Benedykt Dziubałtowski

[#35] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #34

Wiesz, to niezwykle interesujące. Zupełnie przypadkowo przypomniałem sobie dzisiaj, że mam jeszcze sprawę do załatwienia z tym Panem. Zadzwoniłem. Odebrał jak zwykle bardzo uprzejmie i od razu powiedział, że pamięta (szybko podał mi mój adres) oraz dodał, że ma moja pałerkę spakowaną do wysyłki w teczce, że coś tam dolutował, ale oczywiście nie chce żadnych pieniędzy, bo sam nawalił i mu głupio. CIEEKAAWEE!!!

[#36] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Kitech, post #35

No właśnie mi tez napisał ze dolutował brakujące kondensatory....... No ale......ja tego za holere nie widzę . Zastawiam się czy nie iść za rok do organów ściągania i ich nie powiadomić, że karta jest u mnie..........No ale holera sumienie mnie gryzie ja bym tak nie umiał. . Jutro dam znać gdzie trzeba, że karta wróciła.




Benedykt Dziubałtowski.

[#37] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #36

Daj spokój. Niech mu będzie ...

[#38] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #34

No to gratulacje. Jakbyś nie zgłosił, to pewnie byś dostał za 3 lata z tego co czytałem. Fajnie by było, jakby całą reszta też swój sprzęt odzyskała.

[#39] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@GumBoy, post #38

Mnie z bratem też oszukali w Animarcie - Robert Tchórzewski i ten grubszy Krzystosz Płoszyński (czy jakoś tak). Skosili ~380 - 430 zł (dobrze już nie pamiętam), a winna była, jak sprawdził w Jarocinie TV majster, zakichana zworka zasilania w pokracznej Infinitivce. Kupiłem ją w 1999 roku w Amigo za 30 zł, a E/Boxa mojego i brata wzięli sobie "Animarci". Przez to (brak kasy) dzisiaj już nie bawię się real Amigami, jeno WinUAE.



Ostatnia modyfikacja: 29.05.2009 11:45:54
[#40] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Ha ! Jak ten watek byl akurat lezalem w szpitalu :( Mija juz 2 lata jak wyslalem tam 3xA3640,CVision,BuddhaIDE, karte do edycji wideo (chyba peggy czy jakos tak) i chyba pare innych rzeczy... Nadal czekam na COKOLWIEK !

[#41] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@PrzemasIII, post #40

a macie jakies namiary na ta firme zeby sie nie naciac ?.
[#42] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@SzaryWilk, post #41

Nie mamy. Zarówno google jak i dział teleport na ppa milczą jeśli chodzi o zapytanie Animart via Robert Tchórzewski. Tak więc nikt w Polsce ani nawet na tej planecie nie posiada namiarów na tę firmę. Niestety mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie CI pomóc




Benedykt Dziubałtowski



WRRRRRr zabierzcie mi prawa moderatora bo za chwile będzie katastrofa $%!#@&$#$!&!!



[#43] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #42

HAHAHAHA Spokojnie, policz do 10 powinno pomoc OK

[#44] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Podejmiecie jakieś kroki prawne czy nadal będziecie czekać jak facet się zwinie i pozostaje jedynie szukanie go listem gończym ?!

Podpowiadam - zawiadomienie można złożyc w każdym komisariacie (najwyżej prześlą do właściwej jednostki), a odszukanie właściciela jak nie wyjechał na Bahamy się uda. Są sposoby :)

[#45] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@aMifan, post #44

przecież w poście #34 Benedykt pisze, że złożył sprawę na policji i po trzech dnia dostał kartę z przeprosinami
[#46] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@aMifan, post #44

To już wypada pytać pozostałych poszkodowanych. Nie mnie. Ja próbowałem złożyć wniosek zbiory ale poza gadaniem nikt nic nie zrobił. W końcu powiedziałem dosyć i sam poszedłem gdzie trzeba. IMHO nie będę mówił co gdzie i jak ale policja działa hmmm opieszale.....




Benedykt Dziubałtowski

[#47] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@SzaryWilk, post #41

http://img261.imageshack.us/img261/5669/googletwoimprzyjacielem.png

[#48] Re: Ludzie oszukani przez Animart

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #47

Co z tego że oddał kartę? Przywłaszczenie jest ścigane z urzędu z tego co kojarzę. Oddanie rzeczy to okoliczność łagodząca, a nie wyłączająca ściganie karne.

Muszą przyjąć zawiadomienie. Łaski Tobie nikt nie robi. W razie dalszych problemów idź od razu do Komendanta na skargę, a zawiadomienie złóż bezpośrednio do prokuratury.

Nie odpuszczaj.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem