[#1] karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi
Takie małe ostrzeżenie dla ludzi chcących kupić kartę sieciową do Amigi na PCMCIA. Karta w linku poniżej, z tego co mi wiadomo, nie będzie działać w Amidze:

link

Gdybym się mylił to proszę sprostować.

[#2] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@Tomski, post #1

W istocie, znany sterownik do kart 3Com nie obsługuje tego chipsetu. Swoją drogą jest to jedna z niewielu kart 10/100 16-bit, nieźle sprawdza się w innych (nieamigowych) zastosowaniach - sam mam gdzieś podobną 3c574...

[#3] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@Tomski, post #1

w ogóle to warto najpierw poszperać w dziale komputery PC -->podzespoły. Są tam często karty 3com pasujące do Amigi, Właściciele o tym nie wiedzą więc karty lecą po 10-15zł w opcji kup teraz :D
[#4] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@mars, post #3

Zgadza się ale w wiekszosci sa one bez kabelka. A bez kabelka to karta jest do niczego, nie do uzywania.

[#5] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@Tomski, post #4

Kabelek można samemu zrobić. Prosto.

[#6] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@Tomski, post #4

No ale przecież jest tam jeszcze jedno gniazdo - wysuwane
[#7] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@mars, post #6

Nie w każdym modelu.

[#8] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@mars, post #6

Mam kartę z taką wysuwaną złączką i ono nie działa a to już w podpinanym kabelku tak(cały czas mowa o jednej i tej samej karcie).
Co do zrobienia sobie samu kabelka. Pewno, że można. Tylko na jak długo to będzie działać oraz jak to będzie wyglądać.



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 17:33:31



Ostatnia modyfikacja: 31.07.2011 17:35:29
[#9] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@Tomski, post #8

ale nie działa czyli w ogóle się nie chce połączyć, czy zrywa połączenie?
[#10] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@mars, post #9

Nie ważne to jest czy działa czy nie:D. Od dałem przykłada, że takie wysuwane złącze może nie działać. A karta jest jako taka rozpoznawana w laptoku ale już nie mogę łączyć się poprzez to wysuwane złącze z netem. Na Ami jeszcze jej nie próbowałem - nie było kiedy.

[#11] Re: karta sieciowa PCMCIA nie dla Amigi

@Tomski, post #10

chodziło mi tylko o to, że u mnie gniazdko wysuwane też nie działało, do czasu kiedy dysk mi się nie zaczął sypać i musiałem przeinstalować system - no i od tego czasu działać zaczęło OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem