[#1] Plagiat, czyli moja mał prywata
Przypełzłem pożalić się tu trochę.

Przeglądałem wczoraj statystyki mojej i strony zauważyłem, że screenshooty do niektórych artykułów są wyświetlane częściej niż same artykuły. Trochę zdziwiony zajrzałem do "Referrers", dzięki czemu namierzyłem m. in. te dwa linki: link1, link2. Teksty zamieszczone chyba przez tą samą osobę - ale są też inne – gość/goście kopiują treści z mojej strony (w powyższym przypadku z tej) i się pod nimi podpisują. Obrazków już się kopiować nie chce – podaje/podają linki do nich.
Po co piszę o tym tu, zamiast wygarnąć im w miejscach, gdzie te teksty zostały zamieszczone? Cóż - musiałbym założyć kilka kont, a mi się nie chce. Optymistycznie zakładam, że osoby te w jakiś sposób są związane z Amigą i zaglądają na PPA, i może trafią na ten post.

A teraz czas na prywatę:
Panowie, mała prośba, jeżeli już musicie zrzynać ze mnie, to podajcie źródło do strony, z której rżniecie, bo inaczej to plagiat jest. ok, racja

P.S. Wiem, że forum PPA nie powinno służyć do takich "prywatek" - wybaczcie lenistwo, naprawdę nie chce mi się zakładać tych wszystkich kont...

[#2] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Współczuję, ale w dobie Internetu ludzie mają w głębokim poważaniu prawa autorskie. Spotykam się z tym zbyt często, szkoda gadać.

Pocieszę cię jeśli jest to możliwe, że Ty w przeciwieństwie do tych "kretów internetowych" masz wiedzę, której oni nie mają i prawdopodobnie mieć nie będą, że o szacunku środowiska nie wspomnę.

Ja widzę takie rozwiązanie: list (mail) z podpisem użytkowników PPA wysłany na tamte fora, obnażający kradzież intelektualną. Chętnie się podpiszę (nie wiem jak to zrobić technicznie, ale składałem już takie poparcie choćby w sprawie GMO).

Nie przesadzam, nie masz się czego wstydzić, więc walcz o swoje! Poświęciłeś na to trochę czasu.



Ostatnia modyfikacja: 19.09.2011 19:38:02
[#3] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Już ja bym wiedział na co podmienić te obrazki

[#4] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@TomcioPaluszek, post #3

Obowiązkowo trzeba podmienić. Może nie na coś za co można mieć prokuratora na karku ale coś zabawnego można byłoby wymyślić. :)

[#5] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@MDW, post #4

Oj tam, napisać na każdym "serdecznie przepraszamy, że podkradliśmy te obrazki ze strony APC74. Obiecujemy, że taka sytuacja już sie nie powtórzy".

[#6] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@MDW, post #4

Wystarczy podmienić na obrazki z tekstem: "Ten tekst jest plagiatem. Osoba, która popełniła ten proceder bez zgody i wiedzy oryginalnego autora tekstu skopiowała go i podpisała się pod nim. Jest to działanie nieuczciwe i łamiące przepisy polskiego prawa."

[#7] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

jesli linkuja do ciebie, w sensie obrazki sa u ciebie a u nich tylko odnosnik, to sa coprawda niegrzeczni, ale nie naruszaja prawa. mozesz jedynie podmienic obrazki na cos obrzydliwego, albo zablokowac takie zabawy, np odpowiednia regulka w .htaccess:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www.)?apc74.ppa.pl/.*$ [NC]
RewriteRule .(gif|jpg|png|mp3|mpg|avi|lha|zip)$ - [F]

jak nie ma refera z apc74.ppa.pl to link gif, jpg, png, mp3 ... zwroci kod forbidden. przeedytuj to sobie wedle potrzeb :)
[#8] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Ja bym podmienił Twoje obrazki na screeny z tego opisu : http://dariuszpod.republika.pl/windows/instal_win/instalacja.htm :)

[#9] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Ja bym na Twoim miejscu zgłosił do prokuratury te sprawę. Plagiat jest ścigany z urzędu. Można by na tym fajnie zarobić. Sam mam trochę doświadczenia w tej sprawie w mojej firmie.



Benedykt Dziubałtowski

[#10] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

prokuratura ma w glebokm powazaniu tego typu rzeczy ...zeby zglosic do prokuratury najpierw musisz przejsc przez lokalny komisariat
wiem bo mam sprawe w sadzie

[#11] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@Benedykt Dziubałtowski, post #9

Chętnie poznam szczegóły "fajnego zarobienia" na "plagiacie zgłoszonym do prokuratury". Proszę o rozwinięcie tematu i jakieś przykłady z praktyki.
[#12] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Cóż napisałem do Admina tej strony, zobaczymy co zrobi z tym fantem.
[#13] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@grg, post #11

Ja chetnie rozwine ten temat...

This is joke?
[#14] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Nie przejmuj się, w dzisiejszych czasach to normalka. Też kiedyś znalazłem na jednym forum moje własne słowa, na żywca przepisane (fragmentami) z magazynu (papierowego) w którym zostały opublikowane. Artykuł dotyczył japońskiej muzyki techno. Gościu chciał chyba zabłysnąć, jakim to on jest genialnym znawcą tematu. Żeby to chociaż pisał własnymi zdaniami tylko opierając się na treści, ale gdzie tam. Niestety forum było już martwe i nawet nie za bardzo szło jakoś to odkręcić. Ale innym razem dla równowagi znalazłem na jednej stronie inny swój artykuł (recenzję), tym razem w całości przepisany. Tyle że było przynajmniej jasno i wyraźnie podane kto jest jego autorem i skąd został zaczerpnięty.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 04:47:42
[#15] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@grg, post #11

Więc tak. Jedna z pracownic podesłała nam artykuł skopiowany z Wikipedii. My nieświadomie podesłaliśmy go kontrahentowi. No i się zaczęła lawina Facet nas chciał pozwać ale na szczęście skończyło się na odszkodowaniu. Automatycznie myśmy zażądali odszkodowania od pracownicy. Suma smarów byliśmy paręset pln do przodu.


Benedykt Dziubałtowski

[#16] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

ale to sa relacje B2B ..na drodze prywatnej osoba fizyczna nie wiele zdziala

[#17] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

Jaka była rola prokuratury w tej sprawie?
[#18] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Możesz sprawdzić pocztę.
[#19] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@grg, post #17

W tej akurat żadna. Chyba żeby laska nie chciała zapłacić. Wtedy by machina ruszyła. Choć trzeba uczciwie powiedzieć, ze finał mógłby być dopiera za kilka-naście lat.


Benedykt Dziubałtowski

[#20] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@Benedykt Dziubałtowski, post #19

Ja się jednak pytałem o tę prokuraturę, a nie "cośtam cośtam".
[#21] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@grg, post #20

Teraz mi wybaczcie odrobinę prywaty, ale nie widzę innego sposobu na rozwiązanie sprawy. Ktoś napisał do mnie maila przez stronę, pytając gdzie mógłby przeczytać ów artykuł o japońskim techno. Niestety nie podpisał się, ani nie podał na siebie żadnych namiarów, zaś w adresie wyraźnie widzę "noreply". Informuję zatem tutaj w nadziei że ta osoba zajrzy i przeczyta: ów artykuł był opublikowany w jednym z numerów Kawaii. Mogę wyszukać ten numer, ale jako że to czasopismo jest już dziś białym krukiem, chyba niewiele to pomoże. Zamiast tego proszę tę osobę o ujawnienie się tutaj i podanie jakichś namiarów na siebie, a podeślę wersję źródłową w postaci pliku tekstowego.

Edit: Sprawa rozwiązana na privie, jeszcze raz dziękuję za hinta.



Ostatnia modyfikacja: 21.09.2011 17:31:22
[#22] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@cpt. Misumaru Tenchi, post #21

Też bym go chętnie przeczytał.
[#23] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #1

Dzięki za rady panowie. Podmieniłem pierwszy obrazek w artku, co można zaobserwować pod linkiem2. Link1 (dzięki Enderowi - żeś im wygarnął :D ) już nie działa.
@Valwit: pomysł zacny, tylko nie chciałbym zaszkodzić tym, którzy zrzynają podając źródło, bo do nich nic nie mam.

[#24] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #23

W sumie do drugich też można napisać, ale nie chcę się rządzić, bo oni później myślą, że to ja jestem autorem, ech... a myślałem, że potrafię poprawnie pisać po polsku.
[#25] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@APC74, post #23

Tekst mi się podoba, zmieniłbym tylko "łamice przepisy prawa". Taka przyjacielska korekta, jak za dawnych, dobrych czasów :)

[#26] Re: Plagiat, czyli moja mał prywata

@recedent, post #25

Heh, dzięki. :)
Chyba właśnie wykryłeś błąd w WinUAE 2.3.3 - przy kopiowaniu ze schowka Windows do PersonalPainta zżera 'ą'.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem