Wątek zamknięty
[#1] Ban "za całokształt"...
Tak sobie myślę, że ostatni ban dla parallaxa to trochę przegięcie, a w zasadzie uzasadnienie "że jest sprytny", ale zasłużył za "całokształt".
Nie chcę być uznany za cwaniaka, ale czy na tym forum obowiązuje regulamin, bo ja przeglądając go (chyba że uciekło to mojej uwadze) nie widzę punktu dotyczącego banowania za "całokształt" osoby, albo za to czy się kogoś lubi czy nie...
Przyznam się, że nie znam tej osoby, na forum jestem raptem od prawie 2 lat (może mnie), ale to było działanie ewidentnie wyglądające jak wojenka osobista moderatora...
Tak swoją drogą, ten temat zombie był bardzo ciekawy - rada moderatora że można napisać do autora to takie trochę nie na miejscu - po co mamy w takim razie forum ?!? Czyżby po to aby wysyłać do siebie privy.
Ehh, i tak coraz mniej osób się udziela i niedługo ppa będzie przypominało żywego trupa dokładnie jak exec...
To taka moja wolna uwaga no i ostatni post moderatora:
tym optymistycznym akcentem proponuję zakończyć tę dyskusję.
Każdy kolejna osoba pisząca w temacie niezwiązanym z wątkiem otrzyma bana za lekceważenie decyzji moderatora.
przypomina machanie szabelką przed "małymi ludzikami" - aby wiedzieli kto tu rządzi... nieładnie Panowie, wszyscy jesteśmy już w swoich latach, a to przypomniało mi wojenki z dzieciństwa, tyko że wtedy było podwórko i dawaliśmy zamiast banów to sobie po pyskach...
[#2] Re: Ban "za całokształt"...

@posylus, post #1

Był już tu taki jeden mod któremu wydawało się, że jest god. Co prawda wyleciał na szpicu, ale kogoś mógł zarazić swoją definicją nieograniczonej władzy moderatora. Obstawiam recedenta i mailmana. Ten drugi w ogóle ma w dupie każdego, kto śmie próbować nawiązać dyskusję, czy nawet zwykłe zapytanie i od razy skacze z ryjem i groźbami. W łepetynach się popierdzieliło. Bany za całokształt to w ogóle przegięcie, które nie mają uzasadnienia w regulaminie, a który nawiasem wspominając pisał chyba chłopek roztropek po pijaku.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 11:11:41 przez lupus
[#3] Re: Ban "za całokształt"...

@lupus, post #2

Jeżeli ktoś się bawi w pseudointelektualne gierki z moderacją, ban powinien być od razu. Każdy powinien sobie zadać pytanie, czy chce po prostu podyskutować o Amidze, czy coś komuś udowadniać.
[#4] Re: Ban "za całokształt"...

@Krashan, post #3

A w pierwszej kolejności powinni się do tego zastosować moderatorzy. Chcą prowadzić portal i forum czy tylko użytkownikom coś udowadniać.


Pozdrawiam
[#5] Re: Ban "za całokształt"...

@posylus, post #1

@posylus
Na forum jest zarejestrowanych kilkuset użytkowników. Kilkudziesięciu udziale się w ten czy inny sposób, niemal codziennie i z nimi nie ma najmniejszego problemu. Problem jest za to garstka (jeden procent?) 4 czy 5 userów, którzy nie są w stanie egzystować bez trolowania, wszczynania kłótni bądź wyzywania się na wzajem. Parallax był jednym z nich - fajny gość ale irytujący i to była tylko kwestia czasu. Nie znam dokładnie sytuacji, bo ostatnio jestem zabiegany ale podejrzewam, że dlatego właśnie dostał bana. I nie bój się o Parallaxa. Na pewno wróci, pod innym wcieleniem OK



Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 11:27:43 przez _arti
[#6] Re: Ban "za całokształt"...

@RadoslawF, post #4

Widzisz, moderator może każdego przemądrzałego cwaniaczka zbanować. To nie wymaga udowadniania, bo jest oczywiste. Nawet mistrzowie dziewięciu kont się o tym przekonują.
[#7] Re: Ban "za całokształt"...

@_arti, post #5

Na pewno wróci, pod innym wcieleniem

Trzeba wypatrywać wielkiej super żabo godzilli albo kogoś, kto będzie bez umiaru wkręcał żarówki nie energooszczędne...
[#8] Re: Ban "za całokształt"...

@posylus, post #1

Ehh, i tak coraz mniej osób się udziela


Zastanów się może dlaczego tak jest.

Może dlatego, że sensowne wypowiedzi toną w morzu trollowania, off-topów, obrażania, wyzwisk i zachowań rodem z onetu/wp?

niedługo ppa będzie przypominało żywego trupa dokładnie jak exec...


Jeśli sytuacja się nie zmieni, to będzie przypominało trupa, ale z zupełnie innych powodów niż exec. Z powodów takich, że każdy wątek opanowują trole, które nic produktywnego nie wnoszą do dyskusji. Post nr 2 jest wspaniałym przykładem - typowy przykład "jak rozpętać flamewara".


Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 11:39:16 przez strim_
[#9] Re: Ban "za całokształt"...

@strim_, post #8

ekchm.. ale parallax chyba nie jest zbanowany ? 1 post jest roszku stary...
[#10] Re: Ban "za całokształt"...

@_arti, post #5

Masz jakąś czarną listę ?
W ogóle to arti gdzie pakujesz ? Ile wyciskasz na ławeczce? Naturalnie czy coś koksowałeś ?
[#11] Re: Ban "za całokształt"...

@Krashan, post #6

I dalej nie chcesz zauważać że w tym przypadku to moderatorzy robią za cwaniaczków którzy zamiast o dobro forum dbają o pokazanie kto tu rządzi. To moderatorzy pokazują najczęściej że w dupie mają własny regulamin zaostrzony już do granic absurd. Ich kolesie dostają bany pokazowe czyli krótkie a nie lubiani przez nich bany wielomiesięczne aż do wiecznych.


Pozdrawiam
[#12] Re: Ban "za całokształt"...

@RadoslawF, post #11

W tym śmiesznym regulaminie to w ogóle jest jakiś punkt o kolejnych banach x2 czy tylko tak sobie recedenciunio wymyślił ?
[#13] Re: Ban "za całokształt"...

@lupus, post #10

1. Oczywiście, że mamy listę "wyjątkowych" OK
2. Teraz już nie te lata ale w czasach świetności jakieś 120kg, naturalnie
[#14] Re: Ban "za całokształt"...

@RadoslawF, post #11

Aż mnie korci, by przekonać chłopaków by dali sobie spokuj z moderacją na powiedzmy 2 tygodnie. Już wiedzę oczami wyobraźni listę ostatnich tematów:

1. Nie ma czegoś takiego jak Amiga klasyczna!!!1! (453)
2. Je**ni MOSiści ukradli nasz zaje***ty kod OS4 (123)
3. Handlarzyny na giełdzie - wpisujcie nazwiska (33)
4. Banderowcy atakujo naszą amigową Polskę! (52)
5. itd.
[#15] Re: Ban "za całokształt"...

@_arti, post #13

No i arti to jest konkretny gość !
Żartowałem z tym koksem, widać od razu że się nie opier..., znaczy się, że nie ma lipy ! A pytam, bo też pakuję :) 118kg to mój aktualny rekord, ale teraz widzę, że coś jeszcze muszę poćwiczyć :)

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 11:54:20 przez lupus
[#16] Re: Ban "za całokształt"...

@_arti, post #14

Oj tam w czasach przed moderacją nie było wcale tak źle:). Do tego opcja ignorowania naprawdę zmniejsza ciśnienie przy czytaniu ppa - przynajmniej u mnie:). Z trzeciej strony trzeba przyznać że moderatorzy na ppa działają naprawdę świetnie. Co do regulaminu, litości jak dla mnie można by go swobodnie skasować, nie da się skodyfikować wszystkich odpałów użytkowników-ludzie to jednak twórcze bestie są.
[#17] Re: Ban "za całokształt"...

@fazior, post #16

"Nieuchronnym wynikiem ulepszonej i wzmożonej komunikacji pomiedzy różnymi szczeblami w hierarchii jest znaczny wzrost nieporozumienia."

szeroki uśmiech
[#18] Re: Ban "za całokształt"...

@_arti, post #14

A teraz się zastanów chwilkę i odpowiedz na pytanie, portal powstał do dyskusji okołoAmigowych czy do dyskusji na tematy które moderatorzy uznają za warte dyskusji ?


Pozdrawiam
[#19] Re: Ban "za całokształt"...

@RadoslawF, post #18

O to to właśnie chciałem poprzeć. Moderacja powinna być niewidoczna i pojawiać się tylko wtedy kiedy ktoś wyraźnie przekroczy granicę np. zwyzywa adwersarza czy zagrozi śmiercią itp
[#20] Re: Ban "za całokształt"...

@lupus, post #19

Wtedy na forum zostałyby głównie osoby, które lubią taplać się w rynsztoku.
[#21] Re: Ban "za całokształt"...

@RadoslawF, post #18

Oczywiście do dyskusji około-amigowych - wszelkich. Problem w tym, że ludzie z wolności korzystać nie potrafią i zrobiłby się z tego jeden wielki śmietnik i wszyscy wartościowi dla społeczności ludzie szybko by stąd czmychnęli.

PS: przez ostatnie parę lat jeżdżenia na zloty poznałem wielu amigowców, których nie ma na PPA. Wiesz dlaczego? Wszyscy, jak jeden mąż mówili dokładnie to samo - moderacja jest za mało stanowcza - bardzo często na forum czy w komentarzach jest bagno i nie chcą po prostu w czymś takim uczestniczyć.




Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 13:24:49 przez _arti
[#22] Re: Ban "za całokształt"...

@lupus, post #2

Gratuluję odkopania tematu sprzed roku. Rozumiem, że jedynym tego celem było wywołanie flame'a. W innym wątku otrzymałeś ostrzeżenie, abyś się powstrzymał. Widać nie poskutkowało. Otrzymujesz miesięcznego bana.

Do pozostałych dyskutantów - wątek zostaje zamknięty. Jeżeli ktoś nie może się z tym pogodzić, proponuję aby skasował konto.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem