[#1] Zadeklarowani fani retro Amigi :)
Kto tu jest zadeklarowanym fanem retro Amigi? Nie chce mi się wierzyć, że jest to już wymarły gatunek. Sam Selur, fan klasyka i AMOSa już zarzeka się, że Amiga nie żyje, a gry z lat świetności Amigi to "stare kotlety".

Ja mam tutaj w mieszkaniu nadal archiwalia Amiga Magazyn i Amiga Computer Studio i czasami czytam je. Za młodu po prostu za mało czytałem i nadrabiam zaległości ;)

Wiem, że wielkim fanem jest Des, Hołdys, Frywolny Marian, Koyot1222 i paru innych "charakterów" :) Ale jest nas więcej, tak? Dopiszcie się, please :) Zaś Ci co sądzą, że Amiga nie żyje niech się trzymają z dala od tego wątku, taka mała prośba.

Czasem zastanawiam się dlaczego scena retro Amigi jest obumarła. Pewnie dlatego, że wszyscy amigowcy przeszli na Amiga OS 4 i MorphOS i AROS. Weźmy zbierzmy siły i tchnijmy nowe życie w ten kultowy komputer. Amiga Rulez przecież.
[wyróżniony] [#2] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

no ja tez jestem klasykowy szarywilk z moja amiga 600 i super znajomoscia amosa he he he plus roman plus jego 1200 i edi z zabrza to jak trzech muszkieterow i dartanian w naszym przypadku jest to adam ktory obecnie przebywa w uk nie mylic z ukraina.
[#3] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

Zdeklarowani fani klasyka chwalą się posiadanymi modelami tegoż klasyka a nie tylko literaturą.
A fakt bycia fanem nie oznacza jeszcze pisania programów, dem czy tworzenia grafik i muzyki.
Posiadacz rozbudowanych A4000, A2000, A1200, A600.


Pozdrawiam
[#4] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@RadoslawF, post #3

Zgadza się. Można być fanem Amigi nawet jej nie mając. Wystarczy sympatyzować z tą platformą. Nie każdy fan harleja ma harjela w przedpokoju.


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Zdeklarowany fan w odróżnieniu od zwykłego jednak powinien mieć.


Pozdrawiam
[#6] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Ale ma go przynajmniej na plakatach w kuchni, korytarzu i lazience...
wiec jesli fan amigi nie ma nawet obudowy od 500'tki, to tym fanem de facto nie jest ;)
[#7] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

I nie każdy fan Porsche ma Porsche w garażu :) Dzięki za dotychczasowe deklaracje. Szary Wilk pierwszy się wpisał, dlatego należy się jemu wyróżnienie. Fajnie że jesteście tutaj na PPA. Ten wątek pokaże, że jesteśmy silną grupą.

Mam nadzieję, że już wkrótce powstaną nowe gry dla Amigi czy to autorstwa mojego, Selura bądź Szarego Wilka. Na pewno wszyscy pracują w pocie czoła, tylko na rezultaty trzeba poczekać. Dziękuję również pozostałym osobom za wpisy i czekam na kolejne.
[#8] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@RadoslawF, post #3

A fakt bycia fanem nie oznacza jeszcze pisania programów, dem czy tworzenia grafik i muzyki.


Oczywiście, że nie. Ja jestem już taką osobą, która lubi publikować swoje wypociny ;) Jakoś nie wyobrażam sobie postu, w którym bym czegoś nie opublikował... :)
[#9] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

offtopik: czy konto http://www.ppa.pl/uzytkownicy/5178 wykazuje powinowactwo organiczne z wczesniej istniejacym? (nie chce mi sie szukac) Bo nie wiem czy mam dorzucac do ignorowanych.
[#10] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@grg, post #9

Wskazuje.
Regulamin przewiduje blokadę na 3 miesiące konta głównego i dożywotni ban "konta klona".
[#11] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@stachu100, post #10

Może być prowokacja ale na wszelki wypadek go zblokuje.
[#12] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

Kłania się kolejny retroamigowiec! Raczej nie mam zamiaru bawić się Arosami, Morfosami i innymi pierdołami, he ;) Styknie mi A500+ do wspominania, A1200 do działania, CDTV do chwalipiętowania i CD32 do grania.
[#13] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

A co ma piernik do wiatraka ? nie masz klasyka!,nie ma fana! bo i czego? ulubionego aktora?
[#14] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

A jak ktoś ma kupiony legalnie Amiga Forever, to kim jest? Moim zdaniem również fanem retro Amigi, a jak nie to proszę o podpowiedź.
[#15] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@gilban, post #14

nie no pewnie kazdy posiadacz uae to sympatyk amigi,ale nie samej amigi!
[#16] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

Chyba mnie też można zaliczyć do fanów klasyka :) . Zdecydowanie bardziej wolę A1200 od MOS/OS4 .

Mówię to JA posiadacz A600, CD32 oraz A1200 :D
[#17] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@RadoslawF, post #5

Mam Amige w rozsypce i sporo literatury amigowej to jak jestem zadeklarowanym fanem czy nie ?
[#18] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

Hmm... Zaczynałem od Amigi 500 w 1992 :D, obecnie Amiga 1200 czekam na Amigę 4000 i zapewne przy 4000 pozostanę :D
[#19] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

Posiadam Amigi klasyczne oraz neo-Amigi, ale koniec końców... zawsze okazuje się, że najwięcej czasu spędzam przy klasyku. Klasyk zwyczajnie ma swój urok .
[#20] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@strim, post #19

Ja mam tylko Amigi klasyczne i z utęsknieniem czekam na ich kontynuację, czyli NatAmi...
[#21] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@OSH, post #20

no wiec ja rowniez jestem niejako sila rzeczy fanem tak zwanej amigi klasycznej (tfu!). nie znosze zreszta tego okreslenia sprokurowanego chyba na potrzebe propagandy ze sa jeszcze jakies inne "amigi", niby te "lepsze".

nie stanowi tu chyba fakt ze na moich amigach odpalam w tej chwili przewaznie arosa.. amiga pozostaje w koncu czym jest, a oprogramowanie pozostaje to samo.
[#22] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@OSH, post #20

Z tym, że NatAmi już nie będzie Amigą klasyczną, tylko czymś w rodzaju WinUAE. Jedyne co, to NatAmi będzie takim emulatorem sprzętowym, a nie programowym. Jednym słowem użytkownik nie będzie już użytkownikiem retro-Amigi, co najwyżej retro systemu operacyjnego.
[#23] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@OSH, post #20

i przyszła kolej na mnie

również jestem fanem klasycznej Amigi i również czekam na Natami
AOS4 itp. hhmmm chyba jednak nieee

(mam A1200, A500+, A500... i korzystam oprócz tego z WinUAE)
(mam Amiga Forever, CommodoreOS )


Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 08:22:17 przez Zuzikofon
[#24] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@selur, post #6

"wiec jesli fan amigi nie ma nawet obudowy od 500'tki, to tym fanem de facto nie jest "

Spadłem z krzesła :D
[#25] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@RadoslawF, post #5

Powinien ale nie zawsze ma warunki i kasę na to.

Benedykt Dziubałtowski
[#26] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Cri1001010, post #15

To, z czym ktoś sympatyzuje, zależy od danej osoby, a nie - za przeproszeniem - od forumowych sędziów takich, jak Ty.

Ja sam Amigi nie posiadam od 10 lat, jakieś tam popierdółki typu czasopisma czy dyskietki (czy klawisze Amiga od pięćsetki ) się ostały, jednak z uwagą śledzę, co się w retro i nie tylko światku dzieje. I nikt mi nie będzie z góry narzucał, czy mam prawo nazywać się sympatykiem, fanem Amigi, czy też nie.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 10:07:39 przez okejokej
[#27] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

Smialo mozecie mnie zapisac na te liste. Mam w domu same klasyki (lista w opisie) i do tego WinUAE, z czego najczesciej uruchamiam A600 by w cos pograc lub sie pobawic w systemie. Do tego czesto czytuje do poduszki stare magazyny ACS lub MA (mam komplet), a telefon mam pelny diskmagow w formacie txt do poczytania w kazdej wolnej chwili.

Lubie czytac o progresie w temacie nowoczesnych OS na Amige ale do sprawienia sobie sprzetu i zabawy z nimi na razie sie nie przymierzam.



PS. Prosze Was o nie rozwalanie tematu dywagacjami na temat tego co jest klasykiem a co nie jest. (Win)UAE z emulowana A500 czy A4000 to tak samo dobra zabawka dla retrofana jak prawdziwa Amiga lub oczekiwana NatAmi. Ponadto, dlaczego odmawiac komus prawa do bycia fanem nawet jak nie ma Amigi w zadnej z wymienionych form? Takie moje zdanie. Nie ma co sie rozwodzic nad szczegolami, co niektorzy tak chetnie uprawiaja... ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 10:17:30 przez mccnex
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)
[#30] Re: Zadeklarowani fani retro Amigi :)

@Minniat_Planet, post #1

A co ma jedno do drugiego. Ktoś może być fanem starych gier i jednocześnie uważać, że Amiga(klasyk) nie żyje. Możesz kupić nową Amigę 68k? No to jak żyje, kiedy wyprodukowano ostatni model? Chłopie ferment zaczynasz siać i na siłę chcesz nas dzielić. Startuj na pOSŁA do Sejmu.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2012 10:22:38 przez Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem