[#31] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@przemysław, post #30

F-k-C-i-UK, myślałem, że jakimś cudem sprawa z beznadziejnym przypadkiem Stacha ruszyła do przodu. Przemysławie zwolnij trochę. Może nie wszyscy są tak zaradni jak Ty, co jest niewątpliwie Twoją zaletą, jednak czy kiedyś znalazłeś się w takiej sytuacji? Może zaradność w takiej "zagranicznej sprawie" można między bajki właśnie włożyć? Nie podoba mi się ton Twojej wypowiedzi, choć wiem, że spotkał się z aplauzem pampersa i pewnie kilku innych osób na tym forum. Twój atak na amigowca0 wywołał reakcję, której też pochwalić nie można. Pewnie nie powinienem wchodzić w dyskusję - zachowując się wręcz moralizatorsko - jednak uważam to za moją powinność jako użytkownika tego forum od dobrych kilku lat. Ban Ci nie straszny Przemysławie i ok, bohatersko przyjmiesz to "na klatę", nawet może poczułbyś się lepiej. Jednak myślę, że warto pomyśleć o tym, czy chcemy sobie robić wrogów / nieprzyjemnych rozmówców na forum czy może zwracać się do siebie ze szczerym szacunkiem. Nie znoszę ignoranctwa i nadmiernej pewności siebie - mam nadzieję, że cech tych nie posiadasz. Jeżeli jest inaczej, to nawet świąteczna zakąska i "coś" do zakąski nie rozładuje tej sytuacji.

Pozdrawiam

[#32] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@stachu100, post #1

Dodam swoje 3gr może pomogą:
Dane osoby z ebay masz na ebay. Zadzwoń do nich i poprowadzą Ciebie jak je otrzymać. Musisz wejść na odpowiednia stronę po zakończonej aukcji i podać kilka numerów z aukcji. Ja miałem coś podobnego i dane osobnika miałem po chwili na swoim emailu. Pełne dane z zamieszkaniem, tel imieniem i nazwiskiem.
Największy klops to to, że nie zrobiłeś tego poprzez PayPal

[#33] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@przemysław, post #24

Nie chciałem się wypowiadać w trakcie Świąt żeby nie psuć sobie humoru

Na temat:

Byłem wczoraj na Policji i złożyłem zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz oddałęm wszystkie zgromadzone przeze mnie dowody (wydruk potwierdzenia wykonania przelewu, wydruki z ebay-a).
I:
1) Funkcjonariusz mnie nie olał (co mnie zaskoczyło) OK i powiedział że jestem jednym z nielicznych którzy składają zawiadomienie o oszustwie na aukcji zagranicznej.
2) Powiedział mi rónież że jeżeli to byłaby polska aukcja to spokojnie namierzyliby delikwenta; ze ściągnięciem pieniędzy mogłoby być gorzej...
3) Dowiedziałem się również że policja z UK i USA olewa informacje zgłoszone przez polską Policję nawet jak polska strona podaje przestępców "na tacy"; podał mi nawet konkretny przypadek
4) Dowiedziałem się że moje zgłoszenie jest pierwsze jeżeli chodzi o aukcje/przestępstwo popełnione na terenie Niemiec i przyznał mi się że nie wie jaka będzie współpraca ze strony niemieckiej Policji.
5) Złożyłem zeznania i zostałem poinformowany że informacja o otwarciu postępowania i jego dalszego przebiegu zostanie mi przekazana drogą pocztową.

Co mnie zaskoczyło:
Całą korespondencję miałem w 3 językach (polski, angielski i opis aukcji po niemiecku) i zapytałem się czy będę musiał tłumaczyć to przysięgle; funkcjonariusz odpowiedział że nie i że moje zeznanie sporządzone w języku polskim wystarczy

No ale ok, zobaczymy.
Dla informacji:

Dane osoby sprzedającej (personalia i adres) które otrzymałem od serwisu ebay po zakończeniu aukcji są inne niż dane na które zrobiłem przelew.
Oczywiście mam potwierdzenie od sprzedającego że dane do przelewu są właściwe.
W związku z podejrzeniem że personalia sprzedającego mogą być fałszywe całą sprawę założyłem osobie której zrobiłem przelew.
Uczyniłem tak z jednego powodu: numer konta IBAN JEDNOZNACZNIE określa właściciela/właścicieli konta i bank na 100% ma właściwe dane personalne.
A nawet jak sprzedający podał dane bankowe swojego kolegi no to kolega się pewnie nieźle wkurzy

O dalszym ciągu sprawy będę informował.


Teraz off-topic:

1)
Przemysław aniołkiem to Ty nie jesteś ale zgadzam się w 100% z Tobą że Matka to rzecz święta. Można się obrzucać mięsem nawzajem ale Matki obrażać nie wolno. Kto nie szanuje cudzej Matki to i swojej Matki szanował nie będzie. I niech nie oczekuje że inni ludzie będą go szanować. W moich okolicach nawet menel ma swój honor i takiemu osobnikowi ręki by nie podał bo by sie wstydził.
Rozumiem Twoją reakcję.
Także SZACUN OK

2)
amigowiec0 przecież wszyscy wiedzą kim jesteś...
twój styl wypowiedzi zawsze ciebie zdradzi...
Już raz nicka zmieniłeś po "słynnym" wątku w dziale "Rzeźnia".
Za obrażenie Matki Przemysława każdy szanujący się człowiek by publicznie przeprosił. No ale żeby to zrobić trzeba mieć odwagę i honor...

Koniec off-topic
[#34] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@przemysław, post #11

Generalnie Niemcy pomiędzy sobą są dość uczciwi, natomiast w przypadku kontaktów z innymi nacjami próbują kantować i to czasem tak dziecinnie, że głowa mała.


A to się znawca od tematyki Niemców znalazł. Znasz chociaż dobrze, osobiście jednego prawdziwego Niemca (PRAWDZIWEGO, a nie takiego Made In Poland), bo bzdury wygadujesz. Powielasz stereotypy utarte w polskim społeczeństwie głównie za komuny gdy była wpajana Polaczkom nienawiść do Niemców. Żebyś się nie zdziwił jak ten "Niemiec" co oszukał Staszka będzie nazywał się w stylu Jan Nowak i mówił płynnie po polsku.
[#35] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@stachu100, post #33

Probowalem ci pomoc bo jak sie okazalo swir ukrywajacy sie pod pseudonimem przemyslaw nie ma zadnego pojecia o czym pisze. Potwierdzaja to tez twoje slowa o olewaniu polskich zgloszen za granica. Jak widac jego teorie to tak jak pisalem jedynie mrzonki kompletnie oderwane od rzeczywistosci. A za swoje inwektywy, rynsztokowy styl wypowiedzi i grozby karalne pod moim adresem powinien nie tylko mnie przeprosic ale i dostac ze 2 miesiace bana. Niestety niekonsekwencja moderacji daje sie tutaj we znaki.
Ja dalej podtrzymuje zdanie, ze pyskowac to sobie moze do matki a nie na publicznym forum.
Akurat jestem jedyna osoba wypowiadajaca sie w tym watku majaca doswiadczenie w podobnym przypadku. Jezeli zamiast rzeczowej pomocy wolisz banialuki kogos nie majacego o tym pojecia, twoj wybor.
Mimo wszystko zycze szczescia w tej sprawie i zeby udalo ci sie odzyskac pieniadze.
[#36] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@amigowiec0, post #35

wow niezly watek ..szkoda ze nadrabialem zaleglosci alkoholowe w swieta

amigowiec0 przecież wszyscy wiedzą kim jesteś...
twój styl wypowiedzi zawsze ciebie zdradzi...
Już raz nicka zmieniłeś po "słynnym" wątku w dziale "Rzeźnia".


wow Lekarz :D ?

1.Stachu na ile cie szwab oskubal ? pi razy dzwi mozesz rzucic zakresem ..
2.Mnie kolo orznol na allszrocie.. (koles zreszta z PPA .. swego czasu jak sie okazalo)
3.Podjechalem zrobilem mu kwas w domu .. lac sie nie chcial a wstydu sie na jadl przed zona i dzieckiem.
4.Nie liczy sie kwota tylko zasady
5.Jednak bezpieczniej kupowac w polsce

Chlopakom puscily nerwy ale to normalne :-]
w necie mozna wpisac wszystko ..nie odda :D

Ps.Stachu uwazaj z chinolami pamietasz co ci kiedys mowilem :)))



Ostatnia modyfikacja: 07.04.2010 17:23:58
[#37] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@Kiv_Master, post #34

swego czasu straciłem 100 euro transakcji z tymi kolesiami, blisko miesiąc póxniej bracine opchneli auto z którym miał naprawde sporo problemów. Także wybacz ale ja osobiście patrząc na swoje doświadczenia mam prawo powielać
stereotypy utarte w polskim społeczeństwie głównie za komuny


I nie był to żaden podszyty Jan Nowak, Ślązak, Arab, Kaszub, Turas jeno czystej krwi aryjczyk...

Po prostu wszędzie się menda znajdzie także nie broń tutaj całej nacji...



Ostatnia modyfikacja: 07.04.2010 18:49:44
[#38] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@zangief, post #37

Po prostu wszędzie się menda znajdzie także nie broń tutaj całej nacji...


On nie bronil calej nacji. Sprzeciwil sie wlasnie bezsensownemu uogolnieniu :P

PS. Tak, wszedzie znajdzie sie menda. Takie wlasnie mendy wplywaja potem na to, jak inne nacje widza Polaka, Niemca, Anglika itd...

[#39] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@stachu100, post #1

Byc może to marne pocieszenie ale ebay przestał byc bezkarny :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1635088.html

RAL

[#40] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@przemysław, post #18

Ciekawe teorie. Mnie oszukał delikwent z USA (kupiłem Retine Z3,przedmiotu nigdy nie wysłał), na szczęście zapłaciłem via PayPal więc pieniądze odzyskałem bez problemu (nie musiałem iść na Policję jak to jest w przypadku Alledrogo i muszę się wybrać na komisariat w prawie Lilith69 która oszukała kilku użytkowników PPA na niezłe sumki ).

[#41] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@stachu100, post #33

Ok, mały postęp w sprawie :)
Otrzymałem wczoraj pocztą potwierdzenie z Policji że 12.04.2010 zgłoszenie zostało oficjalnie przyjęte i jest w trakcie czynności śledczych.
[#42] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@stachu100, post #41

czyli jest szansa ze nie przepadnie w tonach biurokracji..

[#43] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@HOŁDYS, post #42

czyli jest szansa ze nie przepadnie w tonach biurokracji..


Pare razy mialem takie sytuacje i to jest normalna procedura, ze wysylaja potwierdzenie "przyjecia do czynnosci sledczych". Sprawa troche sie przelezy, a po jakims czasie dostanie pismo "sledztwo zakonczone z powodu niewykrycia sprawcy" lub cos podobnego.
[#44] Re: Nie otrzymałem zakupionego przedmiotu na ebay...

@libicki, post #43

Niestety dla mnie pewnie masz rację...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem