[#1] No i doczekaliśmy się!!
Wreszcie Amiga trafiła do [współczesnej?] pop kultury jako symbol... no właśnie tutaj powstaje pole do dyskusji.
Masłowska uważana jako najlepsze współczesna pisarka będzie teraz kojarzona z Amigą!
W ogóle cały teledysk jakby robiony na Amidze[podkreślam słowo jakby]
Teledysk
Mogli użyć Atari.....
W ogóle jest Anja Rubik to musi być okejka :)
[#2] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

juz myslalem, ze Natami wyszlo a tu jakis suchar...
[#3] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

hide2
Dno. Jest jeszcze opcja że ja mam niewyrobiony gust "artystyczny" - niech będzie to.
[#4] Re: No i doczekaliśmy się!!

@selur, post #2

Sorry, faktycznie ma to już jeden dzień, od wczoraj jest w poczekalni na joemonster i już nawet wyborcza o tym pisze, demotywatory.pl stwierdziły, że to tak stare jest, że nawet demota nie warto robić i tylko ktoś z litości to na kwejka wkleił.
Ratując sytuacje chyba na faktopedie umieszczę zdjęcie Amigi 600 i napisze coś w stylu, że w teledysku takim i taki pojawił się model Amigi, który był jednym z dwóch bez klawiatury numerycznej :)
Jak suchar to suchar :D
[#5] Re: No i doczekaliśmy się!!

@adam_mierzwa, post #3

moim zdaniem to jest genialne, coś nowego, coś świerzego! Wreszcie coś co powstało w PL i jest takie mega nowoczesne i nie zrozumiałe, bardzo mi się podoba.
A tutaj drugi teledysk i tez jakby inspiracje muzyczne mocno z demosceny...

Pozdrawiam
[#6] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #5

Chyba za duzo internetow na dzisiaj. joker
[#7] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

No pierwszy raz mi się zdarzyło że nie wiem co napisać... tańczący kokos

Cokolwiek nie pomyśleć o tych teledyskach, to na pewno są jedyne w swoim rodzaju :D
Słuchać tego chyba na dłuższą metę się nie da. No chyba że ktoś lubi taki odjazd
Poza tym chyba troszkę za mocno popłynęła laska na fali retro.
[#8] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Radek_Cz, post #7

Mi się to bardzo podoba. Można to pokochać, albo znienawidzić.
Czemu mi się podoba. Bo jest jakaś promocja Amigi bez żadnego zasłaniania znaków i tak dalej. A niestety na zachodzie jak się myśli Geeks albo Retro to widzi się znaczek Atari, więc takie coś na pewno nikomu nie zaszkodzi biorąc pod uwagę, że największe portale zachodnie rozpisują się o tym videoklipie.
A w ogóle wskażcie mi jakiś film, albo teledysk made in PL gdzie była pokazana Amiga ? Był taki film o grach, ostatni łowca androidów czy jakoś tak i tam w sklepie z komputerami leciało 9fingers :)

Jest Amiga, jest okejka :D
[#9] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #8

No coś w tym jest, w jakiś perwersyjny sposób to jest ciekawe i oryginalne. Z pewnością duży plus
za coś nowego i nie próbującego naśladować pop kupy z zachodu.
[#10] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Widocznie też się nie znam , ale mówię szczerze - dno...jeszcze sam teledysk może jakoś zaciekawić, ale ta "muzyka" i "śpiew" jest nie do wytrzymania...


P.S. Gdzie tam ta Amiga jest, bo nie dałem rady obejrzeć tego ^&** do końca...?
Ładna promocja szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 01:54:08 przez Motyl
[#11] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Motyl, post #10

To nie jest 'gówniany hit', jakich pełno, tylko starannie zrobiona parabola stylistyczna, do której wykonania trzeba się dobrze znać na rzeczy. Żeby to pojąć musisz sięgnąć pamięcią do szkoły i przypomnieć sobie jedno hasło: interpretacja. Utwór jest świetny. OK
[#12] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Motyl, post #10

Amiga była zaraz na samym początku ;)

Trzeba przyznać że jest to dość oryginalne wykonanie klipu. Nie czytałem tej "docenionej" książki p. Masłowskiej ale coś kojarzę, że to taki sam bełkot ;)
Walory akustyczne? Wystarczy że pies zaczął mordę piłować i sp... "szybko uciekł" z pokoju
[#13] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Tom Rain, post #12

Mi się bardzo podoba. trafnie pokazuje problemy i marzenia ludzi Polski B (nie chodzi mi o jakies konkretne wojewodztwa, tylko o grupe społeczną). Czy ktos z was czytał książkę Masłowskiej albo widział film " Wojna polsko-ruska"? Można powiedziec, ze teledysk to kontynuacja.
[#14] Re: No i doczekaliśmy się!!

@adam_mierzwa, post #3

Na początek polecam zapoznać się z pojęciem "pastisz".
A co do gustu - tak już jest, że obrazy z krzywych luster nie każdemu się podobają. A to jest w ten właśnie sposób ukazany wycinek współczesnej polskości.
[#15] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Daclaw, post #14

Amiga 600 witająca nas ekranem C64 i Twitterem - w sumie to nawet całkiem zabawne :) (choć, nie wiem czy było to na pewno zamierzone).

Nie jestem fanem Masłowskiej, zawsze uważałem "Wojna polsko-ruską" za powieść bełkotliwą, gdzie po usunięciu tej całej językowej otoczki niewiele zostaje. Za Amigę i klimat teledysku plus, artystycznie trochę przypomina mi to jednak "Rolowanie" Nataszy Urbańskiej :)
[#16] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Motyl, post #10

Na początku : Amiga jako klawiatura, a na ekranie rubina basic c64 ;)

W ogóle cały teledysk jakby robiony na Amidze[podkreślam słowo jakby]


Wykreśl jakby i mamy przy okazji "Magazyn Amiga" Reaktywacja ;P

A utwór ok :) Brakuje tego w Polskim nurcie. Gdyby to jeszcze Kazik zaspiewal to bylby hit.
[#17] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #5

JA wiem czy z demosceny... pewnie obejrzał Ralfa Demolke i mu sie spodobalo.
[#18] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Jak zobaczyłem, że tam jest ANJA RUBIK to się bałem na całego, ale na szczęście pani Ania jest tam tylko narzędziem- i co ciekawe teledysk i piosenka są o czymś pomysł- niby nić odkrywczego, ale w porównaniu z tą całą paką jaka się nam serwuje jest miłą odmianą OK

No i zdecydowanie dobry gust, czyli Commodore rządzi ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 08:44:19 przez BULI
[#19] Re: No i doczekaliśmy się!!

@BULI, post #18

bardzo dobre , masłowska ma dar widzenia trochę innych rzeczy i z innej strony , na tle artystów np. fil , bałkanice i inne tego typu. jaśnieje jak supernowa .
[#20] Re: No i doczekaliśmy się!!

@neuroup, post #1

Świetny kawałek. :)

Już doczytałem że wielu osobom się nie podoba, ale trzeba zaznaczyć że zwrotka celowo jest wyrecytowana w dziecinnym stylu. Natomiast refren jest na wysokim poziomie. Dóbr instrumentów także.
Po mojemu i muzyka i klip są świetną parodią życia codziennego. Klip widziałem pierwszy raz, a muzykę słyszałem jakiś czas temu na Radiowej Trójce.
[#21] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Andrzej Drozd, post #20

Dokładnie. Świetna rzecz. Jeślli ktoś nie kuma że to żart, pastisz to trudno. Stylistyka odpowiednia. Gdyby video było bardziej na serio to by była tandeta a tak jest super, prześmiewczo.

No i ta Amiga 600, ekran z C64 i twitter. :) Ogólnie, zrobione z głową. Można powiedzieć, że narodziła się nowa klasyka. :)

Swoją drogą oglądałem to wczoraj rano i było parę tysięcy odtworzeń. Patrzę przed chwilą i już blisko pół miliona.

Amiga 600 witająca nas ekranem C64 i Twitterem - w sumie to nawet całkiem zabawne :) (choć, nie wiem czy było to na pewno zamierzone).


No jak nie, jak tak? :) Skoro logo twittera jest w estetyce grafiki C64? Fajnie to połączyli właśnie, ktoś miał łeb. :)

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 09:23:55 przez Deftronic/...
[#22] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Deftronic/..., post #21

Wszystko się zgadza: Commodore AMIGA 600 ;)
[#23] Re: No i doczekaliśmy się!!

@slay, post #15

Amiga 600 witająca nas ekranem C64

Moim zdaniem autorzy nie odróżniają Amigi od C64, co jest normą dzisiaj. Większość moich znajomych na widok C64 czy A1200 mówią "O, komodorek!" - i tak pewnie jest tutaj
[#24] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Deftronic/..., post #21

No jak nie, jak tak? :) Skoro logo twittera jest w estetyce grafiki C64? Fajnie to połączyli właśnie, ktoś miał łeb. :)


Mi to jednak wygląda na pewne 'uproszczenie'. Może mieli akurat A600 pod ręka, której nie umieli nawet włączyć (w teledysku komputer nie jest nawet podłączony), więc wpisali w google "commodre", i pokazał im się ekran z C64, więc połączyli jedno z drugim, bez większego namysłu,, dodając znaczek Twittera. Wyszło przypadkiem ciekawie, ale moim zdaniem nie był to celowy i zamierzony "zabieg estetyczny".

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 10:06:50 przez slay
[#25] Re: No i doczekaliśmy się!!

@tOMashBe, post #23

Moim zdaniem nie tyle nie odróżniają, co Amiga ma ten problem, że jak się ją włączy to najcześciej jest "dyskietka" i jakiś CED albo CLI byłoby za bardzo skomplikowane i nie zrozumiałe dla zwykłych szarych ludzi :(
Kłopot byłby jakby pokazali MS-DOS albo ekran z małego Atari

Pozdrawiam
[#26] Re: No i doczekaliśmy się!!

@slay, post #24

To był celowy i zamierzony zabieg estetyczny, bo cały klip jest przetworzeniem klimatu i estetyki lat 90tych, wykonanym niezwykle trafnie i starannie (porównaj choćby z "Zupą Romana"). Autorzy dokładnie wiedzieli, co chcą pokazać i po co. W każdym razie celowość działania jest o wiele bardziej prawdopodobna, niż to, że ktoś w dzisiejszych czasach ma, ot tak, pod ręką jakąkolwiek Amigę.
[#27] Re: No i doczekaliśmy się!!

@Daclaw, post #26

Dokładnie, wszystko wygląda na celowe i na pewno autor teledysku, wiec co jest jedno, a co drugie. Jak widać po wyświetleniach, cel zamierzony został osiągnięty przez twórców.
[#28] Re: No i doczekaliśmy się!!

@flops, post #27

na pewno autor teledysku, wiec co jest jedno, a co drugie

Nie możemy wiedzieć "na pewno", najwyżej przypuszczać. Niech będzie, że jest 50/50, pewnie większość w ogóle powie, że to "taka dziwna klawiatura" i nic więcej nie zauważy
Inna sprawa, że przekaz przekazem, ale jeśli już produkujemy pastisz czy satyrę to wolałbym trochę wyższy poziom artystyczny niż to "dzieło" (vide piosenki Kabaretu Starszych Panów albo Olgi Lipińskiej). Ale rozumiem, że twórcy chcieli dotrzeć do przeciętnego głupka i to im się pewnie udało.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 13:27:34 przez tOMashBe
[#29] Re: No i doczekaliśmy się!!

@flops, post #27

A no jest celowe.

Ja widzę tak: na początku mamy zdjęcia Amigi, potem Twittera w formie ekranu z C64. Także też nie przypadkowe. A na dowód mamy taki obrazek:
Widać u góry napis Twitter, a na dole w lewym rogu ptaszka z Twittera.

Także przypadkowe tu nic nie jest, a to że Amiga do prądu nie jest podłączona, to w sumie nie ma znaczenia, skoro i tak obrazu z niej nie zamierzał nikt wyświetlać.
[#30] Re: No i doczekaliśmy się!!

@slay, post #15

Zgoda, tylko, że "Rolowanie" było na serio :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem