[#1] UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa
Witam
Skontaktowałem się z ww urzytkownikiem w celu zakupienia jednej z 3 ofert umieszczonej na naszym portalu

"- graty A1200 (klawiatura,chyba dwie plytym, flop, obudowa),
neietestowane- calosc za 50zl"

Pan >K.Kowalewski< szybko odpowiedział podał dane konta do wpłaty 50zł + koszty przesyłki, wszysko wyglądało normalnie tak jak w niejednej tranazkji którą zawieralem z urzytkownikami PPA. Dokonałem wpłaty pod
wskazane konto 18stycznia br. Następnego dnia otrzymałem odp " - SPrawdze tylko w bankomacie i dam Panu znac. Z jakiego konta Pan przelewal pieniadze? Pytam by wiedziec, kiedy w bankomacie sprawdzic."

Wysłałem odpowiedz z podanym nr konta na które wpłaciłem (w
wcześniejszym mailu sprzedający podał mi 3 nr kont bankowych) do wyboru.
Na tej wiadomości kontakt się urwał. Mija 3 miesiąc, a do dziś nie mam
żadnej odpowiedzi, urzytkownik nie odpowiada na moje maile, towar do mnie nie dotarł Zwykły nie warty politowania oszust który powinien wisieć na rynku w jego Krakowie z tabliczką JESTEM OSZUSTEM.
Uważajcie na tego typa nie zawierajcie tranzakcji Jeśli ktoś miał może doczynienia z tą osobą proszę piszcie. W tym tygodniu udaje się na policje i zgłaszam to przestępstwo. Te moje paredziesiąt złoty nie musze odzyskać ale Gnojek powinien do końca roku zamiatać ulice i odśnieżać chodniki aby zapamiętal swoje oszustwo.

[#2] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@KrisSK, post #1

Użytkownik, transakcje, złotych - to te trudniejsze słowa. A teraz ta trudniejsza czynność: jak najszybciej udaj się na policję i zgłoś sprawę.
[#3] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@KrisSK, post #1

Ostatnio sporo oszustów w naszym Amigowym świecie :(

[#4] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@PrzemasIII, post #3

..w jakim naszym "amigowym swiecie" ???

Kazdy moze zalozyc sobie jakiegos mejla i podac sie za oldscholowca- amigowca i opychac sprzet dajac ogloszenie na PPA.

Przynajmniej z tego wynika taka przestroga dla innych, ze gielda na PPA wcale a wcale nie jest bezpieczna.
Zreszta nie raz pojawiaja sie tu ogloszenia typu
"skupuje wszystko co ma nalepke Amiga".
Nikt mi nie powie ze przecietny amigowiec skupuje wszystko, co z amiga zwiazane, zeby pozniej popatrzec sobie na te graty w domu. To oczywiste, ze to ogloszenia watpliwej rangi handlarzy.


moim zdaniem mozna by zamknac gielde PPA, tylko dla uzytkownikow tego portalu. Ewentualnie dodanie ogloszenia kogos z zewnatrz wymagalo by rejestracji i weryfikacji danych tej osoby (imie, nazwisko, adres...) itp.
[#5] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@selur, post #4

odezwij sie do mnie na pirv

[#6] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@selur, post #4

Trochę off-topic. Szkoda, że pojawiają się ludzie, którzy tylko skupują sprzęt aby u nich stał ;). Rozumiem, że niektórzy mają potrzebę kolekcjonowania, ale o wiele lepiej jest gdy sprzęt jest używany, a nie jest tylko częścią kolekcji... Amiga właśnie zaczyna być sprzętem kolekcjonerskim.

[#7] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@HOŁDYS, post #5

ja mam sie odezwac czy chodzilo ci o oszukanego z posta #1 ?
[#8] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@strim, post #6

"Trochę off-topic. Szkoda, że pojawiają się ludzie, którzy tylko skupują sprzęt aby u nich stał . Rozumiem, że niektórzy mają potrzebę kolekcjonowania, ale o wiele lepiej jest gdy sprzęt jest używany, a nie jest tylko częścią kolekcji... Amiga właśnie zaczyna być sprzętem kolekcjonerskim."

Jeśli to stwierdzenie do mnie to odpowiadam: potrzebowałem stacje dyskietek oryginalną amigową oraz dolną część obudowy A1200 bo moja jest pęknięta dlatego chciałem zakupić tzw. Graty A1200 gdzie międzyinnymi były te części zamienne. Zresztą zapasową stację fdd trudno zaliczyć do sprzętu kolekcjonerskiego :D A Amiga czemu nie ma być sprzętem kolekcjonerskim Przecież powoli z dnia na dzień coraz mniej egzemplarzy w urzytku a nowe już dawno nie produkują się więc śmiało można nazwać amige sprrzętem zabytkowym, kolekcjonerskim. Chyba w niczym nie ujmuje dostojności Amigi takie nazewnictwo. W ręcz przeciwnie wyróznią ją na tle innych producentów komputerów

[#9] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@KrisSK, post #1

Witam forumowiczów tego wątku. Mam nowe fakty Skontaktowała się ze mną osoba która zostala poszkodowana w ten sam sposób i chyba zprzez tą samą osobę czyli sukins.... K. Kowalewskiego. Z tą róźnica że podał inne adresy dla tranzakcji a to te adresy:
- ul Sternicza Bielsko Biała
- ul. Leszczynowa Jaworze
Ku przestrodze gdyby ktoś otrzymał takie dane adresowe warto się zastanowić.
Ja oraz osoba która tez zostala najprawdopodobniej oszukana przez tą samą osobę zgłaszamy sprawe na policje. Postępy tej sprawy będe opisywal na bieżąco.

[#10] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@KrisSK, post #9

Prawde mowiac watpie, zebyscie cos konkretnego zdzialali. Jesli kwoty nie sa duze to sad sie tym nie zajmie, bo takie sa przepisy, Policja najwyzej troche facetowi nerwy popsuje i sprawa sie na tym skonczy. Poza tym wystarczy, ze facet powie, ze przywiozl Wam sprzet i go odebraliscie. I bedzie slowo przeciwko slowu, mozna najwyzej wystapic z pozwem do sadu. Tylko wtedy sad takiego pozwu nie przyjmie i koleczko sie zamyka. Szkoda nerwow, chyba ze kwoty sa duze.

[#11] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik "romekkk" K.Kowalewski z Krakowa

@libicki, post #10

Prawde mowiac watpie, zebyscie cos konkretnego zdzialali. Jesli kwoty nie sa duze to sad sie tym nie zajmie, bo takie sa przepisy


Bzdura. Przestępstwem jest już oszustwo na 1 grosz. Nie ma rozróżnienia na kwote i takie są przepisy. Chyba, że o coś innego Ci chodzi.

Poza tym wystarczy, ze facet powie, ze przywiozl Wam sprzet i go odebraliscie. I bedzie slowo przeciwko slowu

Nie prawda. Oni mają potwierdzenie, że zapłacili, on nie ma, że dostarczył im towar. Ich jest dwóch, a on jeden.

[#12] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@niedziel, post #11

przestepstwem jest ..to prawda ..ale jak przedmowca ci powiedzial ..nikt sie tym nie zajmie... kwota do 250 zl jest traktowane jako niska szkodliwosc spoleczna.

chyba ze przy pozwie zbiorowym sumuja sie te kwoty



Ostatnia modyfikacja: 15.04.2010 11:06:55
1
[#13] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@KrisSK, post #9

ze wzgledu na GIODO adres podam na prv
tel tez

adres do delikwenta (nie pytajcie skad mam bo i tak nie powiem)
telefon moge podac na priv

koles mial kilka kont z gory zakladal oszustwa



Ostatnia modyfikacja: 15.04.2010 12:45:11
[#14] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@HOŁDYS, post #13

Coś takiego wogóle w Krakowie jest?

edit: ok google mi pomogło
http://mapa.inwestycje.pl/?id=2534
to są Bronowice po prostu.



Ostatnia modyfikacja: 15.04.2010 12:21:58
[#15] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@niedziel, post #14

Za późno na edycję. Proszę moderatora o skasowanie adresu z mojego poprzedniego posta. Będę bardzo zobowiązany :)

[#16] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@HOŁDYS, post #12

Mnie gościu zrobił na 50zł (+ przesyłka) i policja a nawet prokuratura się tym zajęła i po jakimś czasie dostałem mój sprzęt... Oszustwo to oszustwo, kwota nie ma znaczenia.

[#17] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@niedziel, post #11

Przestępstwem jest już oszustwo na 1 grosz. Nie ma rozróżnienia na kwote i takie są przepisy. Chyba, że o coś innego Ci chodzi.


Jest to przestepstwo, ale sady nie zajmuja sie sprawami ponizej pewnej kwoty (o ile pamietam ok. 250 zl), bo takie sa koszty przeprowadzenia czynnosci procesowych, czy jak to sie nazywa. Jedyna mozliwoscia jest zgloszenie pozwu grupowego tak, aby kwota byla wyzsza. Wtedy sad sie tym zajmie, inaczej pozew w ogole nie jest przyjmowany.

Oni mają potwierdzenie, że zapłacili, on nie ma, że dostarczył im towar. Ich jest dwóch, a on jeden.

Ale jesli kogos o cos skarzysz to na Tobie spoczywa obowiazek dowodowy. Tzn. Ty musisz udowodnic, ze ktos Cie oszukal, a nie na odwrot. Jesli nie ma dowodow na papierze to przesluchuje sie swiadkow z ich zeznan tworzy sie tzw. "dowody". Tylko, ze sedzia decyduje czyje i jakie zeznania maja wartosc dowodowa i nigdy nie wiesz, ze akurat uwierzy Tobie. A jesli nie uwierzy to nie dosc, ze nie odzyskasz pieniedzy to jeszcze mozesz byc obciazony przynajmniej czescia kosztow sadowych. Takie sa przepisy, mam w rodzinie prawnikow, tzn. sedziow i nie raz rozmawialem na ten temat. Zawsze sie tym wkurzalem, ale takie jest prawo. I na to licza tacy oszusci.



Ostatnia modyfikacja: 15.04.2010 22:08:08
[#18] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@APC74, post #16

Mnie gościu zrobił na 50zł (+ przesyłka) i policja a nawet prokuratura się tym zajęła i po jakimś czasie dostałem mój sprzęt... Oszustwo to oszustwo, kwota nie ma znaczenia.

Tak, ale to Policja spowodowala, a nie sad, facet sie po prostu przestraszyl. Jak sie facet zaprze to w przypadku malych kwot jest problem.
[#19] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@libicki, post #18

"Tak, ale to Policja spowodowala, a nie sad"

...z czego płynie wniosek, że warto sprawę na policję zgłosić, prawda? Natomiast z pozwem sądowym raczej się wstrzymać

[#20] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@recedent, post #19

z czego płynie wniosek, że warto sprawę na policję zgłosić, prawda? Natomiast z pozwem sądowym raczej się wstrzymać


Jasne, ze warto, mi tylko chodzi o to, ze jesli ktos sie nie przestraszy i dojdzie do sadu to juz nie jest tak latwo. Dlatego najlepiej sprobowac pogadac z facetem, mozna wydzwaniac albo pojechac i zrobic awanture, a organom scigania na poczatku dac spokoj, bo jesli facet zobaczy, ze chcesz zalatwic to droga policja->prokuratura->sad to jest tak realnie mniejsza szansa, ze zobaczysz swoj sprzet czy pieniadze. d.



Ostatnia modyfikacja: 15.04.2010 22:18:00
[#21] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@APC74, post #16

Miałem taki sam przypadek. 55 zł, zgłoszenie na policji, trafiło do prokuratury. Sprzętu nie dostałem bo go prawdopodobnie nie było, ale pieniądze odzyskałem. A teraz walczę z Lillith1969. Konto już jej zawiesili więc pewnie sprawa drgnęła. Chyba nie wierzyła, że zgłoszę na policji oszustwo, a tu niespodzianka...
[#22] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@-witch, post #21

A ja coś dorzucę o pseudo amigowcach z allegro, którym to 10min przed czasem zakończenia aukcji, pada sprzęt, psują się dyskietki albo zalewa piwnicę.. takie bajki możecie wciskać swoim dzieciom, wystawiajcie z ceną minimalną a nie od 1zł, bo potem stwierdzacie że program nie ma 1000zł w aukcji i wam się nie opłaca.. Każdemu z wAS powiem Ch..j Ci w Du..e Nygusie!! i każdemu mogę to powiedzieć prosto w Pape..

[#23] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@AdamZeku, post #22

bo z nich tacy amigowcy jak z koziej d..y garaz na mercedesa

Mniej kiedys dobil gosc, ktory wystawil sama amige i napisal
"Sprzet sprzedaje jako uszkodzony bo znalazlem go bez zadnego osprzetu (brak zasilacza kabli i monitora) i nie mam jak sprawdzic czy dziala"

pare dni wczesniej u tego samego typa, widzialem wystawiony zasilacz od tej amigi. Ciekawe po ilu dniach wystawil monitor ;)


A teraz najlepsze z cyklu
"Znalazlem na strychu Amige , nie wiem czy dziala dlatego sprzedaje jako uszkodzony ale nie przyjmuje negatywow" (przy czym cena taka jak za dzialajaca...)

Pytanie sie nasuwa takie... Czy 50% tych, ktorzy maja Amigi mieszka na wsi w chalupach, ze kazdy znajduje Amige na strychu ????
Ja osobiscie znam moze z dwie osoby, ktore maja w ogole strych...
[#24] Re: UWAGA oszust!! Uzytkownik

@selur, post #23

Ja mam strych :) A na strychu z 5 amig rozbebeszonych :)

[#25] Re: UWAGA oszust!! Uzytkownik

@Arbuz, post #24

ja tez, ale nic na nim nie ma.

[#26] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@AdamZeku, post #22

>> A ja coś dorzucę o pseudo amigowcach z allegro, którym to 10min przed czasem zakończenia aukcji, pada sprzęt, psują się dyskietki albo zalewa piwnicę

Tu jest ładny tego przykład:
http://www.allegro.pl/item1002092042_commodore_amiga_1200_a1200_bcm.html

[#27] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@frywolny_marian, post #26

Dogadał się poza allegro. Takie jest moje zdanie (pisał, że mozliwe jest wczesniejsze skończenie aukcji, albo faktycznie kombinator).

[#28] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@frywolny_marian, post #26

No dogadał się trudno
Ale czy od razu oszust ?

To pijak !
A każdy pijak to ? :)))))))))))))
http://www.youtube.com/watch?v=WQcPlcDJhso



Ostatnia modyfikacja: 20.04.2010 22:37:06
[#29] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@Dorian3d, post #28

Nikt go oszustem nie nazwał, temat wątku dotyczy czegoś innego. Podejrzewam, że nie zadowoliła go kwota jaką uzyskał i wycofał się. Powinien zastanowić się przed wystawieniem sprzętu jaka kasa go usatysfakcjonuje i ustawić cenę minimalną. Ludzie tracą czas, rezygnują z licytowania w innych aukcjach i zostają na lodzie.



Ostatnia modyfikacja: 20.04.2010 23:06:45
[#30] Re: UWAGA oszust!! Urzytkownik

@frywolny_marian, post #26

ta amige z watku kupil pewien czech za kwote 550 zl ..
kupil nie dawno odemnie A500 BOX i A600 BOX ..
dopytywal sie o ta aukcje .. i potem sie pochwalil ze ma wszystkie male amigi w boxach.

kwota zacna jak na gola A1200

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem