[#1] AmiParty- promocja Mosa?
http://www.exec.pl/forum/posts/list/651.page
Trochę mi szczęka opadła jak to przeczytałam... wyszło na to, że bywam na imprezach gdzie być mnie nie powinno ( nie mam Amigi), dziwię się że Kraszan cały i zdrowy wrócił do domu.
Przepraszamy za wprowadzanie w błąd nieświadomych niczego ludzi, którzy ufnie jadą przez pół Polski na imprezę wierząc, że pod nazwą Ami kryje się tajne stowarzyszenie fanatyków i bractwo userów Amigi a o północy zarzyna się jakiegoś mosistę i chłepce jego krew. Zagryzając jabłkiem albo błękitnymi insektami.
Pierwszy raz i mam nadzieje ostatni spotykam się z takim podejściem. Szok! i wstyd chyba trochę bo zamiast się integrować i dobrze bawić to jakieś podejrzenia, prośby o zmianę nazwy, teksty "przyjechałbym ale..." Nigdy nie myślałam, że można mieć tak wielkie o sobie mniemanie i wszystko oblepiać słowami "mój , ja" .



[#2] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@flea, post #1

flea napisał(a):

> Pierwszy raz i mam nadzieje ostatni spotykam się z takim
> podejściem.

Nie nastawiałbym się za bardzo jednak...

[#3] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@flea, post #1

Taki już urok tego portalu . A zwłaszcza jednej osoby .
Co i tak nie zmienia faktu że oby do kwietnia i następnego AmiParty :P

[#4] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Drako^lM, post #3

Hmm... Nie myśl, że próbuję usprawiedliwiać bezkompromisową postawę mojego imiennika (która zresztą moim zdaniem może doprowadzić do dezintegracji (przeciwieństwo integracji to dezintegracja - ciekawe, co nie?) naszego wspólnego środowiska), ale proponuję, żeby w ramach wzajemnego szacunku powstrzymać się od przytyków i złośliwości względem drugiej strony. Gdybym był użytkownikiem OS4 to czytając Twoją stopkę czułbym się dość niekomfortowo. Może nawet napisałbym ostrzejszą w wymowie stopkę w rewanżu. I tak dalej...

[#5] Stopka

@recedent, post #4

A mnie jako użytkownika AmigaOS 4.1 nie razi taka stopka :) Dziwniejsze jest dla mnie wprowadzanie do systemu AmigaOS właśnie takich elementów jak shared objects (.so), zwłaszcza że to nie jest ani żaden postęp ani innowacyjność w stosunku tego co już istnieje w AmigaOS czy innych systemów niekompatybilnych z jakąkolwiek wersją tego systemu. Być może na tej samej zasadzie powinno się rozważyć zastąpienie Workbencha przez np. środowisko Gnome lub KDE :)

[#6] Re: Stopka

@grxmrx, post #5

I to normalne, że jednych nie razi, a innych może razić. Sęk w tym, że właśnie razić może. Ktoś kiedyś napisał sobie w stopce "Pegasos - prawie jak Amiga. Prawie robi wielką różnicę". Pomijając oczywisty fakt nieaktualności tego tekstu, trzeba stwierdzić, że z zamierzenia miał irytować i prowokować użytkowników Pegasosa. Po co?! Albo przykładowo wyskakuje taki harcownik raz z jednej, raz z drugiej strony i rzuca jakieś brednioteksty. Czemu to ma służyć? Na pewno nie zgodzie i integracji, do której wszyscy tak chętnie dążą.

Dlatego proszę Was wszystkich jeszcze raz - nie dajcie się sprowokować i nie prowokujcie sami. Jeśli chcecie walczyć w imieniu "swoich" systemów, róbcie to pisząc/testując/wspierając oprogramowanie, tworząc nowe skórki/tematy/ikony, albo jeśli brak Wam umiejętności - finansując je z własnej kieszeni poprzez bounty, czy zakup legalnych programów. Nie idźcie na noże z własnymi braćmi!

(ale się patetycznie zakończyło. No nic, może nikomu patos nie zaszkodzi).

[#7] Re: Stopka

@recedent, post #6

Masz racje i moje poparcie :)

[#8] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #4

dobrze, ze nie masz na imie Konrad bo czytając moją stopke naprawdę móglbys sie poczuć niekonradowo :)

ps. jutro ją zmienie

ps2. moglbym napisać, że idziesz na łatwizne bo piszesz do osób, które choć zlosliwe, czasem chamskie i pełne buty to jednak nie są fanatykami i jesli zachodzi potrzeba to trzeźwo patrzą na amiświat. Nie napisales tych slow na execu bo i tak wiesz, że tam one nic nie zmienią, a nawet moglyby wywolac kolejny bredniotok. Małpy się uczłowieczyć nie da [1].

ps3. Ze słów redaktora execa umieszczonych w mniej lub bardziej losowy sposób w zbiory zwane zdaniami można wywnioskować, że spotkanie to mialo na celu pokazanie cudownego mosa na macach mini i nabijanie sie z OS4. Twierdzenie to jest krzywdzące dla organizatorów i osób przybyłych na to spotkanie ale [2]

----------
[1] Tytus to tylko wyjątek potwierdzajacy regułę
[2] Patrz stopka :)

[#9] Re: Stopka

@grxmrx, post #5

Z tego co wiem to biblioteki .so mają ułatwiać portowanie z Linuxa i tyle tylko do tego służą. Tak swoją drogą to możesz mi powiedzieć w jakim stopniu SYSTEM kożysta w tej chwili z tych bibliotek, i czy znasz plany Friedenów w tym temacie na przyszłość?
[#10] Re: Stopka

@TomK, post #9

Planów Friedenów na przyszłość przecież nikt nie zna. Póki co straszą "ambitnym projektem", pewnie się okaże, że AmigaOS to będzie warstwa abstrakcji nad kernelem Linuksa pracująca na x86, oj będzie amigowo.

[#11] Re: Stopka

@recedent, post #6

Dlatego proszę Was wszystkich jeszcze raz - nie dajcie się sprowokować i nie prowokujcie sami. Jeśli chcecie walczyć w imieniu "swoich" systemów, róbcie to pisząc/testując/wspierając oprogramowanie, tworząc nowe skórki/tematy/ikony, albo jeśli brak Wam umiejętności - finansując je z własnej kieszeni poprzez bounty, czy zakup legalnych programów. Nie idźcie na noże z własnymi braćmi!

Nic ująć, a dodać jedynie mogę to, że najbardziej boli trolla, gdy go ignorują. Dlatego najlepiej nie wdawać się z nim w żadne dyskusje, to czysta strata czasu i przepustowości sieci. Dotyczy to zarówno exec.pl jak i innych miejsc, gdzie dał popis, chociaż gdzie indziej zwykle kończy się to banem. Niestety niektórzy nie potrafią się powstrzymać z tych czy innych względów i mamy potem bełkot na wykopie czy osnews.pl. Po co? W kompromitowaniu się panu [kb] pomoc jest niepotrzebna, znakomicie robi to sam.

[#12] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@rzookol, post #8

Masz rację, rzookol. Zarejestruję się na execu i wystosuję swój apel również tam. Póki co - posprzątajmy własne podwórko. Cieszę się, że dołączasz się do akcji, a wiem, że nie będzie to dla Ciebie łatwe - co widać w sposobie wykorzystania przez Ciebie słowa "małpa" - zwróć uwagę na to, że ktoś (ot, na przykład ja) mógłby się poczuć dotknięty, gdyby go tak nazwano.

Zdania złożone przez redaktora execa są spójne, kłopot w tym, że wypowiadane z okopanej pozycji i nie uznające innych racji. Spotkanie w Chełmie nie miało na celu promocji MorphOSa - "promowali" go (w formie demonstracji) jego użytkownicy, którzy przybyli na spotkanie (za to OS4.1 w ten sam sposób "promował" Sand). Nie miało też na celu nabijania się z Amiga OS 4.x - ale czy z czystym sercem możesz powiedzieć, że nikt z OS4 się tam nie "nabijał"? Co prawda ludzie "nabijali" się też ze sprzętu Appla, a nawet (o zgrozo!) z Efiki/Pegaza z MorphOSem, ale fakty to fakty. Na pewno inaczej byłoby gdyby Konrad Bielski nas odwiedził, ale patrząc z jego perspektywy to tak, jakby pod Verdun Francuz przeszedł się z przyjacielską wizytą do pruskich okopów.

Żeby nikt się nie przyczepił trzeba inaczej, merytorycznie. Nie "nabijać się", tylko porównywać. Ja sam na przykład chciałem sprawdzić wydajność SAM440 w porównaniu z Efiką robiąc prosty benchmark na Quake (niestety, trudno było nam ujednolicić dostępne na oba sprzęty porty, a nie będę przecież porównywał GLQuake na Efice do softwarowego na SAM. Sprawdziłem za to, że czytnik SD który nie działa na MorphOSie nie działa również na OS 4.1 :) ).
[#13] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #12

uczłowieczyć małpe po paralela zachowania niemożliwego do zmiany a nie inwektywa skierowana do kogokolwiek, nie mialem zamiaru nikogo obrażać

[#14] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #12

Była jeszcze jedna Sam440. Należy ona do Taurusa. Sam się pobawiłem Sam440 ;)

[#15] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #14

Ja też się pobawiłem sam440 i muszę powiedzieć, że wychwalane X11 to na Sam jedno wielkie nieporozumienie prędkościowe. Do minusów muszę też zaliczyć gniazda PCI tylko w wersji 3.3V przez co nie mogłem przetestować SCANdala w wersji dla AmigaOS 4.x na przywiezionym skanerze i karcie SCSI Symbios 810. Niestety także na drugiej maszynie z OS4 czyli pegasosie krashana system OS4 nie wykrywał mojej karty więc niestety nadal nie wiem czy i jak SCANdal skanuje na OS4 (bo uruchamiac się to się uruchamia :) )

Musze także przyznać, że AmigaOS4 na oprogramowaniu natywnym chodzi dość stabilnie co mnie troche nawet zdziwiło :)

[#16] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@rzookol, post #13

Cóż, pewnie można było użyć mniej karkołomnej paraleli :) Ale to tak in memoriam. Idę się zarejestrować na execu.

[#17] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #16

Ja chyba muszę się jednak wyrejestrować

[#18] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #16

z tego co czytam to wszystko jest obierane jako przejaw wrogości i debilizmu. Nie jesteś prawdziwym Amigowcem bo masz niebieskie oczy. Oczy prawdziwego Amigowca są czarno czerwone.
Reszta to kretyni z naklejkami. O co chodzi tym z execa nie wiem i dociekać nie będę. Wiem jedno - nadgorliwość gorsza od faszyzmu.

Portal ppa jawił mi się jako jedyny portal Amigowy (uups) - wolny od uprzedzeń i fanatyzmu. Execa odwiedzałam tylko kilka razy i niech już może tak zostanie. Zaśmierdziało mi Mein Kampf jakoś tak szpetnie.

[#19] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@Sir_Lucas, post #17

A da się ? ;)

[#20] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@eastone, post #19

Przez bana sie da :P

[#21] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@flea, post #18

Nie no, wiem że ciężko jest czytać niewybredne ataki na siebie, ale kasowanie konta, czy obrażanie swoich adwersarzy to (co prawda najprostsze) ale i najgorsze rozwiązania. Potrzebny jest dialog. Potrzebne jest spojrzenie na sprawę z perspektywy drugiego człowieka. Głęboko wierzę, że między zwaśnionymi stronami da się nawiązać nić porozumienia. Tylko trzeba pamiętać (oczywiście z obu stron!) o szacunku dla rozmówców i dopisywaniu do postów "moim zdaniem" zamiast "jest tak i tak". Mam nadzieję, że moja mediacja na forum eXeca nie zostanie zinterpretowana jako "próba wszczynania flame'a" i proszę o trzymanie za nią kciuków.

Jeszcze raz, dobitnie: Nie da się prowadzić dialogu chowając się w swoich okopach. Nie da się osiągnąć pokoju bez dialogu. A bez pokoju nie da się z nadzieją patrzeć w przyszłość.

[#22] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #21

Kontynuuj Bracie! Masz moje poparcie, chociaż moje marzenie o scaleniu środowiska i systemów w świetle tego co czytam, na obu portalach w niektórych tematach wydają się być nierealne. niektórych po prostu "jarają" wszelkiej maści kłótnie (ja tak to odbieram).
Cóż mój nowy krewny , który kiedyś miał Amigę, twierdzi, że jego ten temat (Amiga i jej losy) już nie interesują i w sumie mu się nie dziwię, może kiedyś przeczytał sobie jakąś dyskusję na temat AOS-a i MOS-a, która przerodziła się w głupawego flame'a.



Ostatnia modyfikacja: 22.10.2009 22:51:13
[#23] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #21

odmówmy wspólnie różaniec na następnym AmiParty

[#24] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@flea, post #1

Ja bym na miejscu redaktorów z Execa wystosował apel do pisma Amiga Future o zmianę nazwy bo niegodnym jest opisywać MorphOSa i natywne aplikacje MorphOSowe w piśmie, które w tytule śmie mieć nazwę Amiga.

[#25] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@pampers, post #24

W papierowym (i nie tylko;) eXecu pisano artykuły i wiadomości o MorphOS-ie, i co z tego? ;)

[#26] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@grxmrx, post #25

Co z tego? Dla mnie kompletnie nic - ale jak widać innym to bardzo przeszkadza.

[#27] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@pampers, post #24

@pampers: Świerzbi mnie, żeby napisać, że tytuł tamtego czasopisma to "Amiga Future", ale napiszę tylko, że każdy wspiera Amiga OS tak, jak to uzna za stosowne. Redakcja eXeca uznaje wspominanie o MorphOSie jako jego promocję, która nie licuje z profilem pisma. I ma do tego prawo, bo niby czemu nie? To ich gazeta. Z kolei piszesz, że w Amiga Future masz coś dla każdego. Czyli albo ich definicja Amigi jest szersza, albo nie próbują wspierać jednego, konkretnego rozwiązania. Albo chcą mieć szerszą bazę czytelników. I też im wolno. Prawdopodobnie zbyliby apel, o którym wspominasz wzruszeniem ramionami.
Jest jeszcze jedno: Na zachodzie (tak mi się przynajmniej wydaje) środowisko już trochę wyrosło z wojenek, które u nas wciąż zbyt łatwo wybuchają o błahostki.

@rzookol: W intencji zgody? Chętnie. Przyjedziesz z własnym, czy przywieźć dwa?

[#28] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@recedent, post #27

Recedent: naprawdę nie widzisz w moim "apelu" ironii? :)

[#29] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@pampers, post #28

To była z Twojej strony ironia, ale piętnujesz to, co faktycznie eXec robi, czyli za wszelką cenę broni jednej z nielicznych rzeczy, która jeszcze Amidze (tej oficjalnej, made in AInc) pozostała - czyli jej nazwy. Czasem obrona ta przybiera formę ataku na domniemanych "złoczyńców", próbujących wspomnianą nazwę "w niecny sposób wykorzystać".

[#30] Re: AmiParty- promocja Mosa?

@flea, post #1

Ech. Niepotrzebnie klikałem w tego linka. Odechciewa się bycia amigowcem.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem