Wątek zamknięty
[#1] Zaginiona Amiga 4000T
Niedawno udało się na forum wyjaśnić sprawę Desa, więc może i mi się poszczęści.

O co chodzi. O A4000 desktop przełożoną do towera, z Warp Engine 040/40 + 32mb, Toccatą, CV64, scandoublerem do slotu video i dyskiem SCSI.

W wielkim skrócie. W kwietniu 2010 (!) zawiozłem sprzęt do pewnej osoby, która udziela się też czasami na PPA. Kolega miał Amigę wyczyścić, sprawdzić, dlaczego scandoubler nie kontaktuje i coś jeszcze naprawić, nie pamiętam teraz co. Niestety, jak się zapewne domyślacie, po prawie 4 latach Amigi ciągle nie mam. W międzyczasie dwukrotnie na jego prośbę wysyłałem pieniądze na naprawę (raczej niezbyt duże kwoty). Co jakiś czas wysyłał mi zdjęcia sprzętu, z których wynikało, że Amisia jest wyczyszczona i rozkręcona i jak będzie miał czas to złoży ją i wyśle, jednak najpierw były problemy natury prywatnej, później mieszkaniowej, a ostatnio zdrowotnej i sprawa ciągle się odwlekała... Po dwóch latach przepychanek powiedziałem, że okej, nie chcę już, żebyś ten sprzęt naprawiał, chcę go tylko odzyskać. Później zaproponowałem, że nawet nie musi wysyłać i skręcać, przyjadę i wezmę w stanie w jakim jest. Tak się zakończyła nasza ostatnia rozmowa miesiąc temu. Ostatnie próby kontaktu telefonicznego nie przyniosły efektu, dlatego wywlekam sprawę tutaj, bo mam już dosyć. Daję Mu czas do 6 grudnia albo na wysłanie sprzętu, albo na łaskawe wyrażenie zgody na przyjazd i odbiór. Jeśli nic takiego nie nastąpi, podam publicznie Jego dane.

Aha. Zanim ktoś zarzuci, że za długo zwlekałem to informują, że przez ostatnie 2 lata byłem zajęty sprawami rodzinnymi i nie miałem sił użerać się jeszcze z nim.
[#2] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Życzę powodzenia a tymczasem, czekam na 6 grudnia.
[#3] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

W wielkim skrócie. W kwietniu 2010 (!) zawiozłem sprzęt do pewnej osob


No to wiesz gdzie mieszka to co za problem
wchodzisz zabierasz co twoje i tyle
[#4] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

No, takiego sprzęt to też bym nie chciał oddać.
Piszesz, że dajesz mu czas do 6 grudnia, czy on o tym wie skoro od miesiąca nie macie kontaktu?
[#5] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@BULI, post #4

Pewnie się pokazuje na PPA
Życzę powodzenia w odzyskiwaniu sprzętu, kurde, już nawet Amigowcom nie można ufać :-/
[#6] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@flops, post #5

Amigowiec to też człowiekpomysł Że Ci się nie chciało przez ten czas pojechać do niego, to ja nie wiemOK
[#7] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@flops, post #5

Na szczęście jeszcze paru można ;)

Ogólnie przykra sprawa, życzę powodzenia!
[#8] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@flops, post #5

"już nawet Amigowcom nie można ufać :-/ "

Bedzie mozna zaufac jesli sami wyczyscimy nasze srodowisko z lewych amigowcow.
Ale to musi odbyc sie publicznie, rowniez przy pomocy innych poszkodowanych i administracji.
[#9] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Życzę powodzenia, bo sprawa rzeczywiście ciągnie się jak flaki z olejem. A zachowanie "kolegi" poniżej wszelkiej krytyki.
[#10] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Pewnie zepsuł albo co gorsza sprzedał i nie chce się przyznać, więc wybrał najgorszą drogę unikania kontaktu.
[#11] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@KingJulian, post #10

Pewnie zepsuł albo co gorsza sprzedał i nie chce się przyznać


To mnie rozbawiłeś co miał mu napisać
"Witam cię Jazzcat miałem ci naprawić amige 4000 ale ją sprzedałem "
na to Jazzcat
nie ma problemu, fajnie że powiedziałeś prawdę pomysł
Nie pytaj się czy możesz po nią przyjechać, jedź i tyle
[#12] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Dorian3d, post #11

Lepsza najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo
[#13] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@KingJulian, post #12

[#14] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Masakra.
[#15] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Dorian3d, post #11

he, he dobre :D
[#16] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Piotrze, nie wierze, ze przy Twoich nakladach energii niejednokrotnie inwestowanych w bzdury w postaci eleminowania urojonych fake-userow na forach modulowych nie znalazles czasu, na odebranie wlasnego (wlasnego, kurna!) sprzetu od rzekomego kolegi. Chlopie, pora najwyzsza na otrzesiny i wizyte u drzwi owego jegomoscia, a nie plakanie po forach, ktorych drugi zainteresowany zapewne nie czyta. Rozumiem, ze masz rowniez swiadomosc, iz ujawnianie danych personalnych publicznie moze zle odbic sie na Twojej niekaralnosci? W tym kraju nie chroni sie oszukanych, tylko zlodziei. Bez wzgledu na wlasne intencje, miej to na uwadze (brutalna prawda). Praca przy dzwonkach na telefony to nadal gorsza degradacja, niz zupelne nic.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 20:20:07 przez F7sus4
[#17] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@F7sus4, post #16

ze masz rowniez swiadomosc, iz ujawnianie danych personalnych publicznie moze rowniez zle odbic sie na Twojej niekaralnosc

To zabrzmiało jak groźba! Ten kolekcjoner cudzego sprzętu to jakaś twoja rodzina?
[#18] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@BULI, post #17

Nie, Buli - i tak samo mnie tacy ludzie wkurzaja. Mam natomiast swiadomosc, w jak chory sposob skontruowane jest prawo w naszym "wspanialym" kraju i wole, by kolega dowiedzial sie o tym odgornie, anizeli empirycznie. Niestety, rzucanie publiczne personaliami zanim jakiekolwiek oficjalne organa cokolwiek racza stwierdzic, jest naruszeniem ustawy. Patrz syndrom zlodzieja, ktory z powodzeniem pozywa wlasciela posesji, na ktorej zlamal noge, uciakajac ze swiezo skradzionym LCD.

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2013 20:23:42 przez F7sus4
[#19] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Daję Mu czas do 6 grudnia albo na wysłanie sprzętu, albo na łaskawe wyrażenie zgody na przyjazd i odbiór.

Publiczne pytanie o zgode na przyjazd po wlasny sprzet? Seriously, WTF? na drzewo!

Stary, daleko masz? Wsiadaj w furmanke i jedz. Pytania sa tutaj zbedne, pod nachodzenie raczej nie podchodzisz i PPA jest do tego celu zbedne. Powodzenia i zdaj relacje, ze poszlo, jak nalezy, czego oczywiscie zyczymy. OK
[#20] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@F7sus4, post #19

Może nie wiesz, ale to się zwie "ultimatum".
[#21] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@KingJulian, post #20

Widocznie wcale nie potrzebujesz mieć tej Amigi, skoro nie masz jej w domu już od prawie czterech lat i całkiem dobrze Ci z tym było...
Zrób wjazd na chatę oszustowi, potem sprzedaj odzyskany sprzęt i zrób jakiś fajny prezent swojej kobiecie. Ot co! :D
[#22] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Motyl, post #21

"Wjazd na chatę" ? Serio ? I co jeszcze ? Dokonać samosądu i powiesić na drzewie ?
[#23] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@KingJulian, post #22

PorozmawiaćOK Po co zabawa w głupie sądypomysł
[#24] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

chyba ja też mam taki problem z jednym (znanym) użytkownikiem PPA (może to ten sam???)
znowu się do mnie nie odzywa, a na pewno wie o kogo chodzi - a nie chciałbym tutaj pisać kto.
Za chwilę będzie fala takich tematów.....
[#25] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@highend, post #24

A nie sądzisz, że s...........o trzeba piętnować? Niech ludzie wiedzą z kim mają kontakt...
[#26] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

w czym rzecz? Składasz zawiadomienie o popełnieniu przywłaszczenia powierzonego mienia (art. 284 par 2 kk), załączasz wydruki korespodencji i wektor przestawi się w ten sposób, że osoba ta będzie musiała racjonalnie wytłumaczyć się z tego, dlaczego wciąż znajduje się w posiadaniu Twojego sprzętu.

Sprawa jest prosta, skoro wysyłałeś wyraźne żądania zwrotu rzeczy, nie otrzymałeś żadnego sensownego wytłumaczenia od osoby władającej tym mieniem, to istnieje podstawa do przyjęcia, że sprawca włączył ten sprzęt do swojego majątku. Jest już absolutne minimum dowodowe do wszczęcia postępowania.

Tylko taka postawa "zero tolerancji" dla nieuczciwych amigowców może powstrzymać innych od podobnych działań.
[#27] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Tom Rain, post #25

Tom, ja tak uwazam w 100%. Jak ktos jest nieuczciwy, to powinno sie przed nim ostrzegac pozostalych. Jeszcze stosunkowo niedawno, bo w czasach dzikiego zachodu koniokradow i pokerowych oszustow wieszano bez sadu na najblizszym drzewie. Ciekaw jestem co robiono by ze zlodziejami Amig (jeszcze 4000T!).

Mam nadzieje jednak, ze Jazzcat i highend wyjasnia co sie dzieje z tym gosciem i sprawa skonczy sie happy endem.
[#28] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@mccnex, post #27

Oby wyjaśnili to w miarę szybko, ale moim zdaniem powinni podać CO TO ZA DELIKWENT jest. Niech poczuje MAGIĘ TYCH ŚWIĄT ;) I to nie jest nawoływanie do linczu, to jest RWD dla pozostałych.
[#29] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

Smutna sprawa.
Moim zdaniem są trzy możliwości - (1) gość z czymś nie może sobie dać rady i z powodu "sportowej złości" nie chce oddać sprzętu niezrobionego, (2) podczas dłubania coś tam uszkodził, i teraz obawia się konsekwencji... liczy że sprawa przyschnie, lub Ami się sama naprawi ;) , oraz (3) sprzęt ordynarnie ukradł.
Niezależnie od przyczyn, odradzam "najazd na chatę", jak niektórzy sugerowali. W ten sposób możesz łatwo stać się z pokrzywdzonego oskarżonym. W sprawie karnej. Po to wymyslono sądy i policję, aby obywatel w takich sprawach udawał się do nich, a nie bawił się w Zorro. I dotyczy to każdego państwa prawa, i nie ma się co zasłaniać "co mu tam nieudolna Policja zrobi, a Sąd po kilku latach umorzy sprawę". Policja mu nic nie zrobi, jeśli nie zgłosisz sprawy. Na pewno.
Z reguły gościom "mieknie rura" po wezwaniu z Prokuratury.
Oczywiście musisz mieć dowody, najlepiej wiarygodnych świadków. Najpierw ostrzeż go, daj mu kilka dni, a potem ruszaj na Policję. Sprawę muszą przyjąć, bo to sprzęt znacznej wartości. Kosztami się nie przejmuj, bo te płaci strona przegrana.
[#30] Re: Zaginiona Amiga 4000T

@Jazzcat, post #1

W 2007 roku wysłałem scandoubler do naprawy. Miał go naprawić user tego portalu. Nie odzyskałem do dziś sprzętu....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem